0 oy
602 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından

Merhabalar 

Yine bir kayınvalide problemi aslında tam problem mi onuda bilmiyorum:)

Kayınvalidem çok aşırı cimridir bize de sürekli para harcama konusunda karışır bütçemiz bir olmamasına rağmen onlara alıştım ama bu kadarını midem kaldırmadı gerçekten

Geçen hafta pazar iftara çağırmıştım bugünde biz onlara gittik kayınvalidem yemeği yapmıştı bende salatayı yaptım o sırada pilav da yapılacaktı. Midemi bulandıran olay ise şu; evlerinde fare var ne ilaçtı yapışkandı falan gitmedi bu fare pirincin olduğu plastik şişeyi kemirip içine pislemiş. Kayınvalidem bu pirinçleri atmak yerine yapacağı kadar pirinci alıp içinden fare pisliklerini temizleyip pişirdi sofraya koydu. İçim almadı hiç birşey yiyemedim hala psikolojik olarak midem bulanıyor sanki. Yani bende nimet atmayı israfı sevmem ama bu kadarı da normal mi ya o pirinçler yenir mi ben mi yanlış düşünüp abartıyorum

18 Cevaplar

0 oy
(2,499 puan) tarafından
Ayyy kız çok kötü he hiç birşey yenmez o zaman  o evde
(34 puan) tarafından
Yok ya bir daha nasıl birşey yiyeceğim orda bilmiyorum valla
-Reklam-
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Öhhhh kusacam 
(34 puan) tarafından
Bende :(
(3,419 puan) tarafından
Kız bunu sen eşine nasıl yedirdin o yese ben eşimi opesim bile gelmez midem bulanir :))) valla küçük igrendigim böcek çıksa çöpe atarım asla yiyemem
0 oy
(803 puan) tarafından
Tamam nimet israf edilmez yiyilir ama temiz ve helal olanlarından bı kere o pirinç murdar olmuş yiyilmez
(34 puan) tarafından
Bende israf sevmem ama o pirinçlerin dökülmesi israf sayılmazdı bence ya. Birr tek kendi yedi kimse yiyemedi
0 oy
(364 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum o kadar cimri insan gördüm duydum ama bu cok kötü midem bulandı 
(34 puan) tarafından
Vallahi bende kendime gelemedim hala midem bulanıyor
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Ya tmm cimrilik ayrı biseyde hastalanirlar ya mideleri nasik alıyor
(34 puan) tarafından
Bu cimrilikten öte birşey nasıl midesi aldı da yedi anlamıyorum
0 oy
(204 puan) tarafından
Okurken midem bulandı yaa
(34 puan) tarafından
Benim hala bulanıyor bir daha orda nasıl birşey yiyeceğim bilemiyorum
0 oy
tarafından
Ayyy iğrenç ç öğpp
(34 puan) tarafından
Hemde çok iğrenç
0 oy
tarafından
Allah akıl fikir versin ya 
(34 puan) tarafından
Baya bir ihtiyacı var buna
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bizimde vardi disrdan girmiş eve tenceredeki yemege girmiş o tencereyi kullanmıyoruz valla sildirip oyle kulaicam diye kaynanam bütün kapları makinada yikattik yuksek rafa koyduk hiçbirşeyin azgını acik birkamdik olanlari attık valla yenmez ki yapışkan aldik yokmuydu bi 10 15 tane şimdi Allah bin şükür yok eminiz yani ama yinede ağzı açık bırakmıyoruz müstakil ev gibi kapısı binadan ayri o sırada kapı açıkken girmiş biz görene kadar da cogalmis
(34 puan) tarafından
Ya eve girebilir girdiği yere sıva yapıyorlar yine açıp giriyor ama göz göre göre de yenmez yani içim almaz artık hiç birşeyi orda artık kendisi nasıl yedi anlamıyorum
(1,048 puan) tarafından
Valla biz bütün acik şeyleri artik kapları yikayip dolaplara koyduk simdi yok valla çok şükür
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Gittiğin zaman asla orda bişey yiyip içme çocucğun varsa da gönderme insan mikrop kapar hasta olur bu konuyu eşinle konuş istersen bakalım o ne diyecek 
(34 puan) tarafından
Bundan sonra nasil yerim bilmiyorum zaten beş buçuk aylık bebeğim var onu nasıl koruyacağım onuda şimdiden düşünmeye başladım
(1,384 puan) tarafından
Asla bebeğini götürme canım sürekli temizlemezse oğlun mikrop kapabilir fare için çözüm bulmadan bebeğini götürme o yavru hasta olursa daha çok vicdan azabı çekersin dediğim gibi en iyisi eşinle konuşmak olanları anlatmak aksi takdirde bebeğimle oraya gitmem de senin olduğu kadar onun da çocuğu bu konuda sana hak vericeğini umuyorum
(34 puan) tarafından
Umarım dediğin gibi yapayım konuşayım eşimle
0 oy
tarafından
Ken çözüm kedi kaynanamda çok uğraştı ilaçlarla baktıki olacak gibi değil şimdi kedisi var adıda Aynur:) şuan ewde bir tane bile fare gelmiyor
(34 puan) tarafından
Keşke alsa hayatta almaz :) zaten çok temiz bir insan değil bir de kedi pisliği çıkar başımıza :D
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Benim bile midem bulandı
(34 puan) tarafından
Hala geçmiş değil için birşey almıyor
0 oy
(589 puan) tarafından
Benimki de kurtlu kelebekli bakliyatları pirinci falan pişiriyor söyleyince de gözüm görmedi diyor mecbur gidince yemek yeniyor ama her gittiğinde önce kavanozlaeı temizleyip eskileri atıyorum yerine yenilerini koyuyorum sen de mi öyle yapsan onları at yenisini al anne bunları pişir dersn
(34 puan) tarafından
Asla attırmaz ev eski şeyler dolu olur olmadık herşeyi saklayan bir insan. Küflenmiş ekşimiş salçayı yemek yaparken kullanmayıp attım ben yenisini açtım ben onu kullanıyordum diye laf söyleyen biri
(589 puan) tarafından
Ben gizli atıyorym canım ya da söylemiyorum sonradan görüyor söylensin sen. De için almıyor midem bulanıyor de çok kötü ya yemek sonuçta hastalık da kapabilirsn
(34 puan) tarafından
Bu zamana kadar kim bilir neler yedik  fare de pis bir ****** inşallah birşey olmaz :(
0 oy
(6,925 puan) tarafından
Ama bu minicik kurt değil ki fare hadi kendi yiyor iftara çağırdığı millete ne diye yediriyor günahları boynuna iğrenç resmen.
(34 puan) tarafından
Bugün gördüm de yemedim ama simdi bilmeden yediklerimi düşünüyorum çok tiksindim:(
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Böceklenmis olsa ayıklayıp bi güzel yıkayıp  yenilir de fare pis bi ****** sonuçta kuşlara versin onlar yerdi 

Benim bile migdem bulandi
(34 puan) tarafından
Bildiğin taş ayiklar gibi pislik ayikladi yaptı ve yedi şok oldum hiç beklemezdim hala midem bulanıyor vallahi çok tiksindim
(3,950 puan) tarafından
Iste herkesin huyu bir olmuyor
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Bizimde eve fare girdi geçen hafta oğlumun bir kaç oyuncağı dolabın altına gitmişti ve hepsini attım belki dokunmuştur diye midem ağzıma geldi o pilav yenir mi pes doğrusu pes 
(34 puan) tarafından
Vallahi ben yiyemedim kendisinin içi nasıl aldı da yedi bilmiyorum fare bu yani pis havyan
(14,004 puan) tarafından
Okurken bile midem bulandı ya senin yerinde olsam napardim bilmiyorum
(34 puan) tarafından
Evden nasıl kaçtığımı bilmiyorum:)
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Kaynanan pislikle yogrulmus net. Hastalık kapacak farkında değil. Ben evine adım atmam bırak yemege gitmeyi. 
(34 puan) tarafından
Zaten öyle çok titiz bir insan değildi kendisi ama bu kadarını da beklemezdim açıkçası
(1,343 puan) tarafından
Evlerden ırak bi kaynanan var canım Allah sabır versin
0 oy
(795 puan) tarafından
Cidden migdem kalktı açlıktan öleceğimi bilsem yinede yetmezdim o pilavı keşke sende herkese deseydin günahları boynunuza girer o pilav haramdır bu kadar da olmaz 
(34 puan) tarafından
Ben yemedim şansa bir tek kendi yedi vallahi hiç mideside bulanmadi ben evlenene kadar görmedim hiç böyle şeyler ya sok oldum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 175 göst.
23 Nisan 2022 Aile kategorisinde Lavinya3758 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 783 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde Senemerken (668 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 404 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,186 göst.
22 Kasım 2020 Aile kategorisinde Portakallltohumum (123 puan) tarafından soruldu

377,239 soru

11,289,464 cevap

34,699 kullanıcı

...