+1 oy
439 göst.
Aile kategorisinde (2,165 puan) tarafından
Sözde bugün gidecektim anneme , abim Geldi uzaktan onu görmek için her yer kar buz eşim ben seni bırakırım gideceksen git dedi. Anneme söyledim evde msiiniz geleceğim diye, gribiz gelme dedi güya bebeğimi düşündüğü için söyledi ama bu kaçtır artık anlam veremiyorum hamileyken de gitmemi istemiyorlardi yine aynı. Evlendim diye orası benim evim değilmiş gibi hissediyorum artık. Bende meraklı değilim gitmeye ama abimi göreyim dedim sırf onun için. Her gitmek istediğim de gribiz diyor. Sanki onu bahane ediyor gibi. Artık bugün alındığımi söyledim. Yanlış anladın diyip durdu. Ablam var bu arada oda evde bekâr kendisi . Açıkça gelmeyin demişti bana bikeresinde. Onun için hâlâ daha kırgınım. Ve onlardan gelen en ufak bir sözde daha çok kırılıyorum. Siz annenizin evine istediğiniz zaman gider gelir mısınız? Ben gitsem bile rahat edemiyorum hiç. Niye geldin bakışları seziyorum hep üstümde. Dertlesmek amaçlı yazdım biraz uzun oldu kızlar. 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım peki neden sana böyle yapıyorlar bir sebebi var ki çok tuhaf . Bizimkiler asla demez tam tersi
(2,165 puan) tarafından
Bende bilmiyorum evlendim diye ordan çıktım diye artık orası benim evim değilmis muamelesi görüyorum
tarafından
Çok saçma aksine arkanda olduklarını hissettirmeleri lazim
(2,165 puan) tarafından
Tek bugün ki durumdan dolayı kirilmadim aslında bunun öncesi de var belki doldum patladım bu yüzden içimde birikenler var
tarafından
Bence sende mesefe koy
-Reklam-
0 oy
tarafından
Boşver gitme sende gotleri nni kaldrma onlara muhtaç sin zanederler
(2,165 puan) tarafından
Gitmedim evdeyim zaten
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bizimkiler de şuan bana niye kocanın istediği vakitte geliyorsun iki haftda bir gidiyorum 2-3 gün kalıyorum haftada bir gidecekmisim sabah erken den akşama kadar kalacakmısim istediğim her yere o beni goturecekmis bu yüzden kusler sürekli gitmemi bekliyolar eşimde o kadar anlayışlı değil artık arada kalmaktan yoruldum... Dündendir ağlıyorum 
(2,165 puan) tarafından
Ah bu aileler niye herşeye karışırlar
0 oy
tarafından
Bizimkiler yalvarır gideyim diye peki sana böyle davranmalarinin bir sebebi var mı ki 
(2,165 puan) tarafından
Hayır canm annemle aramız iyi sonuçta öz annem yine giderim ben ama bu aralar biraz fazla Alıngan olmuşum sanırım her lafa kırılıyorm , belki gerçekten griplerdir bebegimi düşündüğü için gelme demiştir ama daha önce de ablamdan dolayı tartışmalar çıkmıştı o yüzden gitsem bile rahat oturamiyorum
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Yani daha onun davet etmesi lazım gel diye tuhaf 
(2,165 puan) tarafından
Evet bende davet ettiğim halde karı buzuu bahane etti gelmediler. Yoksa ben yemeğe alacaktım
(6,671 puan) tarafından
Belli ki gelmek gitmek seninde gelmeni gitmeni istemiyor lar  bekarken aranız iyi değil miydi
(2,165 puan) tarafından
İyiydi annemle iyiyiz çok şükür de ablamla pek iyi sayilmaz
0 oy
(253 puan) tarafından
bnmm annnemde cogu zaman gelme dio persembe orucluyum gelme dio diger gunlerde kardeslern isyemiyr ses oluyr dio. bn anneme giderken izin alip gdiiyrm annemden musaitmsniz die. ama bnm annemin elinde bsii yok. kardeslerm onu cok  rhatsiz edyr benim konumdan dolayi. annem yine ikiara da kalior napalim bnde gtmem olur biter
(2,165 puan) tarafından
Haklısın canm senin durum biraz başka benim ki başka , ben de gideceğim zmn evde msiiniz geleyim diyorum izin alıyorum çok tuhaf olmaya başladı bu durum
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Bende istedigim zaman goderim hastalarsa zaten bend erim gelmiy9m diye yada gelmeyin derim rahatiz bu kon7da bisey sakliyor olabilirler mi senden acaba onun icin gelme diyorlardir.
(2,165 puan) tarafından
Yok canm sanmıyorum ya annemle hergun de konuşuyoruz telefonda vs
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Sen dert arıyorsun kendine. Gribiz demese gidip grip kapsan söylemediler de hasta olduk yazacaksın. Uyarıyı seni daha ne istiyorsun alla anlamak imkansız ya. Somut bir olay yok farkında mısın hepsi soyut anlattıklarının. 
(2,165 puan) tarafından
Canm orası benim doğup büyüdüğüm yer o ev baba evi , baba ocağı, oraya bile giderken izin alınıyosa bu benim suçum değil onların olmalı. Öz ailemden bahsediyorum burda
 Ve daha önce de bir cok konuda ablamdan dolayı tartışmalar çıkmıştı, bekâr şuan evde diye benim ailemi alıp gitmem zoruna gidiyordu.acikca gelme dediği günler oldu. Tek bugün gitmemem koymadı bana bunun daha öncesi de var
(4,961 puan) tarafından
Ablan yüzündendir canım
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bu yaptıkları kocan tarafından hiç iyi algılanmıyo bence 

