0 oy
1,143 göst.
Aile kategorisinde (849 puan) tarafından
Kızlar oğlum 4.5 aylik aşırı ağlak bir çocuk Rabbim canına zeval vermesin tırnağına taş değmesin ama akillansin artık sabah uyandigiyla gece yatana kadar hep ağlar pozisyon da kucaga alışkın bir süre sonra kucakta da sıkılıyor saçlarımı bile baglayamiyorum kollarımın ağrısından sallanmaya alışık sürekli besik sallamaktan kollarım da can kalmadı gündüz uykusu en fazla 10 dk sallarsan uzun uyuyor ama hicmi yemek yapmıcam ev temizlemicem inanın çoğu zaman yemeği eşim işten gelince yapabiliyorum geceleri 1 saate bir uyanıyor tekrar dalına kadar salla babam salla inanın aşırı bunaldım emzirmesem soluğu direk psikiyatride alacağım kendime yetemiyorum psikolojikmen oğluma yetemiyorum resmen evim içler acısı o halini gördükçe daha beterim ağlamaktan helak oluyorum ne zaman düzelir sizce özellikle tecrübeli anneler ne olur birşey deyin :/

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Stresin bebeğine yansıyor canım o da doğal olarak ağlıyor
(849 puan) tarafından
Hayır canım doğdu doğalı böyle stresli değilim aslında çoğu zaman sakın kalmaya çalışıyorum oyunlar oynuyorum karşısın da dans ediyorum şarkılar söylüyorum karnını duyuruyorum tamam hadi az utansın lavaboya bari gideyim diyorum af edersin daha ayağımı atmadan nasıl ağlıyor bir görsen sanki etini kesmişler gibi
tarafından
Haz sancisi veya bir yeri ağrıyor olabilir ya bir okutun çocuğu bak bmm oğlum da aynı öyleydi yeminle sonra düzeldi
(849 puan) tarafından
Artık öyle yapacam canım okutuyorum ama tekrar deneyeyim  bari
-Reklam-
0 oy
tarafından
canim sen bi doktora gotur senin anlattiklarin esim cocukken varmisti kaynanam surekli hastanedeydikk derdi istemedigi bisey oldumu solugu gidermisti bence bi doktira gotur
(849 puan) tarafından
Götürdüm canım neler neler yaptılar şükür hiç birşeyi yok
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Gazi mi var acaba cnm ?
(849 puan) tarafından
Yok canım doğdu doğalı böyle ahlak edinmiş ağlamayı
(6,825 puan) tarafından
Bnm ki de öyle ama gazı var belli keyfi aglamiyor bnm ki o yüzden ddm cnm
(849 puan) tarafından
Yok kuzum sokakta gezince hiç sesi çıkmıyor beyefendinin
(6,825 puan) tarafından
Bnm ki de aynı :D hatta arabaya bağıra çağıra koyuyorum sonra binip sürmeye başlıyorum susuyor. . Bebek arabası da aynı :)
(849 puan) tarafından
Çok fenalar yaaa :)
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bu ara bizde öyleyiz aglamiyo  ama sallamadan uyumuyo Bnde çok Yruldm valla.... gce Gundz tekim yoruldum

Allah yardmcimz olsun 
(849 puan) tarafından
Canım denedim ağlar ağlar susar dedim tam yarım saat boyunca ağladı ve en son nefesi kesildi mecbur aldım
(238 puan) tarafından
Aman ağlayan bebekte zor ya bende kızım.kucukken hıc  birse yokken ağlardı çıldırırdım
(3,532 puan) tarafından
Canım bnm ağlatma gbi bi luksum yok kalpten rahtsz o yüzden ih dese alıyorum mecbur
Kalp ritmi yüksek ilaç kullnyrz ağlarsa yükselir. Hiç aglatmadim  huyszzsa kucakta hep
(238 puan) tarafından
Tabikide bebeğin rahatsız sa aglatmayacaksın öyle birşey olsa başını beklerim ben ağlamazsın diye zaten arkadaşada ugunmuyirsa dedim sağlık sorunu ol mus olsa buraya yazmazdı ağlasana.onin çekecek mecbur evlat yani:)
(849 puan) tarafından
Keçinin boynuzu kendine yük gelmezmiş:) öyle derler ama bazen yetemedigimi düşünüyorum bu beni daha kötü ediyor
0 oy
(346 puan) tarafından
Dis felanmi cikaracakki neden durmuyo bu kadar onun bi sıkıntısı vardir canim yani aklima sadece dis geliyo
(849 puan) tarafından
Canım doğdu doğalı bu şekil de bütün testleri yaptilar şükür birşeyi yok doktor huy edinmiş diyor
(346 puan) tarafından
Vala Allah kolaylik versin ne diyeyim :)
(849 puan) tarafından
Amin canım:)
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Dunden beri ayni durumdayim oglum emmekbdahi istemiyo gece gram uyumadi kafam agridan patliyo bu biyle devam etcekmi bilmiyorum  memeye koydugum an agliyo dogrultuyom iki dk busekilde duruyo yine agliyo sanki kıçından tutmuslar gibi tovbe yarabbi gecer insallah gecerr
(2,840 puan) tarafından
Ben sadece aksamlari veriyim diyorum sutum tamamen kesilmesin diye ama bazen inatlasiyilar biz daha 3 aylik olcak yarin bu yasda cocuk depresiflerde :)))
tarafından
Ac cocuk aglar tabi kendin diyosun az sütüm diye :( mama pahali anne sütünden daha yararli degil evet ama ac mi kalsin yavrm. Bi kac gundur burda üzüldün burda stres yaşadın bak bunlarda azaltir sütünü. Ama ac birakmamaya calis lütfen
(2,840 puan) tarafından
Kiz ac birakmiyom da dun oglen birde sabah verdim mama aksama kadarda emziriyim dedim yatarken veririm diye tovbe durmadi emmedi mecburen verdim bende ac birakirmiyim ceyda
tarafından
Bi kac gundur görüyorum postlarini sütü kesilicek dedim içimden simdi yorumunu da görünce üzüldüm. Dikkat et kendine de bebegede
(2,840 puan) tarafından
Sagol canim allah razi olsun bende emsinde tamamen gitmesin istiyorum bide almamaya basladi ac durmasina dayanamiyorum mama vermek zorunda kaliyorum insallah temmelli kesilmem guzel dusuncen icin sagol kuzum
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzumzdoktora gittin mi? Bebekler öncelikle beslenlik için ağlar sonra anne kokusunu özler veya altı kirlendiği için ağlar. Bunlar dışında ağlıyorsa aklıma gelen gazı vardır. Birde alt değiştirirken kasık bölgesinde şişlik var mı takip et. Benim kızımda kasık fıtığı olabilir dedi çocuk,doktoru pazartesi çoçuk,cerrahiye götüreceğim bundün dolayı ağlayabilir (kasık bölgesinde şişlik var dün gece ağladığında belli oldu dr a fotoğraf gönderdim böyle olabileceğini söyledi) birde dua oku. 
(849 puan) tarafından
Çok okuyorum canım hatim indirecem artık o derece bir ayağımız hep hastane de zaten şükür birşeyi çıkmadı huy edinmiş diyor doktor
0 oy
(65 puan) tarafından
Belki bi sıkıntısı var dır hicbir bebek boşuna ağlamaz 
(849 puan) tarafından
Bütün testleri yaptırdım şükür bir sıkıntı çıkmadı doktor huy edinmiş ağlamayı diyor doğdu doğalı biyle
(65 puan) tarafından
Benim oğlum öyleydi idrarını yapamıyormuş meğer anlayamamıştım sünnetten sonra düzeldi
(849 puan) tarafından
Bezi dolduruyor bacim maşallah gezmek istiyorum sürekli sokakta o zaman hiç sesi çıkmıyor
(65 puan) tarafından
Sen bi çocuk cerrahina göster  bence canm
(849 puan) tarafından
Götürecem canım bakalım
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bunu muayenelerde doktorla konustunmu belki gazdandır yani huyu diye geçiştirme erkek bebekler daha çok gazlı oluyormuş bence bi doktorla konuş 
(849 puan) tarafından
Gittim canım gittim herseyine baktılar şükür birşeyi yok ahlak edinmiş.
