0 oy
354 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlar 33 haftalik hamileyim henuz dogum seklim belli degil fakat korkuyrm. En basindan beri normal dogum istyrdun ama o yirtigi dikisi duyduk a sezeryana kayiyorum. Vajinal kesik yirtik makata kadar yirtilanlar oluyormus cok zor degil mi? Ben adet agrisinda ölüyorum nirmal dogum bin kati degil miii?

21 Cevaplar

0 oy
(119,343 puan) tarafından
bende korkuyodum epiduralle normal dogurdum 1 gram agri sanci yok dikisim vardi ama dr kesmedi yirtilma oldu onu dikmisti
yoo belden assagam uyusmadi gorumcenizinki baska bi yontem benim dedihim epidurrallle normal dogum gayette normal dogum
(2,886 puan) tarafından
Sevda sen sadece sanciyimi hissetmyn beldenmi vurdular
(48,695 puan) tarafından
belden igne yaptilar benim de sezeryanda kesiyo hissedince bayiltmislar beni ☺️normal zamandada sanci hic hissetmedim butun gun suni sanci verdiler onuda hissetmedim ☺️ bu doğum isleri cok karisik kisiden kisiye degisiyo☺️
(2,165 puan) tarafından
Anladım sevda hanım pekiii
(514 puan) tarafından
Uyusturuluyorsa nasil normal dogum yapabiliyoaun canim nasil ıkınıyosun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normal doğum nasıl bilmiyorum 3 gün yalancı sancı cektim Dr a artık ben dogurayim nolur diye yalvardım hep sezeryan istedim ve sezeryan oldum canım hamd olsun pek zorluğunu yaşamadim 
abbooo 3 gunmu
tarafından
Evet sevda ya rahme inmiş bebek günün var dedi en son telefonda baya kavga ettik benim Dr um yoktu onu aradım geldi yoksa beni daha 4 gün bekletecekti mehlikada o yüzden kanalda enfeksiyon kaptı 5 gün yoğun bakımda kaldı ya
aayy cok gecmis olsun esros
tarafından
Sağol canım geçti ama ömrümden ömür de gitti o 5 gün valla yaşamaz dediler falan amann neyse şimdi cadılık yapıyor ☺️
0 oy
tarafından
Ben adet sancısı nedir bilmem canım ama normal doğum yaptım hiçte korkulacak bir şey yok o dikişlerde o kadar abartılacak kadar değil ☺ bende sezeryandan korkmuştum ☺
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ben normal doğum yapmadım acısını kesiğini bilemem sezeryanla doğurdum ilk Akşamdan itibaren ayaktaydım 3.gün çok rahatlıkla yürüyodm ağrılarım geçmişti
(1,939 puan) tarafından
Ya bende böyle yorumları okudukça iyice sezeryana kayıyorum  :) Galiba pazartesi doktora sezeryan yapalım diyeceğim
(5,220 puan) tarafından
Hayırlısı nasılsa öyle olsun :)
0 oy
tarafından
düzenlendi
Normal doğum 20 tane kemiğin aynı anda kırılmasına benziyormuş. Normal doğum evet bebeğin başı gelene kadar zor oluyor ama başı geldikten sonra kuş gibi hafif oluyorsun. Doğumdan hemen sonra bile ayağa kalkabiliyorsun. Ama sezeryan da doğumu kolay hissetmiyorsun sonrası çok zor çevremde görüyordum hep sancıları çok zor uzun süre suyun içinde olduklarında dikiş yerleri hemen ağrıyor. Hiç korkma doğuma kadar İNŞİRAH suresini bol bol inanarak oku rabbim sana yardım ediyor. Ha bu arada sen her sancı çekmende günahların dökülüyor 
(450 puan) tarafından
Ya şöyle 52 kemik kırılması falan denilip de normal doğumu bu kadar korkunç aman aman bir şey gibi anlatılması ı doğru bulmuyorum çünkü herkesin ağrı eşiği farklı. Ona bakarsanız erkeklere adet sancısı veriyorlar erkekler ölüyor geberiyor o ağrıdan kıpkırmızı oluyorlar. Halbuki biz alışkınız o ağrılara yani gün içinde gıkımız bile çıkmıyor. Her doğum sancısı da bir değil bir de kimi kolay olur kimi zor olur. Bunları düşünmekten bebek için hangisi daha uygun onu düşünmek lazım bence.
tarafından
Pardon o 52 değil 20 ymiş ben yanlış hatırlamışım. Ben bilimsel olarak söyledim onu. Kişiden kişiye değişiyor ağrı doğru
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben normal doğumda yaptım sezeryan da   ikisi de çok zor değildi. Herkesn bünyesi farklıdır benim 3 dikişim vardı. Çabuk toparladım. Sezeryan da da çabuk toparladım. Kız ikisi de çok kolay inan korkma. Geçen diş çektirdim gık demedm hatta içim geçmiş doktor bayıldım sanmş uyuyorum siz devam edn dedm :ddd acı eşiğim düşük sanırım   herkesn farklıdır kimse ile kıyaslama kendini. Doktor bünyene göre yönlendirir seni.  Oan hangisi hayırlı ise o olsun inşallah. Video fln izleyip araştırma hç 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bende 39 haftalığım  :) Bebişin suyu az. Doktor her an yatis verip suni deneyebilir. Ama ben galiba direk sezeryan isteyeceğim gibi... Cevremde sezeryan olupta memnun kalan çok fazla
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Once kolaylık zorluğunu değil kendi sağlığını düşün. Zor bir normal doğum da olabilir ama hersey gelip geçiyor. Sezeryani hiçbir sorun yokken kendin istersen sebepsiz yere ameliyatlı olacaksın. Zorunlu kalirsan ayrı tabi 
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Canm kendini sezeryana yöneltme öyle yaparsan normal doğum yapamazsin bende senin gibiydim nasıl yapacm diye çok düşünürdum ama o gün geldi ve Allah yardım etti dua okuyarak doğurdum bebeğimi. Evet vajinal kesik atıldı bana da ama inan canm o doğum sancısından zaten alttan kesik acısını hiç fark etmiyorsn bile şahsen ben hiç anlamadım meğer kesik atmış ebe sonradan dikiş atıldığı zaman anladım.. sancıları Zor kolay diyemem ama inan canm sezeryan daha zor onun acısını en az 1 ay çekersin ağır ağır antibiyotiklr kullanmak zorunda kalırsın , sezeryan kolaya kaçmak derler ama inan o daha zor eger herşey normal gidiyorsa risk yoksa normal doğum yap derim korkma inan sonrası senin açından daha kolay olacaktır. Bak doğumdan sonra dikiş attılar hoop hemen ayağa kalktım gezdim oturdum bebeğimi emzirmeye çalıştım tabiki zorluğu vardır elbette sonuçta bir insandan bir insan çıkıyor ama inan sonrası kuş gibi hafifliyosun.

