0 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (1,253 puan) tarafından
Kizlar geçenlerde bi post açmıştım istanbula gidebiliriz esimin işinden dolayi diye. Eşime 9bin maaş verselwr diyoduk ama 10 bin arti araba vermişler Güngören tarafindan kiralik evlerw bakiyoruz. İstanbulu hic bilmiyorum zor olucak.biliyorum ama cocuklarimizin geleceği için herşeyi göze aldik. Fakat esim bugun kaynanamgile açtı konuyu. Ben esime demistim annen hayatta istemez destek olmazlar oraya gitmemize falan diye. Oda sinirlendi ben onlara bağlı değilim benim işim bunu gerektiriyorsa gitmek zorundayiz burda aldigim paranin 3 katini alacam nerdeyse dedi. Birikim yapmak için gidiyom keyfime gitmiyom.dedi annesine.

Annesi istemiyorum diyor ağlayacak nerdeyse  . Hergun mutlaka bi yoklar. E tabi istanbula gidince cani her dk istediğinde gelemeyecek onun derdinde.

Kayinbabam eşime sert yapti gidemezsin diye esimde gidecem dedi. Çünkü ben de gitmek istiyorum. Yeter da sürekli sizinle yaşamak zorundamiyiz biz. Kendi hayatimizi kurtarmanın derdine düşmüşuz kaynanamin derdine bak. Neden karşılar yani her ozlediginde çık gel atla uçağa. Uçak paranida ben vericem soz dedim yok istemiyorum diyor hergun görüntülu arariz sizi diyorum yok yok yok . Sanki eşimin maaşını  kaynanam veriyor oyle bi davraniyoki küstü eşime haliyle esiminde morali bozuldu.

