0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (748 puan) tarafından

Önceki postumu bilen bilir bilmeyen için de aşağıya bırakırım.  Bu sebepten dolayı kaynana benmle yaklaşık 1 haftadır kuş ben her seferinde caya cagirdim kahvaltıya yemeğe derken gelmedi dün yine cagirdim esimde evdeydi gelmedi bende yukarı çıktım yeter dedim çocuk muyuz ne küsmedi gel çay icek diye. Konu ne alakaysa evin anahtarına geldi siz bana güvenmiyorsunuz evin anahtarını bana bırakmıyorsunuz ben sizi nasıl benimseyem ben seni gelin diye getirdim sen hep beni azalıyorsun eşimde dedi hala gelin diyorsun bi kızım diyemedim napacak evimin anahtarını vermiyorum fln dedi. Geldi eve akşam kaynatam gelince eşim kızımı aldı yanına cıktı orsa kaynana yine ortalığı karıştırmış esik eve geldi ama gözleri dolmus dedim 'ne  oldi boşver dedi aradan yarim saat geçti geçmedi kapı çaldı baktım kaynatam kızım niye yukarı gelmiyorsun dedu bende annemle tartıştık bu sebebten o yüzden çıkmadık dedim git özür dile kızım annenden boule şeyler duymak istemiyorm derken kaynatam da mevzuyu evin anahtarına getirdi siz bize güvenmiyor musunuz niye vermiyorsunuz evin anahtarını dedi Eşimde ben anneme güvenmiyorum gereksiz yere olayı buyutuyo nehirin özür dileyecek bir yani yok nehire sen cirkinsin ben seni beğenmiyorum oğlum istedi diye aldım diyen bit anne benm karıma kim böyle diyemez bir kere gelip torunu sevmedi. Maddi yönden bırak manevi yönden bile beni batirma derdinde araba aldım fesatligindsn demediği kalmadı ben bi  ev oldum  napacak evimin anahtarını eve geldi de kapıyı mi açmadık dedi babamda kapıyı çarptı cıktı eşimde dedi bir daha gitmiyorsun yukarı çağırma yalnız kalsın evde dura dura kafasında kuruyo dedi annesi için ben çok üzüldüm gel çıkalım konuşalım dedim kabul etmedi biraz uzun oldu kusura bakmayin dünden beri hiç uyuyamadım.  Araba mevzusu da söyle bizim arabamız yoktu kızım kav kere hastalandı kaynanam hep yolu gösterdi arabayı vermedi otobüsle gidin dedi Eşimde o sinirle benm bilezikleri bozdurdu kredi çekti araba aldı sonra dedi ki kaynanam elalem ne der babası arabayi suruyerek goturuyo oğlu mercedes e biniyo.  Araba aldık bir hayırlı olsun demedi eşim maddi yönden sıkışık olunca sen dur bunlar iyi gunlerim daha çok sıkıntı cekeceksin kendini asma derecesine geleceksm diye diye eşimi çıldırttı 

image

12 Cevaplar

+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Kaynanan ayrı kayınpederin ayrı cins ne özrüymüş hayırdır iki taraftan dinlemeden eşin löp löp vermiş cvbı helal olsn snde ayrı salaksın kısura bakmada çocuğun hastayken neler etmiş araba alınca göz koymuş verme anahtar falan sakın
(748 puan) tarafından
Ben salakligima birşey demiyorum orda hemfikiriz ama yüz yüze bakıyoruz iyi olalım dedikce tepemize çıkar oldu
(7,768 puan) tarafından
Yapmadık kötülüğü yok bırak iyi olma onunla
-Reklam-
+1 oy
(351 puan) tarafından
Eşin arkanda canım ne güzel ezdirmemiş sende artık geri çek kendini üstüne düştükçe afedersin ama Bi yerleri kalkıyor. Kaynanan sizin mutsuzluğunuzla mutlu olan biri anlaşılan mutlu olmanıza tahammülü yok. Eşin  de seni tuttukça kuduruyor boşver yokmuş gibi davran. Evdede  muhabbetini açma  yazık eşine de mahçup oluyordur. 
(748 puan) tarafından
Eşim artık mahcup olmayı geç bunaldı inanır mısın milete kesemiz bir ben evde pişiyorum diyo biz evleneli evde pişirip yiyoruz eşime senin evinin eşyası yeni araban var keseyi de ayırsın evlenince kese mi ayrılır fln  diyordu eşimde bunları alışkın yani kisaca
(351 puan) tarafından
Allah yardım etsin size valla kabus gibi
(748 puan) tarafından
Kâbus zaten baci
0 oy
tarafından
Anaamm tövbe tövbe bu nasıl iş..

