0 oy
1,745 göst.
Aile kategorisinde (294 puan) tarafından
Hanimlar selamın aleyküm en küçük kızım 10 yaşında özel bölgesinde tüylenem vardı 2 ay önce endokrolojiye gittik alın dedi yapacagım bişey yok dedi 3 4 gündür çocuk tatlı canı çekip duruyordu okuldada kasıkları agrımız bugünde lekelenmeler başladı çok üzüldüm çok erken degil mi

83 Cevaplar

0 oy
(3,760 puan) tarafından
Ewet erken tabi
(3,419 puan) tarafından
Canm adet olmaya başlamış artık doktor buna ne yapabilirki
(3,760 puan) tarafından
Götür hormonlara baksinlar
(220 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bir tanıdığımin kızı da 9 yaşında oldu pediatri doktoruna sevk edildi her ay iğne oluyor iki ya da üç yıl erteliyormus o iğne
(12,777 puan) tarafından
Evet yelizin dedigi gibi benim bı tanıdığın kızı da öyle oldu tedavi ile ertelediler sonra yaşı gelince tedavi bıraktılar
(0 puan) tarafından
Aynen benim kızımda on yaşında adet oldu o dediğiniz tedavi olan kız uzadi mi kısa kalır diye çok üzülüyorum.Nasil farketmedik bilmiyoruz
-Reklam-
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Aa biraz erken sanki canım 13 de filan oldun diye hatirliyorum
(294 puan) tarafından
Büyük kızım da 16 da olmuştu ne biliyim çok küçük daha yaşı çok üzgünüm
(7,230 puan) tarafından
Bi problem olustururmu bi fikrim yok kuzum hormonal birsey buyuk ihtimal birazda yediklerimizden işten basiyorlar hormonu hersey vaktini şaşıyor
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Bende 12 yaşımda olmuştum 
0 oy
tarafından
Şimdikiler erken oluyor cnm benimki 7 yaşında daha ama nasıl anlatırım bilmiyorum 
(294 puan) tarafından
Benim kızım bilinçliydi aslında en büyük kızım 25 yaşında ögretmen aldı karşına anlattı endokroloji doktoru olur diyince yinede çok küçük nasıl olacak bilemedim
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Biraz erken olmuş canım .Benim yegenlerimdede erken ergenlik belirtileri var inşallah olmazlar daha 8 yasindalar.Endokrin takip ediyor şuan bir şey yok demiş.Hep yedikleri şeylerden oluyormuş markette satılan tavuklar vs.
(294 puan) tarafından
Evin en küçügü sonradan oldu 25 yaşında kızım 23 yaşında oglum var şımarık yetişti gelen giden abur cuburu eksik etmedi derdi makarna pizza nolacak işte
(2,135 puan) tarafından
Bunun çok etkisi var malesef.Sen bence başka bı endokrine götür.Cunku 10 yaşında diyosun en fazla 10-12 cm daha uzar.Belki boy uzaması için ilaç ,iğne falan verirler
0 oy
(669 puan) tarafından
Erken girdi demekki bende 11 12 yaşlarımda girmistim yengem 18 yasnda girmis sok oldum valla gecte olan varmış olabilir yani ama tüylerine dokunma kendiliginden dokuluyomus bende s.lk kafam meraktan heryerimi jilete vurmustum :D 
(294 puan) tarafından
Kuzum bizim 8 9 ay durdu bekledim uzadı bildigin yarım parmak kadar mecbur aldık doktorda alın diyince tüy dökücüyle
(669 puan) tarafından
Hormon tahlili yaptımı
(1,952 puan) tarafından
Yok kız ***** deme kendine, bizim zamanın anneleri bişey anlatmazdı eğitmezdi. Ayıp ayıp derlerdi başka da bişey bilmezlerdi. Benim annem yoktu herşey kendi kendine gelişti de annesi olanları da görürdüm. Ancak ayıp bilirlerdi. Kimileri çok şanslı olurdu tabi
0 oy
(247 puan) tarafından
Normal canım bende 9 yaşında oldum hormonlar la alakalı galiba komşumuzun kızı da 10 yaşında 2 ay önce olmuş  evet küçük oldukları için ağrı eşiği düşük oluyor canım beni tek zorlayan bu agriydi 
(294 puan) tarafından
Şimdi iyiyim diyo okula da göndermedim de dokunsan aglayacam sorumlu hissediyo insan kendini
(247 puan) tarafından
Öyle canim annelik duygusu işte. Yavaşça alışırsın şuanda biraz kızına bilgi verirsen cok iyi olur..
(0 puan) tarafından
Boyunuz uzadı mi
0 oy
tarafından
Benim kuzenimden 9 yaşında oldu 
(294 puan) tarafından
Yavrum çok küçük yaşta allah sonumuzu hayır etsin
tarafından
Evet küçük ya nasıl  bir duygu benim kızımda 15 aylık merak ediyorum
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Erken olmuş yaa
(294 puan) tarafından
Çok erken kuzum nasıl yapacak bilmem takmam onu der en son zor gönlünü ettim de koyduk
(1,018 puan) tarafından
Vii allqh yardımcin olsun
tarafından
Bende 12 yasimda oldum hemde cok yogun bi sekildeydi okula gttim gidiyodum mecbur.ped degistirirken afedersiniz heryerim batti mahfoldu ogretmenime soyledim annem geldi aldi beni eve goturup kuvette bi guzel yikadi ama kuvet kan oldu bildigin.rahmetli annecim ahh yavrumm derdi kiyamazdi nurlar icinde yatsin hic unutmam o gunu yikadi giydirdi yatirdi beni ahh ahh
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Ben 7. Sinifin 2 . Doneminde olmustum hala unutmam 10 4. Sinif felanmi oluyor erken ama hormonlar felan canim bazisi erken olabiliyor uzulcek bisey yok genc kiz olmus artik
(294 puan) tarafından
Ne biliyim ana yüregi heralde nasıl yapacak o degiştirme sorumlugu çocuk daha üzülüyo insan
0 oy
tarafından
Evet erken kuzum doltora gotur mutlaka baska doktora gotur .Belki bir cozumu vardir mutlaka baktir
(294 puan) tarafından
Heralde bişey yapamazlar gelemeye başlayınca pişmanlık yaşıyorum başka doktora gitaemiydim diye
tarafından
Yok pismanlik yasama kuzum ❤️ ama mutlaka  bi pedagoga yanl da cocuk psikologuna falan gotur bu durumu cocuga en uygun o aciklar .İster istemez kiz cocuklarinda bu erken oluncs utanma duygusu ortaya cikiyo .Goguslerimi saklamaya calisiyo .Basima kotu bir sey gelmis gibi utanilacak bir sey yapmis gibi hissediyor .Sen gotur ki aciklasin ona bunun normal oldugunu cocuk diliyle .Sen de destekle kizini ❤️
0 oy
tarafından
Bende 11 yaşımda oldum erken biraz ama yapacak bişey yok maalesef
(294 puan) tarafından
Sorumlulugu çok zor inşallah altından kalkar
0 oy
(968 puan) tarafından
Bende ilk ilkokula giderken oldum bida lisede olmaya basladim devamli takip edin belki oyledir
(294 puan) tarafından
İnşallah ablam çok sagol
0 oy
(316 puan) tarafından
Bende 5. Sınıfı bitirdim ilk haftasında adet oldum ama yasi hatırlamıyorum sanırım 10 yada ,11 yaş oluyor. 
0 oy
(50 puan) tarafından
Baya erken olmuş canım ya benim kız kardeşim 13 yaşında oldu
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım benim kızımda tam 10 yaşına bastığı gün adet gördü hatta burda post açtım korktum çünkü bazıları normal dedi. Doktora götürdüm tahlil yaptı zaten hormonları yükselmiş o yüzden olması erken ama artık normal karşılıyoruz dedi. 
(671 puan) tarafından
Cnm şuanda çocuklar hormonlu beslendiği icin erken oluyorlar. Anladığım kadarıyla tam olmamış.endokrine bı görünün. Bı tedaviyle geciktirme olabiliyor.
(294 puan) tarafından
Hangi doktora götürdün ablam endokrine mi gidelim kadın dogumamı
(2,323 puan) tarafından
Yok çocuk uzmanına götürdüm kadın doğum bakmaz ona şuan sonra o bizi endokrine yönlendirdi. Gidene kadar zaten adet olmuştu o yüzden bişey yapmadılar ultrason çekip yumurtalıklarına baktılar tahlillerini yaptılar gönderdiler
(671 puan) tarafından
Cnm çocuk endokrinoloji var onlar bakıyor. Metabolik bir durum olduğu için. Çocuk doktoru randevu izni veriyor o şekilde randevu alabiliyorsun
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Tabikide erken.   
0 oy
tarafından
Regl döneminin yaşı indi malesef biraz erken ama endişe etmeyin 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bende öyle olmuştum regli yaşı artık baya düştü sende öyle olduysan ırsi olabilir gene bı Dr gorunun
0 oy
(119,153 puan) tarafından
iste yedimiz hormonlu yiyceklerden falan boyle oluyo artik

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 1,500 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde 3442 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 173 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,070 göst.