0 oy
2,041 göst.
Diğer kategorisinde (386 puan) tarafından
Simdi kizlar durum soyle bizim çocuğumuz kendiliginden olmicagini ogrendik tup bebekle olur dediler tup bebek surecine girdik bi gun eltime gittim kucuk kizi var cocuk ustune kusmus baya degistirir misin dedi bende daha once cocuklarla cok hasir nesir olmadim sadece yegenimin altini alip mamasini yedirmisligim var ama ozguvenle degistiririm dedim her neyse basladim degistirmeye bir baktim cocugun kakasi cikmis alim mi dedim eltim ay asla namahrem ben ona ozel bolgesini ogretiyorum ustunu de degistirtmezdim de dedi oyle zoruma gitti ki cocuk 8 aylik neyin namahremi bende merkli degilim kakasini orasını burasini gormeye siz olsaniz zorunuza gider miydi ben mi abarttim ki 

50 Cevaplar

0 oy
(1,154 puan) tarafından
Canım sen cok samimi yaklaşmışsın onun yaptığı cidden ayıb olmuş madem cok önemsiyor üstünü de değiştir demeswymiş boşver takma canım. Rabbim sana en hayırlsı ile nasıp etsin inşallah 
(386 puan) tarafından
Amin canim cok sagol
-Reklam-
0 oy
(249 puan) tarafından
Bende kimsenin yanında altını değistirmem bence alınma canım mahremiyet eğitimi çok önemli 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Mahrem konusu evet guzel ben degistirirken herkes basima toplanip izlemeye gelirdi sinir olurdum neyin meraki diye ama seninki ayni sey degil madem o kadar dikkat ediyor bi zahmet cocugu o hale gelene kadar durdurmasaydı patavatsız rabbim kucağını doldursun insallah 
(386 puan) tarafından
Oha seninki de ayri bi tuhaf izlemek nedir ya ayrica sagol canim
(7,249 puan) tarafından
Kaç kez eltim eltimin kızı 8 yasinda kayinvalidem basima toplanirlardı simdi odaya girip kapıyı kilitliyorum birindede eltimin kizına çık dedim oylece girmemeyi ögrendiler
0 oy
(119,331 puan) tarafından
8 ayliga nasi ogretiyomus sa.lak kari
(386 puan) tarafından
Bi anlasam inan yorum yapicam anlamiyorum bacim namahremi ogretiyosan ustunu de degistir demezsin basta simdi elimi surmuyom cocuga inan sevmiyom
0 oy
tarafından
Kızma canım bende mecbur kalmadigim süre içinde kimseye değiştirmem ve yanında da açmam yani alım diyeni bende gerek yok ben alırım deyip  susdurdum kızan kızmış olabilir ama kendimi o bebeğin yerine koyuyorum yani ne gerek var dili yok olsa bakmayın der benceee
(386 puan) tarafından
Evet haklisin da ustunu de degistirmek mahreme giriyo degistirtmezdim demesi kirdi
(11,217 puan) tarafından
O yuzden dert etme bi daha desede degstrme bence. O seni kirmayi goze almis guya dusunceli anne ama dusuncesiz insan olmus bence
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Keske o zmn ustunude degstrtmeseydi.
Ha onu yaptirdi sen sundun onada evet diyebilirdi. Namahrem olayinda hakki ama bi kere ustunu degstirtmis sana seni kirmayip onada tmm diyebilirdi. Bi kerede cocugun namahremine bsy olmazdi. 
(386 puan) tarafından
Bazen insanlar tek cocuk onlarda var gibi davraniyo 2 yasindaki cocugun 8 aylik cocugu opmesini bile istemiyolar oyle solim
(11,217 puan) tarafından
Canim inan Allah sana nasip etsin insallah anlarsin insan bazen etrafini sinir edicek derecede cocugunun ustune dusebiliyor :)
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Eltin bildiğin eltilik yapmış yani adının hakkını vermiş diyelim neyse şaka bi tarafa namahremden çok sanki sana nispet etmeye çalışır gbi yaptığı çok ayıp ama sen kafana takmakla hiç ii ypmıyosun brak ne dedyse dedi önüne bak sen Rabbim kısa zmnda hayrlı sağlklı bi evlat versn sna
(386 puan) tarafından
Amim bacim sagolasin
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum öyle bisey olsa hiç vermezdi eline kafana takıp canını sıkma canım  rabbim tez zamanda sana hayırlısıyla nasip etsin inşallah 
(386 puan) tarafından
Amin teşekkürler
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Valla benimde oğlum var daha 3 aylık bende aynı şeyi düşünüyorum eltin gibi ,senin için hassas bir konu olduğu için alınmışsın canım ,Allah en kısa sürede size de bir evlat Nasib etsin 

Bu arada bizimde normal yolla bebeğimiz  olamaz dedi doktor tüp bebek için birikim yaptık ama allahin mucizesi işte kendi kendime doğal yolla  hamile kaldım, doktir bile soka uğradı, Allahtan ümit kesilmez..
(386 puan) tarafından
Rabbim saglikli uzun omurler versin teşekkür ederim
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Çok doğal davranış alınma... 
(386 puan) tarafından
Teskur
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Zoruna gitmesin canım alt değiştirme konusunda anne ve baba dışında kimsenin değiştirmemesi gerekiyor üstünude keşke ben degistirmem deseydin üzülme Allah kucağını doldursun hayırlı evlat versin inşallah  
(386 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim
0 oy
(97 puan) tarafından
7 yaşına kadar namahrem olmaz melek şu anda o bebek ki 8 aylık bebe ne anlar özel bölgesinden nasıl ögretiyomuş üç kagıtçı eltin o kadar kıymetli üzerini niye degiştirirmisin diye teklif etti fesad kadın

Amaaannn elti kaynana görümceler geneli böyle at kazana kaynasınlar kendi başlarını yesinler

Takma sen kafana Rabbim tez zaman saglıkla sıhhatle evlat sahibi olmanızı nasip etsin inşallah gülüm 
(386 puan) tarafından
Yorumunla beni guldurdun Allahta seni guldursun emi tesekkur ederm hepsi ayni bunlarin:)
(97 puan) tarafından
Hep gül inşallah canım benim hayata inat
(386 puan) tarafından
Rabbim seninde yuzunden tebbessumu eksiltmesin insallah hep iyi insanlarla karsilas
(97 puan) tarafından
Amiinnnnn canısı
0 oy
(61 puan) tarafından
Rabbim tez vakitte hayirlisiyla sanada evlat nasip etsin canimmm bende bu konuda çok hassasım hem dinen hem bilimsel kanıtlanmış yani cocuklarimi birtek babaanne ve anane gordu elimde olsa cocuklarimida horbirine göstermemek ama 3 tane hepsi üst ust kucuk onu beceremedim
(386 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim saglikla buyusun ınsallah seninkilerde
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Sen abartmışsın doğru bilimsel bir gerçek. Çocuklar her şeyi bilinçaltlarıyla öğrenir... Anneden başka birileri altını değiştirirse utanma duyguları eksiliyor. Bu dini bir şey değil. Bilimsel bir şey. Eğitim bilimciler vs herkes söyler :)
0 oy
(435 puan) tarafından
Ben tüp bebek tedavisiyle 25 haftalık ikizlere hamileyim. 

Tabii bugüne gelene kadar çok yıprandım. Her girilen ortamda bebekle alakalı biseyler konuşulurdu hep üstüme alınırdım gözlerim dolardı sanki hiç anne olamayacakmışım gibi hissederdim. Bu yüzden hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum ama bu konunun sizin çocuğunuz olup olmamasiyla alakalı değil. Sizin çocuğunuz olsa da olmasa da o bebeğin annesi öyle öğretmek istemiş. Ben olsam üstünü bile değiştirmezdim. 
(386 puan) tarafından
O laftan sonra umrumda olmadi emin ol su an bile oyle sevmiyorm bile
0 oy
(48,683 puan) tarafından
Cocugum olsada olmasada baska cocugun kusmuk ve kakasini temizleyemezdim heralde namahrem ogretiyosa kiyafetinide kendisi degistirsin
(386 puan) tarafından
Haklisin bende ayni fikirdeym
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Boş gereksiz insan çok cnm takma sen kafana Rabbim size tez zamanda hayırlı bir evlat versin cnm  
(386 puan) tarafından
Amin canim tesekkur ederim
(2,835 puan) tarafından
Ben hastanede de 2 hafta kaldım sağolsun ektim bide kaynanam kızıma baktılar eltim bebekleri çok sever tabi kızımıda  hasta ameliyatlı oldugum  için denk gelirse açayım der ne olmuşki bunda bende olsam açarım hani sonuçta kadınız erkek değil daha anlayacak yaşta değiller
(386 puan) tarafından
Aynen beyin yasi gelismemis
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Yok artık saçmalamış 
(386 puan) tarafından
Namahrem onemli ama hem bu kadar kucukken olmasina sasirdim hqdi onu gec o zaman ust degistirmekte namahre kendisi soyledi degistir ustunu diye
(3,826 puan) tarafından
Kafana takma büyük saçmalamış hemde...
(386 puan) tarafından
Sagol canim evet oyle
(3,826 puan) tarafından
Tabiki mahrem önemlidir öğretilir vs falan ama daha 8 aylık bebek ve üzerini de değiş demiş aynı zamanda yardımcı olmak istemişsin sende teşekkür etmek yerine bu şekilde tepki vermesi garip ... ama boşver kafana takmana değmez
0 oy
(15 puan) tarafından
Tepkili olduğunu belli et bi süre seveceksen bile bebeği kucağına almadan sev getirmeni istediğinde sen kendin al de mesela hatasını mutlaka anlayacaktır sonuçta üstünü değiştirmesine müsade ederken bir anda öyle tepki vermesi abartıya kaçmış bende oğlumu öyle alıştırdım şuan 2 yaşında hala izin vermem gerek olmadıkça ama onun ya 2 sine de müsade etmesi gerekiyodu ya da etmemesi itici bi tutum olmuş rabbim sizin de tez zamanda kucağınızı doldursun inşAllah hayırlı salih ve saliha evlatlar nasip etsin 
(386 puan) tarafından
Tepkimi belli ettim canim amin tesekkur ederim rabim evladina saglikli uzun omur versin
0 oy
tarafından
Ben de mahremiyet açısından kimsenin yaninda degistirmem kimseye de degistirtmem ama tutup da o uslupla konusmam yani o zaman ustunu de alıp kendisi degistirseydi sen iyilik yapiyim diye teklif etmissin ama o ayip etmis. Insallah Rabbim tez zamanda sana da nasip eder canm❣
(386 puan) tarafından
Sagol canim teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 372 göst.
0 oy
2 cevap 81 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde Sudemira (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mami (566 puan) tarafından soruldu
0 oy