0 oy
357 göst.
Aile kategorisinde (251 puan) tarafından
Kızlar kaynanam bana karışmaz kötü Bi laf etmez ama çok değişikler kiracıyiz ev almak için birikim yapıyoruz annem elinden geldiginde bize destek oluyor sebzemi oğlumun kıyafetlerini genelde o alır eşim sigara içiyor  onun tütününü bile alır getirir para istemez kaynanamda daha isterki biz ona verelim faturasını eşim öder ev İnternetlerini eşim öde birlikte markete gittikleri zaman eşim paralarını öder zatn 6 aylik oğlum mama bez hepsi uçuyor en ufagi onun parası bizde oldumu almak ister bizimki oldumu ses etmez verince hemen alır kredi çektiler eşimin üstüne 2 ayda bir veriyorlar oda eksik bunun için tartıştık para hiç kalmadı bizde gidip işte dedi istemen dedi tartıştık 1 hafta konuşmadık ne yapmam gerekiyor bilmiyrm akil verin nolur

9 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sende annene aldırma o zaman oğlun bezsiz kalınca kocan mecbur gidip alacak o zaman da  anasının faturasını da ödemeye parası kalmaz esin annenin almasına alışmış kusura bakma canım benim kocam varken annem almak zorunda değil ki 
tarafından
Yani canım ben annemlere giderim yada annemler gelir asla bisey istemem ki zaten almaya da mecbur değil çünkü ailem de çocuk okutuyor benden başka kardeslerim de var yazık değil mi tamam torunları bazı şeyler içlerinden geliyor alsınlar ama evimin ihtiyaçlarına kadar almasına gerek yok
tarafından
Kuzum yanlış anlama sana kötü bisey demiyorum ama esin alışmış onu diyorum sen harca harca ki o annesine verecek para bulamasın
(251 puan) tarafından
Ya aslında sorun eşimde dedik sorun annesinden onun düşünüp almaması gerekiyor ya senin oğlun küçük oğlu var kirada ben yardım edeyim demiyor arayıp bizim faturayı öde diyor eşimde kartinda varsa yok demiyor söylediğim zamanda ben yok diyemiyrm feln diyor
tarafından
Yani isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara hesabı isteyince yok diyemiyor zaar
(251 puan) tarafından
Evet bundan önce yine 300 tl almışlardı bende para olmasına rağmen yok dedim alışverişe gidecektim yanımda annesini aradı gelip alacam bende yok dedi 2 gün sonra gidip küçük görünceme  demiş bana para verdi hemen geri aldı görüncemde kızmış kiracılar küçük çocukları  var onlardan niye aliyosn diye
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Annen sana yardım etmemesi gerekiyor. Kendi ailesine böyle ise sen kendi aileni bu derece kullanma. 

Tütüne kadar kaynananın alması ne demek ya . Gitsin içiyorsa kendisi alsın 
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Krediyi çeken eşin olduğu için boşver hiç karışma bence. Kendi aralarında ana oğul halletsinler.
(251 puan) tarafından
Ben bıraksam onlar hiç düşünmez ödesin derler çok şükür biseye ihtiyacımız yok ama ona göre çok çok iyiyiz hatta geçen annemin yanına gidip işte onlar bu kdr aylik alıyor napiyolar parayı diyor ya deli oluyorum sanki ona kalmış bizim ne yaptığımiz
0 oy
(3,215 puan) tarafından
Ailelerden beklentiye girmek yanlış senin ailene yazık değil mi. Bi yerden doluyor diğer taraftan boşalıyor ne anladım o işten. Annene söyle yardım etmesin. Mecbur bezi sebzeyi alacak o zaman ailesi istediğin de param yok der başınız ağrımaz annene güvenmiş eşin de
0 oy
(699 puan) tarafından

Sinirim zıpladı yazarsam kötü konuşurm en iyisi susayım :D ne güzel kaynana o tütüne kadar alıyor almasın annene söyle. Bnm annemde öyle para verir ama benim için bende hep biriktirdim bir bileklik aldım sadece annemin parasıyla. Doğum yaptığım da da bana bir yüzük aldı annem smdi annemden bir yüzük bir bilekliğim var Allah etmesn bisey olmadıktan sonra bozdurmam. Sende bunun gibi yapabilirsin bezi mamayi almayacaksa çocuk yapmayacaktı 

0 oy
(850 puan) tarafından
Siz de annenize aldırmayın o size destek olmak için bu şekilde hareket ediyor ama eşiniz içten içe ona güvenip o parayı size harcaması gerekirken ya da yatırım yapması gerekirken ailenize harcıyor..kendi kredisi kendi ailesi kendi hesabı birşey deseniz siz kötü olursunuz..
(251 puan) tarafından
Ayn öyle canm ben kötü olmamak için bisey demiyorum ama çok zoruma gidiyor gorumcemle konuştum oda annesinin babasının ne olduğunu biliyor daha goruncem bana kızdı neden izin veriyorsn diye oda eşime söyledi çok şükür kredilerini kapattılar bugünde 100 tl meselesi oldu dert oldu bana allahtan onu vermemiş yoksa bardağı taşıran son damla olurdu yani
(850 puan) tarafından
Ya ne biliyim bizimkiler de anne baba anlaması çok güc gerçekten..
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Annene yazık bi nevi kaynananlara annen bakmış gibi oluyor almasın size bise vermesin annenin aldıkları da eşinin üstüne yüklenirse belki kaynananlara vericek para bulamaz  
(251 puan) tarafından
Ya yemin ederim annesi babası kredi batağına batmış resmen hastalık gibi olmuş bana benim ailem oderim nolucak dedi ayriyeten eşim hayatta böyle konuşmaz benimle ilk defa söyledi o kdr zoruma gittiki bende boşanalim sen git annelere çalış onların borcunu öde dedim
0 oy
(72 puan) tarafından
Aynı sorunu bende yaşıyorum canım ev kayın babanın tapuyu vermedi daha eşime eşimin küçüğe verdi bize vermedi neymiş ipotekliymis borcu var borcunu. Ödemezse evden bile çıkarız yani benimde oğlum 4aylik olcak bizden para umuyorlar benim eşim 2aydr para vermiyorlar calistigi yer mama bez desen zaten pahalı . Bebeğime 1corap dahi almadılar herşeyi kendi ailem yaptı . Fatura taksitleri bile bebeğime birikenlerle ödedik . Yok borcum var para ver ya arabayı sat ver eşimde getirin hakkimi verin alın gidin arabayı dedi . Kaynım sürekli alır gider bıktık artık yani koydeler dunde kötü bı inek varmış para ver bunu alak sana demiş eşimde yok napiyim ben bunu demiş eşimden para alıp alçak götürüp satacak eşime 5kr vermiyecekler . Dmekki çıkabiliyor boyleeri canım tepkini koy canim diom oğlun 2aydr para almıyor dedim biz napak bebek var dedim eşimde çıkacam ordan dio çıkıp napcan para verek idare et demezlerde eşinle konuşup halet canim bak böyle olmaz bizde aileyiz evimiz ayrı de benmkide oderdi fatura marketlerini kızdım kavga ettim artık yapmio
(251 puan) tarafından
Ben şimdiye kdr hiç para lafını açmadım ama baba benim ailem yaparım diyince sinirim zıpladı tabiki tavrımı koydum ortaya o günden sonra gününde verdiler bugünde neymiş geçen 100 tl annesinden almış bugun gidip mama alacaktı fazla para istedi bende napicaksn dedik anneme verecem bende sen faturalarını ödüyorsun herseyi yapıyorsun bunudami götürüp vereceksin dedim Allah akıl fikir versin dedim gitti 1 saat önce geldi parayı geri verdi vermedim diye
0 oy
tarafından
Eşinin sigarasina kadar ailenin yardım etmesi normal değil canm 
(251 puan) tarafından
Yardım deil aslında bizimkiler tutun işi yapıyor annemde kaldırıp getiriyor parayı veriyorum ama almıyor misal annem bitek bana öyle deil abimlerede öyle onların dogalgazina kdr öder ama asla almz ben verdigm zaman ben onlara dağa çok yapıyorum bunu senden alırsam  ben rahat etmem diyor
tarafından
Anladım cnm

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 701 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,147 göst.
0 oy
8 cevap 328 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy