+1 oy
288 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (886 puan) tarafından
Mesela biz haftanin 2 günü mutlaka tüketiriz  et  tavuk veya balık sizde durumlar nasil gerçi vu zamnda zor ama Allah sonumuzu hayır etsin tabi keske herkes yiyebilse.hergün

26 Cevaplar

+1 oy
(4,661 puan) tarafından
Hiç saymadım bereketi kaçmasın diye sjsjjsjs
(886 puan) tarafından
Sesli güldüm:))))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Esim balik restauranti isletiyor o yuzden haftada 1 mutlaka dukkanda balik pisirtir eve  gonderir yeriz.

Tavuk ve kofte de 1 er gun  geri kalani sebze bakliyat ne verdiyse Allah yenir evde.
tarafından
Karşı yakada zaten olsa da Avrupa yakasına getirmezdi:(
tarafından
Kiz besiktas avrupa yakasi zaten biz de avrupa yakasinda oturuyoruz :)
tarafından
Ben niye karşı da diye biliyorum Beşiktaşı anaaam
tarafından
Yok kiz avrupa yakasi :)
tarafından
1 senedir o kadar uzak kalmışım ki herşeye onu bile unutmuşum :(
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Tavuk haftada 3 4 tüketiyoruz eşim çok seviyor hafta sonu da balık genelde 
0 oy
tarafından
Anneme gittiğimde mutlaka vardir yemekte ama benim evde yalan yok 1 ay falan oldu yapmadım 
0 oy
tarafından
Vallahi canım eti biz kendimiz bir küçük baş alıp güzelce poşetleyip atarız  buzluğa onu almıyoruz dışarıdan çok şükür eşim birazını götürüp kıyma yaptırır kasapta tavuktan eşim pek sevmez ben tavukçuyum balık severiz haftada bir olur 2 haftada bir canımız ne zaman isterse :-)
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Eşim sebze sevmez muhakkak et olmalı. Haftanın bir iki güngünü et yemiyoruz desem daha iyi olur heralde 
tarafından
Aynı benimki
0 oy
tarafından
Kafama göre valla canm
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kışın en çok balık tüketiyoruz haftada iki defa, eti yemeklerde kullanıyorum kuşbaşı olarak alıp, ayda iki defa köfte yapıyorum, tavuk çok sevmiyor eşim ayda 2 defa diyebilirim oda çocuk için 
0 oy
tarafından
Heralde 1 gün tavuk 1 gün et 1 gün köfte 1 gün balık, gerıye kalan günlerde ya kıymalı ya etkı yemek pişiyor cınku benım adam Dağ adamı gıbı et yıyor sıreklı etsız kalsa benım elımı kolumu da yer 
(7,768 puan) tarafından
Doğulu musunuz kız genelde orda ete düşkündürler
tarafından
Konyalı benımki ama doğma büyüme ızmırlıyız ıkımızde aılesı böyle haftanın hergun et yıyorlar hıc de sevmıyorum
(7,768 puan) tarafından
Bal yiyen baldan bıkar derler :D
0 oy
tarafından

Ayda 1 veya 2 kere balıkta öyle  

0 oy
(277 puan) tarafından
15 20 günde bi anca
0 oy
tarafından
Tünaydın canım ❣❤

Eşimin ailesi haftanın 7 günü de et tüketir maalesef eşimde alışmış bnde sebze yemeği seviyorum 3 günü etli 3 günü sebzeli diye anlaştık:)
0 oy
(5,489 puan) tarafından
Kız ne haftası aylık alırsak yine iyi :D  eti kırk yılda bir yaparız tavuk da kayınpederim ne zaman alırsa balık da bu yıl 1 veya 2 kere aldık daha 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Tavuğun doğalını hormonsuzunu bulamadığım için tüketmiyoruz. Zeytinyağlılar dışındaki her yemek etle yapılır bizde. 

Eğer biber dolmasının içindeki kıyma da et yemeği sayılıyorsa 4 gün et yemeği yeniyor diyebilirim. Haftada 2 akşam mutlaka kuru baklagil yemeği yerim.

Haftada 1 balık yerim. Her gün çorba ve salata mutlaka tüketiriz ayrıca.
0 oy
tarafından

Hergün et yiyoruz :devil: 

0 oy
(3,950 puan) tarafından
Hic belli olmuyor arada balik arada tavuk yemegi yada corba yaparim.ama haftada olarak 2 haftada oluyor baazen hafta 2 defa oluyor
0 oy
tarafından
Valla hiç saymadim canımız ne zaman isterse 
0 oy
tarafından
Valla biz genelde hep tavuk tüketiyoruz eşim sebze yemediği için tavuk alırız hep çorba pilav kızartma yada fırında yada tencere yemeği yaparım tavukla 
0 oy
tarafından
Biz günlük vla:))
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Balık ben sevmiyorum ama haftada değilde 1 ayda 2 3 kez tavuk et ve kıymalı şeyler tüketiyoruz  sonra sebze genelde :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 113 göst.
27 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Fairytalee (2,414 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 256 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 578 göst.
29 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Periiii89 (857 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 921 göst.

379,891 soru

11,372,352 cevap

34,855 kullanıcı

...