0 oy
950 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızlar merhaba buraya yeni katıldım uyuyamıyorum size derdimi yaşantimi paylaşmak istedm ....

Kizlar bn 3 yillik evliyim bn 20 yaşındayım eşim25 3 aylik da bir kızım var 

Gelelim derdime eşimin kıskançligina öncelikle evden çıkmam yasak ne olursa olsun cikamam arkadaş yasak komşu yasak düşünun rehberimde 5 kişi var o kdr 3 yıldır dışarı çıksam bile hep aynı şeyleri giyerim degşik bir şey giymem yasak ( evli barkli kadinim kime suslenecem) 

Bbm eşim kafes dovüşcusu tartışma olur bn söylenirim o sürekli bni dövmekle tehtit eder 

Her şeyim kısıtlı hiç bir konuda düşüncem olamaz fikrim olamaz herhangi birinin yaninda konuşmam yasak 

Eşi bu kdr kıskanç olan var mi aranizda merak ediyorum ya da bu hayati boyle yaşayan bn miyim sadece ....

66 Cevaplar

+7 oy
(849 puan) tarafından
Sen evlilik değil mahkum hayatı yaşıyorsun resmen. Böyle bir insanla nasıl evlendin 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
düzenlendi
İki yorumdan birinde perde takıntısı görüyorum arkadaşlar esleriniz potansiyel sapik olabilir yoksa perdeye niye takar insan kendileri apartmanların içini mi gozetliyor milletin kendi evini izleyeceğini düşünüyor hadi dikkat edelim diyebilir de ölüm kalım meselesi gibi yapmış herkesin eşi yazık ya kadınlarımız neler yaşıyor eşler birbirinin esareti altında olmamalı asarım keserim laflardan hoşlanmıyorum ama beni mutlu etmeyen evliliği bitiririm
(2,014 puan) tarafından
Bide bunları gayet normal gibi anlatmışlar ben şaşkınlıkla okuyorum gerçekten, yok tek başıma çıkmama benimde izin vermez demişler arkadaşlar bunları nasıl normalleştiriyorsunuz nasıl kabulleniyosunuz. Bu hayatta sizin bi fikriniz bi isteğiniz yokmu. Yok ya bizim kadınlarımız böyle olduğu sürece bu kendini bilmez herifler yapcağından geri kalmaz
tarafından
Garip gerçekten bu sevgi değil bağlılık değil bu hastalıktan başka bir şey değil ...
+1 oy
(2,874 puan) tarafından
Canım bunun adı kıskançlık değil 

Eşin dupe düz ruh sağlığı bozuk bı insan 

Tamam eşin o ama alınma lafıma 

Normal insan bunu yapmaz 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Senin eşin kıskanç degil ruh hastasi bildigin özgürlugunu , gençligini , hayatini ele geçirmis resmn müebbet yemiş mahkumdan farkın yok 
(4 puan) tarafından
Farkındayim ama ne yapayim en ufak bir sey diecek olsam kapiyi gosteriyor
(2,688 puan) tarafından
Sana o kapıyı hep göstericek. Önemli olan senin ona hep itaat etmen ve emin ol bu şekilde olmanla senle evli kalmayacak bigunn işine gelmedimi de kapıyı gösterir. Hiç normal bı evlilik dgeil sizinki.
0 oy
tarafından
Muebbet yemiş suçlular gibisin

. Neden 17 yasinda evlendin ki canim zor bir süreç senin için.  Es dediğin kişi insan denilemez. Allah yardımcın olsun. Sana yaşattığı şeyi kıskançlık olarak adlandırma bu kıskançlık degil. 
0 oy
(8,323 puan) tarafından
Evlılık degıl bu mahkumıyet.Ben kıskanclık nasıl bişey hiç bilmedim.Eşim beni kıskanıyomu ondan bile emin değilim.
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Bnde üç senelik evliyim ilk seneler biyere çıkarmadı apartman kimseyi acmazdim kapıyı balkon çıkmaya kiziyodu bı de perde takıntısı vardı açık olmayacak sadece eltim bı yere giderdim oda herzmn değil şimdi güveniyor biraz daha iyi  
(4 puan) tarafından
Annemle konuşmami bile kısıtlardı ilk zamanlar
(3,767 puan) tarafından
Hadiya bende pek kalamazdı koydeykene ama İstanbul'da uzak olduğu iicn  kaliyom anlamda kalmamı bı başka bı yere gidemezsin derdi bide bikere ondan izin istedim vermedi köyde 10 dk dayimlara uğradım ilk sene kiyameti kopardı şimdi guveniyor senin ki güvenmiyorum diyor
0 oy
(277 puan) tarafından
Ayyy ruhum çekildi bu nasıl bişey eşin rahatsız bence kıskançlık değil bu bi ömür böyle geçmez 
(4 puan) tarafından
3 yılım geçti ama böyle
(277 puan) tarafından
Alıştın mı yani bu hayata
(4 puan) tarafından
Alışsam da alışmasam da geçti napayım
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bu kıskançlık degil canım bunin altında başka birşey var eşinle konuşmayı denedin mi bu konuda 
(4 puan) tarafından
Denedim tabiki ama hareketlerini düşüncelerini sorgulandığim zaman kapiyi gosterir
(1,539 puan) tarafından
Yani bilemedim canım  ama bu kıskançlık degil yani bakara süresi aç evinde dinle oku sürekli
(421 puan) tarafından
O kapıdan çıkmak çok mu zor kimsen yok mu neyden korkuyorsun ya da yasadigin bu hayattan sende zevk mi alıyorsun
0 oy
(3,242 puan) tarafından
1. Neden 17 yaşında evlendin? 

