0 oy
2,037 göst.
Diğer kategorisinde (386 puan) tarafından
Simdi kizlar durum soyle bizim çocuğumuz kendiliginden olmicagini ogrendik tup bebekle olur dediler tup bebek surecine girdik bi gun eltime gittim kucuk kizi var cocuk ustune kusmus baya degistirir misin dedi bende daha once cocuklarla cok hasir nesir olmadim sadece yegenimin altini alip mamasini yedirmisligim var ama ozguvenle degistiririm dedim her neyse basladim degistirmeye bir baktim cocugun kakasi cikmis alim mi dedim eltim ay asla namahrem ben ona ozel bolgesini ogretiyorum ustunu de degistirtmezdim de dedi oyle zoruma gitti ki cocuk 8 aylik neyin namahremi bende merkli degilim kakasini orasını burasini gormeye siz olsaniz zorunuza gider miydi ben mi abarttim ki 

50 Cevaplar

+3 oy
(6,053 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
O kadar esirgiyorsa ustunude deistir demeseydi rabbim sana tez zamanda saglik li hayirli evlat versin canim
(386 puan) tarafından
Amin cok tesekkur ederim
-Reklam-
+3 oy
(3,832 puan) tarafından
Zoruna gitmesin bence canım kötü niyetle söylediğini düşünmüyorum çünkü bende aynı şeyi kızıma yapıyorum 3 buçuk aylık ama bugüne kadar annem ve benden başka kimsenin altını değiştirmesine izin vermedim yanımda biri varkende başka odaya gidiyorum kadın ve ya erkek farketmez ben kimsenin kızımın özel bölgesini görmesini istemiyorum altını degistirince veriyorum istedikleri gibi oynasinlar diye
(3,832 puan) tarafından
Bu arada Rabbim senin kucağını da tez vakitte doldurur inşallah
+1 oy
(2,165 puan) tarafından
Boşver tatlım milletin çocuğunun b.kunu temizlemek sana mı kaldı ben olsam hiç teklif dahi etmezdim sen yine iyi niyetlisin
(386 puan) tarafından
Napim ki isi vardi cocuk pisik olmasin diye hem ustunu degistirirken altini da aradan cikariyim diye yani simdi cocuga dokunmuyorm bile
(2,165 puan) tarafından
Boşver canm takma herkes senin gibi düşünmez
+1 oy
tarafından
Sen abartmissin evet çünkü seninle ilgili bir durum değil.  Bende kimsenin yanında altını değiştirmedim kayınvalide bu yüzden darildi hatta . Ama anlattım bebek diye onun mahremiyeti olmadığı anlamına gelmiyor ,şöyle düşün biz başkalarının yanında üstümüzü değiştirip tuvaletimizi yapabilir miyiz aynı şey bebekler için de geçerli onlar da bir birey ve ilerde yetişkin olacaklar onlara da bize nasıl davranılmasını istiyorsak o şekilde davranmalıyız ,  bilincaltini etkiliyor. Hatta öyle ki 2 yaştan itibaren kız çocuklarını anne , erkek çocuklarını baba banyo yaptirsin deniyor . Kişisel algılama yani . Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bu arada.
(386 puan) tarafından
Cok guzel soyledin ustumuzu degistiremeyiz o zaman o da bana ustunu degistir demeseydi tamamen tezat evet mahremiyet onemli tesekkur ederim
tarafından
Yani orası biraz tuhaf olmuş evet .
+1 oy
tarafından
bu durumun senin cocugunun olmamasiyla ilgisi yok ya da onun cocuk gormemisligi gibi bir durumu yok.. yil 2022 ne yazik ki bu devir cok kotu ve bu egitim bebeklikren veriliyor.. ben esime dahi zorunlu haller disinda degistirtmedim ki daha 7 8 aylikti ablama birakip markete cikmistim altini degistiremiyorum cabuk gel die aramisti bebek deyip gecme onlar herseyi biliyorlar. Rabbim senin bebisini de insallah kisa surede nasip eder
(386 puan) tarafından
Amin Allah evladina saglikli omur versin
tarafından
amin cnm cok saol
+1 oy
(4,969 puan) tarafından
Benim zoruma gitmezdi zaten teklif dahi etmezdim değiştireyim diye. Kızım 13 aylık mecbur kalmadıkça anneme bile açtırmam altını. Bebek diye mahremiyeti olmadığı anlamına gelmiyor. Kıyafet değiştirme ve alt açma aynı kefede değil 
(7,791 puan) tarafından
Katılıyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Burada buna takık çok ana var konuşursam olmaz bir de benim zoruma gitmezdi. Kendi bilir yani 
tarafından
Aslıs ablammm nasılsın ne yaptın yerleştin miii❤️
(386 puan) tarafından
Dogru diyosun
(13,202 puan) tarafından
Yok ya bebeğim az birşey kaldı Keremden fırsat bulamıyorum ki. Bugün kayapayı bir görsen dize kadar kar birikti
tarafından
Ah ablam benim inşallah en kısa sürede atlatırsın bu telaşe yi rabbin kolaylık versin :(
(13,202 puan) tarafından
Amiin inşallah kuzum inşallah az kaldı :)
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Sen insanlık olarak altınada yapmış açim demişsin senin samimiyetin çok güzel ve iyi niyetlisin, eltin çok namahreme düşkün değiştir demeseydi
(765 puan) tarafından
Kocası ölmeden yada dinen bosamadan haram diye biliyorum kayinda kayınpederde
(7,177 puan) tarafından
Kayın ateşten şiddetlidir birbirine haramdır görüşmesi birlik içinde oturup kalkmasi . Dışarı kıyafeti ile müstesna haller dışında
(765 puan) tarafından
Yanlış biliyormuşum. Şimdi araştırdımda biraz kayınbaba haram kendi baban gibi kafan bile açık durabilirsin diyor ama kayınbirader harammis
(7,177 puan) tarafından
Kayinbaban helal canım mahrem yani  . Tabirleri yanlış kullanıyorsun . Farklı algılanabilir . Tesettürlu birini  yine de saçı açık durmamasi en güzeli ..
(765 puan) tarafından
Bende kapaliyim ve 6senedir evliyim kendim böyle rahat olduğum için açmıyorum canım tercih meselesi ama acilmisininda dinen bir sakıncası yokmuş şimdi okudum birkaç yerden
0 oy
tarafından
Namahrem konusu evet doğru. Altını değiştirmen doğru olmazdı ama kıyafet konusunu üstelwmesi hiç hoş olmamış. Söylemeseydi o zaman sana 
(386 puan) tarafından
Evet kiyafet konusuna geri donunce kotu oldum zaten
0 oy
tarafından
Ben de mahremiyeti önemsiyorum 8 aylık da olsa sonuçta bebeklikten gençliğe yaptığımız her şey bebeğe tesir ediyor küçücük bebek gözüyle olaya bakmamak gerek ha mecburiyeten olur o ayrı bir iki kereye mahsus (hasta olursun eşin değiştirir veya annen vs) ama dediğim gibi yani 
tarafından
Bu arada inşallah Allah'ım zana hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin canım üzülme o kadar mahremiyeti onemsiyorsa kendi degistirseydi üstünü patavatsız karı
(386 puan) tarafından
Cok tesekkr ederim Allah razi olsun
0 oy
(4,917 puan) tarafından
Kıyamam sana s..test boşver hiç düşünme güzel canını üzmeye deez vala cnm tabiki birazcık üzülürdüm ama geçerdi herhalde.. Rabb'im bı anda ummadığın bir anda versin kucağına bebislerini..
(386 puan) tarafından
Amin canim tesekkur ederim
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Zoruma gitmezdi . Sekiz aylık bebek henüz bilrmez zaten  biseyi düşüncesi güzel ama zamani yanlış madem öyle üstünü de değiştiremem derdim ben olsam . Ayıp etmiş yani erkek değilsin sonuçta tamam benimde kızım var şahsen bende kadın erkek kimseye göstermem herhangi bir yerini ama teyzesi samimiysem  yengesi bi sefere mahsus alabilir Tek seferlik . Hiç canını sıkma bence terbiyesizlik yapmış ben olsam bi daha o çocuğun ağzını dahi silmem kendi silsin 
(386 puan) tarafından
Isi vardi o yuzden bana soylemisti sonra da oyle dedi iste simdi cocugunu zerre kadar umursamiyorum
(1,207 puan) tarafından
Heh en iyisi bosver kendini hiç üzme
0 oy
(581 puan) tarafından
Rabbim senin de kucağını doldursun inşallah eltiler yokmu çok fena valla 
(386 puan) tarafından
Aynen gercekten hic iyilimi isteyen biri degil cok yalanini yakalayip yuzune vurdum amma bana misin demiyor
(581 puan) tarafından
Benimki de öyle valla
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Allahim sana hayirli evlat nasib etsin canim hicc kafana takma bazi insanlar cocuk degil robot yetistiriyor 
(386 puan) tarafından
Cok haklisin canim tesekkur ederim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kıyafetini değiştirmen normal çıplak olmayacak şekilde ama bunu 8ayligi ya da 2ayligi yok mahremiyet küçüklükten başlamalı ben de kimseye altını aldırmıyorum.Cok mecbur kaldığım durumlar olmuştu bebeğimi anneme bırakıp,eğitime gittiğim zaman annem değiştirmişti o kadar.Bunun sizin çocuğunuzun olmamasıyla alakası yok yani.
(386 puan) tarafından
Ne guzel soylediniz eğitime gittiginiz zaman annem degistirdi diye eltimin de eli doluydu ustunu degistir dedi tmm dedim alt konusunda peki diyelim ama tekrar ust degistirme konusunu acmasi sacma degil mi
(6,203 puan) tarafından
Üstünün degistirilmesine zaten kendisi izin vermiş izin verdikten sonra bunu söylemesi saçma o kısımda haklısın.
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Ayyy beyin beyin madem mahrem ne diye üstünü değişmeyi teklif ediyor zekisiz bacım

Ay Allah'ım deli oluyorum böylelerine
(386 puan) tarafından
Iste bende anlam veremedigim icin uzuluyorm madem basta soylemeseydi
0 oy
(481 puan) tarafından
Eltin namahrem konusında haklı ama kıyafet konusunda öyle demesi hoş olmamış. Can sıkacak bişey yok üzülme.

Rabbim tez zamanda hayırlı şekilde sanada nasip etsin
(386 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Rabbım en yakın zamanda sanada Nasib eder inşallah canım. Mahremiyet eğitimine ne kadar erken başlarsan o kadar iyi diye düşünenlerdenim, eltininde bu konuda titiz olması normal bence ama üslubu biraz sert olmuş.
(386 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Alt değiştirme nahmahrem ama üst değil mi ne saçma... Yani tamam dediği hoş güzel asıl doğru olan o çocuğun altını başkası almamalı ama bence üst baş değiştirmekte aynı olmalı... Kendiyle celismis resmen
tarafından
Ne alaka kız üstünde ki kıyafet le bez almanın aynı deyil canım yaaaaaa
(386 puan) tarafından
Aynen oyle oldu beni uzen altini degistirtmemesi degil evet hakli ama ustunu de degistirmem demesi ki en basta kendi dedi degistir diye
tarafından
Yaaa işte demişki altını alma zaten normalde üstünde deyistirmem kimseye baence kötü hiç bişey yok sen bu konuda hassas sin o yüzde bide söyleyen eltin bu yüzden aynı şeyi çok sevdiğin biri söylese inan almazdin
(386 puan) tarafından
Bnce ayni sonucta cocuk baskasinin yaninda soyunmayacagini da ogrenmeli mesela ben hic bi bayan arkadasimin yaninda biseyimi giymem ama bayanlar var zaten dusuncesiyle giyinen gogsunu acan insanlarda var
tarafından
Yaaa içinde bir badi filan vardır zaten bebeğin üst kıyafeti kirlidir öyle düşünüyorum kompile soymamistir bence birde bende kimsenin yanında giyinmem de soyunmamda o biraz kişiyle alakalı bence çünkü benim Annem bizi hiç sakınması ama ben öyle deyilim iki oğlum büyük küçük kız gibi sakınır kendini büyük dön paça geziyo ikisini ben büyütüm canım aynı şekilde yaniii
0 oy
(348 puan) tarafından
Acil durumlar haricinde alt değiştirmeyi bakım veren kişiden başka kimsenin yapmaması lazım. Ama tabii çok sert bir dille söylemiş kalbini kırmış, yapmaması lazımdı o ayrı konu...
(386 puan) tarafından
Evet malesef uzuldm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 371 göst.
0 oy
2 cevap 80 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde Sudemira (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mami (555 puan) tarafından soruldu
0 oy