0 oy
834 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar bilenler bilir 2. Cocuk fobisi olan biriyim hele araları yakın olunca mıllete kızıyorum burda :( sabah kızımın kucuklerını yıkadım ayırdım  torbaladım o cektıfın sefalet o kolikken günde 3 saat uyuyuşum ooooo gecelerı imdaaat dıye ağlamalarım sankı yokkk unuttum bır heves ettım eşim de zaten 1-2 aydır bak doğuya gıtmeden olsun vs dıyor ben kızıyorum tabı hep kızım 16 aylık daha :( çok erken dını benı kendıme getırın hadı hadıııı

30 Cevaplar

+1 oy
(12,932 puan) tarafından
Yap gitsin kız :D 
(12,932 puan) tarafından
Şerife senin bebek daha küçük ondan hele bı büyüsün o zaman demezsin bunları ☺️
Gözde kız yap :D ajaja
tarafından
Ay yok kuzum bir sey olmadi sjsjsj :D sadece annem ard arda  iki cocukla biraz delirmsitim  der de :D onu diyorum ☺️❤️
tarafından
Bizim evde iyi polis babam kotu polis annemdi artik yaslarimiz yakin olunca nasil bunalttiysak annemi kizardi bize ama simdi aramiz cok iyi ❤️☺️ hatta cok pisman oyle davrandigi icin .Bir de kucukken biz bayagi bi fakirdik.Babam alirdi istedigimiz her seyi ama borcla harcla .Biz dr bi sure sonra istememeye basladik babaya yuk olmayalim diye .
tarafından
Durumlari iyi drgildi 2. Cocuk kazaya kurban gitmis ama cok zorlanmislar ondan ❤️
(665 puan) tarafından
Hee anladım canım Allah verir rızkı ya o konuda hiç düşüncen olmasın canım rabbim herseyin hayielisini versin inşaallah...
-Reklam-
+1 oy
(44,603 puan) tarafından
Coook.erken Cook mahvolursun boşver bekle biraz daha yapanlar aha görüyoz başıni kasiycak zamanları yok doğunca basliyo herşey bacım öle kolaymi
tarafından
Evet evettt farkındayım nasıpse 2 yaşına gırınce düşünücem ben bakamam cınku kendımı bılıyorum
(331 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum valla çok zor
(44,603 puan) tarafından
Dünyanın en güzel işi anne olmak evlat büyütmek ama bı o kadarda zor cidden pes peşe getirmek de marifette degilki o ilk çocuğa da yazık
0 oy
(4,403 puan) tarafından

Istiyorsan yap sorumluluğun cogu ne yazikki kadinda oluyor erkeklere bakarsan ohooo 3 de ister 5 de ister:D

(4,403 puan) tarafından
Benim kocamda oyle kalkar bakar aglarsa sutunu icirir altini degistirir ama dedigin gibi nereye kadar yine sorumluluğun cogu bizde =) sahsen birkazaya kurban gitmezsek 3 sene bebe mebe yok ahahaha
tarafından
Kazaya da kolay kolay gelmem ben :D cın gıbıyumdır :D neyse devaaaaamm korunmaya kız 2 yaşına gırsin :D
(4,403 puan) tarafından
Ahahaha  gecen esime spiral taktiracam dedim olmaz rizam yok diyo ahahahaah ulan şapsik tupleri baglatmayacam alti ustu spiral taktiracam senin rizani kim netsin dedim daha icerden bagiriyo rizam yok  takani mahkemeye veririm diye ahahah
tarafından
Annshshshdhd ay çok güldüm mahkemede hakimi düşünsene dava nedenı RIZASIZ SPİRAL TAKIMI
(4,403 puan) tarafından
Ahahahwhw  hakimde bizi tokmagiyla kovalar baska işiniz yokmu diye
0 oy
(689 puan) tarafından
Yap bacim yap bence   yap gitsin calismiyorsan yap beraber buyurler 
tarafından
Çalışıyordum daaaa bebısten  oturu üsten ayrıldım ama geçim derdımız yok çok şükür kızzzz yap demeee vazgecırın benı :D
0 oy
(15,857 puan) tarafından
Sen bu piskolojiyle 2. Ile bas edemezsin. Daha şimdiden tedirgin oldun. Bos ver bence
tarafından
Ben suan tedırgınım ama 1 sene sonrada aynı olurum çok zor 6 ay gevırdım dusmanımın basına gelmesın kolik denen illet
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Yapmaa bi 3 yasina gelsin tuvaletini felan ogrensinn 
tarafından
Evet bende o yaşta ıstıyorum yanı 3 yaşına gırınce kardesı olsun ıstıyorum 2..5 yaşında falan düşünüyordum haklsıın
(331 puan) tarafından
Kesinlikle 2.5 yaşına gelsin tuvaletten çıksın artık çocuk olsun bebek gerçekten çok zor oluyır. Ha bazı bebekler var gerçekten çok uslu oluyorlar orası ayrı ama bizim bebeklerimiz kolik bak ben 11 aylık hala gazını çıkarmadan yatıramam hala çok gazlı hala günde  4-5 kez kaka yapar haşa geceleri sık uyanır hala hep huzursuz kendi kendine pynamaz odadan çaktırmadan 15 saniyeliğine çıkayım basar çoğlığı. Tuvalete gitsem kapının önünde bekletiyorum kapı açık oluyor su almaya gitsem yanımda çağırıyorum ağlayarak geliyor o ağlarkennsu içiyorum ahhh ahhh hele o grce 2-3 saat uykulsr inanılmaz zor oluyor ben daha dün eşimle aman diyim ikinciyi düşünmeyelim kaldıramayız biz diye konuştum keşke kolay bi bebek olsaydı da beraber büyüselerdi ama o bizim bebekler in geçerli dğeil malesef
0 oy
(912 puan) tarafından

Tabikide erken kizz benim oğlum 3 buçuk yaşında daha ikinciye cesaret edemiyorum :D

tarafından
Bak ne güzel aklın basında senın benımde basımdaydı da noldu bılmem :D el kadar kıyafet görünce delırdımmm
(912 puan) tarafından
Ahahah bakma sen o kiyafetlere :)))
0 oy
tarafından
Eşin seni alttan alttan ikna etmiş anam hamilelik perileri falan değil ahahaha
tarafından
Oooo seytanın sol bacağı zatennnn soktu aklımaaaaa kendı doğuracak sakııı
tarafından
O zaman bu düşüncelerin fazla uzun sürmez ben sana diyim:))
0 oy
tarafından
Valla ben de rahatına düşkün biri olduğum halde oğlum 15 aylık olunca düşünüyorum şu an 9 aylık. İleride rahata alıştıktan sonra olursa daha yıpratıcı olur. İkisine birden yetebilecek sevgimiz var anneyiz sonuçta maddi olarak da gücünüz varsa fobi yapma bence kötü bı şey değil kızının da kardeşe ihtiyacı var yaş aralığı yakın olunca arkadaş gibi olur hem de
tarafından
Yaaa incim aynıyım bende açıksa çok rahatına düşkünüm aılemın tek çocuğuydum kımse bısey yaptırmadı sımdı de gurbetteyim çok yalnızız cocuk desen tek dolanıyor ortada geldı bana oyle bısey ama kendımı durduruyorum :D
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım  bana mantıklı geliyor elbette çok zorlandığımız zamanlar olur tek çocukla bile sabır kalmiyor ama hayat devam ediyor ❤️
0 oy
tarafından
Bebeğin daha küçükmüş bacım yapma ya benim kızım 25 aylık yeni yeni düşünmeye başladım ama çok kararsızım 
tarafından
Aslında bende tam 25-26 aylıkken ıstıyordum hemen hamıle kalıcak da degılım bazen 1 seneye kadar uzuyor burda görüyoruz ya 3 yaşına geıdıgunde kardesı olsun ıstıyorum zaten salaklık yaptığım yaaa
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Valla bence erken değil bende o aralarda Allah kısmet ederse 2. Yi yaparım, beraber büyürler,çünkü düşünüyorum oğlum büyüse tam artık bebeklerden kurtuldum derken tekrar yeni bir bebek serüveni başlayacak  ,en azından ikisini beraber büyütüp bir kerede bebeklerden kurtulurum..yani kurtulurum derken bebek bakmak çok zor zaten şu an  en azından iki tane bir qrada buyur 
tarafından
Ama bır arada büyürken bız nolucak pekş :( ben dıyordum kızımı günlük kreşlere gonderırım 4 yaşındayken 2-3 saatlık olanlar varya hem egıtım alır hem enerjısını atar hem de dıger bebekle ılgılenırım bırlıkte büyümeleri güzel de anne ıcın zor
(1,703 puan) tarafından
Evet anne için zor ,ama bilmiyorum çalışan biri değilim ben sürekli evdeyim o yüzden öyle düşündüm
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Bi gazla yapmaya kendine güveniyorsan yap iyice taşın düşün...Benim kızımda 2 yaşına girecek Allah biliyor bi 2 sene hatta 3 sene daha düşünmüyorum...
tarafından
Aslında benımkı erken ama pedagoglarjn onerdıfı yaş aralıgı 3-4 yal daha sonra aralarında ıletısım kopukluğu oluyormuş bır de ben 4-5 yaşına gelırse kızım bır daha cesaret edemem dıye düşünüyorum hep
(3,156 puan) tarafından
Niye kopukluk olsun canım ilk çocuğun emmeyi bezi bırakmış olsa az çok kendine bakabilse kötü mü hem senin yükün hafifler hem daha kalıteli zaman geçirilir tabi herkesin fikri farklıdır ama ben aralrında 3 yada4 yaş olması taraftarıyım...
tarafından
Canım zaten 3-4 yaş olması lazım doğru olan o daha fazlası ıletısım kopukluğu yaparmış dedım :)
(3,156 puan) tarafından
He tamam kız ona göre ayarla işte sende bakcak olan sensin daha :-)
0 oy
(277 puan) tarafından

Sen bilirsin canım ama kızın 16 aylık bence 2 yaşı dolsun sonra yap

Benim kızımda 15 aylıkken hamile olduğumu öğrendim ama ben istemiyordum oğlum ve kızımı yaklaşık 5 ay birlikte bezledim birini temizlerken diğeri kirleyiyordu onun dışında ikisi de küçük olduğu için beni istiyorlardı kimseye gitmiyorlar ikiz gibiydiler nerdeyse çok yorucuydu ama geçti :D bazende iyiki oldu diyorum birlikte büyüduler en azından. 

tarafından
Yazıyı okumamlaaaa tövbe ettım bacım ;D Allah razıııı olsunnnn
(277 puan) tarafından
Yani vala şaka maka bi yane peş peşe olan çocuklar gerçekten çok zor biri hasta olduğunda bile rahat hastaneye goturemiyordum diğerini nereye bırakacam diye düşünüyordum bıraksam bile durmuyordu ağlıyordu aklım hep onda kalıyordu yani öyle birlikte buyurler demesi kolay ama öyle kolay buyumuyorlar
0 oy
tarafından

Yap yap  belkim bilirsin benim hamileliğim kebus gibi geçti ama bende istiyorum  şimdi  esim 6 ay çalışmaya gidebilir  gitmeden yapsammi diyorum  

tarafından
6 ay çok azzzz ayyyy amaaannn elın tıtredı
tarafından
Yap yap geciktirme
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Psikolojini bozmak istersen tabiki de yapabilirsin :D
tarafından
Bozuldu kiiii psıkologa gıttım ben bır ara :D çocuğa bakamıyorum dıye :D
(331 puan) tarafından
Ay valla ben de gitmek istiyorum yardımı dokundu mu psikoloğun. Oğlum aşırı hareketli aşırı zor aşırı gazlı uyku problemi var herşeyimiz var. Eşimle de aram açılıyor sürekli
0 oy
(119,156 puan) tarafından
yap kiz basla calismalara bu gece ben doguruyom bak ☺
tarafından
Sevdoş ben doğduğumda 1900muşum shshshd korkma hıc kurtarır kendınıııı 2den sonrası rahat
aay ins yaa su hap acilmayi durdursa 1 ay daha dursun icerde suan doguma hazir degilim
(331 puan) tarafından
Ay valla bi doktora güvenme başka çok iyi doktor varsa onlara da görün derim. Küçük bebek çok zor olur küvez emzirme zorluğu falan oluyor. Tabiki olacaksa engelleyemezsin ama başka bi doktor görüşü de al derim
ama bu kadin uzman degil prof kiz
(331 puan) tarafından
Doğrudur doktoruna gğveniyorsan çok iyi ama benim detaylı ultrasonu prof çekti inceledi ama kalpteki sıkıntıyı görmemiş.  Bebeği erken değil ama 38+4 te suyu azaldı diye sezaryenle aldı doktor. Ben razı değildim ama ikna etti. Ters gelir belki normal olmaz büyğk ihtimalle dedi. Ben bir günün bile önemi varmış dedikçe zaten 39. Haftanın içindesin yeter dedi tatle çıkacakmış Hanfendi. Allahım keşke beni o güne götürse de başka doktora görünseydim en azından suyum gerçekten kaç gün idare ederdi bilirdim. Bir de başka bş doktor kalpteki sıkıntının erken doğan bebeklerde olduğunu söylemişti. Benimkisinin gününü söyledim evet genelde bu haftalarda olur dedi. Yani o prof görseydi kendi doktoruma söylerdim ve olabildiğince tutmaya çalıştırdk anne karnında.
0 oy
(7,666 puan) tarafından
2 yaşından sonra bebekler daha zorlasiyo benim oğluş 3 yaşında ve 16 aylıkken ki halindan çok daha farklı. O zamanlar başedebiliyordum ama şu an basedemiyorum uyku problemi yok ama inadı, ben tavrı var. Ben de bu aralar düşünecektim ama biraz daha sakinlessin diye 1 sene daha erteledim fikrimi. Sen simdilerde düşünsen doğduğunda bu çocuğun tam her seyi kendi yapmak isteyeceği zamanlara denk gelecek 
tarafından
Evet ılerledıkce zorlaşıyor aslında kendı benlıklerını öğreniyorlar söz dınlemıuolar haklısın ben neyıme guvenıyorum bılmıyorum rezıl de hamılelık yaşadım neyı ozledım acaba :D
(7,666 puan) tarafından
Her şey 2 yaşından sonra başlayacak :D benim oğlum da nasıl canimi okuduysa baska bebek ozleyemiyorum 2. Olursa da oğlum için yalniz kalmasin diye olur yoksa tek çocuk olarak büyütürum :D
tarafından
Tek bırakma valla çok kötü o ısterse arası 5 yaş olsun bırakma
(7,666 puan) tarafından
Aynen öyle bir kardes şart bebislere
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bnce tam zamani arayi acinca cok zor bakk aklina gelir aglarsiiin :-)
tarafından
Kız benım kimim kimsem yok ama yaaa konuşuyorum böyle de kafayı yerım bu kızı büyüyene kadar bıyerım catladııı
(4,152 puan) tarafından
Kiz hercocuk bir mi kimsesnn olmamasi inann daha iyi keske benmde kimsem olmasaydi
tarafından
Ay oyle demeee keske kardesım olsaydı arasaydım sorsaydım sırtımı yaslasaydım :(
(4,152 puan) tarafından
Kimsem olmasaydi derken ailem olsun keske ama yok malesef kaynnm alt katimda herseyime karistii burnmdan geliyo o anlamda dedim
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Benimkide 15 aylik hadi birmize gaz verelim yapalım ne olcak ki birlikte büyürler bir tanede zorlaniyoruz iki tanede de zorlanacaz allah yardım eder kız
tarafından
Dileeeeek ben postu benı engelleyin dıye açtımmm gaza getırme kız benııı :D
(1,094 puan) tarafından
Vala getiriyom iki arkadaş olurlar ilerde rahata alışırız daha zor olur
0 oy
tarafından
Kocani boşver asıl sen ne istiyorsun hazır mısın o önemli. Erkekler bir yere kadar yardımcı oluyor bebeğin herşeyiyle anne ilgileniyor . 
tarafından
Yokkk ben hazır degılım aşka degılım ama 2-3 sene sonrada olmam çok zor bebeklık gecıedık bız, psıkolojım çok bozuldu o dönem benım
tarafından
Bizimde çok zor geçti hala da zorlanıyorum , kolik ve gaz sancısını çekmeyen bilmez.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 324 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 297 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 208 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,308 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 186 göst.