0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (95 puan) tarafından
Merhabalar size bir sorum olacak yardımcı olursanız çok mutlu olurum, eşimle aram kötü boşanma davası açmak istiyorum ama  açmadan önce tedbir kararını alabilir miyim ev ve araba üzerine , haberim olmadan satabilir  ve dava öncesi satılan mallardan hakkım var mı tam olarak bilmiyorum , avukata pazartesi günü gidicem  inşallah , aklımı kurcalıyor size sorayım dedim

10 Cevaplar

0 oy
(848 puan) tarafından
avukatına sor o yönlendirir canım rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin
-Reklam-
0 oy
(119,345 puan) tarafından
eger nikahliyken alinmissa yarisi senin zaten nikahdan once alinmissa sana bisi dusmez
(95 puan) tarafından
Evlendikten sonra aldık evi arabayı  ,ama  dava açmadan satıldığı taktirde de hakkım olanı alabilir miyim, çünkü başkasının üzerine de yapar
(119,345 puan) tarafından
alamazsin tedbir koydur hemen
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ev araba evlilik birliği içinde alındığı ise tedbir kararı koyabilirsiniz 
(95 puan) tarafından
Dava açmadan tedbir kararı alabilir miyim peki , iznim olmadan satılmasını istemediğimi beyan edicem
(4,875 puan) tarafından
Dava ile birlikte açabilirsn. Dilekçeye ek olarak beyan edersn
0 oy
(112 puan) tarafından
Sen istersen şimdiden arabayı evi bağlatabilirsin satmadan ,ve satamaz 
(95 puan) tarafından
Boşanma davası açmadan da bu kararı aldirta bilir miyim
(112 puan) tarafından
Hayır dava açınca aldirtabilirsin
0 oy
(799 puan) tarafından
Yazık ya ne güzel evşnşz var arabanız var be gulum ınsaAllah geçindbilseydınız 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Boşanma davasını eşine haber vermeden git aç hemen tedbirde koydur. Haberi olursa hemen baskının üzerine yapabilir
0 oy
(417 puan) tarafından
Tedbir kararı koydurursan satamaz ve olan tüm mal eşinin üstünde bile olsa 2 ye eşit bölünüyor kadının anayasa da ev içi emek hakkı var 
(503 puan) tarafından
Evlenmeden önce alsa bilemi hak taleb edebiliyor. Kusura bakma canım merakımdan sordum
(417 puan) tarafından
Önemi değil canım. Sözleşme yaptıysanız bekarken edinilen mallardan muafım diye alamazsın eşin de senden alamaz. Ama sözleşme yoksa senin varsa eşin senden eşinin varsa sen eşinden alabilirsin malları. Zaten evlilikten itibaren alınan herşey de ortak
(503 puan) tarafından
Cevabın i in saol canım
(417 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Herkes hemen boşanma yönünde akıl vermiş biri de demiyor ki önemli bir sebep yoksa geçici şeyler için yuvani yıkma ,otur eşinle sorunlari hallet diye.
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Dava ile birlikte aciliyo diye biliyorum tedbir kararida,once bosanma davasi acilmasi lazim sanirim sonra tedbir oluyo, evet evlilik birligi icinde ki alinan mallarda hakkiniz var 

Ama sizi korkutmak icin demiyorum bi care bulun diye diyorun, satar parasini goturur bankaya kasaya koyar, ya da birisine verir sizde bisey yapamazsiniz maalesef, hani bankaya hesaba koysa o zaman mudahale edilir ama bunlar daha once duydugum ornekler oldugu icin diyorum, ikiside esinizin uzerine mi
(95 puan) tarafından
Evet ikisi de onun üzerine , pazartesi günü avukatla görüşüp tedbir aldiracagim
0 oy
(394 puan) tarafından
Evlilik birliğini için de yapılan tüm mal varlığı eşit bir şekilde bölünüyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 190 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 562 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde Merve asmin (3 puan) tarafından soruldu