0 oy
248 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
84 günlük bebegim emziremiyorum. Sütüm var ALLAHa şükür ama gazı okadar çok ki. Verince aşırı derecede gaz oluyor. Sonra çaresizce yüzüne bakiyor agliyor. Cok üzülüyorum az sütüm var o da kesilecek diyem dogdugundan bu yana 4 5 kez mastit oldum hala oluyorum. Sagiyorum. Emziriyorum. Ona masaj yapiyorum. Gaz damlaları veriyorum. O da emmek istiyor. Veriyorum 10 15 dk en fazla aglaması tutuyor. Kusuyor. Kusunca geçiyor. Saatlerce aglayabiliyor. Kolik bebek. Ne bi yere gidiyorum ne biri gelebiliyor. Ne temizlik ne duş hic bisi yok. Diyeceksiniz annesin fedakarlik yap süs önemli degil. Tabiki önemli degil ama kendime zaman ayırmak bana iyi gelecek. Veya biri geldiginde biraz konusunca rahatlayacağım. Ne zaman bitecek bu gaz konusu

9 Cevaplar

+1 oy
(800 puan) tarafından
Günde 2 kere 1 tatlı kaşığı kimyon demle iç cnm posası ile birlikte sıcak sudan demle. 

Bebeğe ver 1 çay kaşığı. 

Eczaneden mestil al 

Düzenli bi şekilde onu da kullan

Aktardan anason rezene papatya al demle iç günde 1 kere
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Benim oğlanda öyle idi  kuzum zeytin yağıveriyordum  sabah öyle akşam  gaz ilaçlatı fayda vermiyordu artık 
(446 puan) tarafından
Bebde zeytin yagi verdim bugün
(465 puan) tarafından
Gaz ilaclari denen sey en sacma gereksiz bisiy. Senin gibi zeytintagim yoktu sivi yag veriyodum bir cay kasigi cocuk resmen sesi cikmiyodu evde cocuk var demezdin yani senin dedigin gibi siviyag veya varsa zeytinyag bir cay kasigi
0 oy
tarafından
Badem yağı bir çay kaşığı hergun gaz problemini ortadan kaldırıyor kime onerdiysem faydasını gordu geçmiş olmuş analık fedakarlık ister yükünü hafifleten olsa kendine bakabilirsin ama sen anasın tek başına ayakta durmalisin 
(446 puan) tarafından
Var annem geldi 3 gün baktı evi temizleyip daha cok yoruldum dogrusu
0 oy
(7,935 puan) tarafından
oğlumun 8ay sürmüştü gazı canım.Normalde 5.ayda geçiyormuş.

