0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından

Kızlar eşim askere gitti bedelli 1 aylık bende 33 haftalık hamileyim evde tek kalmama müsade etmiyorlar doğumum yakın diye kendi ailem de farklı şehirde gidemiyorum mecburen kayınvalidemlerde kalıyorum Allah razı olsun bana hiç  bir şey yaptirmiyolar ama ben çok bunaldım sürekli hastane gibi yatakta yatıyorum evin içinde elimi bişeye sürmeme izin vermiyor kayınvalidem yatmaktan sırtım ağrıyor sürekli odada tikili kaldım dışarı cikmama müsade yok çıkarsak beraber çıkarız sen emanetsin diyor arada bir gündüz en azından evime gideyim diyorum gitmek istiyosan beraber gideriz bir kaç saat sonra geri döneriz diyor anlamıyor kafamı dağıtmam dinlemem lazım :( bide sürekli bana başkalarının kötü doğum hikâyelerini anlatıyor yok ikiz hamile biri varmış doğuma 1 hafta kala birisi ölmüş yok eskiden kadınlar doğumda çok ölüyomus hasta olan birilerinden bahsediyor sürekli bebeği hasta Doğanlardan bahsediyor çat diye ortadan ikiye çatlayacağım az kaldı bunalıma girdim eşimin gelmesine daha 23 gün var kafayı oynatmama da çok az kaldı 

Birde sürekli yattığım odaya geliyor 1 saatten fazla hoparlör de telefon konuşuyor bağıra bağıra ardından telefonda yüksek sesle sürekli bişeyler izliyor kıstıriyorum yine açıyor telefonda sürekli eşimin askerde oluşuyla alakalı birileriyle konuşuyor ağlıycam

11 Cevaplar

+1 oy
(12,926 puan) tarafından
Kadın ne güzel sıkıyor ama iyligini düşünüyor gibime geldi canım 
(5 puan) tarafından
Kötülük aramıyorum altında ama çok bunaldım zaten zor nefes alıyorum hamilelikten dolayı pencereyi açıp hava almak istiyorum üşürsün diye kapatıyor gelip nefesim daralıyor artık
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Keşke benim kaynanam da beni bu kadar düşünse
0 oy
(418 puan) tarafından
Evime gitmek istiyorum, böyle rahat değilim deyip git evine.. hiç çekmek zorunda değilsin onları. 
(5 puan) tarafından
Ağladım evime gitmek istiyorum diye bu kez görümcemi benimle gönderiyorlar ya onla gideceksin yada gidemezsin diye onuda evime götürmek istemiyorum çünkü evimin heryerini karıştırıyor eşyalarımı alıyor izinsiz yatak odamdaki çekmeceleri bile karıştırıyor
(11 puan) tarafından
Eşine anlattinmi yada kendi ailende senle üç hafta kalmaya gelecek kimse yok mu
(5 puan) tarafından
Kardeşim var birtek yanımda kalacak onunda sınavları var gelemiyor çok fazla anlatıp ailemin de canını sıkmak istemedim benim yüzümden eşime anlatamadım çünkü pek konusamiyoruz
(11 puan) tarafından
Kaynanana kibarca anlatma kötü oluyorum de ve telefondan doksanlar bizimkiler gibi dizleri aç baştan sona izle yat keyfine bak kaynanan da gelirse emin ol oda abone olacak senle uğraşmayı birakacak
0 oy
tarafından
Kötü niyetli değil ama şu ölü doğum hikayelerini anlamasına gerek yok söle yani uyar. 
(5 puan) tarafından
Uyarıyorum canım söylüyorum senin ikiz bebeğin yok ki niye takiyosun kafana diyor
0 oy
tarafından
Ne güzel seni düşünüyor işte hamile kadına al gelir uyurkn cagirir falan tek evden napcn ye iç yat bazıları cidden iyilikten anlmiyor
0 oy
tarafından
Harbi bu eski kafa insanlarla zor eskiden hastaneye mi gidiyolardı sanki evde doğuruyolardı ondan oluyodu ne saçma ya sen takma boşver
0 oy
(784 puan) tarafından
Sen daha Allah'tan belanimi istiyorsun kardeşim 

Bizimkisi bu Halle nerdeyse kendi diplerini temizletecekler 

Tek derdin yatmak olsun. 
0 oy
tarafından
İş yaptırmaması felan güzel canım mesela benim erken doğum riskim vardı aynı apartmanda olmamiza rağmen kimse bakmadi annem geldi 7 saatlik yoldan üç aydır bana bakıyor şükür doğurdum 10 günlük olduk bile kötü doğum hikayesine gelincede hiç takma onları benim görümcelerim yapıyordu aynı senin dediğin gibi öyle şeyler anlatıyorlardiki birde doğum yapacağım hastane ile ilgili anlatıyorlardı bunları ben ztn korkuyordum doğumdan onların yüzünden iyice korkmaya başlamıştım ölücem felan diyordum hep ağlıyordum eşime ama anladım ki yalandan başka hir şey değilmiş anlattıkları benimle o kadar güzel ilgilendiler ki hemsireler ebeler o kadar bagirmama aglamama rağmen yine benimle bebek gibi ilgilendiler evet acı çekiyorsun sonuçta canindan Can ayrılıyor ama emin ol o bebek çıktığı an rahatliyorsun. Diyenler oluyordu tüm acı gidiyor doğunca diye bende saçmalamayın tüm acı nasıl bi anda gitsin diyordum ama cidden tüm acı gidiyor bitiyor şükürler olsun diyorsun kendini kasma strese girme yeter insaAllah sağ salim alırsın bebişini kucağına
0 oy
(409 puan) tarafından
Açık açık söyle bunaltıyorsunuz, ben bir bireyim küçük çocuk değilim diye. O madem aklına helen kötü hikayeyi anlatacak kadar açık sözlü sen de öyle ol. Arkadaşın varsa onu çağır yanına evinde kal birkaç akşam. 
0 oy
(12,885 puan) tarafından
Bence sen olaua kayinvalide olayak baktığın için böyle 
0 oy
tarafından
Bu iyilik değil ki resmen darlamak bunaltmak kalk git eve yâ 

İlgili sorular

+1 oy
35 cevap 607 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 185 göst.