0 oy
526 göst.
Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
Merhaba kızlar, evliliğimin başından beri eşimin ailesinin yaptıkları yüzünden çok problem yaşadık sonra bu olanların sadece bizi yorduğuna karar verdik eşimle, sonra Rabbim bir kız evladı nasip etti şükür çok ufak daha ve ben gurbet geliniyim ,bebek doğdu doğalı doğru düzgün yemek yapamadım ,uyuyamadım,duş bile alamadım  sorum şu kızlar siz bunları yaşarken bir sokak uzaklıkta olan kayınvalide ve görümcelerin  bir çorba bile göndermemesi hatta yalandan ihtiyacın var mı diye bile sormaması karşısında tepkiniz ne olurdu, torunu bile ayda bir zar zor merak ederler ama kendi kızları için durum başka her türlü destek var sorduğunda da onlar çalışıyor o yüzden destek oluyoruz sen evdesin kendin baka getiriyor lafı 

26 Cevaplar

+2 oy
(119,338 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
balik bastan kokar derler yaa bastan problem varmis umursama kimsesizlerin kimsesi rabbim var uzulme allah buyuk gun gelir onlar senin bi tas corbana muhtac olurlar
-Reklam-
+2 oy
(373 puan) tarafından
Ne diye minnet ediyorsun. Benimde bebeğim çok ufak çok şükür iyi kötü yapıyorum yapamqsmda kimseden birşey beklemem heleki evliligime zararı olmuş insanlardan hiç beklemem
(968 puan) tarafından
Aynen bu yoruma katiliyorum ozellikle sorun yasadigim insanlarsa dahancok mesafeli olmalari iyi tek cocuk buyutmek cok zor ama piskolojik olarak beni bunaltacaklarina fiziken yorulayimm. Boyle tipler az biraz buyudugunde soyle yap boyle yap ve kendilerinde soz sahibi karisma hakki gorurler birak ne kadar uzak onkadar iyi kendi kizlarina oyle davraniyorlarsa birak o ayrimciligida kocan dusunsun
(40 puan) tarafından
Kocam ufaktan ayrımcılığı görünüyor ve rahatsız oluyor zaten özellikle torunlarına olan soğukluk canını sıkıyor aslında iyi de oluyor vaktinde bu insanlar yüzünden boşanacak duruma gelmiştik
(968 puan) tarafından
Yani birak sen esinle anlasmana bak gormeye baslamis madem umarim bundan sonra daha iyi olursunuz
(373 puan) tarafından
Ne kadar uzak o kadar iyi kendimden biliyorum :)) ne uzerimde bir hakları nede evime karışacak kadar mesafeleri var. Tabiki geldiklerinde her türlü hizmeti ederim bir sorunumuz da yok ama mesafeyi severim ben
(40 puan) tarafından
İnşaAllah tesekkür ederim
+1 oy
tarafından
Valla bacım bizde doğum yaptik sorunlar sıkıntılar yaşadık ama kalkıp yemeğimizi temizligimizide yaptık hem aramız kötüydü diyorsun aran kötü olan bir insandan bisey beklemek bana çok saçma geliyor mesafeni koydun mu koydun onlarda sana mesafesini koymuş demeki o kadr bırakma kendini 
0 oy
tarafından
yaşanmış kötü hatıraların ardından destek olsa bile, yarın öbür gün şu iyliği yaptım lafı seni rahatsız edecek.
0 oy
tarafından
Hiç bekleme bişey boşver kendi işini kendin gör
0 oy
tarafından
Aynısını yaşadım hatta aramızda bir sokak bile yoktu üst katimda oturuyordu ne oldu kendisi kaybetti evinin temizliğini ütüsünu yapardım büyük bayram temizliğini yapardım misafiri gelse sofrasını donatirdim hepsini kaybetti şimdi hiç evine gitmem bayramdan bayrama anca ha gördüğüm yerde konuşur ederim ama eskisi gibi kendimi yormam bu olanlar birden de olmadı 3 sezaryen doğum yaptım insan hiç birinemi yardım etmez ya etmeyen de varmış 
(40 puan) tarafından
Aynen katılıyorum
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Kimseden birşey bekleme bu hayatta yapsa bile yarın birgün yaptım derler. Bende gurbetteyim kaynanam yakınımda 1 kez yardım istemedim gerek yok mesafe her zaman iyidir emin ol gelip gitse bu sefer gelmelerini istemeyeceksin. Kendinize göre güzel bir plan yap eşin yardımcı olsun o geldiğinde bebeğini doyur veya uyut o bakarken gir duşuna emin ol herkes aynı durumda hiç bir tepki vermezdim çünkü bana yardım etmek isteseler bile ben istemiyorum ben hallediyorum diyorum. 
0 oy
(269 puan) tarafından
Daha ne istiyor bacım başıma geleni söyleyim torunlarına çok düşkünler her gelmelerinde bişey alır gelirler şimdi haklarını yiyemem hamileliğim zordu evi temizledi 2 yıl geçti geçen tartıştık ben temizledim hamileliğinde ben baktım oldu.bosver ne güzel işte .bu saatten sonra aç kalırım yine minnet etmem.kuru ekmek ye ama kendini yapamıyor beceremiyor durumuna dusurme
(40 puan) tarafından
Aynen kavga da yapılanlar dökülüyor
0 oy
(2,618 puan) tarafından
4 tane çocuğum var hiç kimseden bisey beklemedim sende bekleme bence 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Ee zaten sorunlar yasamissiniz. Hem insanin kizi tabiki ayricalikli  olcak. Sen niye birsey  bekliyosun ki. Yemek yapamadiysan siparis ver gelsin,  yada tost yap geç hani hic ugrasacak vaktin yoksa. Ev temizlenmedimi birak temizleme, eşin gelince yaparsin.  Onlarin agzina laf vermeye bile degmez. 
(40 puan) tarafından
Aynen yaa aman
0 oy
tarafından
Aynı durumu yaşadım hastaneden eve geldiğimde bile 1 tas çorba gelmedi. Ama iyi ki gelmemiş ben de mesafeyi seven biriyim. Ayrıca doğumdan kısa süre sonra zaten ayaklanıyor insan. Onlar da korona oldu ben de aradım geçmiş olsun dedim bitti gitti. fazla mıç mıç olmamak en güzeli.
(40 puan) tarafından
Aynen bende öyle yaptım mesafe koyuldu zaten şükür
0 oy
(656 puan) tarafından
Benim gorumcemde aynı sokakta oturuyordu. Yeni doğum yaptığımda yanıma gelip bana korkutucu şeyler anlatti. Evde tek korkuyomuş. Bende eşim işe gidince evde tek kaliyodum. Görümcem o aradım evde korkuyosa gel bize diye yok gerek yok dedi. Demedi bu kadın lohusa nasıl bunları anlatacam. Onun yüzünden korkudan banyoya girememiştim. Bı ihtiyacın varmı diyede soran hiç olmadı aynı seninkiler gibi. Ama ben takmadım kimsedende bişey beklemedim zaten. Sende boşver cnm yapmak istemeyen yapmasın.kendin yap herşeyini en güzeli öyle. Minnet etmemiş olursun kimseye
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bn 18 gunluktu kaldım tek başıma. İki çocuğuma da tek başıma büyüttüm. Onlar yardım edelim deseler ne demeseler ne. Gölge etmesinler bn faydalarından geçtim
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Senle aynı seyleri hepsini yasadım 1 kap gondermedı sukur kalmadım yemegi ne cay ekmek yedık kısmeden bısey beklemedim onlara kalamadım yokmus gıbı dawranıyorum benım esım akıllanmıyor ama yarın benı atar ailesini tutan bı adam oyuzden ona ve ailene guwenım yok kendini ısımi kendim yaptım millette agız egmekten se kendi ısımi kendim yapıyorum 
0 oy
(852 puan) tarafından
Benimde öyleler ama unrumda değil minnet etmiyorum 
0 oy
tarafından
Öyle insanlarla hiç yüz göz olmam bacım mesafeli olurum çat kapı asla gitmem kesinlikle arayıp sormam çocuğu merak ederlerse gelir görürler o olur. Yani gördükçe konuşurum başka bisey olmaz 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Kendimi senin yerine koyup düşünüyorum, ve diyorum ki eğer ben onlar yüzünden kavga ettiysem yüzlerini görmek istemem, hatta bebeğimi sevsinler bile istemem. Yan binamda otursalar bile ohh görmüyorum diye sevinirim hiç bişey yapmalarını istemem benim için
0 oy
(603 puan) tarafından
Kaynananla görümcenle asla muhattap olmam yerinde olsam iki üç güne bir 1 saat bakmayla kimsenin incileri dökülmezdi kendi kızlarına daha yakın olabilirler bunu anlarım ama senin kocan da onların oğlu uzaktan akrabası değil sonuçta zorlan ağla ama kimseye minnet etme geçer bu zor günlerde inşallah 
0 oy
(1,776 puan) tarafından

Canım bende eşimin memleketindeyim ailemden çok uzaktayım ve hamileliğimde erken doğum riskim ve kanamam vardı doğuma kadar tuvalet harici kalkmak yasaktı. Eşimin ailesi bir tas suyu bırak  doğuma kadar evimin önünden bile geçmediler ne aradı ne sordular.  2 ay boyunca temizliği yemeği hep eşim yaptı. Sonra da ablamla annem geldip dönüşümlü baktılar. Eşimin aileside  bebek doğunca sevmeye geldiler :))

(40 puan) tarafından
Onlarda gaddarmış
(1,776 puan) tarafından
Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın ne diyeyim.
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Evliliğime zararı olmuş insanlar benden uzak olsun bacım. Boşver böylesi daha iyi. 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 589 göst.
0 oy
25 cevap 592 göst.
0 oy
63 cevap 1,006 göst.
13 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Oksuz06_ (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 418 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,004 soru