0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından

Oģlum üç gündür hasta çok huzursuz huzsuz öksürüyor  ve iştahsız biraz zorlayıp verdiğim zaman balgam kusuyor doktor muayene etti ciğerleri iyi dedi ağrı kesici ve buhar yazdı öksürmekten boğuluyor yavrum burun akıntısı tıkanıklığı oluyor yatmadan önce soğan doğrayıp koydum başımızın ucuna ne yapayım başka yardım edin lütfen

image

10 Cevaplar

0 oy
(1,150 puan) tarafından

Valla cok gecmis olsun kiz ya cok üzüldüm :'( sogana karanfil batirinca cok etkili.oluyormus diye duydum bide sürekli ac burnunu ay serumla felan 

(1,150 puan) tarafından
Kiz serum dedigim serum fizyolojikle ac sık sık burnunu o buhar makinasi her eve lazim gercekten ama cok pahali ya cok gecmis.olsun bebekler cocuklar keske hic hasta olmasa cok uzuluyorum
(1,150 puan) tarafından
Kiz bu arada yazmayi unuttum benim kiz gecenler 39 oldu atesi 4 gun surdu ama geceleri ben coraplarina limonu sıktım islancak.kadar sıktım gece hic ateslenmedi  hemende düşürdü belki sana da faydasi.olur ya
tarafından
Hava mak pahalı ama gerçekten bebekli evde çok ihtiyaç. Maddi durumunuzu zorlamayacaksa almaya çalışın mutlaka tıkanıklık başka türlü geçmiyor. Bende kış başında bebeğimin burnu tıkandı sürekli serumla açtığımi sanıyordum meğer ciğerlere inmiş bilemedik zatürre olmuş yavrum Allah korudu . Bir hafta hastanede yattık süreli hava verdiler , iğne ilaç serum derken anca kendine geldi. Sonra hemen aldık şimdi biraz tikanda hemen hava veriyorum açılıyor çok şükür.
(1,465 puan) tarafından
Sordum en son 2 3 ay önce 280 demişti ćocuk doktoru rapor yazıyor ve bir kısmını devlet karşılıyormuş òyle yapmaya ćalışıcam
tarafından
Hiç öyle birşey duymadım varsa iyiymiş. Bize dr alabilirseniz iyi olur devlet karşılamıyor  malesef demişti . Kendimiz aldık.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ayağının altına zeytinyağı sarımsak kürü

