0 oy
461 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı. Aylar önce ilk arabamızı almak için şehir dışına çıkmıştık eşimle. Ve dönerken kayınvalideme gideriz diye düşündüm ama o evinde oturup oğlunu gelinini karşılamak yerine akşam gezmesine başkasına gitti. Benim annemde yoldan geliyoruz ve ilk arabamız diye hazırlık yaptı o zaman bize gelin dedi. Bugün de kayınvalidem ve eltim şehir dışından geliyordu eşinde yemek yapsan bize mi gelseler diye imada bulundu. Bende annenler dinlenmek isterler o bize öyle düşünmüştü o yüzden gitsin dünlensinler dedim. Sizce doğru mu yaptığım yoksa alttan mı alsam daha doğru olur? 

9 Cevaplar

+1 oy
(3,101 puan) tarafından
Haklisin ama bazi seyler eşin hatrina yapilmali hakediyorsa
tarafından
Eşim hakediyor ama hatır için yaptım baktım beni AP tal yerine koymaya çalışıyorlar. Kayınvalidem hep eltim için istekte bulunuyor bende geri adım attım
(3,101 puan) tarafından
Ozman aynen devam canm.nasl sen esinin hatrina onlarla iyysen onlarnda en azndan sevmese bile ogullarnn hatrina seni saymasi gerekir.saymiyorlarsa sende ona gore davranirsin.saygisiz degil ama mesafeli
tarafından
Saygısız değil ama mesafeli. :) işte bende bunu yapıyorum canım. 7 aylık gelinim bir kere bile kayınvalidem çağırmadı ben defalarca çağırmama rağmen
-Reklam-
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Yo çokta doğru yapmışsın herkesin kendi dilinden konuşacaksın 
tarafından
Bende öyle yaptım valla ama eşime acıdım biraz
(6,203 puan) tarafından
Eşin zaten akıllı biriyse inan annesinin yaptığının yanlış olduğunu biliyordur.İlla size sofra açacak diye bir şey yok geldiğimizi biliyor sonuç olarak insan çocuğunu görmek ister
tarafından
Tabiki de sofra açmasına gerek yok canım açıkçası ilk arabamız uzun yoldan gelip ilk eşimin ailesine gitmek isterdim ama dediğin gibi çocuğumu görmek isterdi en azından
0 oy
(689 puan) tarafından
Sein yaptığında haklısın ama insanlık sende kalsın
tarafından
Valla daha yeni gelinim ama insanlık yaptım birkaç kez ama tek taraflı olunca daha da yapmam canım
0 oy
(1,597 puan) tarafından
yalnis yaptin bence... Kaynvaliden onceden gidiceyi yeri belirlemis soz vermisse eger gitmeliydi. bunda alinicak bir sey yok bence
tarafından
Kendi Annesine akşam oturmasına gitti canım mecburi değildi bence
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Iyi yapmisin ne ekersek onu bicebilir anca bende neyse diyip diyip yaptim ama s.lak yerine koyulmaktan öteye gitmiyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ayıp etmişsin. Akşam gezmesine gitmesinde ne sakınca var hazır olda sizi karşılayacak hali yok.Herkesin karakteri bir değil. 
tarafından
Ama kendilerine sıra gelince doğru olanını biliyor
0 oy
(254 puan) tarafından
Herkes kendine yakışanı yapar canım sen kendine yakıştırıyorsan yaptığın davranışı kimseye bir şey demek düşmüyor 
tarafından
Açıkçası yakıştıramadım ama mecbur kaldım canım. Çünkü bana sıra gelince birşey bilmiyor vakti olmuyor ama eltime sıra gelince herşeyi biliyor. Bu da beni geri adım attırdı
(254 puan) tarafından
Kimse bilmezse Allah bilir canım sen niyetini karakterini bozma onlar için bence
0 oy
tarafından
Alttan almak değilde bence sen onun gbi yapmayarak  ona en büyük cevabı verirdin. Hosgeldiniz ne demek uzaktan geldiniz falan diye de rengini belli ederdin .ben çok iyiyimdir herkese ama üzüldüğüm kırıldığım şeylerde kisasa  kisas yapmam görmek istediğimi yapar lafımla  belli ederim anamda bacimda olsa.bence gerek yoktu anladığım kadarıyla annen duyarlı bir kadın ve sen onun kızısin  neden kayinvalidenin kizi gbi davranıyorsun. Biz ne gördüysek o tavır bu !!!
0 oy
(48,531 puan) tarafından
Sana guvenerek cikmadilar ya sehir dışına bazende çok.iyi olmamak gerekiyo

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 607 göst.
0 oy
7 cevap 678 göst.
0 oy
7 cevap 405 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy