0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Merhaba güzel anneler burdan çok şey öğreniyorum Allah hepinizden razı olsun hemen soruma geleyim biraz uzun olacak ama sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var... Şimdi biz 3 elti bi binada oturuyoruz en altta kaynanamla kayinbabam oturuyordu 4 katlı bi bina ama kayinbabam emekli oldular köye gittiler küçük kaynım onların oturduğu yerde bakkalı var ve çok güzel kazancı var 20 bin 25 bin cirosu oluyor onun yan taraftada küçük sebze poşet işte ıvır zivirlarini motoru var onları oraya koyuyor bende kuaförüm ama 8 9 senedir yapmıyorum zaten 7 senelik evliyim 3 tane çocuğum var büyük olan okula gidicek bu yıl diğerleri 4 ile 5 aylık eşim torna işi yapar yeni maaşı 6 bin oldu zar zor geçiriyoruz bende o küçük dükkana kuafor açmak istiyorum kaynım beni pek sevmez elimde öyle hep bi kıskançlık durumları bizden daha iyi durumdalar ama genede hep gözleri bizde neyse kayinbabam bana aç tamam dedi ama ben cekiniyorum 3 tane çocukla bide beni sevmiyorlar hep gözleri bende olacak falan eşim boşver hiç bse olmaz diyor ama ben çok bocaliyorum yapabilirmiyim diye ara verdim çocuklar var durumumuz olsa kira tutarım ama çok yüksek kiralar burda sizce napayım çalışmaz rezil olurum diyede korkuyorum tabi bide kosgep e nasıl basvurucam hakkınızı helal edin bana bi fikir verin ne olur linç etmeyin yanlış bsey dediysem de Allah hepinizi korusun♥️

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
oturduğun yere de bağlı çevre de başka kuaförler var mı mahalle de böyle kuaföre gelip giden kadınlar varmı 3 tane çocuğa bakıp aynı anda müşterilerle ilgilenebilir misin kaynın istediği kadar sevmesin seni kayınpeder vermiş dükkanı sana kimse bişi diyemez önce kendine güven 
(21 puan) tarafından
Yok kuaför hiç aslında ama ben çok tedirginim işte yapamazsam rezil olur onları sevinirdim die
tarafından
aksine yine sevinmelisin bence elinde bir mesleğin var ve cesaret ediyorsun onlar cesaret edemeyisleriyle kalırlar
(21 puan) tarafından
Allah razı olsun canm benim birilerinden bu konuda akıl almaya çok ihtiyacım vardi
tarafından
cümlemizden insallah

