+3 oy
901 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ailem yoksuldu o zamanlar kapı pencere naylonla kaplı soguk girmesin diye neredeyse hergun bulgur pilavı yufka ekmek yerdik .Hep ilkokul lise üniversite hayatım zor geçti ama çok şükür halimize yine..

5.sınıfa gidiyordum tabi harçlık getiremezdin okula annem ekmek arası biseyler yapar koyardı çantama Arkadaşlarım kantinden bisküvi çikolata falan alırdı nasil canim çekerdi.

Tenefüste arkadaşım bisküvi almıştı dışarda oturuyorduk hep birlikte 1 tanesini yere düşürdü farketmedi zil çaldı herkes sınıflara girdi bende kimse görmeden yere düşen bisküviyi alıp yedim :'(

Ben gormedim ama oglum görsün istiyorum inşallah hepimizin evlatları sağlıklı kazançlı hayatlari olur hayırlı evlatlar olurlar<3

28 Cevaplar

0 oy
(1,200 puan) tarafından
Bende 1. Sınıfta arkadaşımın tokalarini çalmıştım  kız onlar benim diyince de onları annem bana aldi doğumgünümde diye ağlamistim bizde çok fakirdik annem eski kazaklardan çorap dikerdi bize bahçelerde ot toplar pisirirdi aç kalmayalim diye ayakkabı alamazdik  lastik çizme giyerdik
tarafından
Oyy kuzum aynı hayatlarimiz:(
-Reklam-
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Ve bu yoksulluğa rağmen okutmuslar ne güzel
tarafından
Cok sukur canim okuduk
0 oy
tarafından
okul harçlığı vermezdi annemler eve gelene kadar açlıktan basim ağrırdı poşetle giderdim okula forman bile yoktu terlikle giderdim okula cekerim bile yoktu çok zor du ya açlıktan dersi dinleyemezdim hiç iyi bir anım yok
tarafından
Oy kuzum yaa inşallah evladın güzel günler görür hep
tarafından
amin inşallah
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Kiyamam ya benzet seyleri bizde yasadik:'(

tarafından
Evet canim coook üzücü
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Çok zor kıyamam ya .. benim  yokluk deilde  bizim durumumuz çok iyiydi abim vefat etti işlerimiz o zmnlar ters gtti küçüktüm bn 8 sınıfa gdyrdun yinede.  O zmnlar 2 yıl varlıktan yokluğa düştük annemden harçlık istemiştim üstümde yok demişti o kdr üzüldüm ki bn anlamıyorum ver dedim yoktan anlamyr msn demişti aklıma glyr öyle aglyrn ha deseniz üni okumadım lise mezunuyum babam özel hocada tuttu final dersanesi ne de gttm olmadı aklımı veremyrdum hep aklım iş içindeydi sonra calsmaya casladim lise bitince öyle böyle isimde başarılı oldum bebek mağazasında yetkili oldum hamileydim yine calstim 32. Haftaya kdr bebeğime göre herşeyi aldım hiç bişey içimde bırakmadım ha eşim Allah razı olsun kurban olduğum bişey demiyor esnaf oda bn işi biraktim aile ile ortagix çok şükür dönüyor carkimiz  yokluk çok zor
tarafından
Cok sukur canim abinin de mekanı cennet olsun inşallah kuzum kalanlara rabbim sağlık huzur versin
0 oy
tarafından
Herkes gecmistir o yollardan canim allah evladina ailene saglik sihaat bereket versin.. 

Cok sukur hic yokluk gormedim rabbim kimseyi darda birakmasin
tarafından
Amin kuzum bu güzel duan icin tesekkur ederim
0 oy
(5,032 puan) tarafından

Benimde bir arkadaşım vardı arada evlerine giderdik annem falan tanırdı durumları iyiydi oraya gidince sucuklu yumurta falan yapardı bizim eve ayda yılda bir belki hiç girmezdi.  Babam cok çalışırdı ahh paranın gözü kör olsun yetmezdi. Oraya  gidince  utancimdan fazla yiyemezdim sonra sofrayı kaldırırken hiç unutmam mutfakta ağzıma bir iki tane daha atardim:'(

tarafından
Canim benim yaa güzel yüreklim kiyamam

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 309 göst.
30 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 272 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 501 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,884 soru

11,461,535 cevap

35,049 kullanıcı

...