0 oy
436 göst.
Aile kategorisinde (634 puan) tarafından
Oğlum iki yaşında bazen benmi abartiyorum diyorum 

Çok fazla yaramaz hergun mutfak dolaplarını elbise dolaplarını döküyor ayakkabı dolabı ni bildiginiz evde ne varsa döküp dağıtıyor asla benm yemek yedirmeme müsade etmez kendi yer heryere döker sadece pilav makarna seviyor başka birşey ağzına sürmüyor gece ikiye kadar yatmiyor erken yatsın diye sabah altıda kaldırıyorum yine aynı uykusuzluktan beti benzi atıyor ama uyumuyor yinede biryere gidiyoruz onun dağıttığını toplamaktan peşinde dolanmaktan hiç oturmuyorum asla cafeye biryere gidemem asla durmaz nerde zararli birşey zararlı bir yer var oraya gider istediği olmadığında kafasını duvarlara vurur kendini yerlere atar evdede öyle hiç bir şekilde susturamam birşey yapmiyim bakalım ne yapacak diyorum kesintisiz saatlerce bayılana kadar ağlıyor ilgi deseniz kitap okurum sürekli oyuncaklarıyla birlikte oyunlar oynarız parka gideriz onu bebek kütüphanesine götürürüm bakkala götürürüm hava alsin diye dışarı çıkarırım falan elimden geleni yapıyorum araştırdım materiyal oyunlar aldım bir kaç gün oynadı sıkıldı birlikte spor yaparız eşimin hiç izinli günü yok sabah yedi akşam 11 çalışıyor yorgun geliyor üstüne birde kapıları niye yazdı şurayı niye kırdı burayı niye kırdı buraya birşey dökmüş neden silmedin neden bakmadın o bunu yaparken sen nerdeydin çocuğu egitemedin gibi konuşur durur babam babam diye sever ağlasın yarım saat tahammül edemez 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,344 puan) tarafından
Pedagog a goturdunuz mu? Belki hiperaktiftir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Okurken daraldim. 

Benim oğlumda 27 aylık kapı çarpma huyu var nerde kapı görse deli gibi kapatıyor çarpıyor kapıları bende usandım İnan ki ne yapmadan anlıyor ne başka şeyden anlatırken sinir oldum ya çözüm yok bulamadım 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Konuşamadığı için öfke ve yaramazlıkla ifade ediyor iyi bir pedegogdan destek almalısınız
(634 puan) tarafından
Ne zaman konusmaya başlar acaba
(5,311 puan) tarafından
Erkek bebekler geç konuşuyor canım benim oğlum şuan 3 yaşında yeni cümleler kurmaya başlafı sen ihmal etme iyi bir pedegogdan destek al
0 oy
(15,272 puan) tarafından
Uykusu ve başını vurması dışında diğer şeyler normal geldi. Belki çocuk gece geç uyumayı seviyordur. Ondan öyledir. Elleme bı sure geç uyusun. Belki gündüz daha uslu durur böylece. Babasınin tavrı hiç doğru ve hoş değil. Erkekler öyle azcik ağladı mi ne yapacağını şaşırıyor. 
(634 puan) tarafından
Kafasıni vurup kendini yerlere atıyor
Avazı çıktığı kadar bağırıyor sanki biri işkence ediyor gibi
0 oy
tarafından
Ayy valla sen yazdin ben daraldım vardır bir derdi bi Pedagog a götür istersen 
(634 puan) tarafından
İki kez ateşli havale geçirdi pedegiga götürdüm ilgisini başka yerlere çek dedi sakin davran dedi falan ama agladiginda ilgisi asla başka bir yere çekilmiyor gözü birşey görmüyor ki
tarafından
Allah yardımcın olsun iyi bir hocaya Okut istersen faydası olur BiizniAllh
(634 puan) tarafından
Cami hocasına gittim canım :)
Bn okurum tabiki ama senin okuman daha etkili olur dedi canı gönülden okursun dedi falan okuyorum da sık sık oğlumda ezan duysun hemen amin diyor ellerini açıp kendince dua ediyor
tarafından
Kız bu hafta eltimin torunu hep gece kalkıp ağlıyormus onlarda hocaya götürdüler okumuş iyi geldi diyo annesi bide bol bol üstüne ayet el kürsi okuyun demiş sende oku faydasını görürsün belki bide insirah süresi oku
0 oy
(935 puan) tarafından

Okumadan yorumlara baktm ben kaçar herkes daralmış burda ... Hahahha :D:angel:

