0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eltim 3 sene önce doğum yaptı.eşim kaza geçirmişti 3 ay çalışmadı çalışmamasına rağmen biz onun kızına isimli bileklik yapmıştırdık 800 TL'ye.. oğlum 14 aylık olacak ama hala bi hediye falan getirmedi ben mi abartıyorum evet karşılığını beklemiyorum ama hiç oralı bile olmuyorlar eşi şükür çalışıyor ellerinde var.

30 Cevaplar

0 oy
(294 puan) tarafından
Valla verene verilir bizde eltim yok ama görümcemin 2 çocugu var 2 sine çeyrek götürdük bizim bebegimizi kaybettik ama hamileyken demişti çeyregi de hazır paşamın diye 
tarafından
Başın sağolsun canım
(294 puan) tarafından
Sagol kuzum duanda aklına gelirsem bana da dua et 26+3 de erken dogum 13 gün yaşadı 10 gün önce kaybettik acım taze daha bi an önce olsun istiyorum 2.ciyi rabbim acımı hafifletsin diye
tarafından
Olur İNŞALLAH CNM ÜZÜLME DUA EDERİM
(2,047 puan) tarafından
Rabbim sabir versin hayirlisiyla saglikli evlatlar nasip etsin cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
14 aylık olmuş daha getirmemişse çokta bekleme canım bence.
tarafından
Doğru söylüyorsun canım
tarafından
Maalesef bende bu tür şeyleri kafaya takarım. Ha yapmış yapmamış çok kıymetli değildir ama sen değer verir yaparsın karşıdakinin elinde olduğunu bildiğin halde yapmaması insanı değersiz hissettirir.  Boşver sende bundan sonra ona göre davran. Bazı insanlar fazla değer vermeye gelmiyor :)
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Ayıp etmiş, aynı değerde bir şey getirmeliydi. 
tarafından
Ne bilim işine geleni yapıyor
0 oy
tarafından
Ben de aynı şeyi yaşadım bir çeyrek parası götürdüm ama ben doğum yaptığımda iğne bile getirmedi hani durumu olmasa anlarım ama memur kendi 
tarafından
İşte onlarında ellerinde var
tarafından
Ne bileyim hesapcilik yapmam genelde ama bana ayıp gibi geliyor birisi bana bu tarz bı şeyle gelse karşılığını götürüyorum gerekirse kendi ihtiyaclarimdan kısar yine öderim borcu
0 oy
(253 puan) tarafından
Hepimizin eşi çalışıyor, şükür geciniyoruz ama bu tarz borçları yapmak için elimizde olan da inanın yetmiyor. Beklentide olmayın hayat şartları zor, yapamıyordur getirmiyordur. Bu süreçte normal bir durum. Hakkınızı helal edin. Birgün elbet yapar. 
tarafından
Canım eşim ve onun eşi beraber ortak iş yeri açtılar.şükür iyi durumları haberim var
0 oy
(373 puan) tarafından
Eşim yeğenine yarım taktı onlar da bize yarım taktı eşim düğünde bilezik taktı o da bana taktı ki durumlari olmamasına rağmen biz beklemiyorduk
tarafından
Şükür onların durumu iyi
0 oy
(7,416 puan) tarafından
Benim eşim zamanında ablasının kızının karyolasını almış bekârken hatta ama ben kızımı doğurdum bize hiçbir şey yapmadılar ben bunu esime söyledigimde ben kötü oldum ama bacısının oğluna sallanan yatak almıştı aynı kadın benim saf kocamda karyola aldıgıyla kaldı böyle şeyler insanın ağarına gidiyor haliyle .
tarafından
Eşim kendi görüyor ve ikinci ye asla yapmaz
0 oy
(11,217 puan) tarafından

neden elti ve ya ben diye bakiyorsunuz ki. ne eltin takmis oluyor ne sen. bekledigin de eltin degil amcasi olsun :) 

kizim 5.5 ay once dogdu iki amcasida esime 100 dolar gondermis. istedgnz bsy alin diye. eltilerimde selamim sabahim yok. hatta gormeye gelelim dediler istemedim. ama amcalari baska. esimde ayni sekilde cocuklarinin dogum gunu olur bsy olur ya hediye alir yada para felan verir. ben karismam. kardesler arasinda bsy bu.

tarafından
Canım çünkü diğerlerine ne yaptıysak onlar getirdi bü eltim kaldı ondan dedim ve aynı bina içerindeyseniz bunları düşğnürs
tarafından
Ve aynı bina içerindeyseniz bunları kafana takarsın
(11,217 puan) tarafından
tmm da esi dusunmeli. kardesinin cocugu sonucta. eger o alip vermiyorsa eltin ne yapsin . sende esin aldigi icin goturdun. o vermese altin yapip goturur mydun. benim eltimde yan komsum canim :) bir gecmis olsun hayirli olsn bile demedi.
tarafından
Canım eltim eşine istediği kişiye götürüyor emin ol ki canı istediği kişiye yaptırıyor.
(11,217 puan) tarafından
ben yinede kaynimi suclu bulurum. insan demez mi kardesimin cocugu ona bunu sunu takicam diye
0 oy
(1,308 puan) tarafından

Kız benimki aramadi bile bende yemin ettim o dogurursa bende aramayacam  diye :) 

(11,217 puan) tarafından
benimkilerde aramadi. ama kayinlarim gereken neyse yapti. esimde aynilarini abilerine yapicak. bizde konu eltiler arasinda gecmiyor zaten :)
tarafından
Senin kaynın yapmış bize onuda yapmıyorlar
(11,217 puan) tarafından
iste zaten kayin yapmali cunku onun yegeni. eltinin bsyi olmuyor.
(1,308 puan) tarafından
Kız bizde kaynım abisini bile aradı yani
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Evet onunda sana aynı değerde bir şey alması gerekti çok ayıp etmişler ben doğum yapınca eltim evli değildi ama nişanlılardı bir şeyde almamışlardı zaten şimdi oda hamile bende bir şey almicam
0 oy
(4,038 puan) tarafından
Bunu eltinizin degil kayninizin dusunmesi lazim, biz ceyrek goturdum ceyrek geldi
tarafından
Ben eşime demeden eşim nerde anlayck
(4,038 puan) tarafından
Takiyi beraber goturmuyo musunuz, benim eltim hamileyken esim demisti yani ceyrek takalim diye, ben onun tarafina karismam kendi kardesi yegeni ne isterse onu taakariz, ayni sekilde benim tarafimada esim karismaz ben ne istersem onu takariz, genelde geleni gotururuz karsiliklidir
0 oy
(920 puan) tarafından
Bebeğe isimli künye tak koluna 300 TL hem altın hem de göze hitap eder 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
8 ay arayla doğurduk. O bana iki çeyrek takmıştı. Birini eşi birini kendi taktı. Bizde ikili altın var ya o da. Taktık. Aynı şeyi taktik gibi yani ama.ayip olmasın diye yanında üç takım götürdük
0 oy
tarafından

Bebegn baya büyümş getirmz daha bişy

Benm 6 elti var doğum yaptm bi çöp getrmediler onu gec görmeye tebrik etmeye dahi gelmediler 

Onlar da doğursa kocaman bi HİÇ onlarn benmkinden daha mı değerli hediye alıp pışpışlym 

(8,450 puan) tarafından
Üff 6 eltimi ? Geçinmek kolaymı ? Allah sabr versin :)
tarafından
Canm hepsi kıskanç fln ama iyi kötü geçnyrz zatn aynı semte oturmyrz hepsndn de uzagm ama arada canm sıkıldı mı gider 10-15 gün kalırm onlarda
Mesela ceyrekli bileklk yaptm hepsi  gözünü alamydu kısknclktn bişy diyemyrlar
Benm de agırlgm biraz var üstüme  gelmzler
(1,764 puan) tarafından
Bizde 6 eltiyiz
0 oy
(676 puan) tarafından
Ayy benim eltim bebegime hiç bisey almadi ama onun kizi ben gelin olmadan önce vardi her gittim yerde kizina hediye alirdim ben doğum yaptim bisey vermedi
0 oy
(8,450 puan) tarafından
Evli değildim o zmnlar 
0 oy
tarafından
1 takim kiyafet getirmişti 20 liralik
0 oy
(669 puan) tarafından
Hastanede yanımda kaldı eve bebek görmeye gelince bebek arabası almıstı saolsun 2 gömürmcemde çeyrek takmıştı onlar dogum yapınca geri taktık senin eltide ayıp etmiş sen pahalı bise almssn bi gram alıptamı takamadı eltin değilde amca olarak yapması lazmdı kaynının 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Eğer para kazanan kişi eltin değil kaynınsa bence eşin kardeşini sorgulasın sen eltini değill eltin düşünür ya da düşünmez kardeş olarak kaynının yeğenim olmuş gidip şunu alalım görmeye gidelim demesi gerekirdi ben çalışıyor olmama rağmen bi yere gidilecekse önce eşim düşünür ne alalım düşündün mü sen bişey diye 
0 oy
(6,807 puan) tarafından
Senin ki getirmez artık bacım benim eltim doğum işini bitirmiş boyu kadar iki tane çocuğu var ama sağolsun kızım için hem kıyafet hem para hem de geçen aylarda küpe aldı sağolsun ayrıca çalıştığı yer de kızım için bir şeyler dikip getirir.

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 791 göst.
0 oy
13 cevap 578 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 164 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Linammmm (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 263 göst.

374,577 soru