0 oy
503 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar dün bi post açmıştım bebeğime pirinç unu verdim kakası normal mi diye neyse daha önce belki postlardan demk gelmisimdir ama isim olarak hatırlamadığım birisi beni yargılamışta yargılamıs emzirmememe bile laf etmiş herkes emzirmek zorundamı kızlar bu olay zaten çok zoruma gidiyor bende kronik kansızlık var ne yaptiysam kanım olmuyor ve ben doğumda bile ölümden döndüm vücudum süt üretemedi bebeğime anne sütü verdiğim zaman günde 1 bezi dolmuyordu doktor tavsiyesiyle mamaya başladık şimdide ne denediysem ne yaptiysam bebeğim mama içmek istemiyor tamam pirinç unu yararlı değil ama internetten baktım bu ayda verenler varmış bebeğim ac kalmasın istedim en azından gayet iştahla da yedi verdiğim kaşığın ucuyla 7-8 kaşık arkadaş yazmış da yazmış ben sırf onu yedi diye ne kadar mutlu oldum ama bazı insanlar karşı tarafı hiç düşünmüyor cidden herkes çocuğunun iyi olmasını ister burda çok fazla sadece kendisi anneymis gibi davranan insan var lütfen yorum yapmadan önce karşı tarafla empati kurun

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kurmazlar canm burda herkes super anne oldugu icin biri bisey yazsa hemen linclerle buraya bisey yazmadan once 465930 kere dusunmek lazim ben onu anladm. Bir de islerine gelen posta akın ederler gelmezse kimsenin umrunda olmaz. Mesela ben gecen gun oglum dislerini gicirdatiyo diye post actim internetten baktim kıl kurdu olabilir yaziyodu basina gelen var mi diye sordm 2 kisi yazdi ama cinsellik olsun kocamla kavga edeyim veya linc edecekleri bisey olsun hurra hepsi yazar da yazar. Kimseyi takma hehe de gec aklina takilan bisey olursa doktoruna sorarsin 
(431 puan) tarafından
Aynen öyle bende de ilk postumu açtım iki kişiden başka kimse yorum yapmadı.ben ki çoğu posta cevap veririm.gercektn işine gelenlere yorum yapıyorlar,kimseyi takmamak lazım herkes dört dörtlük anne de değil
tarafından
Gruplasma var uygulamada malesef onlardan biri yazsaydi yanlis yapmis dahi olsa guzel guzel anlatirlardi
(431 puan) tarafından
Elbette,gruplaşma var örnek vereyim elbise postu ya anında 15 cevap bunu mu alayım yoksa bunu mu ?? Sağlık ile ilgili post olunca herkes görüldü yapıp bırakıyor,tabi kimse cevap yazmak mecburiyetinde değil ama insanın zoruna gidiyor gruplaşma!
tarafından
Ben kimsenin ismine dikkat etmiyorum postu gorursem ve cvp verebilecegim biseyse veririm ya zaten uygulama amacını aşmış durumda ben bebegimle alakali yardim alirim diye indirmistim ama daha cok eglence platformuna dönüştü
(431 puan) tarafından
Aynen öyle:-\
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım benim boşver takmaaaaaaaaa
tarafından
Kız bilmiyorum da bu anne sütü konusunda çok hassasım ondan mı bilmem zoruma gitti inan
tarafından
Canım zoruna gitmesin boşver takılma kim ne diyorsa desin
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bos ver bacım ne üzüyosun kendini Allah askina yaa
tarafından
Canım ben anne sütü vermediğime zaten üzülüyorum arkadaş da bastikca basmış yarama
(14,428 puan) tarafından
Olur böyle şeyle bazen kafana takma canım
Her zaman derim başına gelmeyen bilmez senin ne kadar üzüldüğünü  bu her konuda böyledir genelde :-)))
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Dediğim gibi burda ne kadar çok yardım eden oluyorsa bir okadar da yerden yere vuran da oluyo lin edende oluyo hani biyerde karşılaşıp yüzyüze gelinse inan diyecek kelime bulamazlar 