benim elimde kuaförlük gibi meslek olucak ben dükkan açmiycam  valla cok gülerim kendime mutlaka kendini denemelisin canim
(21 puan) tarafından
Canımsın Allah razı olsun ya senden♥️
-Reklam-
0 oy
(131 puan) tarafından
Canım 3 gün önce 9 aylık bebeğimden dolayı 4 yıldır işlettiği dükkanı mı kapattım küçük çocukla çok zor oluyor bebeğine bakabilecek birileri varmı canım benim yok çocuklara bakan varsa hiç düşünme aç derim
(21 puan) tarafından
Neden zorlandın canm fikir amaclı soruyorum benimde endiselerim var işte anlattığım gibi
(131 puan) tarafından
Canım ben beslenme kulübü işletiyordum bizim işimiz sabah erken başlar 7 gibi öğlen biter ve saha çalışmamız başlar doğumdan 12 gün sonra bebekle işime geri döndüm ilk zamanlar çoğunlukla uyuduğu için bir şekilde idare ediyordum  şimdi dokuz aylık ve çalışmak bebekle dahada zorlaştı sabahları uykusunu alamıyor sıcacık yataktan soğuğa çıkıyor haliyle dükkan ısınasıya kadar zaman geçiyor montunu çıkaramıyorum ve rahat hareket edemediği için huzursuzlanıyor ne kadar uğraşsamda çocuk için evdeki rahatı bulamıyorsun gelen müşteri ile ilgilenirken o ağlamaya başlıyor ya işin yarım kalıyor yada çocuğunla ilgilenmiyorsunuz üstüne birde malum vaka sayıları coştu kim pozitif bilemiyorsun haliyle bebek de olunca insan daha çok tedirgin oluyor bunun gibi zorlukları var ama en güzel yanı kendi paranı kazanıp istediğin gibi harcamak ve çocuğun sosyalleşme diyebilirim canım kendi şartlarını sen bilirsin çocukların bakımında yardımcı olacak birileri varsa öyle aç ama yoksa bence biraz ertele derim ben tabi bu benim görüşüm farklı düşünenler de mutlaka olacaktır
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Dükkân açacak yerin var durumum olsa kira tutarım diyosun kaynanan kayonbaban tamam demişken onlara hiç bisey demek düşmez hiç o kadar ince düşünme sen başka yerde açsan iyi ne güzel kazanıyor mü diyecekler sanki evinin altı çocuğunla da çok güzel yaparsın bence hiç korkutma gözünü ben çok istemiştim kuaför olmayı ama nasip değilmiş Allah gönlüne gore versin kimseyi hayatına yön verecek kadar dusunme
(21 puan) tarafından
Allah senden razı olsun güzel yürekli kardesim♥️
0 oy
(1,965 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam hiç düşünmeden açarım canım. Korkma güçlü ol gerisi gelir.
(21 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum ya Allah razı olsun
0 oy
(2,401 puan) tarafından
Etraf açmaya müsait ise her şekilde halledersin başta zorlanırsın sonra rayına oturunca tamamdır
(21 puan) tarafından
Dimi çok doğru dedin canm ya Allah razı olsun canm benim ♥️
0 oy
tarafından
Denmktn ne kaybedrsn kiz bismillah de gir olmdi kaptrsn her işte batmkta cikmkta var ara sokakta bir yerse yine azcok kazanrsn ama carsysa yardmci da gerek gelin basindn anlyn faln makyaj agda boya falan hepsne yetismsn dükkan açma belgen falan varsa dene bnce
(21 puan) tarafından
Var canm ara sokak ta iyi ki varsınız Allah razı olsun canm benim ♥️
tarafından
Ne demk denmktn birşey olmz dene kiz bidaha mi gelcz dunyaya eltilrnde parali al kasini bıyığı ni hatta onlra fazla soyle
(21 puan) tarafından
Beni güldürdün Allahta seni güldürsün valla doğru diyosun canm benim ya♥️
0 oy
(920 puan) tarafından
Çokta güzel olur kızzz senin adına çok sevindim eğer elinde iyiyse kuaför deyip geçme millet 50 diyorsa sen 30 yap bak akın akın gelir o ona der bu buna der patlar gidersin bebek küçük örümcekte gelir durur kendine yer yap bebek için yanına iki kız al öğrenci eli iyi azıcık toparlayınca kurdu olursun valla hiç korkma 
(21 puan) tarafından
Ayy ağzından bal damlıyor maşallah sana canm benim ne güzel düşüncelerin ya iyi insanlar siz hep olun♥️
(920 puan) tarafından
Senin kalbin iyi olsun illa Rabbim yanına destekçi gönderir
0 oy
(3,951 puan) tarafından
Küçük  çocukla  zor olur canim ama zaten yeni açacağın için  onsanlar alisana kadar çocukların büyür  bence ac eve bi katkin olur
(21 puan) tarafından
Evet canm ya geçim zor Rabbim hepimize yardim eylesin Allah senin gibi güzel yürekli insanlarida var etsin
(3,951 puan) tarafından
Amin canım  insallah. O Senin  yureginin güzelliği :)
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Mesela ilk bı aç randevulu çalış Cnm evine yakınsa hemen gider halledersin diye düşünüyorum
(21 puan) tarafından
Evet çok iyi bi düşünce valla Allah razı olsun canm benim ya
(6,858 puan) tarafından
Şuan pandemide var ya Cnm hazır bahane ztn

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 164 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ümranşen (1,771 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
0 oy
13 cevap 304 göst.