0 oy
515 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
Bugün miğren ağrım tuttu eşime dedim çocuğa sen bak kızım da haraketli 2 yaşına girecek 3 ay sonra neyse yatak odasına geçtim ilaç da kullanamıyorum emzirdiğim için bilen bilir miğren ağrısı nasıl bir ağrı çocuğu uyutamamış eşim kızımda durmamış sürekli bir oraya bi buraya yürümüş yürürken de sert basıyor yere alt komşumda aşağıdan tok tok diye vurmuş yanlarına gittim noluyo diye kızım korkudan elleri kolları titriyordu çok ağladı zor sakinleştirdim ya insan anlamazmı sinirden uyuyamadım bu ilk anlayışsızlıkları da değil çocuk bu adı üstünde miğren ağrım daha da arttı Allah komşununda hayırlısını versin ne diyeyim 

8 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım evet  bebek daha anlamiyo ama bazı evlerin duvarları çok ince ve ses direk assagiya iniyo belki onlarda senin gibi rahatsızdır yada uyuyodur bide bu yönden düşün 
(9 puan) tarafından
Evet canım empati yapıyorum zaten fakat sonuçta bebek var evde hadi onu geçtim çok kaba bir davranış değil mi şu tok tok diye vurmak ben mi çok ince düşünüyorum anlamadım
tarafından
Tabikide kabaca bugünlük ses çıkarmayın sabah nazikçe uyaasi gerekirdi
(9 puan) tarafından
Babamın evinde hiç böyle görmedik 4 kardeştik dövüşür boğuşur çok ses yapardık yukarıdan tok tok vurma ben burda gördüm
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bitane de bende var ev sahibinin gelini sanırsın bizi satın almışlar Bi havalar Bi kibirler 2 gün önce atıştık yaza tsşınacam burdan 
(9 puan) tarafından
Bizde bıktık vallahi eşim de çıkalım diyor ev bakıyorum şimdi iyi oldu ev küçük çatısı akıyor vs hakkımızda hayırlısı olsun
(12,494 puan) tarafından
Amin inşallah giriş katı buluruz inşallah kimsenin dırdırını çekmek istemiyorum ya
(9 puan) tarafından
Kesinlikle kendi derdimiz bize yetiyor zaten
0 oy
(334 puan) tarafından

Ağzının payını vereydin canım 

Geçmiş olsun sanada
(9 puan) tarafından
Canım daha önce de uyardık insan gibi bir sıkıntı varsa ara söyle diye ama anlamıyorlar işte adam olana laf bir kere anlatılır dimi ama nerde.. sağol bu arada
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bu olay gece olduysa haksizdin ama gunduz olduysa haklısın ki iki turluee aslinda vurmak yerine kapiya gelip uyarsaymis daha makbul olurmus. 
(7,791 puan) tarafından
Ya simdi adap vardir gecenin köründe cok ses olur kızım uyanirsa bir iki ses etmem ama sürekli olursa kizarim. Vurmaya karsiyim ama belki o sinirle vururum en fazla.  
Bizim ust senin kayinpeder gibiysi ama onlar kendileri sbh 5-6 da dan dun oat baslarlardi ayaklarini vurarak yurumeler bogurur gibi konusmalar evde de bi kadin ve ayibogan bi oglu vardi kocası arada gidip geliyodu iste isi icabi. En son fittirdik.
Benim kardesim oyle xok sesten korkan biri degildi kprkardi ama o kadar dehil ya cocuk sicrayarak uyandi defalarca yine vutuyolar baba diyip babama gidiyodu reva mi ? Ses olsa ammenna ses dahi yok. Kizim da senin kiz gibi oyle hi evde olsak heralde korkudan dilini yutacak yavrum.
Rabbim once insaf versin herkese..
tarafından
Çok şükür tatlım bebeğimde uyanmiyor Altan üsten gelen seslere  TV açık kalabalıkta insan sesinde falan uyur ama  sadece zil sesine  uyaniyor yanlız karşı komşuya biri çocuğunu bırakıyordu komsum bakıcılık yapıyor neyse bırakan kadın gündüz her çocuğunu almaya geldiğinde bizim zile de  basıyor çocugu asagiya insin diye birde telefonla arıyormuş ben tabi açmıyorum kapıyı bu kim diye bakıp sonra bir oldu iki oldu üç dört derken aralıklı tabi karistiriyor zilleri sürekli oldu neyse çocuk zil sesine uyanıyor her seferinde denk getiriyor kadın  en son bir daha oldu  eşim dayanamadı artık  kızmıştı bastığınız zilin bir adına soyadına bakın okuma yazmanız yokmu her seferinde çocuğu uyandırıyorsunuz diye en sonunda kizdik yani sonra dikkat etti basmadı hiç kadın daha önce uyarmasak neyse uyardikda
(7,791 puan) tarafından
Cemile en iyisini yapmış esin. Zil sesine benimkide uyanir ben en alttayim canim bak disarda simdi araba cakisiyo ce see sanki benim evde. Cicuklar paten surse ciziltisi benim veim icinden gekir illet bi durum ama çok şükür benim kiz da iyice daldi mi o seslere uyanmiyo artik... Uykusu hafifti onceden benim camin onunde oynardi çocuklarda, cocuklara diyodum mecburren diger tarafta oynayin diye onlarda goderdi ,3 dk sonra yine ayni... :D ya misal kosup bagirdalar se benkm evde yatak odasi benim arkaya bakiyo salon parka bakiyo salona da park sesi  geliyo alt kat da beter ya anlicagin ne kadar e s gotursen de bildihin evin icinde araba calisiyo sanki. Oyle iste konuyla ne alaka bilemedim anltasim gelmis demek ki :D
tarafından
Altta olduğun için galiba  yakın birde herhalde parka caddeye kolaylık versin tatlım eski evimiz öyleydi biliyorum sabahları balkonun altına motor koyardı millet motor sesine kalkarsın anlıyorum yani
(7,791 puan) tarafından
Aynen oyle kiz bizim balkonun alti yok ki balkon bildihin yerle bir 15 cm yuksgi var tek :D
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Komşunuz sizin durumunuzu bilemez ve bazen aşırı ses gelebiliyor üst katlardan ben de yaşadığım için. Siz de haklısınız ama komşu da haklı olabilir yani. 

Belki onlar da hastadır ve aşırı rhaatsız olmuştur, siz de bunu bilemezsiniz. 
0 oy
(28 puan) tarafından
Ya bizde heves heves bi ev aldık alt komşum da bata yaşlı ama nasıl duyuyor kulakları anlamıyorum temizlik yaptirmiyor kadın bana geçen halim düştü almaya indim diyor ki viladayla sildiginin sesi hep buraya katır kutur deprem oluyor sandım diyo teyze ben mop kullanıyorum neyin sesi gelsin diyorum yok geliyor diyo 2 haftada bi koltukları çekerim altlarını temizleyeyim diye hemen arıyor ev tepeme yıkıldı diye ne akşam yapıyorum ne sabahın köründe öğlen vakti yaptığım temizliğe bile laf yapıyor  manyak etti karı beni
tarafından
Teyze b.kunu çıkarma,delirten beni diyeydin.
(28 puan) tarafından
Hic sanmıyorum laftan anlayacagini hamileyim simdi kara kara dusunuyorum cocuk olunca bu karıya nasıl sabredicem diye
(9 puan) tarafından
Yok canım yok laftan anlamazlar Allah sabır versin
tarafından
Benim kayinpederim de öyle işsizlikten sağı solu dinleyip sonra uyuyamadım diye öğlen vakti millete söyleniyor nerersine uyuyacaksa günde 16 -18 saat uyuyor zaten evde geri kalanı da komşular uyandırdı diye söyleniyor :D sağa sola vuruyor süpürge sapı ile halbukem ses yok ortalıkta bir gün dayak yiyecek o huyundan birinin tersine gelecek satasiyor çünkü hepsi işsizlikten oluyor  işi olsa milleti dinlemeye vakti olmaz
(28 puan) tarafından
Ya aynen kadın evden de çıkmıyor ki onun çıktığı saatlere denk getireyim duvarlar ince ben son kattayim bana bile ses geliyor hele yan komşunun bir çamaşır makinesi var geçen deprem oluyor sandım bir kere bile ağzımı açıp laf yapmadım ihtiyaçtır dedim parti yapmıyorlar ya bildiğin kadın huysuz teyze katagorisinde sırf laf yapmak için laf yapıyor hep alttan alıyorum yaşlı zaten ölür belki diye ama yok kadın kibarliktan da anlamıyor dikine dikine gidip de kavga çıkarmak da istemiyorum daha beter olur diye napicagimi şaştım
0 oy
tarafından
Ama haklı ki. Valla bi ara ben de öyleydim,yukarıdan pat pat ayak sesleri yere vurarak oynuyorlardı sanırım,o an varya sinirle duvari nasıl yumrukladiysam ses anında kesildi. Delirecektim yoksa sesten. Ben gelemem öyle şeylerle ya,tamam çocuktur yapar derim ama bazen de olmuyo. Hani bebek olur ağlar amenna ona çare yok ama çocuk büyük sonuçta bi dur demek lazım. Bir kez konuşmuştum fayda etmemişti 
0 oy
(1,691 puan) tarafından
aminnn canim yazik kucucuk coglcugu korkutmus pisljk

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 557 göst.
20 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Seherl (560 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hayattanusanmis (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 771 göst.