2. Bu adamı nerden buldun?

3. Sence yaptığı kıskançlık mı? 

Bu soruları merak ettim. Bu yaptığının sana çok olumsuz kalıcı hasarları olabilir psikolojin bozulur o adamla mahkum gibi yaşamakla. Konuşmayı denedin mi bu kadarının rahatsızlık olduğunu abatttığını vs. Allah yardımcın olsun 
(4 puan) tarafından
Piskolojim bozuldu zaten artik dogruyu yanlisi ayirt edemez oldum sanki eşimin hoşuna gitmeyecek bir sey yapinca gunaha giriyormuşum gibi geliyor
0 oy
(24 puan) tarafından
Direk soyliyim bosardim o kocayı evet hepimizin eşleri kıskanıyor ama o kadar da değil meselasini söylüyorum derki açık giyinme felan hadi diyelim fotoğrafini tek atma der benim herif öyle der bana :D
0 oy
tarafından
Bu kıskançlık değil ruh hastalığı bence 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Hem çok kıskandığını hemde tartışma esnasında kapıyı gösteriyor kocanız. Bu ne yaman çelişki. Oysa seven kıskanır,esirger,kıyamaz VS. Ailenizin haberi var mı durumdan. Tartışmaktan vazgeçmeyin anlamıyorsa aranıza mesafe koyun bu şekilde evlilik yürümez. 
(4 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ailemin tabiki haberi var onlar benim arkamdalar
Ya şöyle kapaliyim zaten her zamanki giydogim sey siyah dinde renkli dikkat cekici seyler giymen gunah der giydirmez erkekle konuşman gunah der arkadaşın seni kotu yola surukler der dinen eş kıskanir der din der allah der bn de suclu gunahkar olurum ha sorsaniz da cumaya bile.gitmez
(1,928 puan) tarafından
Bak canım bi insanın dediğiyle yaptığı çeliştiği anda olay biter. Huy bu kocanda değişmez. Düzelir belki ama değişmez. Herşeyi falso..a
  Bi tartışma esnasında ailenin yanına git ve kal. Boşan demek benim haddim değil ama uzun bir süre görüşme kendine çeki düzen versin. Çocuk var mı bi de
(4 puan) tarafından
Ailemin yanina gidersem boşanmış olurum zaten birdaha beni eve almaz öyle uzak kalma felan yok
(1,928 puan) tarafından
Yemez canım merak etme. Sen cidden çok korkuyorsun kocandan.. Ooo ne gidenler döndü, kocalar yalvardı yakardı yuvalarını kurtardı. Her şerde bir hayır vardır.
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Evde perdeleri açtırmıyor dışardan kimse görmesin diye sen düşün .hatta dün stor perdem yandı ocağında yanında  aşağıda diye tutuştu zor söndürdüm
(1,695 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım verilmş sadakan varmış dikkat et canım
(1,785 puan) tarafından
Sağol canm artık perdeleri açıyorum :D
0 oy
tarafından
Ahhh canın benim Allah yardımcın olsun inşallah ne diyelim 
0 oy
(451 puan) tarafından
Bu kıskançlık değil canım
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Seninki kiskanc deil hastaaa
0 oy
tarafından
Seninkisi mahkumluk evlilik kısıtlanmak değildir resmen hayatı sana zehir etmiş Allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Esin kiskanc degil ruh hastasi. Yasin da kucuk kapamis seni psikolojik eziyet ediyor.

Yapabiliyorsan kurtar kendini o manyktan. Oyle omur gecmez 
(4 puan) tarafından
Bu yazdiklarimin dışardan nasil gorundugunun farkinda degilim haklisiniz aslinda bende sizin gibi düsununce  şımariklik ettme derdim kendime gunahmış gibi gelirdi o derece piskolojim bozuldu ki artik dogruyu yanlisi ayirt edemez hale geldim
tarafından
Cok kucuksun daha, elinde bir bebe, bunlara guvenip ezdikce ezmis seni. Boksor adam gelip sana seni doverim diyor, sen buna kizinca simariklik mi etmis olacaksin? Kendine guvenini de bitirmis. Sana benden bi abl tavsiyesi kuzum, daha yolun basindasin. Esin denen manyakla bir omur gecirebilecek misin onu dusun. Yok yapamam dersen kendine baska bir yol ciz. Cocugunun hir gur icinde buyumesindense anne babasi ayri buyumesi inan cok daha iyi. Sana da o sabiye de gunah.
0 oy
tarafından
Kendine eş değil köle almış resmen,bide kafes dövüşçüsü diye hayırdır yani,alırlar adamın facasini aşağı. El yumruğunu yemeyen kendininkini balyoz sanarmis. S.carlar adamın ağzına hele bi el kaldırsın. Sen de pasif olma ne bu böyle her dediğine he diyorsun,kadınlarımızı böyle gördükçe bunları böyle okudukça hem üzülüyorum hem de sinirleniyorum,güvenin biraz kendinize 
(4 puan) tarafından
Ne yapayim he demeyip sürekli dışari cikarsam gunah baska bir sey giyersem gunah onun istemedigi kisilerle konuşursam gunah ne yaparsam gunah oldugunu soyluyor ben de gunahkar oluyorum
tarafından
:D iyi bahane ha, kadını mal gibi görmek de günah ona bakılırsa
(4 puan) tarafından
Yok ona bir şey gunah degil sorsaniz cumaya bile gitmez yani
tarafından
Sadece ona haber vermeden bir yere gidersen haram

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 276 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Berf (6,362 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 521 göst.