0 oy
1,440 göst.
Diğer kategorisinde (401 puan) tarafından
Kızlar gerçekten bazen çok düşünüyorum ben mi tuhafım bunlar mı tuhaf anlamıyorum anlam veremiyorum..

Şimdi kızlar kayınvalidem sürekli yok işte şu sprial taktırmış kısır olmuş o iğne vurmuş çocuğu olmamış o hap içmiş düşük olmuş bir sürü şey anlatır ben muhabbete dahil olmak istemem bana göre çok ters bir büyüğümle heleki eşimin annesiyle bunlari konuşmak bı kaç kez konusunu açtı hep kalktım yanından konuşmadım neyse gelelim konuya şu an eşim korunuyor benim doğumdan sonra korkum oluştu kızlar sprial taktırmak istemedim o masaya oturup alttan muane korkutuyor beni eşimde korunmak istemiyo midesi bulanıyormus oda ayrı cins net neyse bende sağlık ocağında ebeyle konuştum iğne yapabilirsin ama git bı kadın doğum uzmanına muayene ol dedi öyle kaldı halen de gitmedim salgın var diye 

Eşim dün geldi eve işte birden konuyu açtı annem iğne vurmayın diye bende çıldırdım sen nasıl annene anlatırsın diye oda yeminler etti anlatmadım diye kesinlikle inanmıyorum yok işte annem iyiligimizi düşünüyo bilmem kimin karısı yapmış hala çocuğu olmuyor falan ben haksız mıyım kızlar kayınvalidemin bu kadar ozelime karışması doğru mu oğlunu doldurup doldurup üstüme göndermesi bu benim bedenim benim kararım bunun hesabını neden kayınvalideme veriyorm bunun için onu neden ikna etmek zorundaym delircem ya evimde bi parça huzurum varsa da onlar yüzünden o da yitip gidiyo.

50 Cevaplar

+2 oy
(14,428 puan) tarafından
Şu erkekler anneye nasıl,karısına nasıl davranacağını öğrenmediği sürece felaketler bitmeyecek
(401 puan) tarafından
O kadar şey söyledim ki 30 yaşındasn ya cahil misin sen cinsel sorumluluğunu annenle konuşup çözmeye çalışıyorsun dedim anlarsaa ağır konuştum inşallah anlamıştır
(6,232 puan) tarafından
++++++++
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ayy çok çok haklısın ama eşinde suç. Annesinin anlattığını dinlemiş. Benim eşim asla dinlemez öyle şeyleri konuyu kestirip atar. 

Eşine tavrını belli etmekle iyi etmissin
(401 puan) tarafından
Her konuda böyleyiz annesi bana bişey yaptırmak istr bana ters biseyse taviz vermem hemen eşimi gönderir tepeme hayır ne bekliyor tamam diyip yapacağımı falan mi
0 oy
(15,739 puan) tarafından
Dinlenek zorunda değilsin o kadar desin sen yine bildiğini yap
(401 puan) tarafından
Yapıyorm yaptığım için bana değil eşime söylüyor bu Allaha reva mı
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Nasil korunmaniz gerekiyormus onuda söylemismi ebenin nikahi yatagada karismayin be manyak kari ha esindede suc var anlatmasa nerden bikecek üzeribe gidip hangi pozisyonda yaptigimizida anlattin mi bari deseydin 
(401 puan) tarafından
Zaten takık bu konuya sürekli konuşmaya çalışıyor du ben aldırış etmiyordum ben bilinçli bir insanım ne yapmam gerektiğini biliyorum bunu biriyle konuşmaya ihtiyaç duymadım bunu sindirememis ki oğluna söylemiş
(7,272 puan) tarafından
Hayirda sananee yani ne kadar terbiyesizlik ya
(401 puan) tarafından
Hak görüyor kendine çocuk sayısına ne zaman yapacağıma yapıp yapmicama falan karışmak istiyor çok bekler
0 oy
(11,321 puan) tarafından
Yok artık ya bu kaynanalar da valla oğlundan kusur olsaydı ne yapacaktı acaba biz de 3 sene cocuk istemedik kimler neler demedi en son covit aşısı olduk neymiş korkmusmus cocuk olmazsa diye öyle diyor dengesizler valla
(401 puan) tarafından
Off gerçekten keşke dışarıdan nasıl göründüğünü bilseler
(11,321 puan) tarafından
Kızdım en son vercek olan Allah her turlu veriyor vermicek oldumu naparsan yap dedim
Hatta biri de böyle erken cocuk sahibi Olcan sonra enerjilerine yetisilmiyor falan diyor cocuk yoktu o zaman kızdım bende yaşım daha genç benim insan zaten geç evlenmediyse neden 40 dan sonra cocuk yapsın dedim (kadın 40 dan sonra cocuk yapmis) :D cevap veririm hiç cekinmem
(72 puan) tarafından
Adamlar sigara içip duruyor o kısır yapmıcak da covid aşısı mı yapacak dedim. Adamın kısırlığını da biz mi düşünecez.
