0 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
Hiç biseyden korkmuyorum şu doğumdan korktugum kadar normaldi ama sezeryanda zor geliyor kolay yolu yok gibi geliyor bana gözümde cok buyuyor daha 10 haftalığım bunu düşünüyorum hergun tamam bi sekilde dogacak ama o sanciyi unutmak mumkun degil gerçekten 2.de de ayni agri olacak mi 

15 Cevaplar

0 oy
(119,326 puan) tarafından
safak 22 dogurunca yazarim sana ☺
(63 puan) tarafından
Cok az kalmis sağlıkla kucağına al insallah canim
(119,326 puan) tarafından
amin cok sagol
-Reklam-
0 oy
(1,045 puan) tarafından
2.doğumumu sezeryan yaptım ama o sancıyıda çektim çünkü planlı değildi aynı sancıyı çektim. Eltim 2.doğumu yaptı normal kolay oldu ilk göre dedi inşallah kolay olur sennkide canım
(63 puan) tarafından
İnşallah canım ama sanci ayniymis maalesef
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Hepsinde sancı aynı tek fark süreç doğum sayısına göre hızlanıyor Rabbim bi nefeste kurtarsın
(63 puan) tarafından
Amiiin insallah sanci ayniysa suresi cokta onemli degil her turlu cekicen
0 oy
tarafından
Bende çok korkuyorum ilki çok zor geçti ikinci kolay olur inşallah bazen karnım ağrıyor o bile korkutur beni aha dogurcam diyom dua etmeye başlıyorum:) Allah yardımcımız olsun inşallah
(63 puan) tarafından
Amiin inşallah canim hic tatli degil ama dogum sayesinde en ufak aciya tahammulim kalmadi valla
tarafından
İlki zor geçti sanırım
0 oy
(13,015 puan) tarafından
İllaki ağrı olur ama sen ilkine göre daha tecrübeli olacağın için daha güçlü olursun 
(63 puan) tarafından
İnsallah cok korkuyorum evet bi sekilde bitecek ama iste
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Daha çabuk bitiyo ikincide kolaylık kısmı o yoksa ağrı sancı aynı 
(63 puan) tarafından
Ne anladim ki o zaman bana gore sanci zordu zaten ya valla cok korkuyorum
(4,430 puan) tarafından
Daha kısa çekiyorsun işte bacım ilk dogumumda 24 saat sancım sürdü evde çektim gittim 2 saatte doğdu ikinci de 12 saat sürdü hastaneye gittim 1 saatte doğdu
(4,430 puan) tarafından
Rabbim kolay doğum nasıp etsin canım saglikls gelsin
0 oy
(7,376 puan) tarafından
İlkinde hem çok sancı çektim bebek ters döndüğü için hemde bebeğim ölü doğduğu için zor geri getirdiler bide dikişim çoktu o yüzden bende aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum bakalım nasip inşallah 2.si kolay olur sizinde inşallah kolay olur 
(63 puan) tarafından
İnsallah szinde kolay olur sağlıkla kucağına al insallah canim
(7,376 puan) tarafından
Hamile değilim henüz canım ama amin saol korkuyorum kızımda daha 1 buçuk yaşında bu yüzden daha düşünmüyorum
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Daha kolay oluyo kesinlikle. Vucut alismis oluyo ya. Ilk oglumda 17 saat sanci cektim 2. De 9. Yari yariya fark ediyo. Insallah sende de oyle olur
(63 puan) tarafından
Benim o kadar uzun surmedi 7 saatti keske bundada 1 saat falan surse en fazla:)
(1,554 puan) tarafından
Insallah cnm. Seninki cidden kisa surmus. O zaman bu da 3-4 saat surer kesin
0 oy
tarafından
2 dogumum kolay geçti. Sancı şiddeti bile asla ilk doğumla bir değildi. Hastaneye gittigimde 9 cm olmuştu 15 yada 20 dk da dogurdum.

Ilk doğumda nefes alamaz hale geldim 28 saat sancı çektim. 

2.de gercek dogum sancısı aksam 9 dan sonra basladı. Saat 10 a geliyodu. Daha yeni baslamisyir dedim. Sıklasinca hastaneye gittim. 11.bucuk gibi dogurdu

2 gun oncesi kasılma vardı orda rahatsiz oldum biraz
(63 puan) tarafından
Anladım canım inşallah benimde boyle olur ben 42 ye girerken dogurdum artik siskinlikten yuruyemiyodum bile çok zordu valla
tarafından
Canım cevremden gördüklerimin hepsinde 2. Kolay oldu. Benimkide cok kolay oldu o yuzden lohusalikta iyi geçti. Ilki zor oldugu icin travma oldu unutmak cok zorlasti
0 oy
tarafından

6 inci kolay oluyor cnm :woot:

0 oy
(1,019 puan) tarafından

Hamile falan olmadığım halde bunun cevabını gerçekten merak ediyorum bende:)

0 oy
(3,599 puan) tarafından

Canım benimde 26 günüm Kaldı ilk bebeğim bakalım nasıl olucak benide korku sardı anlatıyorlar bana şöyle böyle diyorum anlatmayın zaten zamanı gelince gorucem boşuna anlatmayin:D

0 oy
(8,581 puan) tarafından
Sezeryan oldum 2.si daha erken ayaklandım
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Yengem 5 doğum yaptı. Yani en son doğumunda çocuğun g3ldiğini bile anlamadı:) :) 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 882 göst.
0 oy
21 cevap 234 göst.
3 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 161 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 167 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu

379,886 soru

11,372,153 cevap

34,855 kullanıcı

...