0 oy
815 göst.
Aile kategorisinde tarafından

:happy: MERHABA, HAYİRLİ CUMALAR :angel:

Şimdilerde namaza basladim 4 gündür 5 vakit kılmaya özen gosteriyorum daha cok yeni korkuyorum acaba birakirsam ya yapamazsam, dua bile edemiyorum namaz sonrasi beceremiyorum iki lafi bir araya getirip ne dicemi bilemiyorum kendi ailem harici pek bisey diyemiyorum duamda rabbime uzuluyorumda, sanki Gosteris icin basladim gibi namaza zannediyorum kendimi, 9 aylikda bir oglum var zor olurmu namazlarimda esimlede ne zamandir kopuk ilestisimimiz var diyorumki kendime  baslaman lazim biryerlerden esiminde hic namazla surelerle alakasi yok bilmiyor ickide vardi biraz arayla, dedimki once kendini duzelt yoksa karsidakine once sen duzel demekten oteye gidemiyorum lafta ikimizde vedakarlik yapiyormuşuz. Goremedigim bi vedakarlik esim müstehcen seylere yonelmisti bayadir bende hep uzulurdum susardim bu ensonkinde 1 aydir baba evindeyim kaldiramadim herkes acaba bosandilarmi gozuyle bakiyo, kabullendim yine kınamak istemiyorum boyle evliligimiz hepten biticek az daha uzarsa bi kopukluk var anlamadigim, beni sucluyor senin yuzunden ben bakiyorum oyle seylere falan diye eşimde beni hiç aksatmaz o konulardada sever sayar soguk degildir ama aramizda iyiydi ben vazifelerimi yerine getirmeye calisiyorum neyse. Sallandim bi suredir kardesim var sagolsun abla namaza basla lutfen yarin birgun oğluna ne diceksin sen yapmazsan o yaparmi sen ona Allahin emirlerini gostermezsen pekistirmezsen sen yapmazsan oglunda ogrenemez dedi hep diyodu ama kilamiyordum dedim zamanla, vesvese geliyo yapamiyorum diye taki ogün yine konusu acildi ben hemen aklima gelir gelmez abdest alip yoneldim hemen namaza cunku dursam o istek gidiyor. Yazdim oyle hakkinizı helal edin

Kusura bakmayın rahatsiz ettim:'( uzunda yazdim biraz, Helal edin.

İnsanın evvelâ şunu bilmesi gerekir ki, biz insanlar bu dünyaya bir takım imtihanlara tâbi tutulmak için geldik ve kaderimize yazılan imtihanları en güzel şekilde geçmek için çabalıyoruz  dağların taşların kaldıramadığı yükü kuluna yükledi ise Mevlâ, vardır elbet bir bildiği. İnsanın en ufak bir zorluk karşısında hemen pes etmek Hem, hiçbir nefse taşıyamayacağı yükü yüklemeyiz diye bir ayet var ve boş değil Bu ayeti kendine düstur edinmeli insan Benim yaşamıma devam etmemin sebebi de bu Ben bu dünyaya bir takım imtihanlara tâbi tutulmak ve Rabbimi tanımak üzere gönderildim Öyleyse benim en büyük derdim Rabbimi tanıyabilmek olmalı Selâmetle, çok gec kaldım belki namaza rabbimi tanimaya, şükür ne zamandır boğusuyorum icimde kılmak icin cabaliyorum utaniyorum muslumaniz ama namaza zorlanan bi toplumuz, Allaha isteyen herkese nasib etsin, beni ve benim gibileride daha cok namaza bagli kilsin. Rabbim, biliyorsunuz dun deprem oldu oglum kucagimdaydi tirnaklarini kesmek icin kucagima alip yere oturmustum dalmisim sallanmaya basladim oglum kucagimdayken, ben biran başim donuyo bayilicam zannettim o an bi el bogdu sanki kardesim dedi abla deprem oluyo diye belkide dakikalarca ağladim, istemsiz çenem titriyo babama sarildim babam niye agliyon sen buyuksun korkma diyo ama daha sıkı tutup hickira hickira agladim, ya alnim secde gormeden ölseydim ya rabbimin yoluna yönelmeden bu durum basima gelseydi cok suclardim kendimi, rabbim Yar yardimcimiz olsun ve bizlere merhamet etsin  :(

16 Cevaplar

+2 oy
(29 puan) tarafından
Ne kadar içten ve samimi yazmışsınız. Allah muvaffak etsin. Bir iple intihar da edebilirsiniz salıncak ta kurabilirsiniz. Hayatın ipleri sizin elinizde. Allah hidayet nasip etsin ve hidayette daim kılsın. Selametle...
tarafından
Canimsin, ne guzelde ifade etmissin.
Tesekkur ederim cumlemize yardim etsin Rabbim Evvela Şuur . ♡ saglicakla kardeşim.
-Reklam-
0 oy
(548 puan) tarafından
Hayırlı cumalar canım.Allah kabul etsin devamli olmasin dilerim.cok iyi biliyoruz ki Allah'ın bize degil bizim ona ihtiyacımız var.sen Allah'a sığınırım inşallah başını secdeye koymuşsan bırakma.biz bilemiyoruz ki doğrumu yanlışım kılıyoruz Allah bilir ama en güzeli o ki eller duaya açılıyor.dua sabit olmuyo içinden geldiği gibi et duani Allah kabul eder inşallah.Allahim yar ve yardımcın olsun (✯ᴗ✯)
tarafından
Çok sağol canözüm tesekkur ederim âmin cumlemize yardim etsin rabbim, son nefesimizde şeytana imanimizi kaptirmakdan sana siginiriz Allahim sen imanimiza sahip cikmayi nasib et.
(548 puan) tarafından
Amin inşallah Allah'ım şeytana fırsat vermesin inşallah.Ya Allahau ya rehmanu ya rehim ya muqellibel qulub sebbit qelbi ala dinik (Allah'ım kalbimizi dininde sabit kılsın) inşallah
0 oy
(386 puan) tarafından
Amiinnn inşallah canım benim ya sıkılmadan okudum yazını. Rabbim bizleri hayırlı kullarından eylesin inşallahhh namazı huşu içinde kılanlardan eylesin. Çok iyi yaptın canım her an Allahın huzurunda olduğunu düşün ve her namazını sanki son namazınmış gibi kıl inşallah. Dediğin gibi deprem anlık gerçekleşti. Nezaman gideceğiz bu dünyadan bilemiyoruz. Kabirde yalnızız.. Rabbim cennet bahçesi eylesin o kabri inşallah. Ve kabirde de ilk sorulacak sual ise namaz kıldın mı sorusu. İnşallah bu soruyu hakkıyla cevap verenlerden oluruz ❤️❤️
tarafından
Âmin âmin Âminnn. (: Güzel kardeşim benim.
0 oy
tarafından
Hayırlı cumalar olsun canım ❤️ sen ne güzel niyet edip başlamışsın merak etme Allah sana hifayet verrmiski  bunları düşünüyor sun. Rabbim namzini kabul etsin. Hiç öyle dua edemiyor falan düşünme içinden geçeni Rabbin biliyor nasılsa. . Sen birakmamakta kararlı ol bırakmasın biyerden sonra yaşam şeklin haline geliyor zaten bı gün namaz kavirsan için içini yiyor.    Çocuğuna gelince herşey Allah inbizebi emaneti sakin covugunu bahane edioseytana uyup bırakma. Yeri geliyor ben biraz geç kılıyorum çocuktan ama yinede kılıyorum diyorum sonuçta hatta bazen sadece farzlarini kildigim bile oluyor. Yeterki için Salih olsun namaza gönlün bağlı olsun. Gerisi gelir ..
tarafından
Kılalım canim, bu dunyaya sıkıntılarimizla dogmadik, insAllah hersey duzene girer biz aciziz, elimizden bisey gelmez .
Allah dilimizden şükrü düşürmesin, ne kadar az sukrediyoruz, dikkat edelim saglicakla canim.
tarafından
Aynn öyle kuzum.
0 oy
(15,582 puan) tarafından
Hayırlı cumalar olsun kardeşim öncelikle hayırlı olsun devamını getirsin Rabbim.

Namaz kılmak kadar güzel bişey yoktur refah veriyor huzur bereket herşey.

Eşim kılıyor çok şükür küçüklükten beridir kılar aksatirsa ben uyanırım ben aksatirsam o. Dünya işleri bitmez kalacağımız her öğün 8 rekat namaz oda 20 dk bile sürmez. 

Velhasıl kelam bu dünya kimseye kalmayacak yaşadıkların bile burada yaptıkların herşey dünyada kalacak önemli olan senin Allah için ne yaptığın huzuruna çıkanca neler yaptığıdır. Rabbim kimseyi. Kötü yola koymasın 
tarafından
Rabbim boyle esleri hepimize nasib etsin, esi bu yolda olmayanida bu yola koysun.
Eşler birbirlerinin cenneti olmalı, cok sevindim Allah daim kılsın, daha fazla arttirsin aranizdaki baği saglicakla ♡
0 oy
(25 puan) tarafından
Selamun Aleykum guzel kardesim öncelikle şuna inan ki Rabbim seni huzurana istemis davet etmis senin icine o namazi vermis yani hidayet nasip etsmis sana ellhamdulillah sende bunu iyi degerlendir o vesveseler sadece şeytandan bunu unutma sen Rabbime yönel kullae bisey yapamaz sadece Rabbim izin verirse kullar vesile olur unutma senij adina sevindim insAllah bu doģru yoldan ayrilmazsin duani once mumin musluman kardeslerin icin iste sonra kendine iste zamanla duan bil3 guzellesecek unutma Rabbim kendisinden af dilemeyi tevbe etmeyi yalvarmayi ister sende bunlari yap dua da bi ibadettir duani uzun uzun da edebilirsin Peygamber efendiminz S.A.V Namazda anli secdedeykende uzun uzun dua edermis sende yap Rabbim insAllah ilmini Arttirsn Aileni tekrardan bi araya getirsin size huzur hidayet versin insAllah Rabbim ilmini arttirir Kuran-i kerinden ayetlerden ve hadislerden baska birseye inanma insAllah hersey daha da iyi olacak cunku bunu kendimden biliyorum namaz hersey inan ki kardesimmm daim olsun Rabbim cumlesine hidayet versin insAllah Rabbim esinede hidayet nasip eder bu arada unutma ki Rabbim Allah katinda bosananlari sevmez yani evliligin gittigi yere kadar gitsin sen Rabbine siğin Rabbinden esin icin hidayet iste senin icin ilminin artmasini iste günluķ is yaparken yemek yaparken zikrini cek lailaheillah, estafurullah , subhanallahi vebihamdihi, subhanallhil azim , Bunun gibi zikirler cek arastir zikirleri hergun ozellikle sabah namazindam sonrasi ve ikindi sonra zikir vaktitir tabi sen yine her zaman zikir cekebilirsin birde en onemli namaz sabah ve ikindi namazi unutma bu vakitlere özen göster zaten ki isin varsa namazi bilincsiz terk ettiysen Rabbim.bir gunah yazmaz önemli olan Namazlarini gonulden gelerek kilmak Rabbime kulluk etmendir sende hakkini helal et bende uzum yazdm birsey sormak istediğin zaman bana özelden mesj at Cok sukur benim az cok bilgim var Rabbik ilmimizi arttirsin insAllah Allaha emant ol 
tarafından
Çok cok sagolasin, guzel kardesim benim razı olsun rabbim dua et sende bana emi :)
Bu yola girmeye çok geç kaldim ama inşÂllah rabbime kendimi affetiririm. Helali hoş olsun yazin aklimda tekrar tesekkur ederim ♡
(25 puan) tarafından
Canım benm Rabbim bir adim atana bir arşin yaklasirmis unutma Rabbim tevbe edeni sever Hakkinda hayirlisi olsun insAllah ben her namazimda musluman kardeslerime dua ediyorum hidayet ilil istiyorum aneleri icin dua ediyorum Rabbim katinda kabul eylesinn insaallah
0 oy
(10,411 puan) tarafından
❤Hayırlı CUMALAR❤ canım o kadar güzel yazmışsın ki❤ Rabbim❤ bizleri ❤namazdan❤ ❤iman ❤KUR AN❤ dan ayırnasjn ❤İNŞAALLAH ❤ iyi kulları hatrına bizlere merhamet etsin❤ İNŞAALLAH ❤
tarafından
Âmin ecmain, inşÂllah kardeşim Sağlıcakla. ♡
0 oy
tarafından
Ne guzel Allah kabul etsin devamini nasip etsin. Ancak şöyle bise var canim herkesin icinde getirip seccadeni serip namazini kilsan bile gosteris olmaz cunku farz ibadetlerin gosterisi olmaz yapmak zorundasin zaten (nafile baska) o yuzden vesveselere firsat verme
tarafından
Evet canin tamda dedigin gibi, kardesimde ayni senin dedigini soyledi rabbim bu yoldan ayirmasin hepimizi kendinize dikkat edin saglicakla.
tarafından
Amin cumlemizi
0 oy
tarafından
allah kabul ve daim etsin inşallah vesvese doğru olana gelirmiş bozabilmek için o yüzden için rahat olsun bende iki çocuk var yinede kılıyorum allah yardım.ediyor koruyor buharalar bende sadece farzı kılmaya başladım kış için hazırlık yapıyorum işler bitmiyo falan diye halbuki kişi göreceğim ne malum ?? demi benim de bi an önce kendime düzen koymam lazım canım sağol paylaşımın içinde hayırlı cumalar
tarafından
Rabbim dogru yoldan ayirmasin kardesim cumlemizi, dikkat edin kendinize sevgiler.
tarafından
allaha emanet olun
0 oy
tarafından
Şuan çok mutlu oldum sizin adınıza inanın her namaza başlayan insanlar gibi sizde de korkular var ben ilk zamanlar bir vakit kılıp bir vakit kilmadim bir ay kıldım iki ay kilmadim bir hafta kıldım bir hafta kilmadim dosdoğru bir türlü baslayamamistim sonra da düzeldi durum ama pes etmedim yine de Rabbimin huzuruna ne yüzle çıkarım diye şeytan vesvesesine kulak asmadim yapabildiğim kadar yapıyorum Allah sürekli beni izliyor o hep yanımda ondan çok korkuyorum ve onu çok seviyorum onun merhametine karşı ihanet etmek onun hoşuna gitmeyen çirkin şeylerden uzak duruyorum durmaya çok özen gösteriyorum yaparsam dualarimi kabul etmez yapayalnız kalırım ondan başka kimsem yok her insan boş. Bizi O yarattı Ona şükür Edip Onunla konuşmalı Onun dostu olmalı ve ona şükür hamd etmeliyiz namazla insan doğruluyor. Ama namaz kilamaz bırakır iseniz lütfen Allah'ınizi sakın kalbinizden beyninizden anmayı eksik etmeyin bir Bismillahirrahmanirrahim diyerek onu anmak bile ibadet çünkü olur insanız belki yine nefsimize uyup namaz birakicaz basliycaz bunlar oluyor ister istemez lütfen Allahiniza yanlış yapmayın merhametine yüz çevirmeyin. Allah'a emanet olun...
0 oy
(6 puan) tarafından
Bnm hayatım gibi aynı dusuncelerimizde aynı insallah daima gönülden ibadet edenlerden eylesin Rabbim.Darisi en kısa zamanda bnm başıma.isteyipte kilamiyorum...
0 oy
(251 puan) tarafından
Canm içtenlikle helal olsun diyorum çünkü içindeki Dine olan bir bağlılık varmı hep suçlu hisettmisiin kendini kilmiyorum diye ne guzelde başlamışsın sana tavsiyem Nurettin yıldız hocayi dinlemen dinledikçe içine giren huzuru o kadar hissedeceksin ki bide dua ederken önce müslüman kardeşlerimize derdi olana en son kendimize edelim ben böyle biliyorum sanada tavsiye ediyorum
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Sisin adınıza çok sevindim rabbim kıldığınız namazları kabul etsin inşallah hepimizin namazlarini dualarını kabul etsin inşallah canim vaktinde kılarsan hem rahat edersin hemde ağır gelmez sana mesela yatsı yi 10 da kılınca hemen yatarken cok rahatım fakat bu saatlerde şeytan vesvese veriyor ağırlaşıyor sanki o yüzden vaktinde kılmaya çalış olabildiğince ilk kılmaya başladığımda sabah namazlarına kalkmam çok zor geliyordu ama yataktan çıkınca şeytani yenmek insanın hoşuna gidiyor bu sabah ta yendim diyorsun du konusuna gelince içinden geçeni söyle rabbinden istediklerini söyle günahların icin tövbe et bide bi başkası icin dua edersen onun haberi olmadan meleklerde sana dua edermiş seninkiler kabuk olsun diye bunu duyduktan sonra aklıma geldikçe insanları dualarıma katmaya çalışıyorum rabbim daim etsin inşallah bırakmazsın sadece insan bi adet olduktan sonra bitince bi toparlanma süreci yaşıyor ilk bir ay oda inşallah devamını getirirsin :) 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Namaz berekettir huzurdur mutluluktur sukurdur ALLAH bize o kadar güzel şeyler veriyor bizden sadece ibadet istiyor namaz kil ve dua et bazı şeyler düzelmiyor olabilir ama hayırlısı bu ki düzelmiyor ben çocuklarıma bakıp rabbime şükür ediyorum rabbim bizleri affetsin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 517 göst.
9 Ekim 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde pelinsi (14 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 807 göst.
6 Mayıs 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zeynepemine22 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 403 göst.
24 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ketum (447 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 883 göst.
5 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Yargıç. (2,633 puan) tarafından soruldu

377,712 soru

11,304,964 cevap

34,729 kullanıcı

...