Yarın birgün başına kakar niye böyle yapıyorlar 

Abin gelip seni görsün canım yemeğe çağır sadece abini
(2,165 puan) tarafından
Öyle ama kocamın ailesi de pek normal değiller zaten ondan yana başıma kalkamaz canm
Dedim ona da yollar buz gelemeyiz sağol dediler
0 oy
(421 puan) tarafından
Benim annem hergungel diyr arıyor 5 dakika mesafe ama ben tepede oturuyorum ve yokuş merdiven buralar hep ve 10 cm yakın kar yağdı hamile de olunca düşerim diye cesaret edip gidemiyorum kâr olmadığında gidiyorum 3  4 günde bir 
(2,165 puan) tarafından
Ne güzel canm
0 oy
(519 puan) tarafından
Valla ben ne zaman istesem giderim hiç haber bile vermem çünkü orası benim evim yani orasida olmasa zaten gidecek başka bir yer mi var sanki neyse zaten ben hasta olsam giderim çocuklar hasta olsa soluğu direk annemde alırım sağolsun yardım eder taa biz iyileşene kadar Allah eksikliğini göstermesin
(2,165 puan) tarafından
Amin canm ,
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Annenler niye böyle yaoiyo anlamadım belkide sen yanlis anladin ama benimkiler sürekli ararlar gel diye abim beni almaya gelir eve donuncede abim bırakır bu arada yedi kız kardeşiz bı abimiz var ailem hepimize karşı böyledir çok şükür 
(2,165 puan) tarafından
Ne güzel canm bilmiyorum ya belki de bugün bardağı taşıran son damlaydi bende patladım diyebilirim, bu yeni olan ilk olan Bişey değildi o yüzden ister istemez kızdım gerçekten griplerdir ona bişey demiyorum ama ben abimi görmeye gidemeyecek miyim , siz gelin diyorum onada yok. Ben küçük bebeğimle bu soğukta çıkıyorm da onlar gelmiyor annem evime en. Son 4 buçuk ay önce geldi
(3,599 puan) tarafından
Senin adına üzüldüm canım umarim herşey yoluna girer
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bence baya ara ver uzaklas. Sevmedikler için değil de ayağın alışır kocanla aran açılır falan diye mi acaba boyle ypiolar. Ck haklisin bu arada ben olsam kalbim aşırı kırilir arayamazdm daha
(2,165 puan) tarafından
Canm yok yine gider gelirim ama alındım bugün ki duruma . Belki bende fazla abartmış olabilirim. Ama ailemdir atamam ne olursa olsun . Sadece kırıldığımi söyledim bilsinler
(4,961 puan) tarafından
Haklısın canım. Ablamla bir araya ne kadar gelirsen iyi diye düşünmüş olabilirler.ama söylemn iyi olms
0 oy
tarafından
Banada annem nisanliyken sürekli çok gelme çekemem falan diyordu evlendim gitmiyorum bende 
(2,165 puan) tarafından
Ne diyeyim sen haklısın
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Kendi evimi arıyorum ama orda rahat edemediğimden değil gittiğimde orda ablamın dolabımda eski kıyafetlerim var onlari giyer sanki o evden hiç çıkmamış gibi yaşarım sanki ben daha evlenmedim baba evimdeyim eşimle de nişanlı falaniz gibi geliyor bence bir süre hiç gitme seyrek ara 
(2,165 puan) tarafından
Evet gitmeyi düşünmüyorum zaten biraz ara vermek lazım
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Hergün telefonla konuşmayın ve geleyim mi demeyin bırakın onlar çağırsın. Evdeki bekar ablan sorunlu bence arayı bozan o. Annen arada kalıyor 
(2,165 puan) tarafından
Evet maalesef öyle biraz ara vermek iyi olacak

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 190 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 435 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 297 göst.
18 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu