0 oy
1,096 göst.
Aile kategorisinde (25 puan) tarafından
Oğlum otizim tanisi aldı diğer postlar dan hatırlarsiniz belki.. içim içime sığmıyor konuşamıyorum artık dokunsalar saatlerce oturup çocuklar gibi ağlarım bu oruç ayında benim oğluma ne olur dua edin Allah rızası için

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çok geçmiş olsun kaç yaşında nasıl anladiniz otizim olduğunu bol bol konuş tv telefon verme sürekli dışarı çıkar gezdir parka götür göz teması varmi istediği şeyi sana getiriyor mu ve götürüyor mu oyun oynuyor mu sizinle çocukların yanına yaklaşıyor mu bazi doktorlar 2.3sebebi bahane edip otizm diyorlar pedagoga götür bence pes etme hemen her çocuk hemen bülbül gibi konuşacak diye bisey yok bazıları geç konuşur bazıları erken 
(25 puan) tarafından
Komut alma yok bir seyi ver veya getir birşeyi isterken işaret etmez çocukları da hic sevmez oynamaz birde ismiyle çağırılınca bakmaz keşke doktorlar yanılsa ama yok yani oğlum yaşıtlari gibi değil geçen sene hayatımız çok güzeldi oğlumuz normal çocuk gibiydi mutluyduk ama işte bu otizim hayatımızı karartı
tarafından
Yav dur kız benim oğlumda öyle ver getirden anlamaz doktora götürdüm bisey yok dedi cocukla sürekli ilgilen dedi çocuk tv telefona maruz kalmış ekran yasak dedi bütün işi bırakıp çocukla ilgileniyorum 1haftadir 1haftadir eve süpürge açmadım bugün supure bildim anca parka götürdün mu hiç top oynamaya oyunlar oynamaya çalıştın mı sürekli konuş çocukla ismiyle çağır bol bol oyun oyna kitap oku kac yaşında çocuk
(25 puan) tarafından
Oyun oynamayı sever parkı da çok sever park evimize baya uzak ama oğlum dışarı bırak elini tutar o seni parka götürür bu hafta iki yaşını bittirecek Allah'ın izniyle
tarafından
Kız sen cocukla hiç ilgilendin mi yoksa benim gibi ilgisiz mi bıraktın
(123 puan) tarafından
Bi anneye bunu demeyin bu durumda lütfen kadıncağız zateb ne durumda çok üzüldüm ağlayarak cvp veriyorum diyor. Hangi anne ilgilenmez ki
-Reklam-
+3 oy
(473 puan) tarafından
Merhaba ben otizmli çocuklarla çalıştım bir süre. Allah bağışlasın hepsi de dünya tatlısı güzelliklerdi. Şimdi ağlamanız çok normal daha yeni duydunuz kim ister ki böyle bir haberi almayı Allah şifa versin. Ancak ilerleyen zamanlarda bugünleri gülümseyerek hatırlayacaksınız ve evladınız için şükredeceksiniz iyi ki Allah bana onu verdi diye. Benim gördüğüm annelerin hepsi şükrediyordu birinden keşke böyle olmasaydı diye duymadım. Bazı çocuklar da o kadar zeki oluyordu ki bir öğrencim vardı her gün şaşırıyordum zekasına inanılmaz şeyler anlatıyordu emin olun bu kız beni aklıyla ikiye katlar diyordum:)) inşallah siz de böyle güzel haberler alırsınız yavrunuz iyi bir eğitimle inşallah çok güzel yerlere gelir.
(25 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun ben sadece oğlumun derdini anlatacak kadar konuşmasını tek istiyorum rabbimden çünkü birsey isteyince bazen anlamıyorum ağlıyor ve bu beni çok üzüyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah belirtileri neydi
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun süreçten biraz bahseder misin bazen benimde şüphelerim oluyor
0 oy
tarafından
Rabbım şifa versin. Size de bol sabır 
0 oy
(62 puan) tarafından

Allah şifa versin rabbim kimseyi evladiyla sınaması

0 oy
(3,101 puan) tarafından

Allahim sifa versin guzel saglikli gunleriniz olsun insallah  canim benim<3

Ayrica aglamak istedgn zman agla.icine atma.bazen esen yele aglarim ben.rahatlatir.

(25 puan) tarafından
Eşim oğlum uyuyor benim gözüme uyku girmiyor düşünmek ten oturmuşum ağlıyorum içim içime sığmıyor rabbim kimseyi evladiyla sinamasin cok Zor cok boğazıma bıçak saplanıyor sanki
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Kız ,keşke a biraz bekleseydin yalancı otizim belirtileri de oluyor pandemi döneminde çocuk senle oyun oynuyor otizimli oynamaz 
0 oy
(683 puan) tarafından
Canm sennle daha önce özelden konusmuş muydk benm oğlumda otizm 
(25 puan) tarafından
Yok benle hic konuşmadiniz rabbim sizede yardımcı olsun ne zaman tanısını aldı kaç yasinda
(683 puan) tarafından
O kadar çok arttı ki malesef Bi çok anne ile konustm, oğlm 2 yaşında tanı aldı şuan 9 yaşında ama otizm çok geniş bir yelpaze kimisi çok hafif kimisi orta kimisi ağır benm oğlum orta kısımda şuan
(25 puan) tarafından
Oğlum da çocukluk otizim tanısı aldı orta düzeyde diye ama çok üzülüyorum o kadar zoruma gidiyor ki peki oğlunuz konuşuyor mu derdini anlatacak kadar
(683 puan) tarafından
Çok şükür konuşuyor canım, sana kısaca şunu söyleyebilirim ağır bir imtihan ama rabbim sabrını veriyor demek ki seni seviyor oğluna güven herşeyi yapabilir öğrenebilir sadece biraz fazla desteğe ihtiyacı var, otizm bir zeka geriliği deil sadece kontrol etmek de düzene koymak da zorlanıyorlar bol bol konuş sosyal ortamlarda bulunun hiç kısıtlama, özel eğitime gider zaten yönlendirir ler, en önemlisi kitap okumak bol bol konusmak yürüyüş yapmak benm oğluma bunlar iyi geliyor
(25 puan) tarafından
Ya siz beni anca anlarsiniz sizinle tanışmak isterim bu konuda binlerce sorularim var bilmediklerim var özelden bana numaranızı verebilirmisiniz 22 yaşındayım ve ilk çocuğum ne yapacağımı şaşırdım  ne yapsam ne etsem düşünmekten kendimi çok üşüyorum hevesim yok hic bir seye
0 oy
(7,905 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah acaba konuşması nasıldı
(25 puan) tarafından
Peki oğlunuz da a normalik varmı iki buçuk yaşında diyorsunuz 25 kelimesi olmasi gayet normal yani bul bul gibi konuşacak diye bir sey yok ama içiniz rahat etmiyorsa yinede doktora gidin
(7,905 puan) tarafından
Canım dediğim gibi benim korkum  otizim değil hipoglisemi beyne zarar vermis mi diye ondan mı konusmuyo acaba  
Anormalik sadece aşırı aşırı sinirli ne bulsa fırlatır ve kendini sıkıp tüm gücüyle bağırıyor
(7,905 puan) tarafından
Şuan randevu almaya çalışıyoruz bir hoca aracı oldu randevu alacam dedi onu bekliyoruz
(25 puan) tarafından
İnşallah korkulacak birşeyi çıkmaz ya icin rahat etmiyorsa bir doktora götür yani birşeyi yoksada doktorun ağzından duydun mu icin daha çok rahat eder
(7,905 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin canım 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Rabbim sifa versin insallah canim hic üzülme bi kreşe yazdirin mutlaka doktora danis önce.  Cok faydasinj görürsün 
(25 puan) tarafından
Özel eğitime gönderiyorum bu hafta başlicak
(3,950 puan) tarafından
Cok faydasi olur canim hic üzülme sen
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah düzelme şansı var mı
(25 puan) tarafından
Öğretmeni gördü Gayet iyi çocuk dedi yani belki yanlış tani almış ta olabilir dedi bilmiyorum kime inanacagimi
(6,669 puan) tarafından
Zamanla anlaşılır cnm üzülme bu süreçte güçlü olmalısın
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin inşallah.     
0 oy
(979 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbim şifa versin insallah
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yaşı daha çk küçük ben gerçek olduğunu zannetmiyorum yanılma payı vardır ztn pandemi çocukları bence aceleci davranma 
(25 puan) tarafından
İnşallah ama git gide oğlum da belirtiler daha cok beli ettiriyor kendini ya insan hic oğlunun gülmesine üzülür mu öyle birşey otizim oğlumun kendi kendine gülmesini görünce oturup ağlıyorum
(7,768 puan) tarafından
Bol bol dua et belki sn iyice inandığın için öyle görüyosundur hem gerçekten otizm olsa bile üzülme evet zor olacak ama o melek seni seçmiş sna gelmiş
(3,125 puan) tarafından
İçimi dagladi yazdıkların Rabbim şifa versin oğluna inşallah geçici birseydir bir an önce düzelir Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin :((
0 oy
tarafından
Benimde yigenime başlangıç otizmi kondu ama sadece konuşma zorluğu var o kadar. O kadar akıllı ki akilliyim diyen adamı cebinden çıkartır. Peceteden ağaçlar veya objeler yapıyor, istediği her şeyi konuşmadan yaptirabiliyor 
(25 puan) tarafından
Maşallah rabbim daha çok zihin açıklığı versin kaç yasinda peki
tarafından
Tam yaşını bilmiyorum canım yarın sorarım ama eğitim almaya başladı konuşması da açılmaya başladı kendini geliştirdi baya eğitim çok önemli bence
(7,905 puan) tarafından
Ayşesahin
Acaba kaç yaşında yegninjz
(25 puan) tarafından
Evet bende göndericem inşallah oğluma da iyi gelir rabbim bu oruç ayında tüm çocuklara şifa versin oğluma da inşallah bir gün burda oğlumun güzel haberlerini paylaşmak nasip olur
(7,905 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(854 puan) tarafından
rabbim sifasini versin canim insallah en kisa zamanda sagligina kavusur hatirliyorum seni postlarindan duzelme gibi birsey demedimi peki doktor ileri derecedemi 
(25 puan) tarafından
Yok doktor çocuğun çok kötü değil dedi ya bazen bakıyorsun bu çocuk benden de akıllı diyorsun bazende bakıyorsun belirtilerini gösteriyor orta düzeyde otizim spektrum bozukluğu tanısı aldı ama işte insana otizim diyince iyisi kötüsü fark etmiyor insanin ilk çocuğu olunca birde daha çok zor insana anneliği ondan öğreniyorum ve otizim diye birşey hayatımıza girdi
(854 puan) tarafından
rabbim en hayirlisini nasip etsin canim insallah cabucak atlatir
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun inşallah canım yaaa♥️
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Rabbim size güç versin.. 

Yeğenim otizm tanımlı bir çocuk. 18.ayında farkedildi ve Amerikada yaşadığı için öyle raporfalan da verilmedi. Açıkcası ben rapora karşıyım. 

Neyse oyun arkadaşı kreş ve dil terapistinw giderek bu otizmsen kurtuldu diyebilecek seviyeye geldi.

Demem o ki güçlü olun. Birlikte başaramayacağınız şey olmasın. 
(25 puan) tarafından
Bende rapora karşıydim halende karşıyım ama etrafimdakiler rapor çocuğu etkilemez eğer düzelirse zaten bir senelik rapor verdiler inşallah bir sene icinde oğlum düzelir tekrar rapora gerek kalmaz.. raporda engellinin adıni yazın diyordu o kadar zoruma gitti ki anlatamam o an yüreğim parçalandı elim zor kalem tutu çok kötü birşey

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 299 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 580 göst.
27 Nisan 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Emine&&& (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 320 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 411 göst.
18 Mart 2022 Aile kategorisinde S. A. M05 (75 puan) tarafından soruldu

377,823 soru

11,308,877 cevap

34,741 kullanıcı

...