0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (0 puan) tarafından
Kızçelerim lütfen önyargısız okuyunuz yazmak istemezdim lakin alıştım okuya okuya ve merak ediyorum benim gibi benzer duygular yaşadınızmı öncelikle pronlemli bi ailede büyüdüm ruh hastası bi babayla annemöe konuşamıyorum şimdi kardeşimlede 2 sene önce evlendim stresli oturmayn bir evlilikti sadece bugüne kadar sınava çalışmaya ne zmn niyet ets3m ya babam yada hayat şartlrı oldurmuyordu belkide ilk kez fırsatını bulup ders çalışmaya başladım sıfırdan lakin 9 haftalık hamileyim herşey güzeldi ama şuan yine zor olacak hiç bişe düzelmiycek derste çalışamıyorm yani bi isyandayım bbeeği kabullenemiyorum pskoloğa gidicem ben sadece atanmak ve kurtulmak istedim polikistik overdım doktor ilaçsız zor dedi ve pat 6 haftalıkken öğrendim canına nasıl kıyabilirim onun ne suçu varkii ben eskisi gibi olmak için bu kadar heycan ve hayatta olumsuzluklara karşı direnen mutlu olabilen insanlar gibi olmak istiyorum napıcam bilmiyorum bu sorumluluğa girmek nefesimi kesiyo hayatım bitmiş gibi hissediyorum kendime kızıyorım ama nafile yinede aynı duygular napmalıyım 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuğunu kucağına alınca hayata dolu dolu bağlanacaksn merak etme 
(0 puan) tarafından
Eşimin ailesi hatta eşimle hayata bakışımız çok farklı ben mutlu olamıyorum sürekli boşanmaktan konuşuyorduk şimdi bebek olunca bilmiyorum iyice batacakmışım gibi bir kez pikniğe gitmedik bir kez üstüme başıma ihtiyacıma baköadı hep ailesi ve borç ne değişecekki daha kötü olmasın aile olarak hissim yok
-Reklam-
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Ne olarak atanmak istiyorsun canım ? Bebeği doğurmazsan atanacagin kesin mi? Sen bebeği kucağına al bak gör her şeye değer bir duygu olduğunu. Olmadı bir psikologa görün iyi gelir
(0 puan) tarafından
Sağlık teknikeriyim çok zor şartlarda okudum kendi ayağmın üstünde durdum lakin bişeyler kaderde oluyo ve tepetaklak oluyosun şuan kötüye gitmesinden korkuyorum bikere 2 senedir bu şehirde bile kalmak istemiyorum atandığım yere gelirse eşim gelecekti bu şekilde olmalıydı sınava çok iyi özümseyerek sistemli çalışıyordum 1 Ydır bıraktm çünkü uyku bulantı anlamada zorluk yaşıyorum okudığumu anlamıyorum ve çok emek ettim bu benek annemden ananemden teyzemden gördüğüm hep olan annelere oluyor babalara bişe olmuyo biz bitiyoruz boşa yaşanmış bi hayat ben istemiyordum çocuğu atandıktan sonra istiyordum neden diye sorguluyorum neden
(1,685 puan) tarafından
Yani şöyle soylyim ben de öğretmenim sınava o kadar motivasyonlu çalıştım ki ama yok olmuyor gerçekleri gorebildim. Çocuğu aldırsan atanacağın kesin mi eğer çok istersen çocukla da çalışırsın hamileyken de bu kadar takılma üzülme Allah vermiş bak o kadar çocuk isteyen var.
(1,685 puan) tarafından
Hepimiz emek verdik okuduk benim okumak için çektiğim cileleri bilemezsin o kadar emek verdim okudum öğretmen oldum. Özelde çalışıyorum aldığım asgarî ücret çoğu zaman lanet ediyorum. Ama atanamyorum sonuç değişmiyor asla atanamicagimi da biliyorum her gece rüyamda atandığımi görüyorum. Ama hayata kusmedim çocuğum oldu iyi ki olmuş
(0 puan) tarafından
Öğretmenlere allah yardım etsin arkadaşım bu sene atandı 1 senesini yok saydı dersten kafasını kaldırmadı herkes için zor umarım bende iyiki çocuğum olmuş derim allah beni başka şeylerle sınamaz umarım  pes etmezsin beni en çok kamçılayan şey dağdan inme kaynanamın herkesin içinde bana 15 yaşımda gibi davranması ve bunu en başta değil 2. Senemde. Baktiki atanamıyorum yani zor ama bem sadece isyandayım işte birkerede azıcık kolay olsun istedim
(1,685 puan) tarafından
Herkes ister cnm Türkiye şartları ne yapacaksın... Sağlıkçılar in atanmasi daha kolaysa inşallah atanirsin bnm öğretmen olarak atanmam bölümümde çok zor ama napayım hayat devam ediyor
 Emin ol iyi ki olmuş diyeceksin. Kaynanana kimseye takılma sen onlara dağdan inmiş gibi davran hiç umursama okumuş etmiş insansın herkese hakki kadar davran kendini ezdirme hayatinw bak
0 oy
(268 puan) tarafından
Canm benimm simdi hamilesin buna alismak az zaman alir ama sen bunu iyi degerlendirmeyi bil. Hamileyim diye is guc birak bol bol dersinj calis yavrunda sana sans getirsin. Imkansiz yok sadece azmet. Kocanada bol bol naz yap kendine baglamaya bak.psikologada git rahatlarsin destek alirsin
(0 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum lakin eşim asla düzelmeyecek biliyorum elimden geleni yapıyorum ama test çözerken nile uykum geliyo bi ümit belki 12.haftadan sonra geçer diye düşünüyorum ama inanın cahilden çok arsızlarla uğraşmaktan çöktüm bu kadar güçsüzken nasıl bebeğime karakterli olmayı öğretebilirim ki
(268 puan) tarafından
Uzun planlar yapma akisina birak biraz. Gun dogmadan neler dogar iyi dusun. Sen amacina odaklan uykunun gelmesi sadece hamililkle ilgili degil calisirken tam kendini veremedigindende olur.Dua her kapiyi acar. Bizim planlarimizin uzerinde planlar var canim Rabbim bize daha guzel kapilar acar sen yeterki istemeyi bil ümitsiz olma.simdi icinde bir can buyuyor senden bir parca cok sev onu o sana nice kapilar acacaktir
0 oy
tarafından
Atanacağin kesin değil canım problemli bir ailede Büyümussun benim arkadaşımda evlenir evlenmez hamile kaldı kabullenmedi ve hala daha kabullenemiyorum diyor 3 yaşında çocuk bende problemli bir ailede büyüdüm ve çocuğum olursa onla birlikte büyümek çektiklerimin zerresini ona yaşatmayı düşünüyorum sen kabullenmek için elinden geleni yap onun sana ihtiyacı var
(0 puan) tarafından
Elbette kesin değil ama emek veriyorum bebek büyük sorumlulul ona bu hayatı yaşatmak istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 306 göst.
0 oy
7 cevap 212 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ruken kara (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.
0 oy
1 cevap 86 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Meryemhifa (22 puan) tarafından soruldu

380,455 soru