Evinizin anahtarını ne yapacakmış. Verme valla bende şüphelendim şahsen. 

Kendi arabasını oglu için kiymamis çok garip yani.

Valla eşin haklı kuzu ama yine de altlı üstlü sünüz kuş kalmasaniz keske
(748 puan) tarafından
Bende küs kalmak istemiyorum annesidir babasıdır.  Ama anahtara bu derece kafayı takması aklında şüphe bırakıyor insanın. Içinde fesatlık olması kibirli olması sukretmemeyi bilmesi beni uzuyi
tarafından
Valla canım anahtarını falan verme her ev özeldir. Benim anahtarım görümcem de asla gelip girmezler  o bizde kaldığı zaman vermiştik sonra daha istemedik ama yeminle hep aklımda o anahtar. Bide senin ki hemen üst katında hiç verme sen bı markete gitsen gelip evine girmeyecegi ne malûm...
Hem o anahtara neden bu kadar kafayı takmış kari koca yani nedennn
(748 puan) tarafından
Eşimde diyor ben anneme güvenmiyorum evimi ailemi kıskanıp büyü yapmayacağı nr malum istemiyrm evimin anahtarını annemde diyor. Bir insanda kibir varsa ben o insandan herşey beklerim diyo
tarafından
Valla aklıma büyü geldi ama açık açık yazmadım yani
0 oy
(46 puan) tarafından

Ay bu ne böyle... Allah yardımcın olsun. Kayınvalideye yakın oturmak her zaman problem olur zaten.. Okurken ben sinir oldum gerildim sen yaşarken nasıl olmuşsundur 

(46 puan) tarafından
Ahh ahhh.. Sen ne kadar iyi niyetli olursan ol karşındakine Allah iyiliği nasip etmemişse senin istediğin gibi olmuyor. Bazı insanların mayasında var kötülük. Seviyorlar gergin ortamdan, anlaşmazlıktan beslenmeyi. Ayrıca senin evinin anahtarını ne yapacakmış. Tövbe yarabbim. Kendi evi neyine yetmiyo. Sen yokken gircek çıkacak eve.. Valla ben bu devirde herkesten her şeyi beklerim. Hele şu kayınvalidelerden
(748 puan) tarafından
Bende istemiyrm alt komşu güvenip veriyormusta yıllarca kirada oturmuş herkes herkese anahtar vermişti ben vermiyrm
(46 puan) tarafından
Kimse kimseye anahtar vermek zorunda değil. Onun senden bunu istemesi bile terbiyesizlik. İyi niyeti olan biri oğlunun evinin anahtarını istemez. Huzuru yerinde olsun mutlu olsun yeter ki evladım der susar oturur
(748 puan) tarafından
Ben anlamiyrm valla ya bu kaynana illeti neden boyle
(46 puan) tarafından
Dediğin gibi, illet çünkü :)
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Duşman başina yemin ederim bitanede bende var

