0 oy
266 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Yarin spora baslayacagim haftanın 5 günü duzenli olarak gitmeyi düşünüyorum doğumdan önce 55 kiloydum doğumla beraber 72 kilo aldım ve 2 yıl boyunca devami geldi şimdi 87 kiloyum ve resmen artık aynalara küstüm sizce duzenli spor ile kilo vermem ne kadar sürede etki eder

9 Cevaplar

0 oy
(156 puan) tarafından
CNm boyin kac
tarafından
1.55 evet çok çok kilo aldım ve veremiyorum
(156 puan) tarafından
Bende ayni senin gibi oldum dogumdan sonra hemen gtmisti kilom ama son anda hizla aldim hepsini cok moralim bozuk bugun baslayim diyorum misafir geliyor
tarafından
Sen vermişsin yine doğumdan sonra ben 1 kilo bile veremedim
(156 puan) tarafından
Kiz kendi gtti ama sonra misliyle geri döndü 65ten 77ye yukseldim
-Reklam-
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Bende bekliyorum burda 
(4,759 puan) tarafından
Fazla almadım 10 kilo versem yeter canım dikkat ediyorum yeşil çay içiyorum sabah aç karnına kahve içiyorum tam buğday ekmeği yiyorum günde bir kere 15 dk da olsa egzersiz yapıyırum ama yeni başladım sayılır daha tartıda aynıydı en son kilom vücudum sıkılaştı belli göbeğim gitti olmayan pantolon şuan çok rahatım içinde bakalım zamanla neler oluyor
tarafından
Bende sabah aç karnına 2si bi arada nescafe içiyorum sabah kahvaltıyla pek aram yok zaten kac kilosun
(4,759 puan) tarafından
İdeal kilom 62 falan en son 72iydim boyum 1,65
tarafından
Boyun uzun olduğu için kilon çok gözükmuyordur
(4,759 puan) tarafından
Kuzu sarkma fazlalık yok bellii değil blraz kalça ve basen den şikayetçiyim
0 oy
(849 puan) tarafından
Yaptığın sporun içeriğine bağlı tam 2 haftada yağ yakmaya başlarsın 2 aydan sonra sıkılaşırsın tam verim almak için 6 ay düzenli gitmen gerekiyor bide haftada 5 gün çok fazla 3 veya 4 gün yeterli olur birden bire vücudunu çok yorma çabuk bıkarsın
(156 puan) tarafından
Aynen valla kafam kucuk bedenim buyuk duruyor kisalar fazla belli etmiyor
(849 puan) tarafından
Bende 169 um ben napim hamile kaldığımda aynalara küstüm :D
tarafından
Beni görsen öyle demeden öyle bi belli ediyorum ki yani gerçi 87 kiloda görülmicek gibi de degil
(156 puan) tarafından
Canm skma moralini verirsin ins
(849 puan) tarafından
Sporuna git düzenli beslen bol sıvı tüket faydasını görürsün
0 oy
(291 puan) tarafından
Sadece spor yeterli değil kilo vermek için yediklerinize de dikkat etmeniz gerekir :) 
tarafından
Düzensiz beslenme var sabah kahvaltını hep atlıyorum hormonlarını ölçüturmek için de randevu aldım bakalım
(291 puan) tarafından
Ben üniversite döneminde 83 kilodayım ve 2 yıl içinde 30 kilo verip 53 kiloya düşmüştüm. Spor olarak spor salonuna gitmişti. Sonra evde kendim devam ettim günde 15-20 dk felan vücut kendini de olabildiğince topladı ama sarkmalarim da çok oldu. Kalori hesabı yapıyordum ben haftada bir gün kaçamak günü
tarafından
Sezeryan doğum yaptım göbek sarkmam var sporla sıkılasirmiki acaba
(291 puan) tarafından
Doğum sonrası bence yapılabilecek en güzel spor yürüyüş ve bir kaç kol hareketleri . Tüm vücudu toplar eskisi gibi olmasada
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Herseyin düzenlisi makbul bence bende baslicam da bakalım benim boyumdan 1.57 ikinci cocugumdan önce 78 i heralde görmüştüm allahim doğumdan sonra 59 a kadar düştüm ama bu ara yine aldım yediklerime dikkat edicem  hiç değilse mekik çeksem yeter düzenli yapınca 1 ayda bile farkeder bence 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Bende bugün başladım doğumdan sonra 15 kilo verdim emzirirken ne olduğunu anlamadım bi anda 85e çıktım inşallah veririz dediğin gibi aynalara küstüm çocuğumla foto çekinmek istemiyorum kiloluyum diye 
tarafından
Bende öyle foto cekindigim çok nadirdir resmen bu kilolar yüzünden hatıra biriktirmekten kaçırıyorum
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Kilonuza göre ortalama 3 ay en az 1 ayda göbek çoksa azalır. Ama sporda beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekiyor, spor öncesi yararlı yağlar ve karbonhidratlar ve spordan sonra da kasların toparlanması için protein tüketmeniz gerekiyor ve bunlarında saati oluyor. Spor salonuna gideceksiniz anladığım kadarıyla oradaki hocalardan da bilgi alabilirsiniz ama ben kendim evde spor yaparken su şekilde ilerliyorum çok faydasını gördüm.

Kahvaltıda yulaf lapası, ceviz 2 saat sonra spor.

Spordan 1 saat sonra protein ağırlıklı bir yemek tavuk olabilir balık ya da hafif bir şeyler yumurta, yoğurt gibi.

Ama aç karna spor yapmayın mutlaka kahvaltınızı yapın kahve içebilirsiniz ben Hindistan cevizi yağı ekleyip o şekilde spor yapıyordum bunun da çok faydasını gördüm
tarafından
Marketlerden aldığımız Hindistan ceviz yagi olabilir mi bide nasıl kullanicaz yazınız içinde çok teşekkür ederim
(5,108 puan) tarafından
Rica ederim :) Ben aktardan almıştım ama marketlerdeki de olur hem enerji veriyor hemde ne kadar doğru bilmiyorum ama yağ yakımını hızlandırdığı söylemiyor
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Bekarken 90 kiloydum 6 ay haftada 3 gün sprora gittim 70 kg düştüm. Bir yandan ekmek pilav makarna dışarıdan yemeği kestim kepek ekmek yedim. Şuan 33 haftalik hamileyim tekrar aldım ama ozamanlar baya verdim kimse taniyamiyordu beni
tarafından
Spor nasıl geçti peki
(2,769 puan) tarafından
Benim için çok keyfliydi  1 ay gittim 4 kg verdim daha çok heveslendim ozaamn korona yoktu zumba fitnes ve vücut sıkılaştirma hareketleri yapıyorduk. Çok güzeldi ben bile verdiysem herkez verir. Vücudum çok gevşekti 70 kg olmuştum ama 40 bedene giriyordum.  Çünkü vücut sıkılaşti.
0 oy
(30 puan) tarafından
Merhaba kızlar doğum sonrası toplam 17 Kilo verdim. Detaylı bilgi için sizi instegram sayfama beklerim @hemşire anneden kilo kontrolü

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
19 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kamber (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 137 göst.
27 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Forbidden_ (1,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 141 göst.
+1 oy
2 cevap 325 göst.
25 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meleksss (4,693 puan) tarafından soruldu

380,747 soru

11,399,700 cevap

34,927 kullanıcı

...