Yrmekten sonra kimyon kaynat iç 2çay kaşığı çocuğa da içir .
(446 puan) tarafından
Iciyorum hem sabah hem aksam
(7,935 puan) tarafından
hangi gaz damlasını kullanıyorsun.En son oğluma metsil adında damlayla çare bulmuştum.
Karnına gaz masajı yapardım ayaklarını kaldırır indirirdim .8ay gazdan ne çektim beee o günlerim yeniden canlandı gözümde postunu okuyunca .Çok şükür şimdi 31aylık oldu .O büyüdü ama ben bittim tükendim :(
(446 puan) tarafından
Zinco ve biogaia kullanıyorum. Cok zor gercekten yaşamayan bilemez herkes bana yok çocuğu annene birak gez doyor bende istiyorum da durmuyor ki
(7,935 puan) tarafından
Gazdan durmaz işte .Kuru fasulye nohutu hayatımdan çıkarmıştım.Anason , rezene, kimyon içerdim bol bol.Kullanmadığım gaz damlası kalmadı .Bi keresinde ağlıyor  durduramadım diye doktora  götürdüm .O kadar uğraşa rağmen doktor ne dese iyi GAZ BİRİKMİŞ :(  gaz çok illet bişey canım insanı hayattan soğutuyor anne oldum diye sevinemiyorsun .
5inci 6ınca ay rahatlarsın canm.
Şuan oğlum 31aylık patır patır os, urur yüzüme bakar bide güler :)
(15,177 puan) tarafından
Zinco bizde bı ise yaramadı. Sab simplex ve biogaia ikisini birlikte kullandık. Çok fayda etti. Ama tamamen bitirmiyor. Her gün ağlama saatleri oluyordu. Damlanizi değiştirmeyi deneyin
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Rezene çayı iç kimyon çayı yap iç iyi gelir gaza canım
(446 puan) tarafından
Hepsini yapiyorum
0 oy
tarafından
YouTube den gaz çıkarma videoları ie
0 oy
tarafından
6 ay cektim cok zor zor rabbim yardmcn olsun bol bol spor yaptirmaya bak gazini yaptr otur koltuga ilk iki ayagin arasina otururken bebegin karnini icten ayagina yasla sirtini ovala baya ondn snra gazini cikartir gibi yap ayaklarini karnina dogru yap bebegin ileri geri biraz bastr karnina bastr derkne ayakalrini karnina dogru yap bebegin cok iyi oluyr 
0 oy
tarafından
O kadar haklısın ki seni çok iyi anlıyorum. O dört duvar arasında sürekli ağlayan bebeğin senin çaresizliğin zaten insanı yormaya yetiyor. Bende gözlüyordum biri gelse iki muhabbet etsem diye insan gerçekten ona muhtac kalıyor ve tabiki duş almak süs için değil insanı motive ediyor. Şuan kaç aylık bebişin bilmiyorum ama 3 aydan sonra geçiyormuş en kotu 6 aya kadar sürüyormuş, umarım düzelir tez vakitte. Ayrica benim doktorum bana rezene yazmıştı bebeğe de günde bı cay kaşığı vermemi söylemişti kimisi tercih etmez ama ben mecbur kaldıkça veriyordum zeytinyağı da veriyordum iyi geliyordu sende bı dene istersen veya doktoruna danış
(446 puan) tarafından
Gerçekten cok zor 3 aylik bebisim.
0 oy
tarafından
Canım benim   benim oglum da çok aşiri gazlı ydı kolik bir bebek ti gece saatlerce aglar hergece  2 defa hastaneye giderdik nerdeyse  bioga ile zinko gaz damlası kullanıyor dum biraz fayda ediyor du aama yok yani aglamasını susturamıyordum o aglıyor du ben aglıyor dum yardımcım eşimden başka kimse yok tu yanımda ailelere yakın degiliz mesafe olarak  6 aylık oldu biraz duruldu idi  şimdi 1 buçuk yaşinda gece uyanır ama görsen gündüz bana hiç bir yüklügü yok o aglayan bebek benim bebegimmiydi şaşıyorum 

Şuan aliştigim için gece uykusunu alıp gecenin 3 ünde oyun oynamak istese ona kızmıyorum onunla diger odaya gidip 1 saat o yalanıp geri uyutuyorum uyuyo o zman ama küçükken gece uyumadı gı için bazen kızardım bende uykusuz oluyor dum çünkü ister istemez sıkıntılarım oluyor du kendime vakit ayıramıyordum şuan düşünüyorum da bebegim uyumak istemezse asla zorlamazdım şimdiki aklım olsa kızmadım ona uyu die  sonrada bebek uyuyunca oturup bebe kızdım die aglıyor dum biliyorum sende bunalımdasın kızıyorsun ister istemez  ama inan geçiyor yaaaa bebegin gece çok aglar senin uykun olur uyu die diretme aç. Işıkları oyun oyna hoplat zıplat oylamaya çaliş gazlı bebek durmaz ama genede sitem edip kızma kendine de moral ver geçeçek die inan ki geçiyor 6 aylık olunca 1 tık daha rahatlarsın belki sen 6 aya bile kalmazsın belli olmaz rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah canım bebegine de tatlı tatlı uykular versin :) uzun oldu kusura bakma :) 
tarafından
He bu arada rezene kimyon anason hepsini içtim çay kaşığıyla bebe de verdim  bi etki etmedi bende şahsen sende dene istersen belki faydası olur
(446 puan) tarafından
Olurmu hiç güzel dileklerin için tsk ederim yinede deneyeceğim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 252 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sevilay09 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 678 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Ceyda123 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 90 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kubra_16 (20 puan) tarafından soruldu