Artik buyuk hemde hasta diye susuyorum 

Anne baba atilmiyor malesef siz mesafenizi koyun baginizi kesmeyin derim kudursun dursun 
(748 puan) tarafından
Mesafeyi eşim koydu zaten ama ben çok üzülüyorum
0 oy
tarafından
Eşini dinle konuşma sende onlarla var demek ki eşinin bir bildiği sakın anahtar falanda vermeyin ne münasebet orası sizin özelini pat diye girecekler bu sefer ama eşini ezipte gitme kapılarına canım 
(748 puan) tarafından
Eşimin sözünden çıktığım yok cano da üzülüyorum böyle yapa yapa tek kalck zaten kimse sevmiyor iyice kendi kendini yiyecek
tarafından
Boşver canım uzak dursun biraz sizden eşin zaten zamanı gelince çıkar yukarı
(748 puan) tarafından
Öyle eşim dayanamaz ne babasına ne annesine ama kadın bizi esip geciyo resmen
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım maşallah eşin çok güzel senin arkanda durmuş senin kayinvalde çok sıkıntılı ya bu kadar da olmaz ne diyeyim Allah kolaylığını versin senin 
(748 puan) tarafından
Kaynanam acaip kuruntulu sürekli aynı şeyi yüz kere der olmaz üstüne katar der amin allah bana sabır versin
0 oy
(361 puan) tarafından
Koca koca insanlari biz idare etmek zorunda kaliyoruz ya allah bildigi gibi yapsin cocuklari ile bisey yaristirmalaro cabasi benimkilerde oyle..ilk nisanli iken tutulan evin anahtarini gidip cektirmis kendine allah tan bizi çok yanliz bi yere gondermediginden girmemistir ama simdiki evimin de vermedim esim kac defa ver laf ederler dedi ben de vermedim unuttum diye ama bence kaynana da yedek anahtarin olmasi gereksiz zaten bizim hayrimiza düşünmüyor ki nerden  bileyim ben evde olmadığımda girmeyecegini ben vermiyorum anahtari kimseye gidecek olsam uzak bi yere o zaman da kimi daha yakin gorursem ona veririm sende verme ya da cok laf ettiler alt anhtari ver ust u verme oyle de giremez cektirecem daha de 2 si olmadan nasil olsa yine giremez 
(748 puan) tarafından
Ben guvenmiyrm o yüzden de vermek istemiyrm eşimde keza oyle
(361 puan) tarafından
Ben de guvenmem esin de istemiyorsa hic verme gidersek bi yere veririm de gecistur gitsin bi an once de insallh kurturulsun rabbim akil fikir versin inslllah
(748 puan) tarafından
Eşim diyor zaten bir insanın içinde kibir varsa ben o insandan herşey beklerim
(361 puan) tarafından
Çok doğru demiş  hem kibir var hem de evladindan malini kiskaniyir nasil bi karaktersizlik  seni cok iyi anliyorum allah yardimcin olsun
(748 puan) tarafından
Amin bacım amin
0 oy
tarafından
Sakın evinin anahtarını verme aynı mevzu bizde de oldu eşim veremem ne işin var benim evimde dedi bir hafta anasiyla tartıştı sonra kaynanam kaybetti tabi 
(748 puan) tarafından
Eşimde bende verme taraftari değilim zaten
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Kuzum sen delimisin bırak ne hali varsa görsün yaaa
(748 puan) tarafından
Eşimin annesi diye ama üzülen ben oldum hep
0 oy
(2,827 puan) tarafından
Bu olayda en çok eşinin sana destek vermesine sevindim cnm boşver gelmesin oğlunu kıskanan anadan kaynatadan hayır gelmez dengesizler 
(748 puan) tarafından
Eşimden Allah razi olsun hep yanımızda ama niye böyleler ben anlamiyrm millete bakımca oxeniyrm ya
(2,827 puan) tarafından
Hayır inatla anahtarı istemesi şüphe uyandırmıyor değil yani
(748 puan) tarafından
Evimde ne yapacak altın desen yok bi arıtma var sürekli kullandıkları o yüzden de değil-dir bir yere gidince je yapacak anlamış dglm
0 oy
(652 puan) tarafından
Ay napacaklar acaba senin evinin anahtarını sinir oluyorum şöyle şeylere saygı kalmamış insanların özeline benimde ev anahtarı üç tane ikisi bende biri eşimde aslada vermem önceki evin anahtarını da bana sormadan almışlardı içim içimi yiyordu ama Allah tarafından kırıldı oda
(748 puan) tarafından
Ah anlasam bende bacı bi anlasam

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 604 göst.
27 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Sultantprk (105 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 1,293 göst.
0 oy
2 cevap 169 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Sulemhmt (731 puan) tarafından soruldu
0 oy