0 oy
194 göst.
Aile kategorisinde (2,623 puan) tarafından
Iki tane ufak bebeğim mesela 

Anneme giderim hizmet bekler ama çocuklara bakmaz bakıyor gibi yapar bende o yüzden evinde iş yapasım gelmiyor biri 3 yaşında diğeri 1 buçuk çocuklarım herseyden önemli 

Kaynanama giderim Allah var ne esim ne kaynanam iş beklemez sen cocuklarinlq ilgilen çok hareketliler başlarına biniş gelmesin der kaynanam o yüzden iş yapmam 

Ve çok önceden bi akrabamizin çocuğunun başına çok kötü olay geldi gelin iş yaparken babaanne dede torunla ilgilenecez biz demişler tarlaya götürüyorlar dede tarlayı süren bi alet var onu kullanırken makinayi elinden kacirttiyor ve 7 yaşındaki torununun bacağını kaptiriyor cocugun bacak paramparça oluyor suan 14 yaşında halen atlatamadi o psikolojiyi hem çocuk hem anne baba hemde babaanne dede o yüzden çocuğuma bakamayacak yerlerde iş yapmam gozlerim hep çocuklarımın üstünde olur ve sürekli arkalarindayim 

Sizce haksizmiyim böyle düşünmekte sonuçta bu benim fikrim 

5 Cevaplar

0 oy
(1,059 puan) tarafından
Olacak varsa illa olur canim Allah korusun. 
(2,623 puan) tarafından
Ya olacaksa tabiki olur ama ihmalligi sevmiyorum ya
(1,059 puan) tarafından
Tabiki dikkat ediceksin canm islerden daha onemli bebekler
(576 puan) tarafından
Tedbiri elden bırakmamak lazım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben iki taraftada elimi bir şeye sürmem 
(2,623 puan) tarafından
Oh mis en guzeli aslında
tarafından
Valla öyleyim ben yokmuşum gibi davranın diyorum :D
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Yerden göğe kadar haklısın asıl annenin sana destek olması lazım şu aşamada ileride elden ayaktan düşme aşamalarındada sen evlatlık görevini yapacaksın yanlarında olacaksın şimdi önceliğin çocukların.
(2,623 puan) tarafından
Çocuklarım büyüsün diyorum siz demeden herseylerinizi yaparım çünkü şuan oğlum ufak kızımı surekli ittirip vuruyor korkuyorum biyerine bisey olacak diye
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla bende eskiden çocuklarımı ihmal eder eşşek gibi iş yapardım gene de yRanamazdım. Şimdi hiç bir işe elimi sürmem anneme zaten senede bir en fazla iki kez giderim kaynanama da ayda bir yada iki kez. Umrumda değil. Şuan 6 aylık bebe ile ev temizliği yapıyorum kimse bana bebek bakmak için bile gelmiyor. Bundan sonra karar aldım yediğim yemeğin bulaşıgınu bilr yıkamıycam. 
(2,623 puan) tarafından
Gelmezler tatlım bide evime geldiklerinde hiç bisekilde hiç bir işime karistirtmam mesela
0 oy
(7,049 puan) tarafından
Yapmak zorunda değilsin zaten canım benim annem bana geldiğinde bile beş dakika durmaz yemeğime kadar yapar sırf yemeklerini özlüyorum diye.

Kaynana da yüzüme bir şey demez ama arkamdan iş yapmıyor diye söylenir belki iyi bir kaynana olsa yapardım ama içimden gelmiyor o yüzden sadece bulaşık falan yıkarım o kadar. 

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 130 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 164 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 206 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 515 göst.