0 oy
1,167 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kardeşim geçtiğimiz yaz evlendi şubat gibi de yüzükleri takılmıştı o zaman damat başka memleketten olduğu için annemlerde 1 hafta kaldı daha sonra ailesi akrabaları geldi evde aileler arasında sözü kesildi o günden itibaren eşim damadı istemiyor kardeşim eniştemle tanıştırmak istiyorum dedi kabul etmedi neymiş efendim daha evlenmeden ailemle kalmış nişanlısı da varmış aynı evde birde bizim memleketi değil diye önyargılı davranıyor bir kere bile görüşüp konuşması söz kesmeye bile el gibi geldi daha sonra dmaadin memleketinde nikah kıyıldı beni ailemle yolladı kendi işlerini bahane etti sonra düğünleri oldu el gibi katıldı düğünden sonra yemeğe almak istedim bizde adettir bir sürü şey bahane etti almadı ben artık çok yoruldum bunları düşündükçe başıma ağrılar giriyor. Kardeşimde eşi de öğretmen ara tatilde gelecekler şimdi bende hamileyim eve yemeğe davet etmek istiyorum artık çok mahcup oldum ama eşimin tepkisinden korkuyorum sizler ne diyorsunuz nasıl davranmalıyım:(

33 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Kimse kimseyi sevmek zorunda degil 

Sende esinin ailesinden sevmedigin birileri vardir mutlaka esin icin gorusuyorsundur 

Birilerinin hatri icin susmak lazım 

Esinin blylesi isine geliyor
tarafından
Aynen öyle ben onun tarafını evimde ağırlıyorum görüşmek zorunda kalıyorum o benim kardeşimle eşini istemiyor
-Reklam-
+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Kocan bacanagini baaayaaa bı kiskaniyor 
tarafından
Bilmiyorum ağzını yokladım kıskançlık olduğunu sanmıyorum karakterini sevmedigini söylüyor çocuğun bir yanlışını da görmedik anlam veremiyorum
(6,047 puan) tarafından
Yani tabiki demez canım hiç kıskanıyorum der mi koca adam.? Kadınlarda eltilerini kıskanınca der mi kiskaniyorim diye. Aynisiii benim en yakın arkadaşımın başına geldi. İlk damadı pohpohlayip durdular ikinci damat gelince ilk damat söz nişan düğün hiç birine gelmedi . Vay bana söz hakkı vermeden baldızı verdiler diye. Sonrası zaten aynı seninki gibi.
(6,047 puan) tarafından
Tabiki ona söz düşmüyor ama totosunu.kaldirdilar oğlum oğlum diye hergun kaynanası fotoğrafını paylasirdi. İkinci damadinda fotolar gelince öyle adam 180 derece döndü herkese karşı.
tarafından
Bizimkiler eşimi de ikinci damarlarını da aynı tutuyorlar arada dargınlık kırgınlık olmasın diye titiz davranıyorlar ama hak etmiyor işte
(6,047 puan) tarafından
Canım ailende sorun yok zaten sorun senin kendi eşinde. Ailen eşit davransa bile eşin kıskançlıktan onun içinde birşey arar saçma sapan da olsa onu büyütür.
+1 oy
(1,122 puan) tarafından
Nerelisinz cnm bnce öyle bir hakki yok eşinin yani senin kiz kardesn ya mecbur gelckler yüz yüze bkacksnz
tarafından
Izmırliyiz
0 oy
tarafından
Belkide kıskanmış 
tarafından
Kardeşime evlilik teklifi yapacağı zaman benim numaramı almış annemden fikir almak için bende yardımcı olurum demiştim birgün telefonumda numarasına denk geldi daha ben tanışmadım neden sende numarası ekli dedi bende anlattım ama anlamadı iyice bilendi
(1,020 puan) tarafından
Seni mi kıskanıyor acaba damadı mı gözü tutmadı
tarafından
Bu konuşmada beni kıskandığını söyledi fazla samimi gelmiş önce eşimin numarasını alıp tanışacakmış sonra benimle konuşabilirmiş
(1,020 puan) tarafından
Belki ondan kıldır hala
0 oy
tarafından
Elti eltiyi geçti şimdi bacanak kıskançlığı başladı =D
tarafından
Böyle birşey yaşayacaksın deseler inanmazdım:((
tarafından
Zor canım Allah kolaylık versin
tarafından
Amin bir tanecik kardeşim var Allah kimsenin başına vermesin böyle dertler
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Arayip bize geleceklerini söylediler de canim bu sayede kaynaşıverirler bellimi olur
tarafından
Öyle şeylerden hoşlanmıyor benden habersiz kabul etme diyor
tarafından
Mihri dediği çok doğru. Geliyoruz dediler kabul ettim.dersin onun evi olduğu kadar seninde evin. Esinde enisteyi kıskanmış evde kalıp.etmesini çekememis içinde o hırsı büyütmüş belli ki . Zamanında annen baban birsey demedi ise ona söz hakkı düşmez zaten ama.gereksiz seni  kardeşin neticede ayni yerde bile.degilsiniz sırtını dönmen hoş değil yani eşinin bu hareketlerinden dolayı. Nasıl.ki onun ailesine karşı saygılıyım diyorsun oda senin ailene saygı duyacak sevmese bile
0 oy
tarafından
Valla bağır çağır kabul etmek zorunda bir ömür yüz yüze bakacaksınız şimdiden ne bu istememezlik
tarafından
Hamile olduğum için yumuşar belki diye düşünüyorum konuşcam olmazsa yakcam gemileri istemiyorsa o gitsin evden napiyim yanj
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Eşin ergenliğe yeni giriyor galiba
tarafından
Sorma canım delirtiyor beni bu konuda :(
0 oy
tarafından
Senin en yakın kız kardeşin için kocanın böyle birşey yapmasına hakkı yok kesinlikle, sende görüşme bakalım kendi kız kardeşiyle kocasıyla evine davet etme napacak o zaman
tarafından
Valla yerinde olsam yaparım hayırdır senin ailene nasıl davranıyorsa sende öyle davran kendini ne sanıyor ki, hayır yani senle kardeşin araya gidiyorsunuz böyle
tarafından
Evet olan kardeşimle bana oluyor yazın geldi bir kere görebildim ona da zorla gitmek için izin aldım bir daha göremedim işte ara tatilde gelecekler :(
tarafından
Kız ne izin alıyorsun ben buradan sinir oldum ne demek izin alıyorsun senle evlendi diye senin tapunu almadı, sı.ç ağzına geç hayırdır ya o kim oluyor
tarafından
Evde yaygara koptu zaten gönül rahatlığıyla yollamadı kavga gürültü çıktım gittim evden beni almaya da gelmedi kaldım 2 gün annemlerde kardeşimle vakit geçirdim ama eşim gelmediği için bir sürü yalan söylemek zorunda kaldım yüzümde sahte bir gülümseme ile takildim hep çok zordu:((
tarafından
Ah canım ya ne desem bilemiyorum ki ayıp ediyor ama kocan
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Kocana noluyormuski ailen izin vermiskennn bilemedimm.....
tarafından
Bende aynen böyle düşünüyorum kocama afedersin b.k yemek düşer ama evli olunca insan herşeyi söyleyemiyor işte
0 oy
tarafından
Çok saçma davranıyor bence olur mu öyle şey onun ailesi nasıl giz bebeği ise seninki de öyle olmalı gelmelerine bisey diyemez sen onunkine böyle tepki versen ne yapar
tarafından
Bende bunları yaşadıktan sonra ailesine karşı mesafeleyim ister istemez içimden yakın olmak gelmiyor
tarafından
Aynen öyle çok haklısın canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kocan başka memleketli diye insan dislayacagina insan olmayı ogrensinde misafirperver olsun azicik
tarafından
Haklisin valla
0 oy
tarafından

