0 oy
401 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından
Kızlar öncelikle oğlum için dua eder misiniz 39+2 hamileyim  :( normalde gittiğim doktor bugün yoktu başka Bi doktora gittim ve bebeğimin 35 haftaya uyumlu olduğunu söyledi geçen hafta gittiğimde kilosu 2900 demişti doktorum bu hafta bu doktor 2800 kilosu minik bebek olur dedi bende minik olsun bişey değil ama, sağlık sıkıntısı olur mu dedim minik bebekler doğum sancısına, dayanamaz dedi :(((çok moralim bozuk boğazıma bişey oturdu kendi doktorum 2 hafta gerilik var ama önemli değil 3000 3500 doğar demişti ayrıca kendi doktorum Bir haftasının bebeği 3 hafta geriden geldiği için büyük ultrasona göndermişti bu doktor hiç büyük ultrasona git falan demedi ciddi bir gerilik olmasına rağmen bu doktora güveneyim mi ben :((

36 Cevaplar

0 oy
(7,720 puan) tarafından
Ya saçmalama sakın böyle bir korku olmasın içinde. Dua et kolay bir doğumun olacak inşaAllah inancın bu yönde olsun. Çoğu doktor yalan yanlış bilgi veriyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence başka bir doktora git boyle tanınan bilinen bir doktora git canım bana biraz şüpheli geldi
0 oy
tarafından
Eşim normal dogumla dogmus 500 gram dogmus o zamanin sartlariyla bide .. korkma baska doktora git
(1,928 puan) tarafından
İlk defa 500 gram doğan bebek olduğu öğrendim
(7,447 puan) tarafından
Var var haftası çok küçük olup aylarca küvezde kalan bebekler var
(1,928 puan) tarafından
600 gram ile doğan ve yaşayan duymuştum 500 gramı ilk kez duydum şaşırdım ömrü uzun olsun eşinizin
tarafından
Tesekkurler cnm amin❤️kaynanm hamile oldugunun farkinda bile deglmis karni bile cikmamis 45 yasinda iken dogurmus bigun sanclnmis kanamsi olmus doktorlar sasirmislar:))
0 oy
(5 puan) tarafından
O nasıl bişey saçmalamış öyle ya ben 36 haftalık 2600 doğum yaptım çok şükür ciğerlerinde de sıkıntı yoktu ağladı doğduğunda gayet de kolay doğum yaptım kilosu az olduğu için. Bence hiç dert etme sen
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Eltim çatır çatır doğurdu oda aynısı oldu 39 hafta ama 35 uyumlu doğdu. Normal doğum oldu . Ama sen doktorunun dinle canım. Normal doğum marifet değil önemli olan ikijiz için iyi olan sey
(573 puan) tarafından
Bebekte Bi sıkıntı var mıydı canım şimdi büyük ise yaşıtları arasında nasıl durumu
(4,961 puan) tarafından
Valla görsen bu nasıl buyucek ya dersin ama büyüdü masallah. Tabiki benim bebegmle kiyaslarsam minicik kalırdı ama kiyaslamadim cnku doğum kilosu göre yakaladı sayılır yaşıtlarını. Sağlık durumunda sıkıntı olmadı ck şükür
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Benim ilk çocuğum 2700 doğdu sorun da olmadı çok şükür.  Stres yapma. 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım bebgin gayet normal  2800 bile olsa normal yaparsın ha en çok sezeryanla alırlar ne olucak bebek sağlıklı olsunda bazen küçük bebkler doğum sansicinsa dayanmiyo ama senin bebgin o kadr küçük değil 
0 oy
tarafından
Valla ben senin yerinde olsam riske atmazdim bebeğimi sezaryan dogum istedim 1 ay geriden geldin ne olacak ki önemli olan sağlıklı olması canım benim ikizlerde 2250 gr doğdu o kadar kucuklerdi ki diğer bebeklerden çok çok kucuklerdi 1 ayda toparlandilar şimdi 1 buçuk yaşındalar kilolular diğer bebeklere göre korkulacak bisiy yoktur içini ferah tut
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bnm bebegim 2660 dogdu kuveze girmedi bin şükü Allahs o doktoru drgistir
0 oy
tarafından
Ya oha ya nasıl dayanamaz arkadaşım 1900 kilo doğurdu kızını erken doğum oldu bide normal maşallah şimdi kızı 5 aylık kilosuda kızıma yetişti bence doktoru değiştir farklı bı doktorda aynisini söylerse sezeryan direk git
0 oy
(1,752 puan) tarafından
İzinde olan doktorun böyle bireyden bahsetmişmiydi canım korkma sakın üzülme hisseder bebeğin Baska bir Dr daha git danış 
(573 puan) tarafından
Yok canım hiç olumsuz bişey söylemedi şrhir hastanesine gidiyorum dediğim gibi gayet ilgili Bi doktor 2 haftalık gerilik var ama önemli değil çokça karşılaşıyoruz dedi en son gittiğimde benden önce Bi kadın girdi bebeği 3 hsfta geriden geliyor diye büyük ultrasona gönderdi kendi doktorum eğer Bi sıkıntı olsa beni de gönderirdi diye düşünüyorum bebeğin kan akışına baktıralım dedi kadına kilosu haftasına göre olmadığı için ama bana gayet iyi yeterli dedi
(1,752 puan) tarafından
Sürekli gittiğin doktor ne zaman gelecek peki ona söyle anlat sıkma canını
(573 puan) tarafından
Cuma, günü gideceğim inşallah canım, aynısını derse daha, önce gittiğim özeldeki doktoruma gideceğim
(1,752 puan) tarafından
İns HAYIRLI HABER ALIRSIN canım o zamana kadar üzülme bol bol dua et bazı doktorlar insanı korkutuo
0 oy
(942 puan) tarafından
Bazı ultrason cihazı öyle büyük küçük gosteriyor
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Neden öyle dedi ki acaba benim kızım 36 hafta 2650 gr doğdu. 10 saat suni sancı alarak dogum yaptım çok şükür kalbinde falan bi sorun olmadı nst de hep bakıldı zaten 
0 oy
tarafından
Bu tur doktorlar baskalarina calisiyo amaclari baska diye dusunuyorum hatta eminim dikkat et baska doktora git.sezeryana yonlendirmek amacı guvenmeyin sakın
(573 puan) tarafından
Kız şehir hastanesi Bi de doktor bana normal mi istiyosun sezeryan mı dedi şehir hastsneşnde bu soruyu soran, doktor duymadım ben kimseden
tarafından
Al iste bak kolaylarina geliyo yarim saatte kes dik..ahh ahh nasil verecekler hesabini bakalim bende doktor kurbani oldum ilk dogumumda 1700 dogdu bebegim normal doguma dayanmaz dedi ama milyon tane varmis bu kiloda bebek normal doguran.doktor simdi yurtdisinda fetoden kacak
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Gerizekalı mi o kadar boş yapmış. Eltimde 31 haftada doğurdu kızı 1400gr doğdu ve normal şekilde doğurdu gayette dayandı çocuğu tabi kuvozde girdi elbette. Ayni sekilde bı arkadaşım 26 haftalık oğlunu 900gr doğurdu normal olarak. Neden normal doğuma dayanamasin yani dert etme kendine hiç.
0 oy
(1,465 puan) tarafından
35+2 de kızımın gelişimi 32 haftalikti 2 kg doğdu bir sıkıntı olmadı ama sezeryan oldum suyum bitti . Her doktorun ultrason cihazı farklı ölçümler de farklı oluyor bence o yüzden içinizi ferah tutun
0 oy
(3 puan) tarafından
Benim kaynanam ikiz doğurmuş canım normal doğum eşim 1200 kardeşidir 1 kilo doğmuş çok şükür ikiside hayatta kötüyü düşünme 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
2500 kilo ikiz bebelerimi normal doğum ile yaptım. Yaparsınız inşallah. Her dedikleri doğru değil doktorların
(1,928 puan) tarafından
Hamdolsun sıkıntısız geçti bebelerin pozisyonu baş baş geliyorsa ve doktor ebe hemşireler ekip çok iyiydi. Şükürler olsun ben çok memnun kaldım. 3ümüzde iyiydik sağlıklıyız daha ne ister insan. Bana da kesinlikle olmaz dediler ama doktor var doktor var..
(7,196 puan) tarafından
Allah bağışlasın ayaklarına taş değmesin rabbim merhametli insanlar ile karşılaştirsin her daim ..
(1,928 puan) tarafından
Ay canım ya Allah razı olsun. Rabbim evlatlarımızı salih Salihalardan eylesin birlikte cennete girmeyi nasip etsin inşallah
(7,196 puan) tarafından
Amin canım cümlemizden... Rabbim hepimizi cennete girecek ameller ile meşgul etsin ..
(1,928 puan) tarafından
Amin canım amin inşallah
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Korkma benimki  2800 doğdu 37 haftada şuan 6 aylık oldu maşallah  kilosuna iyi  doğum sancisina  dayanamazsa sezaryen olursun kuzum bende sezaryen oldum  hiç korkulacak birsey yok
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Hayatımda böylesi saçma bir şey duymadım 37+2 de 2190 kiloya 46 cm bebek doğurdum çokta kolay geldi dünyaya .. Sen başka doktora daha git bacım benimki de 32 haftalik bebeğe uyumlu idi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 119 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,353 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 294 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 703 göst.