0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (746 puan) tarafından
tarafından kapalı

Ben 23 haftalık hamileyim ve eşimin ailesiyle birlikte yaşıyorum eşim 4 ay önce yurtdışına çalışmaya gitti eşimin ailesi ben hariç 5 kişiler iki tane ikiz kardeşi var ve 18 yaşında bir tane daha kız kardeşi var ben ikizleri sabah kahvaltılarını hazırlıyorum yiyorlar ben zorlaya zorlaya tabi kıyafetlerini giyiyorlar saçlarını yapıyorum babası gelip götürüyor okula biraz dinlenip evin işini yapıyorum geri saat 5 buçukta geliyorlar ben yemeklerini yapıyorum sofrayı bile açıyorum yiyip kalkıyorlar çaylarını alıp geçip oturuyorlar bulaşıkları tek başıma yıkıyorum bazen bulaşık Makinesine atıyorum yani anlamıyorum benden daha ne istiyorlar sonuçta artık öyle eğilip kalkamıyorum zorlanıyorum yani 18 yaşındaki olan geçip odasında oturuyor gelipte yardım etmiyor dün annesi benimle konuştu işte sende bu evin kizisin kendi evinizde yapıyordun fln dedi bende bu evde bir ben yaşamıyorum dedim ben bir odayı temizleyim geri bakıyorum küçük kardeşleri oraya geçip kağıt fln parçalıyor eşim geri annesiyle konuşurken biraz durgun olduğunu görmüş demiş eğer sözünü dinlemiyorsa annesigilin oraya koy ben gelene kadar orda dursun daha gelmesine 9 ay var yani bana akıl verin iki üç gündür başım ağrıyor düşündükçe :'(

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

8 Cevaplar

0 oy
(11,166 puan) tarafından
Ailenin yanına git imkanın varsa onlar sana bakması gerekirken şuan kendilerine bakitiyorlar ayıp yaptıkları 
(746 puan) tarafından
Daha bunların üstüne üçlü test tahlilim birinde pozitif çıktı birde öyle bir zorlandım daha hastaneden geliyordum çocukları okula hazırlıyordum
(11,166 puan) tarafından
Sen kendinle ilgilen kuzum bosver git annenlere koca çocukların neyini hazirlican valla biz kendimiz kalkar hazırlanır giderdik kendi işlerini görsünler bi zahmet
(746 puan) tarafından
8 9 yaşındalar daha her pazar herkezin ütülerini de ben yapıyorum ben kendi kıyafetlerimi ütüleyemiyorum ayakta çok durmayim diye ama onlarınkini yapıyorum söz gelmesin diye ama yaptıkça daha çok geliyor
(11,166 puan) tarafından
Yapamıyorum de ağrım var de bisiler de bosver yaranamazsın nasilsa  düşünen insan daha yapma der sen de zaten yiyip içip yatacak değilsin bi işin ucundan tutarsın ama bütün işi sana yuklemeleri insanın canını sıkar bosver elini sürme
(746 puan) tarafından
Buzdolabıni silmiyormuşum fırını fln da aynı şekilde tamam da ben diğerlerini yapıyorum onları da siz yapın kızı lafa ve paraya gelince iş yapmasını biliyor normal bir günde okuldan geldiğinde yapamaz mı annesi bir iş yaptırmaya kalksa benim bugün evde olduğumu mu görüyon diyor seslenmiyor bu kez
-Reklam-
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Kaynananın eli neresine kaciyi sen bunlari yaparken bence ana anın evine git yani 9 aysa dokuz ay gebe halinle hizmet et bide kıymet bilmesinler
(746 puan) tarafından
Maaşı düzenli bir şekilde yatmaya başlasaydi daha ilk aylığını bu ay alacak o da birazı ztn bebeğin masrafa
(4,431 puan) tarafından
O zaman az daha sık dişini basım olmuş olacağı kadar napcan
(746 puan) tarafından
Yani sabır ediyorum bu günler geçecek diye
(4,431 puan) tarafından
Elbet geçecektir canim
(746 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Madem öyle git kız elin kahrını çekicene git annenlerle yaşa vala daha iyi
(852 puan) tarafından
Hmmm ..Ailenin tek erkek cocugumu ?ya iyi de canm be alaka ya hasta olduğunda anasi götürmeyecejte kim götürecek ne saçma bir bağlanma bahanesi ...biz çocuklarımız hasta olduğunda hangi baba bekliyor sabaha kadar ilgileniyor hasta çocukla anne varsa eğer...ev ev üstüne olmaz altli ustlu bile oturmuyor şu zamnda kimseyle yinede senin hayatın yakın olsun ama ayrı olsun eviniz ozelin bile olmaz eşinle...sevsenizde birbinizi hep huzursuz hep mutsuz olursunuz
(746 puan) tarafından
Evet tek erkek çocuk annesi o sıralarda babasıyla boşanmışlar yani onları da anlıyorum daha sonra geri babası annesiyle barışmislar yani zor zmnlar geçirmişler
(852 puan) tarafından
Tek erkek çocuksa bilemiyc3m canm .ama ne olursa olsun sen o evde mutlu olamazsın...seni hamile halinle tüm evin yükünü bindiryolar baksana ...madem o kadar çok çekmişler Allah korkusu olsun biraz ...ama sen ben hepsinin üstesinden gelirim diyosan da senin bileceği bisey  eşinden eminsen her daim bana destek olur diyosan ki zannetmiyorum onların ayağına vermiş seni bu yüklü halinle...peygamber soyundan bile gelmiş olsa anasi oğlunu sana karşı kullanır onun lafıyla yaşamak zorunda kalırsın...ya mesela evin iisi var diye atıyorum yemek yok bilmem ne diye eşinle bas basa bir yere bile gitmek belki sorun olacak ...tanikdie zor şeyler yaşamış olabilirler kimin hayatı kolay ki?ama önce sen kendini düşünmelisin çünkü anne olacaksın bir anne ne kadar mutlu huzurlysa bebekte o kadar mutlu huzurlu olur herseyi 8yi düşün karar ver derim
(746 puan) tarafından
Ben eşim gitti gideli ztn bir mutsuzluğum var evet evin işini hepsini benden bekliyorlar eşimle anlatmıyorum ama annesi anlatıyor iki gün önce baya tartıştık eşimle işte dedim o kadar her şey yapıyorum bu mu gözünüze batıyor dedim söyle o zmn konuş annemle dedi bende daha fazla uzatmak istemiyorum benim moralim ztn bozuk daha da bozulmasın yeter dedim iki üç gündür doğru düzgün konuşmuyoruz annesine dediği kelimeyi söyledim beni istemiyorsan ben şimdi çıkar giderim dedim daha sonra sen böyle devam edersen gelirim oraya çocuk doğunca yüzünü fln göstermem demeye başladı
(852 puan) tarafından
*** göstermez ...bilmedim mi canm ya .hamileyim de geç yat cok sancim var de annenne git yada
0 oy
tarafından
Kız kalk git babanın evinde bekle kocani. İkizlerin annesi yok mu da sen yedirip içirip giydiriyon saçlarını yapıyon. Valla bazı insanları anlamıyorum yani ne diye evde ki gelini hizmetçi gibi görüyorlar. 18 yaşında ki de kalksın bir işin ucundan tutsun bir zahmet.

Valla canım ben olsam giderim annemin yanında otururum orda doğumunu yaparım. 
(746 puan) tarafından
Bu sene son senesi olduğu için okuldan dershaneye geçiyor ama neredeyse haftanın 3 4 günü gitmiyor eve gelip yemek yiyip odasına gidiyor benimde artık zoruma gidiyor yani bu evde benden önce nasıl yaşıyorlardı
tarafından
Ay ne olursa olsun canım 18 yaşında yani artık kendi bulunduğu evin işini yapabilir. Yapmalı da. Böyle sorumsuz anne babalar yüzünden evlenince cok zorluk çekiyor genç kızlar
(746 puan) tarafından
Bende bazen pişman oluyorum niye evlendim ki diye
0 oy
tarafından
Canım sen haklısın ama yüz göz olma sakın. Eşine anlat o konuşsun. O derse alınmaz. Hemde direkt şikayet eder , tenbihler gibi konuşmasın.

Kızlar Tuba ablanıza yardımcı olun bu dönemde. Geçici bir süreç. Ağrıları çoğalıyor. Esgisinden daha çabuk yoruluyor. Sizde boş zamanlarınızda yardımcı olun , evi dağınık bırakmamaya özen gösterin gibi. Yoksa direkt Tuba öyle dedi böyle dedi derse , seninde o evde huzurun kaçar. Eşine de böyle izah et canım .
(746 puan) tarafından
Eşime ztn her gün ne yaptığımı ne yaşadığımı anlatıyorum ama çocuk işte diyip çok bir şey demiyor çocuklara mesela kız kardeşininde hiç bir şey yapmadığını söylüyorum o öyleydi ztn sen yap diyor bana eşim
tarafından
söylemesi lazım. Ama kırmadan dökmeden
(746 puan) tarafından
En çok bana söylenir işte daha ben bile 20 yaşındayım bu kadar yük taşımadim bu zmna kadar
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Daha iyi olursa annenlere git cnm . Ama annenler laf ederse kal orda. Oran buram ağrıyor ağrım sancım var hamileyim de yat biraz naz yap
(746 puan) tarafından
Aramız yarım saat fln annem her aradığında ne zaman gelecksin hani gelmiyorsun diyor birde en küçük çocuğu benim ister istemez özlüyor bir şeyde diyemiyorum bu kez ama bir iki haftaya kadar giderim kalırım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
sorun esinde seni zaten onlara hizmet yap diye birakmis bide annesine dio ki sozunu dinlemiyorsa annesine gonderin ne demek ya. 24 haftalik hamile karin onu bide annene kardeslerine hizmet etmio diye anasina gondertio. sen once kocanin dizginlerini bir tut o bu muameleyi ederse ailesindende farkli bsy bklenemez zaten
(746 puan) tarafından
Eşim annesine çok düşkün beni annemle karşı karşıya getirtme diyor ama beni unutuyor sabir et gelecem az kaldı diyor ama annesine niye bir şey diyemiyor onu anlamıyorum
(11,217 puan) tarafından
benim esimde annesine cok duskun ama bende hayatinda onemli biriyim dimi. benimlede karsi karsiya gelmeyi goze almamali. o anneside sen kimsin ? o zmn senle karsi karsiya gelsin sorun yasasin ki artik annesine karsida seni korumayi ogrensin. ne azi 9 ay sonra gelcek diosun 9 ay cekicek misin. annene git o zmn
(746 puan) tarafından
Ne daha doğsun bahçe evi var normal dairesinde kalmayacağım doğum yapınca kendini orda iyi hissediyor ve ev kirlenmesin diye doğumdan sonra bahçe evine gidecekmişim
0 oy
(852 puan) tarafından
Ne insanlar var ya vijdansiz insanlardan nefret ederim ...anneler çocuklarıniza sorumluluk verelim küçük yaştan itibaren verelim yaşına göre yapsınlar. 18 yaşına gelmiş kazık kadar bir ise el atmaması...o ananın yetiştirdiği kiz da o kadar olur işte...ailenin yanına git sorman kabahat durman ayrı kabahat güzelim  .ayrıca eşin ne kadar saçma bir c3vp vermiş sözünü dinlemiyorsa ben gelene kadar yolla ne demek ya .annesi neden yardı etmiyor 
(746 puan) tarafından
İşte annesine baksan vicdanli sözünü kızına geçiremiyor bana söz geçirmeye çalışıyor

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 991 göst.
23 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 213 göst.
13 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Ruyaaaa (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 272 göst.
12 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 201 göst.