0 oy
628 göst.
Aile kategorisinde (211 puan) tarafından
Kızlar bu sigarayı kocama nasıl bıraktırırım varmı önerisi olan 

18 Cevaplar

+1 oy
(12,486 puan) tarafından
Keşke sadece eşim içseydi 
(211 puan) tarafından
Ya bnde içtim bekarkende evlyknde hamile kalınca bıraktım 7 aylik kızım halaa içmiyorum ben niye tiryaki olmadım
(12,486 puan) tarafından
15 yaşımdan beri içiyorum gebelikte bıraktım tekrar başladım keşke hiç başlamasaydım
(211 puan) tarafından
Ben keyfi içiyodum tiryakilk diye bışi yok bnce
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende şurada duruyum artık çok cogaltiim günde 2 paketi buluyor bazen
(14,019 puan) tarafından
Boşuna bekleme :D
(211 puan) tarafından
Hahaha bı umut
(409 puan) tarafından
Ben hamilelikten 1 yıl kadar önce bıraktım. Nasılını yazayım. Sigara zammından sonra herkes farklı farklı sarma sigaralar almaya başlamıştı kışları kapalı bi odadada içiliyordu sigara. Baktım kötü kokuyor baya ilk defa bırakmayı deneyeceğim dedim. Telefona uygulama indirmiştim. Kendimi şartlandırdım. Başka şeyler getirdim hep aklıma sigara içme fikri geldikçe. 3 gün kadar sonra asansörde sigara içenlerle karşılaştım mesela o kadar kötü koktu ki, ya dedim yıllarca bende sigara içmeyen insanlara bu kadar kötü mü koktum? Beyni motive etmek gerekiyor en önemlisi aslında başkasının demesiyle olacak iş değil. Benim eşimde sigarayı bırak diyordu, beni tanıdığında sigara içiyordum diyordum. Yani eşlere sigara bıraktırılmaz kendi istemeli. (post sahibini de yanıtlamış olayım) :)
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kendi iradeleriyle istemeleri lazım yoksa zor
(211 puan) tarafından
Sözde istiyo bekarken bırakmış bı kere agzı faln yara olmıs hastalanmış sigaraya devam edince duzelms. Babası kanserden vefat etti bırakırsam bende öldürm dıyo. Bnde diyorm ki Allah bilir içersen ölürsün asıl yok
(1,019 puan) tarafından
Bırakırsa mi ölürmş yanlış düşünceyle gidiyor kız iyi düşünsün iyi olsun
0 oy
(930 puan) tarafından
Benimki Bi iciyo Bi bırakıyo 

Tamamen nasıl biraktiririm bilmiyom 

Bende bekleyim 
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Ben bıraktım da eşim zor hatta imkansız
0 oy
(119,150 puan) tarafından
bizde icen yom ama gebelikdenmi nedir mazot benxin sigara kokuyo burnuma bazen
tarafından
Amanın bende hamileyken mazot aşeriyodum resmen eşime Pet şişesini veriyordum nolur benzinlik ten az bişey aşda gel mazot bi kere koklayım die oda bana kızıyor du ama burnumda tütüyor du o mazot yaaa  başka bişey istemiyordum sadece mazot hamilelikten sonra geçti çok saçma ama gerçek :) :)
0 oy
tarafından

Benmde eşim içiyo malesf bırakamıyo 

Olan ona oluyo o kadar üzülyrm ki ama elden bişy gelmiyo 

0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bende burda bekliyim güya evlenince bırakcakti çocuk olcak hâlâ birakcak inşallah
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Başkası bırak demesiyle olmaz kendisi istemeli ben bugün bırakıyorum deyip bırakmalı 

