0 oy
405 göst.
Aile kategorisinde (22 puan) tarafından
36+5 hamilelik kızım olcak inşallh isim konusunu hala konusamadk ben Sahra Lina istyorum eşim ben koycam diyor oğlumu bn koymuştum ee ne koycan şöyle yok kimlikte görürsün büyük ihtimal annesinin adını koymayı düşünüyor kabul etmicem içinde sylemyor oğlumda da aynısını yaptı ailesi kendi isimlerini istedi YK dedm çocuk doğdu hala ink vink ediyolr koydurmadm şmdi bundada aynı sorunu yaşıyorum sizce napim 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tövbeeeeeeeee en nefret ettiğim şey 9 ay karnında taşı onun ismine bile sen karar verme var mı böyle bir saçmalık 
(22 puan) tarafından
Aileler karışmasa sorun ykda duramyolr işte
tarafından
Vallahi çok sinir oluyorum böylelerine ☹☹
-Reklam-
+1 oy
tarafından

image

bunu kocana göster hukuken yasak,durduk yere rezillik çıkmasın de
(22 puan) tarafından
Koyarsa çıkacak gbi zatnn
tarafından
İşte şimdiden söyle ki cesaret edemesin. Ayrıca da bi tanıdığımız çocuğuna kimlik çıkartmaya gitmiş ordakiler annesi nerede onun da olması gerekiyor demiş cikartmamislar kimliği,sonra eşiyle beraber gitmişler de evet bu isim olacak demiş annesi ondan sonra çıkmış kimlik
(7,247 puan) tarafından
Ahaha bunu durumunda paylaş kız cok iyi :))
0 oy
tarafından
İki isim olacaksa birini sen birini eşin koyabilir. İlla tek birinizin dediği olmasın 
(22 puan) tarafından
Farklı Bir isim söylese koysun ses çıkarmam da sylemyor
0 oy
(1,703 puan) tarafından
İzin verme benimki de babasının adını koydu ,oğluma inan bebgime daha adıyla seslenmedim onlar yüzünden, 
(22 puan) tarafından
Verme şansım YK zaten insan düşününce bile kötü oluyor
0 oy
(582 puan) tarafından
İsim ne merak ettim
(22 puan) tarafından
Zaide
(29 puan) tarafından
Bence guzel isim ama sen bilirsin tabi
0 oy
(348 puan) tarafından
Birinin ismini koyarsan seni mahkemeye veririm de :))) benim hakkım var helal etmem de doğum belgelerini verme o zaman kimlik cikaramasin
(22 puan) tarafından
Valla öyle birşey yaprsa bilmiyorum boşanma sebebi olur heraldee
0 oy
(99 puan) tarafından
Bizimki de kızı sen koy erkeği ben koyayım dedi daha ortada bir hamilelik yok da olursa babasının ismini koyacakmis babası da zamanında bana çok çektirdi bende ikincisini yapmama kararı aldım :)
(22 puan) tarafından
Anlamıyorum ki koyunca farklı mı olck bizmde ailemz var ben şahsen annemn babmn adını koymak istemem farklı isimler varken bunlrda bu düşünce oluyor.
(1,439 puan) tarafından
Benim esimde aynısını.dedi cok sukur ki kızım oldu sultanhNim
0 oy
(29 puan) tarafından
Bebegin dogdugunda hastaneden cikmadan dogum hane de kimlik icin 1 gorevli bulunur cikmadan kimlik basvurusunu yaptirabilirsiniz hastanede 

Ben oyle yaptim .

Eşimin dedesinin adini verdik ama olsun bende istedim 

Eşim cocuklugundan soz vermis kayınbaba ma 

Bende esimin ailesini cok severim bu yuzden kabul ettim
0 oy
(394 puan) tarafından
Valla iki isim koy ben kayinbabamin adını koydum biras eski isim sonra yanına başka isim koydum istediğimz gibi sesleniyorz
0 oy
(394 puan) tarafından
Valla iki isim koy ben kayinbabamin adını koydum biras eski isim sonra yanına başka isim koydum istediğimz gibi sesleniyorz........canm
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bu tarz düşünen erkeklere evlat verilmemeli die dusunuyorum
0 oy
(35 puan) tarafından
Benimki de abimin ismi dedi ilk çocuğum bide hayata olmaz dedim böyle bişey imkansız abim hem hapiste hem daha hayata ne malumki onun yaşadığı hayatı yaşamaması çok sinir oldum zaten zorlanan dedi sadece sordum dedi korkudan kendi vazgeçti çok istiyorsan git sen doğur koy ismini dedm kimse kusura bakmasın 9 ay taşı sancısını sen çek sonra ailesi yada onun dediği isim olsun yok öyle dünya 
0 oy
tarafından
düzenlendi
Benimde eşim taleb etmemişti kendi annem tuturdu oğlan babanın ismini koyar dünürün ismini koyun diye eşimin de pek niyeti yoktu tamam sorarım anne dedi ağız ucunla Sonra babasına demiş koyalım mı diye o da kim istemez demis normalde Deniz olacaktı oğlum Deniz Nusret oldu kendi annem yüzünden kayinvaldem ne kayinpederim birşey dememişti talebleride yoktu tatlım neyse biz gene eşimle Deniz diyoruz herkes Deniz diyor Nusretide koymuş olduk ama kullanmıyoruz mecbur kalırsan öyle yaparsın tatlım çift isim artık kendi sevdiğini söylersin 
0 oy
tarafından
Hakkımı helal etmem de ben dokuz ay taşıdım işimde hakkım var de ki isim de verebilirsiniz 
0 oy
tarafından
Senden habersiz koyarsa dava açıp değiştirteceğini böyle bir durumda da ailesine daha çok rezil olacağını söyle. Ailesine yaranmaya çalışan erkek tipinden nefret ederim..
0 oy
(1,506 puan) tarafından

Bir isim için kavga eder miyim bilmiyorum kızım oldu kaynım kurban olurum yenge annemin adını koyma dedi :D erkek olursa zaten herkes kayınvalidem gorumcemde dahil sen kendi abinin adını koy diyorlar ikinciye hamileyim iki isime karşıyım ama görümcem şakayla karışık adımı koy dedi kız hissediyorum olursa iki isim koyup gorumcemin adını koyarım kızımın adını eşim koydu büyük nenesinin adiymis ama istersen dedi Zeynep koyduk kısmet :D 

0 oy
tarafından
Benimde kaynanam kocamı doldura doldura bı hale geldiydi isim konusunda ama başaramadı çok şükür gittim oğlumun kimliğini ben çıkarttım ksynanam da kudurduguyla kaldı 
0 oy
(22 puan) tarafından
Kızlar dün posttan snra eşime yine sordum birşey demedi bnde emzik Zinciri yaptıryorum Sahra Lina dedm  akşamda eve geldi bu hesaba parayı at dedm ve bişey söylemeden attı  bunuda başardım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 711 göst.
23 Şubat 2021 Aile kategorisinde Mervees (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 477 göst.
25 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 154 göst.
5 Ocak 2021 Aile kategorisinde Edakundakci (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 373 göst.