(1,219 puan) tarafından
Hmm anladım cnm aktiviteler yap ozaman belki oyuzden kaynaklana bilir hani esneyene kadar uyutma uyanınca sık uyutmaya çalışma eline ona uygun cingiraklar var ellere takılan ayaklara takılan onlardan al onunla oynasın zaman geçirsin sikilir camlardan baktır ben öyle oyaliyordum kızımı aynanın karşısında ona kendini tanıt
(849 puan) tarafından
Var kuzum o oyuncakların hepsi takıyorum anlamıyor ağlıyor sokakta gezince sesi çıkmıyor ama nasıl sürekli gexdireyim babası gelince akşamları 1 2 saat gezdiriyor gıkı çıkmiyor dışarda diyor
(1,219 puan) tarafından
Demekki değişik ortamlar arıyor cnm biz nasıl sıkılıyorsak onlarda aynı tv önüne yatır çizgi film müzik falan ac yada denedinmi
0 oy
(109 puan) tarafından
Canım yalnız sen değil bir çoğumuz bu durumu yaşıyoruz belimden aşağıya kadar olan saçlarımı gidip boyun izamda kestirdim ben bakamıyorum vakit ayırmıyorum diye kaynanam alıştırdı sallamaya sonra kenara çekildi geceler boyu sallardım sonra bırakıp artık sallamicam alışsın kendi uyusun ben bıktım yoruldum artık derdim beşik başında geçiyor ömrüm eşimle tattışırdık bu sefer çocuk ağlıyor susmuyor diye şu anda 5 buçuk aylık biraz biraz düzeliyor gibi ama sallama tamemen terk etmedi daha sadece ben ona ayak uydurmaya alıştım sabır ettim isyan etme bebeğinle oyna dışarı çıkar beraber güzel vakit geçirin bu günlerin de geçecek sabır çek sürekli 
(849 puan) tarafından
İsyan etmiyorum Rabbim biliyor kalbini niyetimi canım ama sadece çok zorlanıyorum uykusuzluğu da raziyim sallamaya da ah şu ağlamaları geçse herseyine razıyım inanki bir yandan üzülüyorum neden böyle mutsuz diye
(109 puan) tarafından
O senin sevgine ilgine herşeyine muhtaç bir tek sen çok iyi bakarsın ona çünkü annesinin bu günler de geçiyor içini ferah tut
(849 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(368 puan) tarafından
Canim ole alismis birazda sana naz yapiyo annesii oyalancagi oyuncaklar flan yokmu hareket eden biraz sen onu yorr yorarsan kendisi uyurr  sende rahat edersin sarki ac cizgi flm ac ne biliyim dene arada balkona yada disari cikar allah  kolaylik versin canim  
(849 puan) tarafından
Babası akşamları 1 2 saat çıkarıyor canım hiç sesi çıkmıyor sokakta çok sıkılgan sipam herseyden çok çabuk sıkılıyor:)
0 oy
tarafından
Canim yorumlarda herseyin yolunda olugunu soylemissin. Idrar da enfksiyon yada kanda diyecektim. Bunlarda sikinti yoksa sut alerjisii olabilir hic uzerinde durdu mu doktorlar. 