Eltim kaynima öyle biriktirdi sanıyor ama k.valideme her geldiğin de kaynim yalnız sürekli içiyor 
0 oy
(489 puan) tarafından
Benimki bırakmadı ama baya azalttı çocuk doğdu sonuçta babası sigara kokmasin diye bırakıyor inşallah bende elimden geleni yapıyorum kekti börekti yemekti en iyisini yapmaya çalışıyorum sezeryan halimle ona masaj bile yaptım kaç kere bı dediğini iki etmiyorum şimdi 4 5 civarı içiyor onu da azaltıyor yavaş yavaş 
(211 puan) tarafından
Bnmki de sen bni strese sokarsn bırakamam dıyo o bi bırakma kararı verse Bn de neler ypcam da yok
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Madem sen bırakmiyorsun gelirken  1 pakette bana al dedim bırakmadı ama azaldı 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bana da bıraktırsana. Kız bu illeti içmeyen ne oldugunu vallahi bilemez. Bazıları tam bagımlı değil yada iradesine tam hakim bırakıyor ama benim gibi sigaraya tam bagımlı insanlar imkansız gibi bişi. 
(211 puan) tarafından
Bilmiyorm ya bnce çok mühim bişi degıl.  Küllük küllük içip bı gunde bı Paket içip öteki gun aramayan birisiyim. He tabi bazı olaylar oluyo tam sigara yakmalık ondada bebemı emziriyorm dıye içmiyorum
(3,721 puan) tarafından
Yengem de böyle diyordu dayımın eşi. Yemek yerdik hemen bi acı kahve yapardı sigarayı da alırdı koşarak balkona çıkardı annem içme bu kadar çok canına yazık diye içmeyen bilmez abla ben içsen bi anlarsın beni ben bunu bırakamam derdi. Yengem 34 yaşında kanserden vefat etti. 2 tane çocuğu yetim kaldı ardında dayım hem yetim hem öksüz kaldı 3 yıl olacak hala ağlıyor arkasından. Bende içiyordum bebeğimle bıraktım inşallah bidaha hiç başlamam aklıma gelmiyor mu inan çok geliyor bazen canım çok istiyor kendimi zor durduruyorum ama biliyorum ki bi kere içersem gerisi gelecek. Kendiniz için sizi sevenler için bırakın içmeyin
(3,551 puan) tarafından
Annem de bana öyle diyor. 29 yasındayım sen diyor erkenden ölüp gideceksin diyor. Daha bir kaç gün önce. Ama elimde değil. Keşke ama keşke bırakabilsem. Lanet uyusturucu dan daha bete.r. Bir dalı bile hemen bağımlı yapıyor. Sigara içmezsem oturup hüngür hüngür aglıyorum. Daha önce çok denedim. Hatta devletin verdiği ilaçtan aldım. İntihara sürükledi zıkkım ilaç hemen bıraktım. Zaten o ilaçlar ruh saglıfı bozuk kişilere veriliyormuş. Kişilere sigara bıraktırdığı gözlemlenince sigara bıraktırmak için kullanılmış ama şimdi kaldırıldı o ilaçlar.. Bu sene ramazanda deneyeceğim bırakmayı. Allah ım nasip etsin de bırakıyım.. Dua edin sizde gerçekten her yönden çok yıprandım. 15 yıldır içiyorum. İçmediğim zaman aşırı sinir oluyor ve kendime hakim olamıyorum. Çocuklarıma istemsiz bağırıyorum herşeye aglıyorum. Anlıycan zor durumdayım. Sanki sigarayı bırakınca öksüz kalcam gibi sanki hayat tan zevk alamayacak gibi hislere kapılıyorum.. Ya rabbim beni kurtar bu illetten. Gerçekten çok bıktım usandım artık.
(3,721 puan) tarafından
Rabbim sabır gayret versin inşallah bacım kurtul bu illetten Allah yardımcın olsun ❤️
0 oy
tarafından
O bana biraktirdi ben ona bıraktiramiyorum malesef 
(211 puan) tarafından
O sana nasıl bırakırdı anlatsana biraz
tarafından
İstemiyordu icmemi bende bi içip bi bırakıyordum en son gizli içtim bi süre gskdngkg farketti biraz baskın bir karakter bırakacaksin dedi en fazla bir hafta on günün var dedi bende huzurumuz kacmasin dedim sağlık ocağı iilaç verdi ilk haftada bıraktım çok şükür 4 sene olacak hiç canım çekmedi artık
0 oy
tarafından
Bırakamaz . Eşim 1 yılda 10 kere denedi olmuyor
0 oy
tarafından
Bn tanistgm gun birakmsn bidaha gorusmylm dedm 4 yıl sevgllk 2 yil evllik şükür daha icmdi
0 oy
(328 puan) tarafından
Ne yaptıysam bırakmadı malesef
0 oy
tarafından
Bizim ailedede herkes iciyor ablam bi özel merkez buldu sigara bırakma için 9 10 aydır içmiyor sonra gaza geldi abimde gitti oda bi 4 aydır falan içmiyor abimin ogluda zorla annemi gönderdi oraya annemde 1 aydır içmiyor kendi nefsi ile bırakması biraz zor en iyisi oraya gitmek bu arada sandıklarım günde 2 paket hatta bazen daha çok iciyordu
0 oy
(897 puan) tarafından
Bıraktıramazsın cnm. 

Bende içiyorum eşimde 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 561 göst.
22 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozgee-- (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 379 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (557 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 776 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 511 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu

378,347 soru

11,324,630 cevap

34,776 kullanıcı