0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar hem gribim hem troid çıktı haliyle çok zor bir süreç geçiriyorum 7 aylık hamileyim dün kvgile gittik evleri müstakil bahçeyi süpür dedi süpürdüm baya biber patlıcan almış kızartıp dolaba atacakmis biberleri yıkadım doğradım patlıcanları falan soydum zaten 5 te falan gitmiştik akşam 8 falan oldu haliyle geç baslayinca daha patlıcan kizartiyor kvde ama ayakta değil oturduğu yerden bahçeye ateş yaktık onun basinda durmadan emir verip duruyor onu yap bunu yap diye neyse ben acıktım oturdum kuru ekmek yedim en son bayilacaktim yoksa biraz geçti görümce aciktik demeye başladı neyse pisirdik yedik baktım eşim ayaklandı saat 9 buçuk dünde arkadaslariyla gidip 2 buçukta geldi yine oraya gidecekti büyük ihtimalle seslenmeseydim bende dedim nereye gidiyorsun dolaşıp gelcem dedi bende eve gitmiycrz mi dedim gidelim mi daha saat kaç dedi bende sen uyudun tabi dedim oda döndü gitti kaynanada ordan bana şey diyo nereye gidecen daha çok yapılacak iş var bende elimden geleni yaptım dedim 2 ay kaldı doğuma şimdi ne yatarsam dedim bişey demedi benim kocada gitti tabi benim içim içimi yiyor söylenerek yukarı çıktım gece 2lerde geliyo eve nereye gitti yine bu diye ondan sonra aradım bizi götür öyle dolaş diye oda geliyorum dedi bende aldım kızı evin önüne çıktım parka götürdüm eşim gelinceye kadar geldim kaynana diğer torununa şey diyo dünyaya gelmezdin iş olduğunu bilseydin diye bana laf çarpıyor tabi hem eşim hemde kvye çok sinir oldum anlayacağınız 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla keşke yapmasaydin bazı şeyleri. Hem sana hem bebeğine yazık canım. 

Ben hamileyim karnım burnumda herşeyi benden bekleme deseydin 
tarafından
Keşke kuzum bidaha hiç yerimden kalkmıycam ya da gitmiycem eşim de dedi geçen telefon açmış bişey yapcam gelin diye eşim de kadın hamile kızların yapsın dedi yine aynı
tarafından
Eşin en güzel cevabı vermiş. Gitme kafan rahat etsin. Valla benim ki masadan tabak kaldirmama izin vermezdi zaten ben de çok kalkıp birşey yapmazdım sjsjsj.

Hiiiicc yorma kendini
-Reklam-
0 oy
(9,649 puan) tarafından
Gitme canım gitme son aylar yat dinlen evde
tarafından
Öyle yapacağım herhalde kuzum artık
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Kaynananiz sizi gelin değil de bedava hizmetçi görüyor herhalde
tarafından
Herhalde kuzum
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Gitme oraya sorun çözülür 
tarafından
Gitmem bir daha diyorum hep eşim gidelim diyince kiramiyorum huzursuzluk çıkmasın diye gidiyorum kuzum
0 oy
(952 puan) tarafından

Geçende eltim sünnet düğününde bana dediki sana görev vericem bardak yıka. Eşim bana baktı ben eşime. Kaynanam çok iyidir baktım ona gözümün içine baktı birşey deme diye demedim ama birdaha olsa gerekeni yapıcam.