0 oy
(1,389 puan) tarafından
Cnm bence sen çok fazla aman amancılardansın yani dur yapma elleme koşma dedikçe çocuğun artık bu hale gelmş çnkü çocuklar bizm konştuğmz cümlelerde olumsuz kelimeleri kendilerince olumlu algılarlar mesela atma demek yerine yavaşça bana ver koşma demek yerine biraz daha yavaş yürümelisin demeyi dene ağladığında kucaklayıp susturmak yerine karşına alıp ağladığında seni anlamıyorum sakinleşirsen seninle konuşablirim de. Bende eşimden dolayı çok yaşadım bu sıkıntıyı devmlı konşma ayağa kalkma onu ypma dedkçe çocuk hırçınlaştı snra onu da uyardım bence senin yaklaşımında hata var kendinde değişim yap öncelkle (lütfen alınma okuduklarımdan anladığım kadryla fikrimi söyledim) 
(634 puan) tarafından
Çok haklısın çok benzerlerini çocuk doktoruda söyledi yapma etme v.b kelimelerler kullanma olmaz de mesela olumsuz kelimeleri sürekli değiştir yumuşat dolaylı yolla geri çevir dedi

Ama çok badireler atlattım aşırı yaramaz misafirliğe kas ve göz arasında tuvalet fırçasıni yaladı mikrop kaptı hastanede yattı
Komşunun dört yaşındaki kızı evdeki domestosun kapağını açmış buda yere döküp yüzüne sürmüş elini yalamış artık panik oldum bunlardan dolayı
(1,389 puan) tarafından
Eğer odası varsa kendisine zarar vereblceği şeyleri kaldır ve gün içinde en azndan havalar ısınana kdr odasında enerjisini atması için onu serbest brak evde detrjn çmaşr suyu artk zarar göreblceği ne varsa elinin altndan kaldr mümkün oldğunca olumlu cümlelerle onunla vakit geçir imkanın varsa parka çıkar ama parktaki oyuncaklar yerine kum ile temasını sağla toza toprağa karışsın braz. Sanırım tek çocuk biraz da sıkıldığı için yapıyor varsa çevrende kendisine bi arkadaş edinmesini sağla
(1,389 puan) tarafından
Uykusu için hergün aynı saatte yatağına yatır ona masal oku mesela ben ilk günler yanına uzanıp telfndan masal açıp uyumasını bekliyordum dönüp durucak uyumamak için direticek ama sakın sesini çıkarma dönme uyu diye ikazda bulunma. Gerekirse bi saat bekle. Elbette uyuyacak bikaç gün sonra yanında yatmak yerine yatağının kenarına otur uyumasını bekle onunla konşmadan. Sonrasnda adım adım kendini geri çek. Ayrıca havale geçirdiğini yazmşsın bi yorumda umarım ciddi deildir ama havale geçirme derecesine göre bazı çocuklarda dikkat eksikliği ve beyinde hasar kalıyor. Dikkatini toplaması için işe yarayacak oyuncaklar al. Tv mümkün oldğunca izletme. Ve tek bir oyuncağa takılı kalıyorsa bunu bıraktır.
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm 2 yaşındaki bebeklerdeki genel durum gibi birşey. Kendi kişilikleri oluştuğu için kendi dediklerini yaptırmaya çalışıyorlar. Gece geç saatlere kadar oturmak istemesi oyuna doyamadigindandir. Genelde 3 yaşında geçiyor bu durum. 
0 oy
(228 puan) tarafından
canım valla etrafımda öyle çocuklar var ki senin normal geldi
0 oy
(2,069 puan) tarafından

Kızım 20 aylık eksiği yok fazlası var aynı durumdayız kafayı yemek üzereyim. O kadar uysal , yemek yiyen, etrafına gülücükler saçan bir bebekti ki ortalama 2 aydır değişti ne yapacağım bilmiyorum hiç bir şeyden memnun değil:'(

0 oy
(119,456 puan) tarafından
bi destek al bemce pedegogdan falan
0 oy
(31 puan) tarafından
Cnm bnm oğlumda 19 aylık konuşması birazda olsa var hani bişey isterken falan bu su gibisinde çok sakin biriydi ne ogretirsem anlardı dinlerdi ama son 1 aydır evim kalabalık görümcem ve kaynım geldi onlar yüzünden çocuk huysuzlasti ne istese ağlıyor vermedigimizde kendisine vuruyor bağırıyor kafasini duvara vuruyor çok akilliydi kalabalıktan oda huysuzlasti ama şöyle bişey var eşimde bnde kizariz yaptığı şeylere mesela tehlikeli bişey yapsa eşim kizsa dinler yapmaz onunda ikide bir huyu prize şarj takip çıkarıyor TV fisinj çekiyor çok aktiflesti nereye saldırdığını bilmiyor 2 yaş sendromu diye düşünüyorm ben İNSLALAH geçicidir ama en azından eşiniz destek olmalydi size bide bn 35 haftalik hamileyim oğlum hissediyor gibi çok kıskançlık yapıyor bu aralar ha bire pesimde
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Benim de oğlan buna benzer bı tık daha iyi. Aynı senin gibi eşim de duvarlar niye boyalı der. Belki o da haklı ama çocuklar haklı inan bana. Etrafta clcuk olsa arkadaş edinseler bu kadar olmaz. Evime gelenler evime göz gezdiriyorlar dağınıklığı yadirgiyorlar böyle şeylerden dolayı bazen bağırıyorum sonra pişman oluyorum napacak ki çocuk akşama kadar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 99 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sare645 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 572 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Alpmuazz (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 235 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Alpmuazz (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 240 göst.