Kendini yapamam diye odaklama yaparım diye düşün hep Kötü bişey de getirme aklına hep güzel olacak, pozitif düşün canm bebegini de sağlıkla kucağına al inşallah :)

0 oy
(7,948 puan) tarafından
Hemerrod yüzünden sezeryan oldum çok çabuk iylesdim beni görenler normal doğummu diye soruyordu 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Yirtilmasin diye duzgun kesip dikiyorlar herkezde olacak bisi hissetmiyon zaten sonrasi tabiki biraz acin agrin olacak dogum yapiyorsun sezeryanda bilmem kac kat kesiyorlar oda kesik oda 
0 oy
(175 puan) tarafından
Ben ikisinide yawadim seni korkutmak istemem amma benim normal dogumum zordu tabi bunyeye gore deyiwiyor.Sezeryanim daha kolaydi
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Yani her iki doğumun da zorluğu vardır canım. Normalde 1 kere cekiyorsun acıyı sezeryanda 1 hafta 
tarafından
Yooooo hiçte bile:D doğum yaptığımin sabahına ayaktaydim ben kandirma kızı yırtık don:D
0 oy
(330 puan) tarafından
Bence kendiniz nasıl iyi hissedeceksiniz onu tercih edin bende 36 haftalık hamileyim sezeryan istiyorum yok göbeğin kalacak yok çok ağrı çekeceksin diyorlar bende zatem az çok ne olacağını biliyorum ufacık bi kesik bile ağrı yaparken anında toparlanmayı zaten beklemiyorum ama kendimi sezeryanda daha iyi hissedecem 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Herkesin dikişi kesiği olacak diye bir kural yok ki. Ben normal doğum yaptım ilk doğum ama dikişsiz oldu. Sancılar zorladı tabi ki ama dogumum 15 dakika sürdü. Doğum yaptığım anda bitti öyle rahattım ki
0 oy
(937 puan) tarafından
İki normsl bir sezeryan yaptım kesinlikle normal doğum öneririm 
0 oy
tarafından
Rabbım hayırlısı neyse onu versin canım 

Ben suni sancı aldim ama doğum başlamadı acil sezeryanda buldum kendimi ama iyiki sezaryan oldum dedim sonrasinda
(15,823 puan) tarafından
Ki buraya gel posttu hortlattin kactinnnn☺️☺️☺️☺️☺️
tarafından
Fiko uyandı aşkım bi ona baktım zorlanıyor yavrum dişleri çok ağrıyor:( bide sıcak gelmiş terlemis

Yazdım ama postuna aşkım gelmedi mi yorum
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Hiç korkma normal doğum en güzeli senin icinde bebek içinde benim ikiside normal oldu iyikide normal olmuş terslik olmadığı sürece normal doğumdan şaşma
0 oy
(48,695 puan) tarafından
acı esigine bağlı sezeryanda da sonucta karnin kesiliyo benim normal dogumda denendi sezeryan oldum cok zahmeti olmadi
0 oy
(245 puan) tarafından
Herkeste aynı olcak diye birşey yok ki. Normal doğum da o sorun vardir tamam ama sezeryan da ameliyat sonuçta. Ben sezeryan doğum yapmıştım sorunlarım olmasaydı normal doğum olsun isterdim. Sezeryan da da tamam doğum anın da bisey hissetmiyorsun ama ondan sonra ağrıların sancıların oluyor. Ama dediğim gibi her vücutta aynı olmuyor. 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 176 göst.
17 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 266 göst.
+1 oy
8 cevap 123 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 137 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,754 cevap

34,876 kullanıcı

...