0 oy
(453 puan) tarafından
:))) benim ki korunduğumuzu bilmiyo duysa kiyamet kopar ama hem ben hem esim başka bir çocuğu daha kaldiramayiz bazen soruyo korunmuyonuz demi die bak Allah bilir karismayin işine falan filan bi ton şey soyluyo bende olurmu anne oyle şey diyorum geçiştiriyorum kavga etmeye gerek yok moral bozmayada napalim erkek annesiyim die herseye müdahil olma hakkını görüyorlar kendilerinde duyma gecistir takma yoksa çok zor 
(401 puan) tarafından
Keşke yapabilsem yapımda yok takıntılıym korunmayıp napcaz 10 çocuk mu getircez ayy Allah'ım delircem
(453 puan) tarafından
Bak benim 4 buçuk 5 sene bebegim olmadi bu sürede kötü hamilelik süreçleri geçirdim ve bebeklerimi birer birer kaybettim o sıralarda kaynanam gorumcelerim çok söylenirdi cocuk cocuk hani cocuk falan adet günlerimi hesaplarlardi mesela bugün ayın 5i adet oldun mu senin adet günün bugün yada 10 u geldi bak adet olmadın galiba git bi test yaptır die ben ağlardım nie karışıyorlar Allah vermiyo iste die kafama taka taka paronaya oldum afedersiniz eşimden tiksinme noktasına geldim ilişki istemiyordum gibi birsey oldu baktım kocam bu durumdan rahatsız düşünmemeye duymamaya çalıştım kocam da bende genç ve sağlıklı bireylerdik Rabbım istediği zaman verir zaten onlar karışsa ne karismasane dedim duymadım görmedim kaileye almadım şimdiki bebegim var Allaha şükür eğer onları dinlemeye devam edip depresif halimden cikamasaydim kocamı bile kaybedebilirdimbelki sende takma ekmeğini suyunu vermiyorlaryaa konuşurlar susarlar
(401 puan) tarafından
Haklısın canım denicem duymicam Allah akıl fikir versin inşallah ne diyim
(72 puan) tarafından
Serpil arkadaşım çok güzel katlanmış ama kimse bunu çekmek zorunda değil. Şimdi bir şey demezsen ilerde daha çok canını sıkacaklar. Sen karının özelini başkalarının yanında konuşmaya utanmıyor musun de. Kaynanan arkadaşlarıyla bile sohbetini yapıyordur. Sorsan iyi niyetli ama benim kimseyle konuşmadığım şeyi o niye konuşsun.
0 oy
(402 puan) tarafından
Bir de derlerki kadınlar herşeyi anlatıyor tam tersine erkekler herşeyi konuşuyor. Böyle lüzumsuzları hiç anlamıyorum benimde ikinci çocuğum spiralle oldu canım. Eltim sanki kendi bakcak gibi "spirallegüvenip rahat takılırsan öyle olur" dedi. Kendinde spiral de yoktu bir ay sonra kendi hamile kaldı. İlk cocuğumlada çocuğunun kırkı karışmıştı ikinciylede şimdi ben 3. Ye hamileyim diyorki" çok korktum yine senle hamile kalcam diye" diyor. Münasebetsizlik başka birşey değil. Heleki kaynana ne ya sanki onlar bakcak sinir oluyorum. Maddi manevi herkes ne zaman isterse öyle olur. Hatta karı koca aynı anda ikisinin karar vermesi gerekir tek başına bile alınabilecek birşey değil.
(401 puan) tarafından
Canım ben oğlum okula başlamadan istemiyorm ona haksızlık yapmak istemiyorum bebekligini doya doya yaşasın istiyorm bu benim fikrim eşimde buna saygı duyuyo ailesi de bunu biliyor ayrıca ben cahil hir insan değilim bu çağda cahil kalmak mümkün değil herşey elinin altında öğrenmeyecegm ulasamayacagim hiç birşey yok bunu anlamaları lazım bu tavırları beni onlardan uzaklaştırmktan başka birşeye yaramıyor
(402 puan) tarafından
En güzeli uzak olmak zaten heleki herşeye karışılıyorsa. Daha doğrusu yatak odanız da dahil herşeye karışılıyorsa.
(401 puan) tarafından
Çok yakın oturmamiza rağmen ayda bir gidiyorum ama onlar sürekli gelirler inan sabahın köründe gecenin yarısı sesimi çıkarmadım bugüne kadar onlar böyleymiş dedim ama bu kadarı fazla her taviz vermediğim de eşimi dolduruyor
(402 puan) tarafından
Evlendiklerini artık onun bir ailesi olduğunu kabul etmiyorlar çünkü önce biz diyorlar. Halbuki artık eşinizi ailesi sizsiniz çok yanlış aynı durumla bende uğraşıyorum benimki de gelmez ama hergün çağırır gelemeyiz deyince duygu sömürüsüne başlar net bişekilde hayır dememe rağmen bu kez de eşimi arar çağırır onların yüzünden neler çektim.
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Yok artık diyorum başka da bir şey demiyorum
(401 puan) tarafından
Diyecek bişey yok zatn canım
0 oy
tarafından
Dinleme sende kendin nasıl istiyorsan öyle yap 
(401 puan) tarafından
Öyle yapıyorum yedirmedigim şey ben dinlemeyince eşimi doldurup göndermesi ne gerek var evimin huzurunu bozmaya
tarafından
Kaynanaların hepsi böyle canım tek seninki değil boşver takma sen bildiğin gibi yap
0 oy
tarafından
Ay bu erkek milletinde hiç akıl yok hadi annenle konuştun karına neden söylüyorsun bunu :) 
(401 puan) tarafından
Mal çünkü
0 oy
tarafından
İlişki pozisyonlarına kayınvaliden karar versin madem herşeye karışıyor tövbe tövbe 
(401 puan) tarafından
Ne kadar utanç verici dimi
0 oy
tarafından
Ya ben sprial taktirdim söyledim dedim ikinciye erkek kayın validem bile diyor siz ilkini bile erken yaptınız diye. Sadece izine yanlarına gottimizde onalr damda uyurlar biz evin içinde eşimle farklı odalarda uyuyoruz benim yattigim yatakta eşim onun yattığı yatakta ben rahat etmiyorum diye kaynanam bunu söylemiş eşime siz niye ayrı yatiyorsunuz diye. Birde 40m çıkmadan mevlüt okuttuk kirkimin çıkmasına 2 gün vardı mevlutten sonra eve gittim. Kayınvalidem bide ozaman dedi mevlüt okuduk ama 2 gün var banyonu yapmada ilişkiye girmeyin günah. Başka öyle karışmaz. 2 yıllık evliyiz ilk yılımızda çok karıştırdı eşim anlatırdı herşeyi kavga ettim kaynanamla eşimle 2. Yilimiza girdik çok şükür ben alıştım onlara onlar alıştı bana. Artık dinlemiyorum nederlerse desinler. Başlarda banada akıl verirlerdi bende cemkirirdim hep ne akıl veriyorsunuz benim aklım yokmu diye yine kendi bildigimi okuyordum. Sonra alıştım he diyorum kulağıma sokmadan atıyorum laflarını. Böyle yapmaya başlayınca evimin içinde huzurda başladı. Sende öyle yap boşver eski kafalılar. Birtek onlar biliyormuş gibi he de geç. Onun yüzünden ne eşinle tartış nede huzursuz ol. Değmez. 
(401 puan) tarafından
Eşim ne zaman ki benimle olan ilişkisini ailesinden ayırmayı becerdi o Zaman tartışmam canim
tarafından
Aynen onu ayirana kadar üstüne git bende öyle yaptım şimdi daha duruldu herşeyi söylemiyor. Gözü biraz gerçekleri görmeye başladı gösterdim söyledim öyle öyle bana döndü canım.  İlk zamanlar neydiya. İllallah etmiştim. Bırakıp gidecektim valla. Ve bu Esra ezmeci var onun capalamasini yapıyorum birazda onun faydası var.