(849 puan) tarafından
Yok canım onlara baktirmadim olmazsa onun içinde bir gideyim ama öyle birşey olsa babası akşamları 1 2 saat sokakta gezdiriyor o zaman da durmaz degilmi anlamadım ki
tarafından
Belki o zaman yorulup dinleniuordur canim. Sut alerjisinin oldugunu diyet yparak anlayabiliyoraun . Istersen evde on gin sut urunleri tuketm sen bir bak bakalim nasil olaak cocuk
(849 puan) tarafından
Tamam canım denicem teşekkür ederim
0 oy
(516 puan) tarafından

Vallahi beni anlatmışsın gecende bende öyle bi post actim ikinciye tövbe ettim diye hemen linçlendim :D benimki gece uyuyor cok sükür ama benimkide 5bucuk aylik malesef hala cok gazlı sürekli hastanelerdeyiz. Bende merak ediyorum nezaman düzene gircek die

(849 puan) tarafından
İnşallah biran önce duzelirler canım çok zor kendide yipraniyor ben de
0 oy
(758 puan) tarafından
O kadar aglamasi normal değildir canim okutun belki yalniz kaldigini hissedince korkuyo bilemedim yada bi agrisi vardir
(849 puan) tarafından
Canım sokakta gezince çıtı bile çıkmıyor 1 2 saat akşamları babası gezdiriyor bir yeri ağrısı o zaman da ağlar herhalde anlamadım ki
0 oy
(76 puan) tarafından
cnm bnm kizimda yle 7 aylik oldu ama sallanmaya kucaga biz alistryrz anneler dayanamiyo aglamasina ne yapysm susmuyo  snra  esim birak bklm aglasin dedi bisure agladi kendiligindn yorulup uyuyo yani diyecegim hicbsy yoksa ac diyilse alti kirli degilse gazi yoksa gezip tozdrdysan hatta oynattiysan hala agliyosa huy edinmis demekki bnmkide öyleydi bu dediklerimin hepsini yapyrz koynca besigne agliyo bizde aglamasina musade edyrz cnku stresini atyo ve kendlgndn uyuyo artk
(849 puan) tarafından
İşte benim ki asla uyumaz saatlerce ağlar denedim kuzum nefesi kesildi en son mecbur aldım inat biraz babası gibi :)
0 oy
tarafından
Hepimiz geçdik canım bu yollardan ancak bir psikoloğa falan git istersen ama pekde bi çaresi olmuyo onun açıkçası ancak bebeğin diş çıkarıyo olabilir gazı olabilir sen yok desende bir rahatsızlığı olabilir doktora falan götürdünmü canım hiç 
(849 puan) tarafından
Götürdüm kuzum idrar ve kan içinde gidecem bir arkadaş yazmış bakalım ama sokakta gezince hiç çıtı cikmyor sipanin
tarafından
Demekki çocuk evden bunaldı
(849 puan) tarafından
Galiba canım ama sürekli nasıl dışarı çıkaracam ki :/
tarafından
Malesef artık havalarda soğumaya basladi zor
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Ay kuzum korkutmak istemiyorum ama bnm bi yeğenim var aşırı yaramaz hiperaktif geçen aylarda göğsünün üstündeki kemiği kırılmış kaynamış annemler 3 hafta sonra fark etmiş o kadar ağlıyor ki ne olup bittiğini anlamıyorlar annesinin gözünün beyazını yırttı o derece alışmış baş parmağını büküp bizimkilerin üstüne yürüyor gözünü oyacam diye bah ettiğim yeğenim 2 yaşında ve hayla gece uykuları haram kalkıp ağlıyor bu daha beter anlayacağın anne babası kesinlikle şımartmiyor aslında varmış demekki senin bebisin daha küçük cnm gazi olur kabız olur bnm oğlumda öyle 
(849 puan) tarafından
Ama sokakta gezince sorun yok canım yada evin içinde kucakta her zaman da o şekil olmuyor düzelir inşallah
(2,104 puan) tarafından
Düzelir cnm allahın izniyle daha çok küçük muhtaçlık duyuyor kökünü istiyor sen fark etmesen bile gaz ağrısı çekiyordur
0 oy
tarafından
Instagramda baldananne diye bir sayfa var biraz goz gezdirebilirsin . Maddi durumun iyiyse destek de alabilirsin 
(849 puan) tarafından
Vallahi düzelecekse gerekirse arabayı sattiririm çocukta ağlamaktan yıprandı bakayım bir
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Bu sekilde alistirmis olabilirsin sallamaya ne zaman basladin 
(849 puan) tarafından
40 çıktıktan sonra ablamın lafına uydum uymaz olaydım
(2,484 puan) tarafından
Surekli sallandiysa ve her agladiginda kucaga alindiysa boyle olmasi normal maalesef
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Benim oğlumu anlattın :D benim ki yanından ayrılma diye ağlıyor ama genel olarak da ağlak bir çocuk ve 8 buçuk aylığızz
(849 puan) tarafından
Oyu desene 6 ay hikayesi de boş:).
(1,948 puan) tarafından
Mayalarında var bunların
(849 puan) tarafından
Nasıl bir psikolojiyle yaptimsa ondanmıdır nedir hahahaj:)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde 3mhnads (1,939 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 306 göst.
0 oy
22 cevap 1,481 göst.
3 Eylül 2019 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 479 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Yareneda (142 puan) tarafından soruldu