0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kizlar şöyle soylim size bir oğlum var 2 yaşında eşimde dün bir tane daha evladimiz olsun dedi bende istemiyorum dedim çünkü kiradayiz hiç birseyimiz yok öteki geldiğinde daha çok masraf yapamam dedim annemde yok. Bir tane  daha getirr ikisini büyütür gidersin sizce yanlismi düşünüyorum
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

26 Cevaplar

0 oy
(2,871 puan) tarafından
Bu devirde çocuk büyütmek Zor oldu 

Ama 2 tane güzel ya. Hem diğeri büyümüş fazla zorluk olmaz 
(216 puan) tarafından
Öyle ama ben çalışmak ve evladimizin geleceğini yapmak istiyorum
-Reklam-
0 oy
(403 puan) tarafından
Birinin gelecegini sagla diğeri Allah nasip ederse durumunu toparlayınca yaparsın canim hem daha küçük bebeğin
(216 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum
(403 puan) tarafından
Mantıklı olan o canım
0 oy
tarafından
Kesinlikle 2. Cocuk yapma  su an kuzu.

Bir birey yetistiriyorsunuz .Yokluk icinde buyusun istemezsin demi ?❤️
(216 puan) tarafından
Evevt maalesef  geçim derdi zor
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Sonumuz hiç iyi gitmiyor. Sonun sonundayiz heralde artık 5 aylık kızıma bakıp bakıp ağlıyorum bazen kendime kziiyorum acabalar hiç bitmiyor.eger ikisinide gereken imkanı sağlayabilecekseniz olabilir iyi düşünmek gerek gerçekten çok zor
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eşin sana yardım etmiyosa çocuk bakmıyorsa sofrayı kurup kaldırırken elini sürmüyorsa hüç girme o işlere iki çocuk zor hele ki daha 2 yaşındaymış
(216 puan) tarafından
Yok çok şükür her isime koşturur ben şuan istemiyorum
(7,768 puan) tarafından
İstemiyosan yapma zaaten kabullenemezsn
0 oy
(308 puan) tarafından
Sana kendi durumumu anlatıyım, ben ev üstündeyim oğlum oldu eşim çalışmıyordu, bekledik şimdi olmaz dedik sonra eşim şehir dışına çıktı çalışmak için düştüğüm oldu, sonra atandı artık rahatız dedik  ev bizimdi borcumuz yoktu eşim memur oldu sevinciyle düşündük iki yıl olmadı, tam Hamile kaldım eşim borsa işine girdi 90 bin borç.. Ve kızım doğduğumda ona elbise alamayacak durumdaydım.. Demem o ki.. Kısmeti varsa gelir hiç bir zaman sorun etme canım maddiyatı, Tabiki en büyük etken şuan ki zamanda maddiyat ama Allah büyüktür sende istiyorsan olur ha dersin ki biraz daha büyüsün o da Bi seçenek
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Bu devirde çocuk bile lux oldu valla
0 oy
(489 puan) tarafından
Rızık Allah'tandir canım çocuk bereketiyle gelir sen bakabilirsen düşün bence 
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Canım nasip ya hakkında hayırlısı olsun bebegın okul cagına gecmeden dusunme derım ıkısı gun boyu evde cok perısan olursun.Istememekte dogal hakkın hayırlısı olsun 
0 oy
tarafından
Kızım çok zor bir bebekti ki hala öyle. Ama 5 aylık suan eğer imkanımız olsa bir tane daha gözüm kapalı yapardım. Rabbim isterse tabi. Ama özele gidiyoruz herşeyi masraf aylık 2bini buluyor coğu zaman. Eşim tek maaş. Sadece apart dairemiz var Baska birşeyimiz yok.o zaman ben de çalişaamam. Çok istiyorum ama bebeğimi düsünmek zorundayım onu dünyaya getirmek en kolayı. İmkan sunamicaksam zor. 
0 oy
(817 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşında bazen bende şimdi yapim birlikte büyüsünler ilerde bu büyür rahata alışırım diğerine cesafet edemem diye düşünüyorum bazen saçmalama kızım kendine gel önce birine gelecek sağla bakalım maddi manevi bir yet bakalım diğerine yoğunlaşacaksın bu ilk olanda daha minik ihmal edilecek dengesi bozulacak çocuğun diyorum 3 yıl sonraya erteliyorum bu planı 3 yıla Allah büyük bir evdeki büyüsün bir göreyim nasıl bir çocuk olacak çünkü her anne baba çocuğunu iyi yetiştirmek ister aktif birçocuk olsun istiyorum basketbola gitsin cimlastiğe gitsin kreşe gitsin bilmiyorum 10 tanede doğurursun iş doğurmaya kalsa önemli olan bakabilmek ihmal etmeden her anlamda. Zaten bu devirde düzende böyle devam ederse sittin sene ne evimiz olur ne arabamız onu beklersek de tek çocukla kururuz
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Yanlış dusunmuyosn ama oğlunun da kardeşi olması gerek bence hem dogana kadar oda 3 yaşına gelmiş olucak nerdeyse
0 oy
(535 puan) tarafından

