Ana Sayfa Bebek Kehribar Diş Kolyesi Nedir?

Kehribar Diş Kolyesi Nedir?

Bu kolye bebeklere anneleri tarafından, diş çıkarma döneminde alınan bir kolyedir. Bebekler diş çıkarma dönemlerinde yani 4-6 ay gibi takmaya başlarlar. Kolyenin kullanılmasının nedeni ağrı azaltıcı özelliğinin varlığının düşünülmesidir. Kehribar diş kolyesi aslında bir taş değildir. Aslında kehribar ağaçlardaki reçinenin taşlaşmış halidir.

Kehribar Diş Kolyesi

Kehribar Diş Kolyesi Ne İşe Yarar?

İbn-i Sina ve diğer bilim insanları tarafından içerisindeki amber asidi / suksinik asit ile %100 doğal antibiyotik değeri taşıdığından kullanmışlardır. Yüzyıllardır bilinen bu özelliği ile anneler tarafından da bebekleri için kullanılmaktadır.

Kehribar kolyeyi alırken nelere dikkat etmeli? bunun gibi bir çok soruyu duymuş ve görmüş olabilirsiniz. Bebekleriniz için kullandığınızdan özellikle orijinal olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü orijinal kehribar taşı süksinik asit olarak en yüksek orana sahiptir.

Yani kısacası kehribar diş kolyesi bebeğinizin diş çıkartma döneminde ki ağrılarını dindirmeye yardım etmektedir.

Kehribar Diş Kolyesi Nasıl Kullanılmalı ?

Satın aldığınız kehribar kolyeyi öncelikle ılık su ile yıkayıp güzelce kurulayın. Enerjisini arındırmak adına orijinal kehribar taşınızı torak kapta bekletin ve ılık sudan geçirin. Bu sayede kolyeyi enerjisini koruyarak uzun süre kullanabileceksiniz.

Kehribarı olumsuz yönde etkileyen madde oksijendir. Bu yüzden bebeğinizin teni ile kolyenin temas etmesini sağlayın. Bu sayede kolye ve oksijenin temasını biraz da olsa engellemiş olacaksınız. Deniz, havuz gibi nemli ortamlarda kullanmanız tavsiye edilmez.

Kehribar kolye vücut sıcaklığı sayesinde, uçucu yağlar deriye geçer. Bu şekilde etki edecektir. Kehribar diş kolyesinin etkisi bebekten bebeğe değişeceği unutulmamalıdır. Genellikle 24-72 saat gibi sürede etkisini gösterecektir. İlk etkiden sonra sürekli takılması gerekmektedir. Fakat takılı kalma süresi 4-5 saat olmalıdır. Kesinlikle ve kesinlikle ebeveyn gözetimi altında bebeğinizin kullanması sağlanmalıdır.

kehribar diş kolyesi

Kehribar Diş Kolyesi Ne kadar İşe Yarıyor Mu ?

Kehribar diş kolyesinin işe yaradığı açıkça görülmüştür. Sadece bebekler arasında sürenin fark ettiği saptanmışır. Yani bünyeden bünyeye farklılık göstermektedir. Kehribar diş kolyesinin işe yaraması için kesinlikle 4 aydan önce kullanılmaması gerekmektedir.

Kehirbar Diş Kolyesinin Faydaları

  • Kulak , boğaz ve mide yanmalarına iyi gelecektir.
  • Enfeksiyon riskini azaltacaktır.
  • Diş çıkarma döneminde ki salya akmasının önüne geçilmişitir.
  • Diş çıkarma dönemindeki huysuzluk, yüksek ateş gibi durumlarda, kehribar taşının sakinleştirici etkisi gösterilmişitir.
  • Zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirme yolunda ilerlemeye başlamıştır.

Bunun gibi birçok etkisi bulunan kehribar taşı için daha neler neler bekliyorsunuz? Sizlerde bebeğiniz için kehribar taşlı bir kolye almaya ne dersiniz?

Kolye Nasıl Etkisini Gösterir?

Kehribar kolye, aynı zamanda bileklik ya da halhal gibi aksesuarlar olarak da kullanılabilir. Vücut sıcaklığı sayesinde uçucu yağlar, hemen emilir. Kana geçişi de deri emilimi ile gerçekleştiği için kolaydır. Ve bu sayede etkisi daha çabuk görülür.

Kehribah kolyedeki boğulma riskinden dolayı bebeğinizin 4 aydan büyük olması gerekmektedir. Aynı zamanda her bir kehribarın arasında düğüm olmalıdır. Eğer bunlara dikkat ederseniz, bebeğiniz ağrısız bir diş çıkarma döneminden geçecektir.

Bunun gibi bir çok makalemizi okumak için tıklayın.

SON OKUNANLAR

GÜNCEL BİLGİLER

Alternatif Şifa

Bebeklerde Boğmaca Neden Olur, Nasıl Geçer?

Çocuklarda Uyurgezerlik

Bebeğin İlk 40 Günü Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gıda Alerjisi Nedir?

9 Haftalık Gebelik – Anne ve Bebek

21,256BeğenenlerBeğen
122,017TakipçilerTakip Et