20 Cevaplar

+2 oy
(7,654 puan) tarafından
Kaynana degil sanki kumalar ya 
-Reklam-
+1 oy
(240 puan) tarafından
Şaka gibi insanlar var ya :) Oğlun evlenmiş kendi ailesini kurmuş az sal bi ya . Bence sizde ölü taklidi yapın konuşup dursunlar :)
(1,253 puan) tarafından
Haha çok haklısın. Ya kaynanam benim çocuklarımi kendi çocuğu gbi görüyor onlarin annesi benim ama o kendi zamaninda cocuklarina anneligini yapamamis neymis efendim benimmcoc7kladimi kend8 çocuğu gbi goruyormus. Bide annecim annecim.dye seviyor çok gıcık oluyorum. Onlarin annesi benim diye tersledim bikere. Sirf çocukları hergun gormeye zirt pirt gelemeyecek diye rahatsız şuan. Başımın belasi
+1 oy
tarafından
K.bakma ama bubsizin hayatınız gidemezsiniz ne demek siz çocukmusunuz kaynana istemiyo diye yani çok saçma yaptıkları
+1 oy
(553 puan) tarafından
Canim kararı verecek olan sen ve esin onlar değil. Sizde kendinizi çocuklarınızı dusunuyosunuz. Sizi düşünseler zaten böyle bir tepki vermezler
0 oy
tarafından
Benimde eşim İstanbul'da çalışyo oda oraya taşınmak istiyo ama benim kayanaam gilde hep bu sekil yapamazsinzi edemzsiniz e aynı evde bizi mahf ediyolar bakalım ins en kısa zamnda bizde gidecez tek duam bu  gidin canım nerde mutlu olacaksanız oraya gidin 
(1,253 puan) tarafından
Cocugunun iyiligini istese aman der cocugum iyi olsunda nereye giderse gitsin karnini doyurxugun yer memleketindir demisler
tarafından
Valla bizimkilerde öyle hatta o gün  eşimin kredi borçları vardı biraz calstiginda babası filede gonderiyo ayreten ve inanirmisin kocamdan bu yüzden para isteyemiyorum kaynanm gil laf yapiyo bunu esimede diyorum boşver takma diyo o günde eşim param hepsi borçlara falan gitti dedi kayinpederim ne dese hee bide sen evimi oraya goturcwem diyosun çocuklarına ne verecen bokunumu verecen bu şekil dedi ayy Allah'ım bişey demedim insss giderizde bu sefer siz. Yersiniz bokunuzu dedim içimden kız bisyde diyemiyosun hemen üste çıkıyorlar Allah yardım etsin bakalım ins gidecez
(1,253 puan) tarafından
Sen beraber oturuyorsun ondan dolayı işin baya zor. Ben braber otursam heralde imigine yapisirdim. Neyse sen sakin ol zaten gidecekmissin arayi katma bari
tarafından
Sen ayrı olduğun haldemi bunlar niye böyle yaa Allah yardım etsin gönlümüze göre versin ins
(1,253 puan) tarafından
Yaw ayriyizda 1 bina otedeyim cokta ayri sayilmayiz yani yatmadan yatmaya eve geçiyorm işte
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm karnın derde doycaksa oraya gideceksin senin evlatlarının geleceğini onlar mı kurtarcakmis sizde deseydiniz istambuldaki parayı siz verin kalalım burda die
(1,253 puan) tarafından
Bunu demek hic aklima gelmedi. Kavga esnasinda soyleyeblirdi aslında. Hakikaten oyle ama orda imkanlarimz daha iyi olcak burda aldığı 3.600le ev kendimin olmasina ragmen ay sonunu zor getiiryorum ya ben bunlari dusunmuyolar ama. Ben herşeyi goze almışım şuan oturdugum ev 140 metre kare oraya 2+1 e gidecem esyalarim.sigmycak bile düşün çogu esyami birakicam niye sirf cocuklarima iyi bi gelecek vereym dye. Yoksa.mis gbi evimi briakip niye kiraya gidicem ***** myim ama bunlari düşünmüyorlar burnumun dibinden ayrilmasinda napiyosa yapsn derdinde
(3,419 puan) tarafından
Canm buradaki evin boş durmasın kiraya ver gidersen
(1,253 puan) tarafından
Tabi canım kiraya vericem tabiki
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Eşinle sen kaç yaşındasınïz ki ? Nasıl gidemezsiniz falan diyebiliyolar
(1,253 puan) tarafından
Eşim 33 ben 26. Taş koyuyolar işte tek oğlan eşim. Kaynanamin tek derdi cocuklarim yanimda olsun hic biri uzaga gitmesin ben surekli gidiyim.orda duruyum yanlarinda oluyum baş belasi gbi herşeye burnumu sokim. Kaynanam8n derdi bu. Kizida icguveysi damadida hep yanında ev aldi oturttu
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım eşin verin 10 bin bi de araba kalalım burda deseydi valla biz problemli değiliz çok iyi aramız ama eşimde bende çalışıyoruz tatilde ancak ev işiyle uğraşıyorum bi ara gelmiyorsunuz durmuyorsunuz muhabbeti oldu eşimde verin bu kadar parayı hergün burda oturayım dedi ondan beri hiç bişey demezler 
(1,253 puan) tarafından
Valla bidaha konusunu konusurlarsa diycem o lafi verin aylik bize 10 bin lira bizde duralım demi yani dedigin cok mantıklı
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Ne yap et git kaç kurtar kendiji ne demek gidemezsiniz sanki çocuk karşısındaki 
(7,249 puan) tarafından
Asla onlar hakkinda ne karisiyorlar filan deme kocani püskurtme alttan alttan ilmek ilmek işle
(1,253 puan) tarafından
Ben onu hic beceeremem işte sa.lagim.ben . O isleme isini onlar cok iyi beceriyor inanki. Sinsiler.
(7,249 puan) tarafından
Mesela bir ihtiyaç oldu ne bileyim birsey olur neyse az disimizi sıkalim istanbula gidersek birikim yapariz alırız insallah filan aaa bak su okul şurda söyleymis çocuklarin geleceği için çok iyi imkan millet çocuğunu okumaya mecbur yalniz gonderiyor bak biz yaninda olucaz ne iyi olur gozumuz arkada kalmaz gibisinden yaparsın kız
(1,253 puan) tarafından
Hahahhahahaa valla helal olsun sana :D yapacam bunu
(7,249 puan) tarafından
Hadi yavrum görim seni (gazıda ver huhuu) :))
0 oy
(600 puan) tarafından

Valla canım çok şükür bizde 1 aydır kendi evimixi bırakıp eşimin işinden dolayı taşındık kayinpederim siz nerede mutluysaniz orda olun dedi hep arkandayım oğlum dedi eşime kaynanam da ağladı ama işte ana yüreği bunlarin yaptığı da zorbalık bence bende istemezdim evimi bırakıp kiraya girmeyi ama ne yapabiliriz hayat zor 

0 oy
(220 puan) tarafından

Birikim çok zor açık konuşmak gerekirse. Ama harcamaya da bağlı tabi. Daha iyi hayat şartları olcaksa gidilir bence. Bi salsalar keşke sizi :D

(1,253 puan) tarafından
Valla bizi bi salsalar. Birikimde yapicaz ama bırakmıyor larki. Memleketin durumu ortada. Ne olcaz belli degil esimin aldığı maas ortada. 3600le biz ay sonu getirmeeye calsiyoz ya
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ya gidemezsiniz demiş ben orda yıkıldım öylede bi gidilirki tamam belki ayrılmak istemiyolar ama memleketin hali ortada nerde karın doyuyosa praya mecbur gidecen inşallah sizin için hayırlısı olur gidersenizde bi süre sonra alışırlar bence
(1,253 puan) tarafından
Evet gidemezsiniz dedi kayinbabam.
Ne hakla ya ne hakla ? Aynen dedigin gbi canim durumlar vahim. Esimin maasiyla biz ay sonu getiremiyoruz burda
0 oy
(775 puan) tarafından

Valla bu devşrde iyi maaş Güngörenede kiralar ne kadar bilmem ama bakıcam meraktan sizde bakmadan karar veemeyin maaşın 3 te 1i kiraya gidebilir  eğer elinize kalan para şimdikinden fazlaysa gidin tabi bu siain hayatınız

Şimdi baktım da bacım en kötü ev 2 500 den başlıyor 
(1,253 puan) tarafından
Evet canim hesapladi esim. 3bin lira ennkotu kira vericez. Daha pahali bir eve de gitmicez maksimum 4 olur yine elimize geçen para burdakinden cok daha fazla oluyor ayda 2bin tl kenara atmayi düşünüyorum hayurlisi bakalm
(775 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Aman kuserse kussun yarın bı işiniz olsa para isteseniz verecekler mi hayır 

Çocuk için okul dersane özel ders daha dolu şey herkes kendini dusunuyo boşver kuzum çocuğunu düşün kuserlerse kussunler
0 oy
(1,667 puan) tarafından
sizde bizle gelin demeni mi bekliyor acaba .en iyisini yapiyorsunuz cnm geleceginizi garantiye alin yaşlilarin akliyla bir arpa boy yol alamazdiniz zaten .yolunuz acik olsun Rabbim hayirlarla karsilastirsin sizi 
(1,253 puan) tarafından
Ay asla onlari goturmem oyle bi niyetleri olamaZ. Zaten surekli gelir bende kalır kaynanam orda da gıcık olurum
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Zamaninda ec ayirirken babaannem aynisini babama yapmis. 

Er gec barismislar. Yani oncelik esin olmali. O ne dusunuyorsa nasil rahat edeceksen o.
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Ayyy kopamicaklardı niye evlendirmişler seninle 
0 oy
(1,750 puan) tarafından

10 bini aylık ver altına arabayı çek gidersem namerdim de o zaman yollar :D çok seviyosa niye evelendirdi oğluşunu 

(1,253 puan) tarafından
Oglusunu cok sevmiyo benim cocuklara takik kaynanam.
0 oy
tarafından
10 bin maaşa kocamı tanımam ben :D dinlemeyin siz onları bu devirde iyi para İnşallah güzel bir ev bulursunuz uyguna canım benim 
(1,253 puan) tarafından
Uygun ev yok canim :D
tarafından
Güngörende aslında ablamların evi var ama kiracı var evde yoksa bakın derdim Bi
(1,253 puan) tarafından
Yaaa dur bi post acim.kiz varmiymis oralarda oturan
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Maas iyiymis ama İstanbul gibi bir yerde birikim yapmak biraz da zor gibi maas da baya cazip geldi 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 758 göst.
2 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 631 göst.
0 oy
9 cevap 244 göst.
31 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı