0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Kızlar ya oğlum 28 buçuk  aylık.

26 buçuk aylıkken  tuvalet eğitimi verdim. Çişini 6. Gün öğrendi ara ara kaçırıyor ama şükür gayet iyi gece bazen çiş delip kendi kalkılor ya da yapıyor hemen beni kaldırıyor

işte şu büyüğünü öğrenemedi , millet soruyor neye altına yapıyor iyi öğretmemşsn bilmem akıl veriyor herkes, iyi de sanki uğraşmıyormym, herkese göre hata benim öğretemedim ya herkesin ki 1 ayda mı öğrendi? geçen arkadaşım oğlum çiş kaka 15 günde öğrendi yazmış Vallahi ne yapacm ya eşim de erken öğrettin deyip duruyor , bir yere çıkmıyoruz onunla eşim kapıya bile götürmüyor altına sıçar diye bunaldım k.

Bakmayın çok mu geç öğrenmemesi tavsiyelere açığım 

Sürekli peşindeyim pantoluna sıçmasın diye, gark ettiğim gibi tuvalete götürüyom  alaturka da kenarında yapıyor, ama işte ben fark ettiğim için götürüyorm suyla oynuyoruz, suyu döküyor, alkış yapıyoruz, ödül veriyorum yapınca!!!!

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eltim iki buçuk yaşındayken halen bez bağlıyordu eğitim verememişti ya şuan bagliyomu bilmiyorum postun üste çıksın canım
(1,016 puan) tarafından
Sağol canım yaaa inşallah gerçekten öğrenir
-Reklam-
0 oy
(191 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişir. Benim oğlum da eltimin oğlu da geç öğrendi. Çişini yapıp kakasını beze yapıyordu bir süre öyle gitti şimdi ikisi de alıştı tuvalete yapıyor. Yıpranıyorsunuz bu dönemde ben kimseye söylemedim beze yaptığını kakasını. Ama eltim insanlar dan çok çekti herkes sürekli akıl veriyordu. Siz kulağınızı ne kadar zor olsada dışarıya kapatın 
(1,016 puan) tarafından
Sormayın ciddi pedagojik açıdan ilerlemeye çalışıyorum ama malum biliyorlar herkes akıl veriyor, hadi tamam verirsin ama sanki birşiymeri eksik yapmışım olayı üzücü yae
(191 puan) tarafından
Sizde çocukta çok yıpranıyor bu dönemde
0 oy
(4,040 puan) tarafından
28 aylık hâlâ hazır olduğunu düşünmüyorum
(1,016 puan) tarafından
Cidden mi ama altı ara ara kuru uyanıyordu. Eğitimden sonra 25 gün hiç altına yapmadı gece. Bilemedim haklı olabilirsiniz tabi
(4,040 puan) tarafından
Herkesin çocuğu ayrı benim de bebe geceleri kuru uyandı bikac kez ama kış olduğu için altı ıslak dolasirsa  hasta olur o yüzden henüz değil benim icin
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Bu sürecte bol sabır bi anda bakmışsın öğrenir  gece altina yapmamışs 24 gun iyi mahsallah
(5,954 puan) tarafından
Kiyaslama yaoma yapana da izin verme burada ıgdirlimisin canim
(1,016 puan) tarafından
Annem ığdırlı babam ağrılı:))
(5,954 puan) tarafından
Igdirda 1.5 yil kaldim da:) Kayinvaldem orda yaşıyor:)
(1,016 puan) tarafından
Aaa ben oraya çok sık giderim, akrabalarımız hep orda.  7 Kasım mahallesini duymuşsudr belki.5 aydır taşındım eşimin tayininden. Ben kendim Doğubeyazıt da otururdum:)
(5,954 puan) tarafından
Duydum canim 7 Kasım mahallesini ben vali yolunda oturdum migrosun üstünde canim 6 ayda bir gidiyoz Kayinvaldemlere azerimisin
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canim acele etme yazin başla ayrica 28 aylik cok kucuk.30 aylikken falan başla stres yapma ara ver dinlen belki hazir degildir.
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canim zamana birakirsan daha kolay ogrenir gozunu korkutma.Benim cocuk 29 aylikken ben çişi ögrettim zaten genelde 27-28 aydan sonra cocuk çişini en kısa yarim saat tutar mesanesi gelişmiş oluyor ancak onemli olan kakayi öğrenmeye hazir olmasi neyse ben goturdum yap dedim çişi yapiyor kakayi yapmiyor cikariyorum yine kakam var diyor yapmiyor tuvalete oturtunca korkudan agliyor dedim hazir degil heralde bu yuzden bezi giydirdim birkac ay ara verdim.
(3,895 puan) tarafından
Seninki de kakayi yapmaya hazir olmaya bilir şimdi zorla ogrenecek dersen eğitim aylar alabilir bu bebek ve anne için yorucu olur birde kış vakti dakikalarca lavaboda durursa hasta olur en iyisi zamanini bekle.
(3,895 puan) tarafından
Zamani geldigini şöyle anlarsin bezinin kuru olmasi dışında zaten 2 buçuk yasindaki cocugun bezi kuru olur onemli olan psikolojisinin hazir olmasi onu da şöyle anlarsin bezi cikarir alti ciplak dolanir.Tuvaletini belli eder sallanarak falan bez diyince kaçar.Bunlari yaparsa hazir demektir.
(1,016 puan) tarafından
Aynen kuru uyanıyor, büyük tuvaletini geldiğini anlayınca tuvalette götürüyorum yapıyor orada. İşte ben yokken yapıyor hemen anne diye bağırıyor söylüyır
(3,895 puan) tarafından
Himm bilemedim 1 ay daha sabret bence ogrenir.
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Eltimin 3 buçuk yaşında kiizi var haka bez takar canim dert etme öğrenir inşallah
(1,016 puan) tarafından
Vala çok zormuş çiş kolay öğreniyorlar ama işte bu kaka olayı
0 oy
tarafından
Herkes bos konusuyor. Bende ogreteli 1 ay oldu gece tuvalete kaldiriyorum ama bazen de kiyamaiyorum uyandirmaya bagliyorum bezi kimseyi umursama 
(1,016 puan) tarafından
Ben hiç gece bağlamadım çünkü yepmıyordu gece. Ama işte 1 ay oldU uzunmuş galiba bilemedim
0 oy
(1,850 puan) tarafından
İki yaş çiş eğitimi için çok uygun . Geç kalınırsa zor oluyor çocuk bilerek lazimliga yapmiyo. Ben iki cocugumada iki yaşında öğrettim. Hani çocuktan çocuğa değişir ama bir ayda çok uzun bir süre öğrenmek için Bide sıvar kelimesi hiç hoş olmamış. 
tarafından
Jdjdjrjr ben de ona takildim
(1,850 puan) tarafından
Küfür eder gibi. Heleki bı çocuk için kullanılması hiç hoşuma gitmedi
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Çocukları beze biz alistiryoruz sonra da tuvalete alıştırmaya çalışıyoruz. İlk doğruları andan itibaren bilemedin 1 ay geçtikten sonra hangi saatlerde yapıyorsa o saatte tuvalete götürün. Örnek sabah kalkınca öğlen akşam yemeğinden sonra.. çocuk kendini konuşamasa bile belli ediyor zaten
(1,016 puan) tarafından
Öyle öyle. Şimdi takip ediyorum 1 haftadir ğötünden ayrılmıyorum sinya verdiği gibi tuvalete koşuloz
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişiyor cnm hepsi bir değil o tuvalt eğitimini oturtması 6 ayi aliyor kimj cocukda bn oğluma 2 yaşına 4 ay vardı öğrettim 10 günde tam öğrendi cisi 3 günde kakasini 10 günde tam öğrenene kdr oda yapyordu kizmyordm sürekli diyordm annecm kakan gelirse çişin gelirse şöyle tuvalte gidelm diye gecede hiç baglmadm altını çok şkur gece kaçırması olmadi gelince kndi gidip yapyor 3 yasnda şuan biraz sabır gerektiriyo bu işler cocuklr hepsi aynı degl erken öğrenende geç ogrennde var 
(1,016 puan) tarafından
Ya ne bileyim bu kaka olayı çok sorun oldu ben de. Demek cidden çok erken öğrnenen de varmış . Bazen artık yanlış yaptığımı düşünüyorum. Oğlumda öyle gece kaçırmaz sadece hasta olunca. İnşallah sabır
(1,122 puan) tarafından
Yok cnm niye yanls yapasn tam zamanı ama bırakma sakın pes etme kaldıkça daha zorlaşır alışacak annesi sabır gerektryo bu işler öğrenir Iyiki 3 3 buçuk yaşi beklemdn buyudkce zorlasyor cnku yapmak istemyolar artk.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Papatya11 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 155 göst.