0 oy
601 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Benim üniversiteden cok yakın bi arkadaşım var. Geçen yil evlendi ama is dolayısıyla esi ile ayri sehirlerde yaşıyorlar. Arada bi kavgaları tartışmaları olur ama barisirlar. Dört yıllık sevgililerdi cokta severek evlendiler. 

Geçen gün araba almaya karar vermişler düğünde takılan altınları ve kendi biriktirdiği 20bin tl yi eşine göndermiş arkadaşım. O da ailesine yollayıp annesinin üstüne aldırmış arabayi. Kız bunu duyunca çok sasirdi tabi sorunca ayri gayrimiz mi var falan diyip uste cikiyor eşi.

Kiz da önce şakayla arabayı üstüme yaparsın artık deyince cocuk lafı ağzına tıkamış sonra kız açık açık sen benden mal mi kaçırıyorsun deyince cocuk sen bana güvenmiyorsun diye cildirip kızı suçlamış. Kız yine vicdan yapıp ağır konuştum diye defalarca özür dilemiş ama cocuk benim suçum yok çok normaldi sen abarttın ne var bunda diyerek arkadaşımı suçluyor. Ve konusmak istemiyor sanırım sindirmeye çalışıyor kızı.

Sizce bu durum normal mi ? 

Bide görüntülü arayinca falan acmiyormus biraz dusunecem diye arkadaşim cok zor durumda. Aklinizdan geceni fikir olarak yazar mısınız rica etsem hepsini göndereceğim arkadaşıma

26 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Yok ben çıldırırım ne demek benim takilarimla annesinin üstüne yapacak arabayı kesinlikle kabul etmem kız da saf mı bir de özür diliyor 
(34 puan) tarafından
Ya ağır laf konustum diye uzulmus o da ama bencede hakli taraf kendisi cok arada kalmis simdi uzulup duruyor
tarafından
Öyle bir durumda ben de çok ağır konuşurdum haklı olarak herifin yaptığı çok büyük ahlaksızlık
(34 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum yazık biriktirdiği parayi bike yollamis ya
tarafından
Tabi canım ya insanın çok zoruna gider ama bilmiyorum ya çok kötü bir durum Rabbim kimseye yaşatmasın
(34 puan) tarafından
Aminn onlar icinde hayirli bi şekilde sonuclanir inşallah cok sevdigim biri dünden beri uzulup duruyorum
-Reklam-
+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Kocası mal kaçırıyor yaptığının yanlış olduğunu bildiği için de üste çıkmaya çalışıyor insanlar yanlış yapınca yüzlerine söylenmesinden rahatsız olurlar o da aynı şekilde rahatsız olup kızın daha çok üstüne gidiyor 
(34 puan) tarafından
Kesinlikle bende böyle söyledim sindirmeye çalışıyor kizi resmen
(4,089 puan) tarafından
Kendi üstüne bile yapmamış ki başka açıklaması yok bunun kızdan boşanırsa falan diye para kaçırıyorlar hiç alttan almasın
(34 puan) tarafından
Evet ve hala aramiyor dusunecegim diye
0 oy
tarafından

Adam hem suçlu hem güçlü .

(34 puan) tarafından
Ve asla kabul etmiyor bunu
tarafından
++++ canim
Madem aynı şehirde degiller ne diye birde parasını yolluyor bir araya geldiklerinde gidip alsalardı. Arkadaşın da çok saf sanırım. Herseyi alttan almasin
(34 puan) tarafından
Eşine de guvenmeyecekse kime guvenir ki insan canim kiz hic sormadim bile diyo kimin ustune olacak diye olayin sonunda öğrenmiş
tarafından
Güven diye birşey kalmamış bacım, zaten hayata ilk güvendiklerimiz en büyük darbeyi vurmuyor mu bize?
(34 puan) tarafından
Haklısın kesinlikle canım hayat cok acımasız oldu artık insanlar cok kotu art niyetli
0 oy
tarafından
Çocuğu yoksa vursun kıçına tekmeyi. Böyle adamdan çocukta olursa yakasını kurtaramaz
(34 puan) tarafından
Ayyy bende öyle düşünüyorum :(
(334 puan) tarafından
Aynen kız geç bile kalmış çekilmez bu adam
Ne karıkilık adamlar var
tarafından
Başka çaresi yok yani. Çocuk olunca da bu sefer hep bir tarafı bağlı kalacak hayatı boyunca böyle çirkin düşünceli bir adamla muhatap olmak zorunda kalacak.
Ne demek karın varken arabayı annenin üzerine yapmak. Annen kim ki karının parasını alıp onun üzerine yapıyorsun ( Annen kim derken karının parası üzerinde hakkı yok anlamında diyorum )
Bomboş bir adam. Ve kadın resmen haklı mal kaçırıyor. Evlilik süresince alınan şeyler eşlere boşanma zamanı devlet tarafından eşit bölünür. Bu resmen onu kollamis
(34 puan) tarafından
Bu surecte o da düşünmüyor çocuğu ama seviyor bi yandan da zor bi durumda suan. Cevabinizin her kelimesine katılıyorum
0 oy
tarafından
Arkadaşında saflik mi var? Kapısını ayırmış ailesinden yetmiyor gibi eşinin parasiyla birikimiyle anasınin üstüne araba mı almış böyle boktann bı durum olduğu hslde o arkadaşına söyle o çocuğa haddini bildirsin şimdiden böyle olursa ilerde çok ezilir çocuk bunu düşünmüyor kız onu niye dusunsun yaptığı çok yanlış 
(34 puan) tarafından
Dusunmuyor bide daha özür bekliyor ve kac kere özür dilese de kabul etmeyip kuslugu sürdürüyor
0 oy
tarafından
Valla daha yolun başındayken kurtarsin kendini.  2 gun sonra eve de annesinin ustune alıp kizi bosamayacagi ne malum ? Parayı banka yoluyla gönderdiyse de alır. 
(34 puan) tarafından
Bankadan göndermiştir evet ben o paraya cok üzüldüm zaten emwgiyle biriktirdigi
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Ayrilirsa  vs. Arabadan pay alamasın diye yapmiş  bence yoksa kendi üstüne veya eşinin üstüne yapardı resmen dolandiricilik bu
(34 puan) tarafından
Kime sorsan ilk bu gelir aklina ama beyefendi kabul etmiyo bunu
(1,159 puan) tarafından
Mahkemeye versin  paramı çaldı annesine araba aldı diye serwfsizlik yapmiş adam
(34 puan) tarafından
İnşallah oralara kadar gitmez cidden cok zor bi surec şuan yaşadığı
0 oy
(846 puan) tarafından
Baya baya mal kaçırmış bu evet serefsize bak anasıyla mi evlenmiş onun üstüne oluyor araba. Gitsin boşasın onla ömür mu geçer Allah'ım yaaa artık karı koca oluyosun ne bu ana baba bi bırakın artık 
(34 puan) tarafından
Çok düşkün ailesine ailesi de ona. Zaten ayrimiz mi var diyip kestirip atiyor her seferinde
0 oy
(378 puan) tarafından
Arabayi annesinin uzerine yapmasinin amaci ne cok sacma, bi sebebi olmali yani
(34 puan) tarafından
Farkli sehirde oldugundan gidemedim demis ama oncesinde gidecegim diye konusmus haberi yokmus kizin
0 oy
tarafından
Annenin uzerine yapma sebebi ne acaba eşinin uzerine borç harc veya bi korkusu mu varki annenin uzerine yapmis var bu işte bi iş insan kendi uzerine yapar 
(34 puan) tarafından
Farklı sehirde oldugundan onun yzerine alinmis oyle soylemis yani
0 oy
(449 puan) tarafından
Bana normal gelmedi, resmen kız ortak olmasın diye kendi üstüne bile yapmamış arabayı. Arkadaşın fazla alttan almış bence 
(34 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ki hic boyle biri degildi evlilik insani bicok seye mecbur kiliyor sanırım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Kabahatini ortmek icin oklari arkadasina ceviriyor. Arkadasinda ozur dileyerek ekmegine yag surmus. Oda simdi zeytintagi gibi uste dolanir durur.
(34 puan) tarafından
Oyle yapıyor zaten düşünmek istiyorum deyip aramamis kizi hala
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Yol yakınken kaçsın kurtarsın kendini baya baya mal kaçırıyor yoksa kendi üstüne alırdı hiç değilse. Bizim de var arabamız gelin bileziklerimj verdim kredi eşim de kendi adına o şekilde aldık araba eşimin üstüne ne alaka annesi yani. 

Ben olsam napar eder o arabaya verdiğim payı geri alır sonra da bosardim. Belki de adam bosayacak önden hazırlık yapıyor ne malum. Zaten evlilik birliği de yok ayrı gayri yasiyolarmis bekar gibi. Arkadaşına söyle aklını kullansın saf olmasın. Hakkını alıp kurtulsun öyle adamdan.
(34 puan) tarafından
Hepsini ss alip gonderiyorum arkadasima
(3,151 puan) tarafından
Otursun iyice bi tartsin bence durumunu. Akıl kârı değil yani.
0 oy
tarafından
Gitsin o adamı gırtlaklasın. Terbiyesiz ne demek annesinin üzerine. Onların hepsi kızın hakkı. Ben dibine kadar haram zıkkım ederdim..onlarda hayir göremezdi zaten.Birde eşi yani sevgili değil bunlar ne demek biraz düşüncem? 
(34 puan) tarafından
Değil mi bide acmiyomus goruntulu arayinca hemen barismak istemiyorum diye
tarafından
Defolsun gitsin.
0 oy
(34 puan) tarafından
Bu arada kizlar cocuk ailesinin olduğu sehirden almış arabayi gidemedigi icin guya annesinin üstüne aldırmış ama tekrar ustume alacagim demiyormus ayri gayrimiz mi var diyip kestirip atiyormus onu yazmamisim
0 oy
tarafından
Benim burda sinirlerim tepeme zıpladı gerçekten bu kadar iyi kalpli insanlar var mı ya lütfen bu muameleyi yaptırmasin kendine 
(34 puan) tarafından
Gonderiyorum bütün cevaplari hic böyle biri değildi inanın evlilik boyle bisey sanirim değiştiriyor insanlari
0 oy
(181 puan) tarafından
yok daha neler..
(34 puan) tarafından
Malesef :/
0 oy
tarafından
Vay s.refsiz vay
(34 puan) tarafından
Benimde ilk tepkim bu oldu
0 oy
tarafından
Sen ne dedin peki 
(34 puan) tarafından
Yani ilk aklıma geleni soyledim resmen bosanirsa hak iddia edemesin diye elinde avucunda ne varsa almis kizin
tarafından
Hadi takısini verdi kendi biriktirdiğini niye verdi ki dünya hali
(34 puan) tarafından
Yetmemis para cocukta isteyince göndermiş iste
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Şimdi benim eşimi ve kayınvaldemi düşünerek yorum yapıcak olursam benim için hiç bir sorun olmazdı ikisine de kendimden çok güvenirim mal kaçırıcak kadar karaktersiz değiller
(34 puan) tarafından
Bi de o acidan bakmak var ama esiniz soylermiydi annemin uzerine alacagim diye bu soylememis alındıktan sonra ogrenmis kiz
(12,852 puan) tarafından
Söylerdi ama söylemesede hiç farketmezdi benim için dediğim gibi ikisi de Allah'tan kul hakkından korkan insanlar
(34 puan) tarafından
İnşallah onun da ici rahatlar sizin gibi cocugun hali tavri karıştırıyor olayi küsüp arayip sormuyor tek cumleye

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 421 göst.
9 Ocak 2023 Aile kategorisinde Eminenida (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 349 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Htcmm (11,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 523 göst.
16 Haziran 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 341 göst.