(2,702 puan) tarafından
Kızz diğer postuna baksana ohaaa dedim kadına demediği kalmamış yaaa ayy sinir oldum
(1,018 puan) tarafından
Valla mi dur bakiyim
(2,702 puan) tarafından
Bak oku şaka gibi yaaa ne gereksiz insanlar var
(1,018 puan) tarafından
Ahahha ay Allah'ım ya çocukları kitaplara bakarak buyutenler bir marifet goruyo bbu çocuğu ben doğurdum kitapta benim kanunda kuralda kim ister zarar vermek ya evladına zehir vermiş sanki
tarafından
Canım kadın çocuğunu kitaba bakarak büyütmüş ama ben hemsirelik mezunuyum mesela sağlık alanında bilmediğim çokta şey var doktor değilim sonuçta ve bi laf vardır terzi kendi söküğünü dikemez ne yapayım yani valla sınırımı bozdu kızlar ya bu arada destekleriniz için sagolun
0 oy
tarafından
Emzirmeyi kim istemez ama süt yoksa napacak anneler?? İnsanlar yargılamayı seviyor malesef. Mamayı uykusunda vermeyi dene. En azından vitaminlerini alsın.
tarafından
Canım deniyorum inan başka mamada aldık neden bilmiyorum çığlık çığlığa ağlıyor biberini ısırıyor
tarafından
Doktorunla görüş o zaman. Kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama doktor onayıyla 4.5 ayda bile ek gıdaya başlayanlar var. ama önce kilo alımını vs takip et belki hiç gerek yoktur. annelik psikolojisidir sendeki.
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bazıları kalp kırmak için yazıyor valla
tarafından
Aynen öyle keşke empati yapsalar
(1,464 puan) tarafından
Yok canım anca elestirirler hiç kırılır mi diye düşünmeden yorum yapan çok
0 oy
tarafından
Burda 2 yüzlü olan çok insan var takma canm 
tarafından
2 yuzlulugunu bilmem canım ama insan elestirmeden önce karşı tarafla empati kurmalı ben daha burda bir allahın kuluyla kavga etmedim kötü söz demedim mesela bana uymayan posta cevap vermeden geçtim kalp kırılmasın diye
0 oy
(67 puan) tarafından
Bence kafaya takmayın anne olmadan önce yapmam dediğin herşeyi yapıyorsun yapacam dediklerini yapamıyorsun tabi ki güzel bir üslupla yanlış olduğu söylenebilir bu iyilik olur ama bence millet kavga etmeye yer arıyor sıkıntıdan herhalde bu çocuğa birşey olsa onlar mı üzülecek sen mi bosver o yüzden maksadını aşmış yorumlara takılma
tarafından
Kuzum insan ister istemez üzülüyor hangi anne bebeğini emzirmek istemezki
(67 puan) tarafından
Anne sütü önemli ama bence yüzde doksan çocuğun genetiği önemli geçen bir tanıdığımız la buluştuk çocuk 1.5 yıldır emiyor ama görsen hiç gelişmemiş o şimdi emdi nolacak bir başkası 3 yaşına kadar emdi sürekli hasta
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Valla canım çocuğuma ne verdiğim vereceğim kimseyi ilgilendirmez herkes için değil ama burda bazı kullanıcılar sajki master yapmış gibi yorum yapıyor paylaşabilirsin biseyleri bu normal fikrini de beyan edersin buda normal ama herkesin anneliği kendine sen öylesindir  diğeri böyle kime ne hiç canını sıkma bide veriyim mi versem olurmu falan girme bence o tarz şeylere verdin bitti buradaki kimse senden iyi bilemez senin çocuğunu sorarak onlara bu tavizi sende veriyosun
tarafından
Kesinlikle öyle bi anne kendileri en iyisini onlar bilir herşeyin iyisini onlar yapmış gibi
0 oy
(534 puan) tarafından
Ağzı olan konuşuyo işte . Kimse karşı tarafın ne düşündüğünü ne hissettiğini bilmiyo yargıla babam yargıla . Aman boşver 1 2 kişinin dediğine ne bakıyosun . Çocuğunun annesi sensin onun iyi sen tanır ihtiyacını sen bilirsin.
tarafından
Amaan kuzum haklisinda işte insan ister istemez sınır oluyor
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Hiç kafana takma üzülme bile bir çocuğu annesinden başka kimse daha fazla düşünemez en iyisini sen bioirsin evladın için
tarafından
Onu anlayan yok kuzum insanlar kendi egosunu yükseltmek için karsidakine laf yapsında yapsin
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Var öyle çok bilmişler canım. Takılma yani yoksa gününü zehir ederler. Biz buraya gırgır olsun diye kafa dağıtmaya giriyoruz çokta ciddiye almaaa. 
tarafından
Takmamak elde degilki kuzum inan
0 oy
tarafından
Çoğu insan adamına göre muamele yapıyor burda canım mesela 

Sen çocuğum düştü yazarsın nasıl annesin sen nerdeydin başında dursaydin derler 

Başkası çocuğum düştü yazar en hepimiz anneyiz zaman zaman yoruluyoruz çocuk bu düşe kalka büyür derler çok takma 
tarafından
Aynen öyle canım valla
0 oy
(5,949 puan) tarafından
O kadın  emzirmiste  ne olmuş  başı  göğe mi erdi  böyle  insanlardan  nefret  ediyorum  allah  islah  etsin  her bebek  anne sütü alacak diye  birşey yok  benimde  sütüm yoktu  2 ay zor  yetti  kızıma  mama  verdım  15 ayına  kadar  bunları  diyen  çok  anne ya  sadce  böyleleri  konuşmaktan anlar  sen takma  böyle  insanları  bu çocuk  yemiyorsa  karnını  duyuracaksın  aç  kalmasından iyidir  bu senin elinde  olan  birşey  değil  yemegen  çocuk  ne kadar  zor  onu diyenler bunu  bilmiyor canım  salla gitsin  onun annesi sensin  diğerleri  önemli değil 
tarafından
Ağzına sağlık canım aynen öyle ama en çok istediğim şey emzirmekti olmadı ne yapayım hastaneye yattım çıktı  bebeğim mamayida istemedi 1 hafta hiç içmedi doğru düzgün hastanede sonrada hiç istemedi ne yapayım açmi kalsın cocuk
(5,949 puan) tarafından
Bende  veriyorum  kızıma  pirinç  unu  sonuçta  gün  boyu  verilmiyor  bu  yemiyorsa  ne yiyorsa onu vereceksin  yapacak  birşey  yok
0 oy
tarafından
İnan ki ben de veriyorum pirinç unu gece yatarken tok tutsun diye ne yapalım yani olmuyo. Ben ek gıdaya da erken başladım ve bunları burda yazdığım için bana herkesi yanlış yönlendiriyorsın sen yaptın da herkes yapmak zorunda değil gibi şeyler söylediler 
tarafından
Ay bi de sana laf eden kendisinin postuna bak sana mama parasından kaçıyorsun demiş kendisi bir yıllık balık yiyecek :D
tarafından
Kız ister bir yıllık yesin ister on yıllık yani gereksiz yorum atmak için atmış eminin
0 oy
tarafından
O gün postuna bende yazdım oğluma neler yedirdigimi yazdım ben iki kızımı emzirdim oğlum da çok ağır depresyon geçirdim olmadı emmedi sütüm de çekildi gitti mamaya güç yetmiyor onu bir veriyorsam diğerlerini iki veriyorum ne yapayım bu çocuk bi şekilde büyüyecek büyümeyecek mı? Çok dert etme eğer bir sorun sıkıntım okursa bana özelden yaz ben seni anlıyorum merak etmr
tarafından
Evet hatırlıyorum ne kadar bilgilendirici yazmıştın mesela ama herkes böyle değil inan ben istermiyim küçücük bebeğe bunu vermek ama ac kalması mı daha iyi böyle olması mı çok sağol bu arada canim
tarafından
Ac kalmayacak tabiki de bu çocuk bir şey yiyecek alerji yapmayacagindan emin olduğum ne varsa yediriyorum ben büyük kızım iki yasına kadar emdi her şeyi sever küçük kizim 9 aylık bıraktı memeyi onada ne buldum verdim o şimdi ne bulsa sofrada ne olsa yer helede abla olmasın hiç yok demeden yer
0 oy
tarafından
İste ikinci ogrenecegin seyde burayi fazla kafaya takmamak bacı 
tarafından
Kız insan ister istemez takiyor
tarafından
Aman beee neyini takiyon elestirmekten baska bi vasfi olsa milleti emziremedigi icin yargilamaz di o kisi bosversene
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ya sen ister miydin ki böyle olsun neden böyle yapıyorlar anlamıyorum halbuki onlarda anne bende emziremedim emmedi sutumde yetmedi mama iciyo icmese bende koşardım bı çare arardım bende pirinç ununa karşıyım ama el.mahkum olunca napicaksin biz nelerle büyüdük sanki valla eskiler dayamış şerbeti dayamış pirinç ununu hepsi katır gibi verin diye demedim şimdi linç yerim ama bir annenin üzerine gidilmesin anne. Olarak annelerden çare ariyoruz
tarafından
Kuzum bende mesela bebeğim doğmadan pirinç unu asla vermem diyordum ama elim mecbur o gün yedi diye o kadar mutlu olsunki yoksa ac kalacaktı mesela
(1,018 puan) tarafından
Napcan canm yemiş doymuş bide yemede daha koru sen yine dene başka biseyler kuzum pirinç unu nişasta yogunn şeker yoğun ya belki ilerde zararı oluur her tür mamayı denediniz mi
tarafından
Canım aptamili zaten doğduğu günden beri içmedi hipp demedim yok bide sma aldık onuda içmedi e bebekten golden goat diye bi mama sipariş ettim onu bekliyorum
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bosver cnm burasını hiç takma gerçekten çok acımasız insanlar var hiçbirşey bilmeyip konuyla ilgili hemen lincliyorlar kimse kimsenin annrligini sorgulayamaz hepimiz evlatlarımız için en iyisi neyse onu yapmaya çalışıyoruz senin anneliğine laf diyenler ilk önce kendi anneliğini sorgulasinlar
tarafından
Sağol kuzum aynen dediğin gibi
0 oy
tarafından
Kız buradakilerin ne diye takıyorsun ya sorsan herkes mükemmel anne kimse kendine toz kondurmuyor herkes her şeyi en iyi biliyor bazı insanlar laftan anlamıyor mesela bazı kişiler kaynanasıyla eşiyle derdini anlattığında asarım keserim ayrılırım gebertirim gibi sürekli gaza getiriyorlar karşısindakki insani kısacası anonim takıl boş ver kafana göre milletin her dediğini umursama
tarafından
Kız insan ister istemez kafaya takıyor bide bu emzirme konusu benim hep içime dert olmuştur ondan galiba biraz fazla alindim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 169 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 415 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+10 oy
37 cevap 775 göst.
18 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,028 soru

11,345,104 cevap