Sende gitme oraya mümkün oldukça. Hele bebek oluca hiç gitme herseye karisip deli eder seni kaynanan
tarafından
Emri olur Allah'ım ya inşallah birdaha yapmaz böyle birşey telastan öyle demiştir kuzum o doğsa diye bekliyorum 2 yaşında kızım var bebiste kışta dogacak zaten ayda yılda bir giderim artık evimi istila etmezlerse:)
(952 puan) tarafından
Birdaha yaparsa çok kötü olur eşimede dedim hiç kusura bakma. En büyük abisinin eşi eşim birşey demek istemiyor o yuzden
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Hamilelerden iş beklenmesinden nefret ediyorum çok güzel ben yapmadım kimsede yap demedi zaten valla kendi evinin işini insan yapamıyor hamilelikte annem gil hep bana yardımcı oldu
tarafından
Aynen öyle annem hiç kıyamaz bana bu kadın yapsam da yapmadı olarak görüyor birde utanmadan daha iş var diyor kendi kızı olsa aman aman der sakınır
(1,210 puan) tarafından
Aynen gelinleri el olarak görüyorlar Allah'tan benim kayanana sorunum yok
0 oy
(7,273 puan) tarafından
En iyi yapacagin şey ağrılarım var diyip oraya gitmemek valla gorumce hamileydi vay anasini dedim oturup kalkarken bile of of of dedi bi kahveyi bile 4 kisiye dağıtmak istemedi sen düsün ben kayinvalidenin koca misafirinin cayini doldurdum eğil kalk 
tarafından
Doğrudur kuzum buda kızı da grip ona kıyamadı benden iş bekledi elimden gelenide yaptım ona rağmen bide laf söylemeye devam ediyor
(7,273 puan) tarafından
Ay yap yap 1 sefer yapamam de senden kòtüsü olmaz en iyisi hiç yapmamak yapsan da yapmasanda sen kötüsün gelinsin en azindan kendini yorma
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Kızı napti o sıra ? Valla bu insanlara hayret ediyorum ya sana mı guvenmis iş çıkarırken ಡ ͜ ʖ ಡ benim annem gelinimize surdan kalk şuraya otur dememiştir daha . Allah akıl fikir versin ne diyeyim hiç bir şeyde yapmak zorunda değilsin . Yaptığına Allah razı olsun demeyen insana kılıni kıpırdatma
tarafından
Sadece sarımsak çekti kuzum robotta bide ağır şeyleri getir götür yaptı diğer kizida gripmis aman uyuyo ses yapmayın diye durmadan usteledi o da can'da ben neysem birdaha oturduğum yerden kalkmam herhalde
(7,208 puan) tarafından
Ee sende hem hamile hem gripsin seni de yatirsaymis o halde . Eşinde iş yok . Hanım hastasin sen geç otur dinlen ya da gel yeter çalıştın eve götüreyim dinlen demesi gerekirken kaçıp gidiyor oh ne ala memleket nasılsa ona giren çıkan yok tekeri dönüyor rahat ... Bencil ailenin bencil evladı işte ..
tarafından
Ben iş yaparken eşim uyuyordu o yüzden dedim sen uyudun tabi diye aynen öyle ailesi nasıl oluyorsa buda aynı
0 oy
tarafından
Allah kaynanana merhamet versin senin kocan da demiyor mu Anne bu kadın Hasta hamile vallahi kusura bakma kocan laf söylemiyorsa Kocan da iş yok
tarafından
Yok o ben iş yaparken uyuyordu
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kaynakların gelin üzerindeki baskılarını sittin sene anlamıcam anlamak da istemiyorum.
tarafından
Bende iyice nefret etmeye başladım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Gitme canım , gidersen de kısa otur .Eşin yorgun düştüğünün hiç mi farkında değil de seni orda bırakıp başka yere gidiyor , eşin de ayrı alem
tarafından
Eşim ben iş yaparken uyuyordu maalesef pek umrunda değil onunda gitmesemde eşimle arada huzursuzluk oluyor
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Aynı benim kaynana gibi eski kafali gelin eşittir hizmetçi gözüyle bakan biri. Hamilesin çocuğun önemli bırak yapma ayyy kalkamıyorum hiç bi gideyim uzanayım de yan gel yat. Görümcelern ne yapıyor acaba onlar yardım etsin ben eskiden yapardm şimdi yapmıyorum diye benden kötüsü yok şimdi çünkü ne kadar yaparsan iyiliği sadece 1 defa yapma bütün yaptığın fedakarlığı silerler. Velhasılkelam yorma güzel canını canım. Eşin de 2 lere kadar arada gidebilir ama hep de olmaz yani bi zahmet senle ilgilensin 
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Herşey bı yanada kocana nasıl müsade ediyorsun gece yariladina kdr dışarda olmasına 
0 oy
tarafından
Allah hidayet ve acıma duygusu versin kaynana.

Tiroid olanın bir sikintisi olmaz canım ama yinede hamilesin.

Dikkat etmek lazım 

Kaynanam bana bulaşık bile yikatmiyordu sagolsin

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 152 göst.
31 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mlk22 (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 125 göst.
2 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 245 göst.
30 Ekim 2021 Aile kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu

381,060 soru

11,407,971 cevap

34,945 kullanıcı