0 oy
525 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranızda yeni değilim arada ziyaret ediyordum ama hesabım yoktu. Benim derdim yaşadığım şehirde kalmak istememem. Benim ilk görev yerim burası ve eşim de buralı. Evlenmeden önce kesin bir dille şart koştum ben giderim ileride buradan gideceğiz diye o da kabul etti. Sen nereye ben oraya dedi. Şimdi yan çiziyor. Ha deyince şehir değiştirmek kolay değilmiş de iş sıkıntı olurmuş da. Ben memurum o serbest bu arada. Şu an yaşadığımız şehirde de düzenli bir işi yok çünkü bu gitme mevzusu yüzünden kalıcı bir yere de giremiyor şu an arkadaşının yanında çalışıyor. Allah var iyi insandır ama bana verdiği sözü tutmaması beni ona karşı kinlendirdi. Evliliğimize hatta cinsel hayatımıza bile yansıyor bu durum. İyice soğudum. Annesi değil ama babası her şeye karışıyor sırf bu sebeple gidip gelmek istemiyorum. Başta kendi memleketime gidelim diyordum ama şimdi ondan da geçtim neresi olursa olsun diyorum. Nasıl ikna edebilirim ve böyle bir durum yaşayan oldu mu içinizde ? Katlanılmaz bir hal aldı artık.

16 Cevaplar

0 oy
(1,301 puan) tarafından
Nasıl iknâ etmen gerektiğini en iyi sen bilirsin canım
(1 puan) tarafından
Bilemiyorum canım inan hayat zehir oldu
(12,494 puan) tarafından
Kız senin davet ne oldu resim atacaktın unuttun mu
(1,301 puan) tarafından
Yo unutmadım buraya atmam artık çalıyorlarmiss
(12,494 puan) tarafından
Hemen silerdin o kadar merak etmiştim
-Reklam-
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Nerde yasadiginizi merak eden bi tek ben degilim sanırım:) ve neden gitmek istiyorsun
(118 puan) tarafından
Bende antepliyim gezmek için güzel ama yaşamak için zor antep ben olsam bende gitmek isterim
(1,251 puan) tarafından
Bn hic gitmedim duydugumu soyluyorum:)
(26 puan) tarafından
Neresinden canm bende antepte oturuyorum
(1 puan) tarafından
Karataş canım senin neresi?
(26 puan) tarafından
Sehreküstü bende :)
0 oy
tarafından
Aslında evet ha denince şehir değişikliği hiç kolay değil ama söz vermis bunu gerçekleştirmek zorunda. Bilemedim hiç bir fikrim yok 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla önce ailene diyeceksin eşine orada iyi bi iş bulacaklar sonra da çıkıp gideceksin diğer türlü çok zor bi güven kaynağı var diye düşünüp kendi memleketinde kalmak istemesi çok normal gideceğe yerde ona bi güvence vermen gerekiyor 
(4,089 puan) tarafından
Yorumlarda gördüm eşin Antepliymiş malesef canım Anteplilerin kadını da erkeği getiriyor erkeği de bi yere gitmiyor arkadaşlarımın hepsi böyle
(1 puan) tarafından
Çocuğum olmasa boşanmayı düşünüyorum
(4,089 puan) tarafından
Bende çalışıyorum canım bi çok arkadaşım var ya kendisi Antepli ya da eşi ama gidemiyorlar valla bi tanesi 16 yıllık evli bi türlü gidemedim diyor o da aynı sözle gelmiş kalmış ama bi şekilde evlilikleri yürüyo çocukları var sen ailesiyle arana mesafe koy gerekirse anneni getir bunun için boşanma eğer başka problemin yoksa tabi
(1 puan) tarafından
Annem bunların memleketinde yaşamak zorunda değil ki sırf bunları hoş etmek için. Düşündükçe iyice kinleniyorum. Babası gerçekten çekilir dert değil. Çocuğum büyürken sürekli onu görmesin onu örnek almasın istiyorum. Çocuğum olmasa boşanırdım benim için önemli bu tarz şeyler. Kandırıldığım için inanılmaz soğudum anlatamam :(
(4,089 puan) tarafından
Çok haklısın canm
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Tahin iste memursan oluyorsa eğer :)
(1 puan) tarafından
İsteyince Allah bilir neresi gelecek il merkezi gelmiyor e bana gelen yerde nasıl iş bulacak ? O önden bulup gitse benim onun yanına gitmem daha kolay oluyor. Zaten tayin isteyip gidersem her şey biter bizde
(5,953 puan) tarafından
Hım es tayini on planda aslında doğru eşinizi ikna etme durumu valla bilemedim canim rabbim yardımcin olsun
0 oy
(695 puan) tarafından
Düzenli bir işi olsa taninms ticaret yapan ws tamam hakli dicem ama konu calsmak deil gttigi yerde de bulur bence ailesinden we cewresinden uzaklasmk istemiyor hemen ikna olmayablr zmanla işliceksin 
(1 puan) tarafından
Benim de bir ailem var üstelik annem yalnız. Başta söz vermese evlenmezdim zaten. Artık nefret boyutuna geldim :(
(695 puan) tarafından
İşte kötü olanda bu kandrilms hissi ama öfkeyle nefretle degilde duygusal we mantiginla yaklasarak sende onu kandrablrsn (:
(1 puan) tarafından
O zaman da yumuşadığımı ve artık burada kalmak istediğimi düşünüyor
0 oy
tarafından
Aynı ilde ev bile degistiremeyen ben esine hak verdim ama söz de vermis bilemedim
tarafından
Yani bizde kocan nerdeyse oraya gelin olursun ama şartlar nasıl iç detayını bilmiyorum yani ikimizde aynı şehirliyiz esim baska şehirde olsaydı orda yaşardık heralde ilk defa duydum yabancı yerden evlenilince kızın memleketine taşınılması gerektigini dedigim gibi şartlar nasıl tam bilmiyorum genel konuşuyorum
(1 puan) tarafından
Evlenmeden önce çok mücadele etti evet dedirtmek için üç sene uğraştı şartlı kabul ettim şimdi bunu yapması hiç hoş değil. Bir de herkes eşinin memleketinde yaşamıyor ki o çok yanlış bir düşünce. Nerede mutluysa orada yaşamalı ben burada mutsuzum dolayısıyla o da
tarafından
Orda da o mutsuz olacak dolayısıyla sende
(1 puan) tarafından
Ben burada zaten mutsuzum dolayısıyla o da
tarafından
Canm şartlar ne gerektirir durumunuz nasıl bilmiyorum tabi benim esim açısından bakıyorum gelmezdi ama.seninki giderken söz vermiş karışık tayin iste madem memursan mecbur gidecek o zaman
0 oy
(245 puan) tarafından
Gitme mevzusu yüzünden kalıcı bir işe giremiyor arkadaşının yanın da çalışıyor demişsin zaten e gitmemeye gönlü yoksa kalıcı bir işe girmez miydi zaten. Istiyor düşünyor ki eşin de öyle arkadaşının yanında çalışıyor. Eşinin huyunu suyunu sen bilirsin burda kim ne dese boş. Ama ha diyince de gerçekten şehir değiştirilmiyor.. 
(1 puan) tarafından
Canım aslında beni oyalıyor kalıcı işe girerse ben çeker giderim diye de korkuyor zannımca
(1 puan) tarafından
Gitmeyi istese çoktan giderdik bir sürü iş bulundu
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Ozaman ailesi ile gidip gelmediğin için sesini çıkarmasın anlaşmayı böyle değiştir sende madem seni kandırmış . Bizimki de babacı anacı ne kadar beni tutuyo gibi dursada yönetiliyo ve onların köpeği olmuş. Başka şehirde yapamaz bunlar babasının dizinin dibi olmazsa korkarlar. Evlilikte bu sebepten bozulacak bişey mi o tartışılır çünkü sonrasında üzülen yine kadın ve çocuklar oluyor canım 
(1 puan) tarafından
Ben gidersem üzülen o olur canım sırf çocuğum için katlanıyorum ama evde aile huzuru diye bir şey kalmadı
0 oy
(553 puan) tarafından
Canım kendi memleketine gitme dusuncesi değişik gelebilir ona sonuçta onun memleketinde yasamak istemiyorsun. Ama başka ara bir şehire gitmek istiyorum de. Düzgünce konuş seni üzmek istemiyorum evliliğinde zarar gelsin istemiyorum farklı şehir ilimize de iyi gelecek gibi bir konuşma yap 
(1 puan) tarafından
Zaten onu diyorum canım hatta gitmişken senin memleketin olsun diye o söyledi defalarca. Laf var icraat sıfır
(553 puan) tarafından
Ayyyy sözünü tutmayınca da nasıl sınır olurum anliyorum seni. Böyle söylenmek yerine uzuldugnu mu belli etsen neyin var dediğinde konuyu açsan bikac zaman böyle üzgün gorunsen sürekli belki dayanamaz
(1 puan) tarafından
Valla bal gibi de biliyor üzüldüğümü işine gelmiyor resmen :(
(553 puan) tarafından
Vallahi kuzum kullan birazcık bunu söylenme kavga etme ama hep evde keyfin olmasın üzül belli et bunu ona desin yani eski neşen yok diye
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Aslında sizin meseleniz memleket de değil gibi. Sanki ailesi sizi bunaltıyor. Bende eşimin ailesine uzak bir yerdeyim, tabi memur olduğumuz için böyle. Elinde olsa koşa koşa gider ailesinin yanına. Bende biliyorum ki oraya gitsek bu evlilik asla bu düzende yürümez. Uzaktan uzağa bile elleri kolları uzanıyor yeri geliyor bu mesafeye rağmen onlar yüzünden birbirimize giriyoruz. Ailesiyle araya mesafe koysan nasıl olur 
(1,977 puan) tarafından
İç işlerine evine sana karışmasalar belki o memleketi bile sevebilirsin. Önemli olan evin içi değil midir
(1 puan) tarafından
Zaten koydum ama adam değişik, bir şekilde bunaltıyor bizi
0 oy
(594 puan) tarafından
Canm eşinin sana karşı tutumu nasıl merak ettim. Yani egerki siz anlasiyorsaniz sırf ailesi için huzurunuzu bozmayın derim şehir değiştirmek o kadar kolay değil erkekler için. Anladığım kadarıyla sende kendi ailenin yanında olmak istiyorsun ama onun ailesi nasil olursa olsun farketmez onlarda onun anne ve babası yani belki de onları doğup büyüdüğü şehri bırakmak istemiyor dur onları da anlamak lazm. Mesafeli olun bu yetmezmi ? 
(1 puan) tarafından
Canım söz verirken bunu düşünecekti ama bir de onunki aile de benimki değil mi o bırakmak istemiyorsa ben hiç istemiyorum işte sırf bu sebeple kinleniyorum. Ben annemi kırk yılda bir görüyorum artık ailesine karşı da iyice olumsuz duygular beslemeye başladım bu sebeple
0 oy
tarafından
Tayin için istediğin yerleri yaz biyer gelsin. Geliyorsa gelir gelmiyorsa kalsin orda
(1 puan) tarafından
İş oraya doğru gidiyor zaten
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Tayinini istersin sonra da tayinim çıkmış mecbur gitcez der gecersin.
(1 puan) tarafından
Tayinin istemeden çıkmadığını gayet iyi biliyor ama :)
(7,791 puan) tarafından
Bazen mecburi tayin de veriyolar ya canim onu demiştim ama zorunlu görev gerek ona da
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Evlendikten sonra yasayacagmz yeri evlenmeden önce biz de konuştuk. Ikimizde ayni sehirde doguda görev yapiyorz. Ailemiz batida farkli sehirdeler. Ben aileme yakın olmak istiyorum ona göre ilerre bana sıkıntı cikarma şimdiden söyle ddim. Tamam ne istersen dedi kabul etti. Hala sizin şehirde yasayacgz söz verdm sana der. Ama yan cizse cok sinirlenrm evlisin bi de elden bisey gelmez. Ailesine de demis. Ailesi de bari ortada bi yere tasinsaydnz gelmemz kolay olurdu dedi ama napalm biz onceden böyle konusmtk. Bu sene yazin belli olck artk
0 oy
(392 puan) tarafından
Cnm bi evlilik terapistinden yardım alabilirsin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 147 göst.
13 Ağustos 2023 Aile kategorisinde dertli.anne (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,590 göst.
0 oy
39 cevap 1,307 göst.
18 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu