0 oy
847 göst.
Aile kategorisinde (941 puan) tarafından
Kızlar bu postu ablam için yazıyorum. 8 yıllık evliler. 2 tane çocukları var 7 yaş 5 yaş biri kız biri oğlan. Kız büyük okula gidiyor bu sene. Ablamla eniştem hep kavga ederler sebep görümcesi. Ablama bişey diyormuş görümcesi kendisini savunamiyor. Eşine soyleniyormus boyna oda ablam haklı ne demisse haketmissindir diyomus hiç savunmuyormus ablamı. 8 senedir ablamda bıkmış artık ben ayrilacam diyo. Gorumcesinin kocası bile ablama laf diyomus sen hinsin cinsin mal gozlusin diyolarmis ablam susuyomus. Oda kocasına diyomus kocası da sen haketmissindir diyomus. Simdir kim haklı Allah aşkına. Çocuklar agliyormus kız diyomuski ben okula gidince hep sizi düşünüyorum anne kavga ediyo musunuz acaba diyomus. Yavrum ya ben çok üzüldüm sizinle paylaşmak istedim. Ablama bu her evlilikte olur dedim bosanmasinlar diye artık soğudum diyor görünce migdem bulanıyor diyo hergun ise gidince keşke ölün gelse diyorum diyo içimden. 

28 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ablan kocasina diyeceğine yapistirsin cevabını
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Malesef bu her evlilikte olmaz görümcesinin kocası karısına laf söyleyecek kendine adamım diye ortada gezen kocası da haketmişsin diyecek malesef canım herkeste bu olmuyor 
(11,217 puan) tarafından
Seni artiladim hamzos. Boyle adamlar kndine adamim demessin.
tarafından
Yani ne adam desin ne koca ne de baba desin yine de Rabbim kadının yardımcısı olsun belli ki ablası pasif bir karakter o yüzden savunamıyor
(11,217 puan) tarafından
Ben ki o kadar disliyimdir. Esim benim icin gidip ablasini dovmus bile. Bi ara bayya kiskanclik krizlerine girmsti. Yaptiklarinda zerre mantik yoktu. Ikimizide cildirtti
+1 oy
(1,786 puan) tarafından
Böyle evlilikmi olur yazık o çocuklara boşanmaları daha hayırlı ama boşanıncada kavgaları bitmez olan yine çocuklara olur.
(941 puan) tarafından
Ablam bu yüzden ben bekarken bir kere evi terk etti aldı cocuklarini geldi bize eve gitmedi 2 hafta. Kocası geldi sonra barıştılar. Görümcesi kocası gelmiş. Ablama laf demişler. Ablamda beni savunsana bir kere de demiş. Sen beni aileme rezil ettin giderk sen hak ediyorsun onlar haklı demiş. Giderek ne kadar rezil bir kadın olduğunu gösterdin demiş. Ablam da seni terk ettim ablani kocasını terk etmedim demiş. Sen böyle bir rezil kadınsın işte demiş
tarafından
Halbuki kendileri rezillermiş böyle erkeleri öldürecen ya valla bak
(941 puan) tarafından
Ablam diyomus ki senin Ali abinin vasfı ne bana laf söylüyor o kimki diyomus o benim abim her şeyi der diyomus
tarafından
Buda erkekmi ALLAH aşkına
0 oy
tarafından
Gerçekten okurken içim parçalandı :(
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yok canım her evlilikte olmaz böyle bu bildiğin hadsizlik kocası ayrı muamma yanlış anlama ama ablanda  ne kadar bisey diyemesen  patlarsin  sonunda . Eğer çalacak kapısı varsa hic durmasın  ablan bence günahtır hergun herguj çocukların gözü önünde ne kadar zor bisey o duruma düşmek  öyle evlilik olmasa da olur 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Nerden bilelim biz ablan haklı mı haksız mı? İşim içine görümce lafını sokuyorsun diye ablan haklı diyecek halimiz yok. Olayları bilmiyoruz. Ha görümcenin eşi ablana laf edebiliyorsa bu eniştenin basiretsizliğidir. Kavgalarını çocuklara bu kadar yansıtmak hem ablanın hem eniştenin basiretsizliğidir. Herkes evli kalmak zorunda değil. Beceremeyen boşansın ya. Yazık günah o güzel çocuklara, güzel zihinlere. 
0 oy
(12,881 puan) tarafından
Kadın haklı daha ne olsun yazık bebelere 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Oyle koca olmasin bosasin pislik ya. Karissnn arkasinda da duramicaksa. Ablani o kadr iyi anpiyorum ki bnm esimde oyleydi bnde gorumcem yuzunden kavga ettim ve bigin patpadim ben gidiyorum sende ablanla kal dedim ondan sonra durdu arlamda durmasaydida cidden gidecektim. Tek olmak eainn yannda olmamasi berbat bir suygu gercekten
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Valla ne desem bilemedim ablan Niye kendini korumuyor gorumceisne dil çene beyin veren Rabbim ablana vermemiş mi insan kendini korumayı bilmeli... enişten zaten karısına arka çıkmayan adamw kendine adam demesin... Peki sizden kimse niye hooopp dememiş yıllarca....
(941 puan) tarafından
Araya babam girdi bir iki kere adam yine aynı. Benim birtek ablam var diyo annesi babası yok kimsesi yok
(8,958 puan) tarafından
Evlenmeseymiş ablasıyla yasasaymis o zaman çocuklara yazık
(941 puan) tarafından
Bende çocuklar için dur diyorum biraz daha buyusunler sonra boşan
0 oy
(10,742 puan) tarafından
Cok benzerini yasadım sadece benim görümcemin kocası yok. Ablana engel olmayın arkasında durun ki boşansın. Yoksa cok aglarsınız ablanızın mezar tasına. Benşm ailem de hep abartıyorum sanıp cocuklar var bosanma diyordu ne zaman ki hastahanelik oldum ölümden döndüm o zaman anladılar. İnsan hayata bir kere geliyor. 
0 oy
(2,794 puan) tarafından
Ablan eşine söylemesin direkt görümcesinin ağzının payını versin pis yılan 
(941 puan) tarafından
Bu sefer de kocası laf diyomus sen kimsin ki böyle konusuyosun diyomus işte.
(941 puan) tarafından
Sen konuşmayı bilmiyorsun diyomus
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bunlar her evlilikte olmuyo tabiki kimse istemez boşanmayi ama sen istermisin ablanin onların elinde sürekli ezilmesini..bosanmasinlar diye zulüm çekmeye mahkum mu olsun 
0 oy
(251 puan) tarafından
Kız boşansin sevmedigin biriyle hayat geçmez 
(941 puan) tarafından
Çocukları ablama verirler mi ki
(251 puan) tarafından
Verirler Buda benim 2.evliligim çelişkili olacaksada alsın anlaşmalı olacaksada alsin
(941 puan) tarafından
Nasıl verecekler ablamin işi yok gücü yok
(251 puan) tarafından
Kendineiyi kötü bir iş bulsa yada bir avukata danışsa bu konuyu ben anlaşmalı boşandığım için eşim kendi verdi çocuğu bana
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Ay çok kötü oldum ya yavrum yazık çocuklara ablan niye susuyorki versin cevabini oda onlara sayistirsin esi bisey diyecek olursa aa öyle deme haketmişlerdir desin öyle şey mi olur ya bosansin bundan iyi 
(941 puan) tarafından
Çocukları verirler mi ablama
(7,197 puan) tarafından
Ablan böyle susmaya devam ederse vermezler kendini savunacak susmayacak karsi taraf cazgirlikla alir bi avukatla görüşün disli bi avukat bulun savunabilecek
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Ablanin  kendine gelip  kendini  ezdirmemesi  lazım  yani  enişte  görümce  kimki ablana  böyle  davranabilir kocası  desen ayrı  böyle  kocalardan  nefret ediyorum ablanin  biri  birsey  dediğinde kendini savunması lazım  aynı şeyi  görüncem ilk  evlendiğimiz senesinde bana  yapıyordu  baktıki uyanığım  hiçbir  lafın altında asla  kalmıyorum  kalmıyorum bana  hem  kaynanalik hemde  görümcelik  taslıyordu ama  o biraz  sıkar sıktıda  şuan 7 yıllık  evliyim  ağzını  açıpta  bana birsey  dahi  diyemiyor  çünkü  cevap  vereceğimi  biliyor 
0 oy
tarafından
Ay şu aileler neden kanser gibi evlilerin yakasında ya bi salinn herkes kendi eşiyle mutlu olsun 
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Bu her evlilikte olmaz canim benim eşim o gorumcemin kocasinin agzini yemek yiyemicek kivama getirir o kim kopekk laf solicek bana . Ablan versin agzilarnin payini kocasindan medet umucagina 
0 oy
tarafından
Ablan böyle işlere eşini karıştırmadan cevap vermek zorunda yoksa bu ilişki biter üzüldüm umarım düzelirler
0 oy
tarafından
Ablan adına uzuldum ama kocasina diyene kadar o hakaret eden mallara agzinin payini niye veremiyo ki ya boyle kendini ezdirirse herkes ezer iste off
0 oy
(553 puan) tarafından
Canım hiç mudahele etme sonra suçlu sen çıkarsın. Üstelik içinde ablan ne yaşıyor bilemezsin ona iyi geleceğini dushnuyosa ayrılsın. Bir tanıdığımin sözü gelir böyle şeylerde hep aklıma aynı yatakta kocam he seferinde bana tecavüz ediyor gibi hissediyorum demişti. Istemedigi biriyle hiçbişey yapamaz ki aynı evi paylaşmak bile zordur. Sen hic karışma hayırlısı olsun de 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 399 göst.
25 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Alperenimm2019 (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,289 göst.
9 Haziran 2020 Aile kategorisinde Eda06 (3,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 304 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 187 göst.