0 oy
(598 puan) tarafından
Gel yatağa da beraber girelim bak bakam biz nasıl yapıyoz iyi mi dicen olmucek!!! Ben iğne de yaptırdım hap da içtim bırakınca çocuğum oldu üstüne spiral taktırdım 
(401 puan) tarafından
Tamamen cehalet başka bir şey değil
0 oy
tarafından
Benm pederde çocuk sayısına karisr 2 den fazla yapmayın diye hep der
(401 puan) tarafından
Senin baban mi
tarafından
Yok kız babam asla o konuları açmaz peder dediğim eşimin babası diyor kaynanmda diyor sen bir tane daha getir musluklarını kapatacam öyle bir sözü var ( musluk dediği hani bu ameliyatla birşey yapılıyor artık çocuk getirmiyon yaa işte o
(401 puan) tarafından
İyyy ne iğrenç bı çift hele kayınpederin bu konulara karışması yuhhhh
0 oy
tarafından
Al karşına kaynanani  karışma bizim yatak hayatımıza de kocana da bı daha anlatırsan özel hayat diye birşey olmaz de 
(401 puan) tarafından
Vallahi bir daha konusu açılırsa utanan ben olmicam o utansın eşime bağırdım çağırdım ya çocuk falan yapmicam bile istiye kendimi kısırlaştırcam dedim gerçekten yaşım 25 bunların içinde yıprandım ya
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Karışamaz net !!
0 oy
(162 puan) tarafından
Anası kendi bildiği gibi babasından korunsun o zaman insanın diyeceği geliyor ONA NE asla alttan alma her konusu açıldığında geri cevap ver ağızlarına tık sana daha birşey diyemeyecek hale gelene kadar 
(401 puan) tarafından
Sorun ne biliyor musun bana söyleyemedigi için oğluna söylüyor canım
(162 puan) tarafından
O zaman eşine ağzının payını ver ya yok artık ben oğlumla böyle müstehcen şeyleri konuşacapımı hayal bile edemiyorum
0 oy
(13,191 puan) tarafından
Istersen gider tüplerimi bağlatırım bu da onu zerre ilgilendirmez sana konuyu açarsa bırakın da yatak odamızda bizim özelimiz kalsın de canım ben bir kere dedim hiç pişman değilim meraklılar çünkü böyle şeyleri konuşmaya 
(401 puan) tarafından
O raddeye gelmeme ramak kaldı
(13,191 puan) tarafından
Benimki de sürekli ikinci çocuk muhabbeti yapıyor ya bir tane daha olsun diyor ya rüyamda gördüm vs diyor hep konu ikinci çocukta ben aslında ilerde üç beş sene sonra isterim bir kardeşi olsun ama ona özellikle başka çocuk dusunmuyo çalışıyorum birine zor bakarım dedim yoksa olana kadar beynimi yer
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Anan çok biliyor de yav ne dengesiz insanlar var ya güzel Allahım sen akıl fikir ver kocanda yani anasına bunu nasl açıyor nasl
(401 puan) tarafından
Beni beceremeyince saf kocamı dize getirmiş daha doğrusu getirdiğini zannetmiş
(1,307 puan) tarafından
Ole zannedrler edpszlk bu çok ayıp ya bnmkide yapp yapmadğmızı sorardı dengesiz yok değilki
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Bende ilk bebeğimi kaybettim neyse kaynanam eşime beklemeyin hemen yapın olmaz molmaz demiş  bide sezeryanla doğum yapmşdım sana kaldı benim napacam ablasına soyle onu dinler o desin de beklemyn diıomuş şimdi çok şukur bi kızım var sinir oluyorum buyuklerin hayatımıza müdahil olmasına geçen annemde dedi işde yapmayın erken falan konuyu değiştrdm çıktım odadan 
(401 puan) tarafından
Büyüklerin böyle birşeye müdahil olmaya hakları yok canım ben evlendim yuvamı kurdum hayatımı o insanla birleştirdim kendi aile planlamami o insanla yaparım ben bakıyorum ben büyütüyorm kimsenin bu konu hakkında fikrine ihtiyacım yok bunu idrak etmeleri lazim
(1,750 puan) tarafından
Sürekli konuşur kaynanam ikincide olsun ikincide olsun cevap bile vermiyorum

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 588 göst.
7 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 178 göst.
22 Mayıs 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 609 göst.
0 oy