Limon kes ayak altına köy

Vicks al ayakaltına sür 

Tereyag pekmez karışımı öksürüğü kesiyor

Bonyo ettorsen güzel olur ılık bi şekilde eğer hala düşmezse ilaç ver 

Ilactam sonra tekrar çıkarsa hemen doktora git enfeksiyon vardır belki
(1,465 puan) tarafından
Ağrı kesici verdim cnm gece yatmadan visk sümüştüm ama hem gece hemde sabahları bòyle ateşi çıkıyor banyo içinde evimiz sobalı ve güneş enerjili yani şofbende yok anca güneşli havalarda suyumuz sıcak iki gündür hava bulutlu yaģmurlu olduģundan sıcak suyumuzda yok kalkıp ısıtayım diycem kucağımdan inmiyor bıraktığım an başlıyor ağlamaya
tarafından
Anom ya şu yapsan koltuk altlarına başına koysan canım ya geçmiş olsun
(1,465 puan) tarafından
Düştü çok şükür kuzum sağol ama 3 gecedir böyle çekiyor yavrum
tarafından
Banyo yaptıracağın zaman güneşi bekleme sobanın üstüne su koy hemen ısınır zaten. Sobalı evde büyüdüm annem hep öyle yapardı.
(1,465 puan) tarafından
O saate kadar sobada sıcak su kalmıyor ki kuzum
0 oy
(197 puan) tarafından
Ayy 3 gündür bende aynısını çekiyorum hastane hastane gezmekten yoruldum artık 4 aylık 3 kez hava verildi kan alındı kaka tahlili röntgen filmi çekildi Şu 3 gün okdr kötü geçiyor ki öksürük balgam ateş sessi kısık hiç çıkmıyor ağlaması bile duyulmuyor aşırı derecede ishal bronşit olmuş doktorum dedi ilaç verdiler bu gün kullandım daha yeni akşama doğru biraz iyi oldu antibiyotik, parol , burun spreyi verdiler nasıl bronşit oldu anlamadım ev derecesi gayet iyi dışarı da çıkmıyoruz aşı olamaya gidiyoruz sadece ama maalesef ki olmuş rabbim şifa versin inşallah benimkine de seninkine de :((
(1,465 puan) tarafından
Bizim her gün gidiyoruz ablasını okula bırakıyoruz ama bn battaniyeye sarıyorum bebek arabasına koyuyorum birde üstüne yağmurluğu takıyorum eltimlerde hasta oldu evleri buz gibiydi gözün aydına gidelim dedi illa eşim eski evlerini satıp yeni ev almışlar diye anam gitmez olaydım olan oğluma oldu
(197 puan) tarafından
Ayy üzüldüm valla şuan bizde yaşadığımız için biliyorum çok zor hangi ilaçları verdiler sana canım ?
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum yazdım alta hangi ilaćlar olduğunu
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bacim ağlar biraz ama kasıklarına başına koltuk altına sirkeli su üstünü de soy viks varsa evde sicak suya at erit odaya koy eğer biraz büyükse burnuna da dokundur
(197 puan) tarafından
İnşallah hemen iyileşir paşa benimki şimdi biraz daha iyi bize de KLAVUNAT(antibiyotik)
Parol ve rhinfant (burun spreyi)
Verildi hastanede 3 kez hava verildi bu gün akşamda kontrole gidicem
(1,154 puan) tarafından
Ecem lina dalga geçer gibi cevap vermedim o sirke zararlı dedi bende bize birşey olmadi dedim şimdiki doktorlar önermiyor ama bazı çocuklarında ateşini düşüremiyorlar bizde böyle düşürüyoruz
(3,525 puan) tarafından
Yavrum anladım ama ateş düşmüyorsa mutlaka bir başka sorun var demektir sirke çözümü değil demek istiyorum bize bişe olmadı diye güvenemeyiz ki canım
(1,465 puan) tarafından
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar devam ederse ilerleme olmazsa tekrar gòtürcem antibiyotik yazmasını söylüycem zaten dün yazmaması hata
(197 puan) tarafından
Bu gün tekrar gittim başka bı hastaneye canım aynı tahlili yaptılar aynı ilacı yazdılar bende var dedim dün aldım dedim bunu kulan antibiyotik çok iyi gelir hemen düzelir dedi doktor hemen git yazdır
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Kesinlikle yapmanı istediğim bir tarif var yap hem balgamı rahat atıyor hem öksürük kesiliyor. Keçiboynuzu özü içine çörek otu yağı koy yedir. Ateş icinde 2 sarımsak rendele zeytin yağı koy karıştır biraz dışarda beklet soğusun yopuklarina sür çorabı giydir benim kızımda hasta olduğunda bizi bunlar kurtardı
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum çok sağol mutlaka yapıcam keçiboynuzu pekmezi var ama çörek otu yok arkadaşa sipariş verdireyim olmasa viksi de gece yatmadan sürdüm ayaklarına gòğsüne ama gecenin bubsaatlerinde 3 4 5 gibi çıkıyor ateşi birde sabah erken saatlerinde
tarafından
Öyle oluyor benim kizomde 3 gündür dişle uğraşıyoruz ateşi hep gece çıkıyor ağrısı gece başlıyor
(1,465 puan) tarafından
Bizimki soğuk aldı eltimin evinde millet yeni eve geçince göz aydına gider biz daha eve geçmeden gittik eşim yüzünden olan çocuğa oldu
tarafından
Ah bu eşler anlamazlar dinlemezler. Evmi kaçıyor Sanki
(1,465 puan) tarafından
Kaçıyordu kovalayıp yakaladık sonrada oğlan hasta oldu işte sonuç
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sana bir kaç çok özel tarif vereyim.

2 çay kaşığı elma yada üzüm sirkesi üzerine 5 çay kaşığı kadar su koy.. Bunu karıştır 2 çay kaşığı kadar bebeğe içir. Hem vücuttaki mikrobu öldürmeye hemde ateşi düşürür tekrar yükselmesine engel olur.