İnsanllah düsündügüm gibi degildir :ninja:

tarafından
Valla canm nasl desem eşinin kardeşine karşı ilgisi flan olabilirmi acaba ondan kıskanıyor olabilir
tarafından
Yok canım sanmıyorum damadı istemiyor eşim böyle şeylerde dik kafalı kendi çevresinden de birini sevmediginde araya padişahta girse istemiyor
tarafından
Huyundanda öyle yapiyor olabilir ama ben olsam kardesimi cagirirdim yemege eger izin vermese bnde kendi ailesinden kimseyi istemezdim
tarafından
Bu sefer isterse evi terk etsin yemeğe cagircam zaten doğumuma gelemicek çünkü izinleri yok bari son zamanlarımda yanımda olsun
tarafından
Aynen canm
0 oy
(6,053 puan) tarafından
O yUzu bi weririsen bi daha toplayamazsin mecbur kabul edecek
tarafından
Bu sefer karşısında farklı biri olacak zaten 2 ayim kaldı doğuma stresten kendimi yiyorum
(6,053 puan) tarafından
Sende onun ailesinden kimseyi kabul etme baksin bakalim nasil oluyormus
0 oy
(530 puan) tarafından
Bence çok saçma baban bir şey demiyor evlenmeden kaldığına da eşine ne oluyor ki ben olsam tepki gösterirdim bu duruma
tarafından
Gösterdim zaten canım boşanma aşamasına kadar geldik neler neler oldu off off
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bende esimin ailesine ayni tepkiyi koyardim eger jnsan gibi konusmaktan anlamazsa...
tarafından
Daha kardeşi evlenmediği için ben ıçimde tutuyorum eltim olunca bende istemicem işlerim var çoluk çocuk var diye bahane üretecegim
(7,791 puan) tarafından
Bence icinde tutma simdiden tepkininkoy cunku soz konusu kemdiyailesi olunxa senin bahamemi dinlemez.
tarafından
Haklısın
0 oy
tarafından
Damt öğretmenms eşinz Kendi ezik görüyor olabilir ne konuşuym faln diye sevilen damtsa cekmzde 
tarafından
Eşimde avukat ezik görmüyor fazla görüyor olabilir
tarafından
Avukat olmus ama nasıl davranmsi gerektiğini bilmiyor sevmse bile eşi hatrna 2 saat sohbet edebilir
tarafından
Bende hiç mi hatrim yok o kadar severek evlendik 2 buçuk yıldır evliyiz diyorum için içimi yiyor
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Valla sen esinin ailesine nasil davraniyorsan onunda senin ailene oyle davranmasi lazim orasi sadece esinin evi degil seninde misafirin olacak tabi ki bu kardeşin yanii 
tarafından
Aynen öyle evlilik bunu gerektirir zaten ama anlayana
0 oy
(4,998 puan) tarafından
Hır gür bağırıp çağırmak bu durumda ters denebilir. Sana tavsiyem otur düzgünce anlat o benim kardeşim kocasını tamam sevmek zorunda değilsin ama benim hatrim için kabul edemez misin de. Sonuçta eşlerin birbirleri üzerinde hakkı vardır. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Bir kaç gün iyi davran sevdiği şeyleri yap konuya gir konuşmaya başlamadan fatiha ve ayetel kursi okuyup yüzüne üfle Rabbim yardımcın olsun
tarafından
Denicem canım çok sağ ol
(4,998 puan) tarafından
Rica ederim canim konuşunca post ac ama :)
tarafından
Tamam inşallah kardeşim ve eşi yemeğe geliyor diye post açmak nasip olur dua edin bana
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Kıskanmış dicem ama hiç muhabbeti de olmamis neyini kıskanacak? Sevmese bile artık aile akraba oldunuz illa görüşecek seni bu durum da bırakması saçma olmus
tarafından
Aynen canım

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,375 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde hayrullahkubra (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 415 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,247 göst.
29 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu