0 oy
208 göst.
Aile kategorisinde (421 puan) tarafından
Annem babam çok iyi insanlar kimsede çevrede kötü diyemez babam emekli uzm.cavus annem ev hanımı eşimle çok çok uzaktan akrabayiz neyse eşim iyi biri kötü diyemem 27+1 haftalık hamileyim 4 kardeşim en büyüğü benim bizim evlenmemizi benim bir küçük erkek kardeşim istememişti eşim onun eski arkadaşı oluyor eskiden kız muhabbeti çokmuş içermiş inkar da etmiyor kardeşim de hangi sebebten bilmiyorum ama istemedi hiç bir zaman kendi istemediği gibi ondan bir küçük kardeşimde abisinin izinden gitti oda gelmedi nişana sadece nikah yaptık evden çıkarken kusagimi erkek kardeşim bağladı nikahıma da geldi sonra astsubay olarak şuan başka şehirde aramadı yazmadı bu duruma hep üzüldüm eşimde üzüldü neyse işte bir gün eşim annemlere gitmiş eşim argo konuşan bir insan hep öyleymiş kötü niyetli değil ama farklı konuşuyor böyle annemlerde hadi benimle konuşmasınlar ablalarinin ne sucu var 9.5ay oldu biz evleneli demiş kardeslerim için annemlerin yanında deyüs gibi bir tabir kullanmış sonrasında işte annem araya eşimle mesafe koydu babam da annem sen her zaman gel ama ben gelmem artık dedi eşim bir gün annem çağırdı göndermemişti annemde bana ağzına geleni saydı başlarım ona sustum bu kadar zaman esirmisin sen ne demek göndermiyor dedi kayinvalidemlede kendi annemlede evlerimiz yürüme mesafesi 5 dakika babamı aramış anlatmış oda kayinpederimi aramış oğlunla konuş diye o zamandan beri arası kötü eşimin ben annemle konuşuyorum ama babamla 1aydir konuşmuyorum sürekli babam geleceksen tek gel yanlız gel kimisinden mesaja belirtip duruyor ister istemezde dışlanmak eşimin zoruna gidiyor ona da hak veriyorum bu yüzden babama mesafe koydum bilmiyorum inşallah en kısa zamanda bu sorun ortadan kalkar arada kalan ben gibi oluyorum ve bu stres beni de etkiliyor hamile kadınım sonuçta eşim de çok sinirlenen biri ama sonra hemen özür dileyen gönlümü alan birisi kötü bir insan değil benimle evlendiginden bu yana ağzına içki de sürmedi 9.5 ay oluyor parası oldumu eve harcar borcu varsa öder fazla olursa para birşeyler alır bana bebek için öyle uzun oldu kusura bakmayin

4 Cevaplar

0 oy
(961 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Olan sadece sana olmuş ailende suçlu eşin de suçlu bir kere 2 kardeşinin haddine değil baban varken evliliğine müdahale etmeleri benim abim biraz sıkıntı yaptıgı halde bir de abim bak babam ben daha ölmedim benim rızam var diye susturdu abimi. Bu konuda ailen kardeslerine tepki koyacaklardı. Eşinin tek suçu annenin yanında kardeşine o tarz kelime kullanması ne kadar iyi olursa olsun eşin sonucta damat konussun etsin ama o tarz kelimeler kullanmasa iyi olurmus. Babanın diretmesi tek gel diye eşinin salmaması aslında hep karsılıklı baban tek gel derse eşinin de salmaması kendince haklı siz eşsiniz çünkü seni tek gibi görmeleri de eşinin zoruna gider. Yani gerçekten sana yazık olmuş şu halde uğraştığın konulara bak bi de bunun doğum zamanı var 
(421 puan) tarafından
Teşekkür ederim tam olarak durum bu tek kızım evin en büyüğüyüm ben babam düşkündür bana karşısına o zamanlar geçtim seviyorum dedim bir kızın babasına bunu demesi ne kadar zor birşey ben dedim sen bilirsin dedi destek oldu arkamda oldular kardeşine birşey diyemem kendi düşüncesi dedi babamda ona  da birşey demedi çocukları arasında kalmak istemedi kardeşim kendiliğinden evden çıkarken giyinip geldi kusagimi bağladı evden çıkardı nikah salonuna da geldi o kadar zaman zaman izne geliyor annem bir iki demiş inadı inat hayır dediği hayır annemlerin ev ayrı 2 katlı yukarıya çıkıyor biz annemlere gelirsek aşağıya inmiyor ben varken tek başıma az da olsa konusuyor benimle ama ahmetle yüz yüze dahi gelmediler nikahtan beri inşallah herşey yoluna gelir kardeşim barışmaz eşimle ama şimdi babamın bu tarz konuşmasından dolayı eşim gurur yapıyor konuşmuyoruz babamla annemle hergun konuşuyorum babam evde yokken gidiyorum babam da üzülüyormuş rabia gelmiyor diye bende üzülüyorum ama arada kaldım bir bebeğim olacak eşimle iyiki evlenmişim beni el üstünde tutuyor zaman zaman sinirli ama saman alevi gibi
(961 puan) tarafından
Çok şükür ki eşin yanında ve destek oluyor sana bir de bunun terside olabilirdi. O yönde şanslısım demek. Yani eşin bekarken neler yaptıysa yaptı yapmayan erkek mi var ki benim eşimde kaç kızla konusmus, Avrupada yasadı girmediğim ortam mekan kalmamıs önemli olan simdi bize yanlıs yapmamaları. simdi evine namusuna sana sahip çıkıyorsa daha ne istiyor kardeşin? Tam olarak bilmiyorum sadece yazdıklarından anladıgım kadarıyla ya çok şımarık ya baban çok istisna göstermiş kardeşine. Benim annem babam abimle hep konusrk gönlünü ettiler simdi eşimi çok sever eşim büyük abimden abi diye peşinde dolanır eşimin. Sen kardeşlerini boşver eşinin iyi olduğu bi an dek getir konuyu hamileyim çok canım sıkkın bi hediye tatlı alıp gidip babamın elini öpelim arada ki bu tatsızlık bitsin biraz hatrım varsa yap benim için diye eşini ikna et. En azından annenle babanla aranız kötü olmasın
(421 puan) tarafından
Eşim gitmez gurur yapıyor kendince haklı olduğu tarafları da var babam her zaman birşey oldu mu tek gel falan diyor eşime hitap şekli bile hacı ömrü uzun eşim candan bir oğlum dahi demiyor diyor gücüne giden şeyler var babamı önceleri aramış cevap vermemiş geri dönüş de yapmamış bilmiyorum herşey olacağına varır artık ne diyim
(961 puan) tarafından
Yapılacak birşey yoksa oluruna bırak o zaman gerçekten belki bebek doğunca kendiliğinden düzelir herşey sen de düşünüp düşünüp canını sıkma bebeğe yansıtma herşeyde bir hayır vardır
(421 puan) tarafından
Öyle tabi herkesi aynı anda memnun edemiyorsun takmamaya çalışıyorum artık
-Reklam-
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Canim malasef arada kalan sen olmuşsun ama hallolmucak meseleler değil kafana takma hamilesin stres yapma eşinde seni savunmak istemiş ne güzel ama ailen anlamamis zamanı gelince anlarlar aslında ailenin mutlu olması lazım kızının arkasında duran eşi var diye 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım eşinin ağzı bozuk olabilir ama bu aile ye gelince düzelmesi gerek sonuçta kardeşine seninle konuşmuyor diye deyüs mu ne demesi saçma geldi iki üç hediye alın annenlerin elini öpmeye gidin aile kadar güzel bir şey yok
0 oy
tarafından
Abinz birşey biliyor ki istemms büyük bir aşk yoksa evlnmsydn keşke eşimin bir arkadaşı vardı eşiyle sevgliykn bu kızla yatıp kalkıyorum kullanıyorum falan diyoms hep şimdi evlndi o kadınla faln o çocuk boynunda muska kolye var içinde bir sürü kız numarası eşi evde olmynca cagiriyoms faln yani eşim o arkdsiyla asla gorusmz kardeslrnz birşey biliyordur ki istmmstr
(421 puan) tarafından
Abim değil erkek kardeşim, en büyüğü benim tek kızım ben sevgili olup evlenene kadar hiç birseyini görmedim eşim 23 ben 25 yaşındayım yani üniversite zamanı elbette hızlı bir hayatı olmuş olabilir sonuçta benimle sevgili olduğu andan itibaren niyeti hiç öyle değildi 15 kasım da geçen sene sevgili olduk 20 aralık da ailesiyle tanıştım kendi istedi uzaktan da akrabamız oluyormuş ailesi eşimin babasi babamın okul arkadasiymis tanıyor hepsi birbirini yani 30 aralık da benim ailemle tanışmaya geldi elinde çikolata çiçekle ailecek oturdular sohbet muhabbet 8 ocak da tekrar geldiler annem babam gayet memnundu hepsi keyifler iyidi 22 ocak da nisanım oldu evde erkek kardeşim yoktu ama herkesin gönlü vardı dayımlar teyzemler geldi mart 2 de de nikâhım oldu ve bu süreçte eşimin yanlış birseyi asla olmadı telefonun şifresini bilirim istediğim zaman bakarım üzerine titrer anneme babama da bu zamana kadar asla saygısızlığı olmadı biz birbirimizi severek evlendik daha önce tanışıyorduk zaten şimdi 27+1 haftalık hamileyim eşim benden çok bebeğim bebeğim diyen biri gözümüzün içine bakar evden işe işten eve gelir ağzına bir yudum da içki sürmedi evlendigimizden beri
tarafından
İçki icme alt yapısı varsa kardsn ondn korkms olabilir icer seni uzer diye ama artık evlnmsn uzatmya gerek yok kardsn bir hatsni gorurse uyarır
(421 puan) tarafından
Işte sorun o kaç ay geçmiş bak dayı da olucam uzamasın artık kaç aydır ablamı hiç üzmemiş el üstünde tutuyor diye sevinmesi lazım bir yalnis yapsa eşim elbette karşısında dursun ama o irtibatı tamamen kesti

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 240 göst.
23 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 181 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Masalgibiydi (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 485 göst.
25 Aralık 2020 Aile kategorisinde Hzlll (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 338 göst.