1yemek kaşığı üzüm pekmezini bir çay kaşığı tereyag koyup bunu yag eriyene kadar tavada ısıt. Işık hale gelince bebeye 2 çay kaşığı içir. Boğazdaki balgamı çıkarmasına yardımcı olur

Yarım çay bardağı ılık suya yarım limonu komple sık içine bebek 1 yas üstü ise bir çay kaşığı bal koy karıştır içir. Mide bulantısı kusmaya bas dönmesine mide üşütmesine iyi gelir

Çaydanlıkta bir sürahi suyu kaynat içine eczaneden okaliptüs yagı yada nane yağı al içine damlat petegin üstüne koy. O buhar bebeğin nefesini açacaktır. Son olarak nefes darlığı sorunu olan çocuklar için kaynamış ve çok az ılımış suya sirke limon karabiber koyup üzerine bir havlu örtüp bebeği bu buhara yüzünü yakmayacak şekilde tutarsan bebeğin solunum yolları açılır. Bebeğe bol yemek değil bol su içir... Doktorun verdiği her bir ilacı tam saati saatine içir. Sırtına ve göğsüne hiç kullanılmamış havluyu sar bir kaç gün hiç cıkarma. Bronşit i önler var olan bronşit in daha cabuk iyi olmasını saflar. Ateşli bebeği ılık duşa sokma üzerini çok soyma. Ateşli insan üşür. Terleyerek atması lazım. Eğer ateşi düşsün diye soyar yada ışık duşa sokarsan ateşi anlık olarak düşer ertesi gün hastalık daha çoğalır. 
(1,465 puan) tarafından
Çok faydalı bilgiler tavsiyler paylaşmışsın çok teşekkür ederim kuzum Allah razı olsun mutlaka yapıcam söylediklerini evin içinde yapışık ikiz gibi geziyoruz kanguruya koydum sırtıma bağladım öbür türlü yerimden kalkmama izin vermiyor ağlıyor devamlı
0 oy
tarafından
Kıyamam kuzuma. Bizimde burun tıkanıklığı oldu biraz da oksururuk vardı. Sürekli serumla burnunu aç , tıkalı kalınca ciğerlere iner Allah korusun. Havayı mutlaka düzenli ver hatta Dr verdiği şekilde bitince , içine serum damlat öyle ver maksat hava almış olsun onun hiçbir zararı da yok ilaç olmadığı için..ve en önemlisi hava verdikten sonra sırtına pat pat yapmayi unutma. Geçmiş olsun. Yerli kalmasın sırtına mutlaka havlu koy , üstünü sık sık degistir . Bana eczacı tavsiye etti ayağının altına bebek viksi sürüp çorabını giydiriyorum. Ya da göğsüne birazcık sürüyorum ama sen yine de sorup kullan kaç aylık bilmiyrm çünkü.
(1,465 puan) tarafından
11 aylık cnm hava verdi ďe bugar makinası yok arkadaştan alırım dedim onun kızı da hastaymış napıcaz bilmiyorum
tarafından
Hava vermeden iyi olmuyor ama almaya çalışın ucuz dahi olsa iş görür
0 oy
tarafından
Ateşini düşürmek için limon kes çorabını onla islat giydir çok etkili geçen yaptım. Ateşi vikmaya devam ederse tekrar götür doktora antibiyotiğe başlamak gerekebilir. Öksürük içinde uyurken ayağının altına zeytinyağlı sarmisak sur cnm. Geçmiş olsun
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum jnşallah iyileşir kaç gündür kafa kalmadı bnde ne gecemiz belli ne gündüzümüz yapışık ikiz gibi geziyoruz evin içinde
0 oy
(485 puan) tarafından
Balla zencefili karostir yedir canım üstüne su içir tabi bebek 1yas ve ustuyse :) oksuguru geçiyor hiç olmadı sleerli su yap ılık ver oda keser öksürüğü ve kusma içinde metpamid suurp kullanmak gerek canım ama öksürük kusturuyot galiba geçmiş olsun ateş için de suurp çok kötü olursa hasatneey git serum taktir canim
(1,465 puan) tarafından
Nisan 19 da bir yaş olucak inşallah cnm
(485 puan) tarafından
İstersen ver canm sen bilirsin. Ben 9aylikkrn vermiştim alerji olmadi
0 oy
tarafından
Bronşit olmuştur sanırım 
(1,465 puan) tarafından
Dün muayene oldu ama bişey söylemedi doktor ciğerleri iyi dedi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 179 göst.
11 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 161 göst.
0 oy
5 cevap 80 göst.
12 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.

377,811 soru

11,308,062 cevap

34,739 kullanıcı

...