+3 oy
899 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ailem yoksuldu o zamanlar kapı pencere naylonla kaplı soguk girmesin diye neredeyse hergun bulgur pilavı yufka ekmek yerdik .Hep ilkokul lise üniversite hayatım zor geçti ama çok şükür halimize yine..

5.sınıfa gidiyordum tabi harçlık getiremezdin okula annem ekmek arası biseyler yapar koyardı çantama Arkadaşlarım kantinden bisküvi çikolata falan alırdı nasil canim çekerdi.

Tenefüste arkadaşım bisküvi almıştı dışarda oturuyorduk hep birlikte 1 tanesini yere düşürdü farketmedi zil çaldı herkes sınıflara girdi bende kimse görmeden yere düşen bisküviyi alıp yedim :'(

Ben gormedim ama oglum görsün istiyorum inşallah hepimizin evlatları sağlıklı kazançlı hayatlari olur hayırlı evlatlar olurlar<3

28 Cevaplar

+1 oy
(603 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Hayatımda yediğim en güzel yemek. Annemin aç kaldığımız için dereden aldığı suyla pişirdiği 2 dal ıspanak çorbasıydı. Ne tuz ne yağ. Ama hala o tat gelir aklıma. Ve bunu zengin villalarının bekçiliğini yaptığımız yerde yaptık. Zenginlerin içinde açlık çektik. Barbekü kokularıyla yedik o çorbayı. Ne günlerdi. 
-Reklam-
+1 oy
(870 puan) tarafından

Keşke bütün çocuklar eşit şekilde büyüse hepimizin bu tarz hikayeleri vardır eskiden tok acın halinden anlardı şimdi her yerde bir göşteris merakı sanırsın herkes cok mutlu herkes cok zengin 

tarafından
Bu devir oyle malesef bizim zamanımızda bi çikolata bi goflet cok büyük görünürdü
(870 puan) tarafından
Mutlu olurduk dayım gelirken alırdı üklerin napoliten ne kadar mutlu olurdum şimdi bir çocuga alsan ben bunu sevmiyorum der atar
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Nerden geldi aklına şimdi bi şeymi oldu kuzum
tarafından
Bilmem Ki kuzum oyle geldi aklıma
0 oy
tarafından
Kıyamam sana ya :/ o yollardan bende geçtim seni çok iyi anlıyorum sesim titredi oğlana ninni söylüyorum. 
tarafından
Insallah evlatlarımız cok guzel hayatı ailesi olur
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Kıyamam canım benzer şeyleri bende yaşadım yokluğun gözü kör olsun 
tarafından
Şükür halimize şimdi ama yine görmediğimiz yerlerde yoksullar evsizler var:(
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Hepimizin çocukluğunda böyle acı bir hikâye var sanırım.  Rabbim evlatlarımızı yoklukla sınamasın inşallah.  :)<3

tarafından
Amin kuzum:)
0 oy
(8,969 puan) tarafından

Aynı şeyleri yaşamısız hemen hemen. Bazı arkadaşlarımın ağzının içine bakardım resmen. Hele birinci sınıftayken ablamın bir arkadasıyla eve doğru yürüyoduk. Yolda kocaman bir dondurma aldı. Eve kadar yalaya yalaya gitti kız. Nasıl canım çekmişti anlatamam.

Çok şükür. Okuduk ettik. Memur oldum. İnşallah oğluma rahat bir hayat vermek istiyorum. 
tarafından
Biz yaşadığımız icin evlatlarımız boyle olsun istemiyoruz inşallah bende atanirim canim hep az puanla kaciyor
(8,969 puan) tarafından
Aynen. Hiç bişeyde gözü kalmasın istiyorum. Hele biraz daha büyüyüp o yokluğu iyice hissedince daha zor oluyor. Kızlar süslü püslü elbiseler giyip gelirdi karne günü. Gerçekten çok zoruma giderdi önlükle gitmek. Ben de ilk seferde atanamadım canım. İkinci girişimde atandım
0 oy
(539 puan) tarafından
Ahh kuzum :(maalesef hayat herkese eşit davranmıyor umarim evlatlarimiz iyi yerlere gelirler 
tarafından
Insallah kuzum
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ailen yanindaymis sukret canim yoksa bizim yurtta bocek ayiklayarak yemek yerdik. 
tarafından
Oy kuzum senin hayatında zor geçmiş:(
(1,737 puan) tarafından
Herkezinki kendine göre zor geciyor. Canim hersey atlatiliyor zamanla
0 oy
tarafından
Bizimde durumumuz pek parlak değildi çok zor şartlarda okuduk çok şükür çocuklarıma elimden geleni yapıyorum ama sürekli para verip göndermiyirum okula herseyi evde hazırlıyorum jnadiren harçlık veririm gelip söylüyorlar biri 100 tl getirdi bilmem biri 200 tl ben bunların doğru seyler olduğunu düşünmüyorum 
tarafından
Tabiki haklisin canim parayı verip okula göndermek asla doğru davranış değil hayatın gerçeklerini de öğrenmeleri lazim.ama benim küçüklüğüm bi goflet çikolata meselesiydi şimdiki gençlik son model telefon tablet vs vs yarış içindeler
tarafından
O dert bizdede vardı bacim ne istediğimizi yedik nede giydik
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Ahhh yaa kıyamam ki ☹

Rabbime şükürler olsun hic yokluk görmedim 
tarafından
Cok sukur canim bundan sonrada görmezsiniz inşallah sende ailende
0 oy
(294 puan) tarafından
Oyyy kuzum benim rabbim hiç bir evladı eksik bırakmasın inşllh nasılda travma olmuş sende anlıyorum seni bitanem sen yaşamadın çocuğuna yaşat ama bu yaşadıklarını da çocuğuna anlat kıymet bilsin 
tarafından
Evet canim işte o zamanlar bi goflet bi çikolata alamayınca üzülüyorduk :(
0 oy
tarafından
Bemde yaşadım dediklerini herkes hamburger döner yerdi ben saklama kabı bile değil boş cikolata kutusuna makarna pilav koyar yerdim o günler geldi aklima:((
tarafından
Oy kuzum sende bendensin:(
0 oy
tarafından
Çocukken herkes böyle şeyler yaşadı . Montum yoktu  okul yardım ediyor mont dağıtıyordu çok güzel bir mont bana verdiler eve giderken amcamın kızı benden aldı resmen üzerimden cikardi ve kendi giydi annene de bize vermediler diyeceksin dedi üç yaş büyüktü benden pislik okadar üzülmüştüm ki
tarafından
Ay vicdansız!kuzum ya kıyamam sana
tarafından
Vqlla öyle küçükken çok fenaydi
0 oy
(7,209 puan) tarafından
Banada eşim anlatmisti . Kayınvalidem çalısirmis çok yokluk çekmişler. Bir gün eşim okulun duvarında ekmek arası bulmuş yemiş bunu bana anlattı çok zoruma gitti . Aileme anlattım sonra oturdum agladim çok üzüldüm ailemde üzüldü . Biz 8 kardeş kirada sıradan işçi bir babanın cocuklariydik İstanbul gibi bir yerde doğduk büyüdük ama hiç bir şeyde gözümüz kalmadı annem hep şükür ederdi Allah büyük derdi hiç yok demedi , sürekli yok diyenede yok diye diye Allah yok ediyor işte derdi . Dara düşse rabbim benim bu halimi görmüyor mu derdi ve en dar gününde hep bir mucize olurdu . O yüzden ben maddi olaraktan öte manevi olarak çok zengin büyüdüm. Rabbim cocuklarimiza da maddi manevi yetebilmemizi nasip etsin inşallah.. 
tarafından
Amin kuzum.insallah
0 oy
tarafından
Kıyamam inşallah huzurun vardir aile içinde inan okadar kötü çocuk Luk gecirdimki aç kaldığım zamanları sıkıntı olarak görmüyorum
tarafından
Cok sukur halimize şimdi canim arabamız var evimizide alacağız cok sukur halimize
tarafından
Çok şükür canım
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Bu eziyetleri çekip seni okutan ailenin ellerinden öperim kötü gününü unutan iyi gününde sukretmeyi bilmez ne mutlu ki şükür ediyorsun inan durumu olup okutmayanlar ne demeli babannem hayatımı çaldı 
tarafından
Emekleri o kadar çok ki hakları ödenmez cok sukur okuduk atanmaya calisiyoruz
(4,661 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Ahh canım ya bizim de durumumuz kötü değildi ama zengin de değildik bı kız vardı her öğle arasi tost yerdi hep canım çekerdi ben her gün alamazdim haftada bir ya da iki kez anca 
tarafından
Oy kuzum oy:(
0 oy
(525 puan) tarafından

Şükürler olsun evlatlarımız bizden daha şanslılar bu konuda. Etraflarında pervane oluyoruz kelimenin tam anlamıyla <3 

tarafından
Cok coook coook haklisin canim
0 oy
(13,086 puan) tarafından
Ah canım rabbim evladimiza yaşatmasın 
tarafından
Amin kuzumm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 307 göst.
30 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 272 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 499 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,907 soru

11,404,108 cevap

34,942 kullanıcı

...