Tek çoçuk zor bence benim kız yakamdan ayrılmıypr mesela bir de ileri de destek olması anlaşabileceği bir kardeş çok mantıklı ben de çalışmak istiyorum ama ikinciyi yaptım 3. istersem ilerde belki ikinci mecburiyet gibiydi bemim için şimdi kafam rahat 30 dan önce ikinciyi de alacağım kucağıma inşallah.Bence bir düşün sen de ölümü kalkmı hastalığı var en azından ikilemek lazım bence bizden sonra da yanlız kalmaz

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun çocuk yapmak için evinin ve varlığının olması gerekmiyor. O çocuga da yazık kardeş her çocugun hakkı bence. Bunu tek büyümüş kardeşsiz büyümüş olanlar anlar bence. Bende kiradayım üzerimize ne ev ne araba var tek eşim çalışıyo ama 3 çocuk düşünüyoruz yani. Herkesin tercihi tabi
0 oy
(112 puan) tarafından
Şimdi şöyle deyim 

Esin çocuğuna iyi babalık yapiyomu 

Sen kendini hazır hiddediyomusun 

Yavrun yaramazmi ve kardeşi kadirabilirmi 

Maddi durumunuz emmezse veya sütun gelmezse bunu kaldırıp her hafta için mamaya 200 lira verecek durumda mi 

Biraz dinlenmen için kocan sana yardimcimi 

Bak bende istiyorum çocuk kızım 4 yaşında ama bu soruları sorunca geri vazgeçiyorum 
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bu devir de çok zor. Benim de bir oğlum var bir tane daha istiyorum ama şimdi değil üç yaşına falan gelince 
0 oy
(303 puan) tarafından
Bence düşünceniz bana göre yanlış.

Her çocuk rızkı ile gelir,

İşk çocuğunuz kardeşten yana mahrum kalmamalı en azından derdini anlatacak bir kardeşi olmalı. Bu zaman da derdini sadece ailene anlatabiliyorsun. Çalışıp gelecek kurmak istiyorum demişsiniz çalışıp geleceği kurmak babaya aittir. Annenin sorumluluğu yeter ve atar bile bir anneye. Bence şahsi fikrim 2.ci olmalı hiç bir çocuk kardeşsiz kalmamalı sırtını dayayacağı bir kardeşi olmalı :)
0 oy
(66 puan) tarafından
Doğru düşünüyosun, benim oglumda 2 yasina girecek. Bende bi kardeşi olsun istiyorum ama maddi durumumuz düze çikmadan olmaz diyo esim, hakli tabiki. Arada esiyo öyle ama eşim olmaz diyo banada
0 oy
tarafından
Şu pahalılıkta çok zor canım 2. çocuk fazlasıyla yetiriyorsanız tabiki istenir ama yetmiyorsa zor. 
0 oy
tarafından
valla maddi imkan yoksa ikinci çocuğu yapmak doğru değil bence çocuk yapmak kolay önemli olan geleceği hazırlamak 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 275 göst.
0 oy
17 cevap 777 göst.

379,479 soru

11,359,844 cevap

34,838 kullanıcı

...