0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (1,437 puan) tarafından

image

2 aylık bebisim emzik alsın diye çok uğraştım ama almadı sadece uyurken parmağını emiyor ne yaptıysam vazgeciremedim sizin başınıza geldi mi ne yaptınız vazgeçmesi için

15 Cevaplar

0 oy
(7,444 puan) tarafından
Philips avent ultra air denediniz mi  bebeklerin yüzde doksan beşi tutuyor 
(1,437 puan) tarafından
Denedim canım galiba benin zilli yüzde 10 luk kısımdan hicbir emziği almadı :(
(7,444 puan) tarafından
Olabilir :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maşallah canım Rabbım bağışlasın inşallah her emzigi aldım farklı markalar denedim yok tutmadı benim kızımda 17 aylik olacak hala baş parmağını emiyor 
(1,437 puan) tarafından
Parmağı incelir izin verme diyorlar kuzum ama ne yaptıysam olmuyor parmağını emmesin diye memede uyutuyorum beşiğine koyuyorum koyduğum gibi yine parmağını sokuyor malasef  sen hic birşey denedin mi canım belki seni. Fayda görmediğinden ben görürüm ( amin kuzum rabbim bütün evlatları benimkinide bagislasin insallah)
tarafından
Vallahi balım ne yaptıysam yok bırakmadı yeri geldi ağzından bile çektim daha çok inat edip emiyor son çare şey aklıma geldi acı oje oluyor yaa doktora sorup onu tırnağına süreyim dedim belki bırakır bakalım o da bir umut abimin kızı 5 yaşında hala da emiyor parmağını
(1,437 puan) tarafından
Benimki aci oje için daha çok küçük abinin kızı da baya buyukmus ya onlem alamazsak Yandık desene
tarafından
Sorma canım vallahi bakalım ne olacak benimki 17 aylik bu sefer doktora gidince sorarım olmazsa bunu denerim dedim yoksa bırakmaya niyeti yok canı sıkılınca bile parmağı ağzında küçükken uyuyunca tek emerdi ama büyüdükçe daha çok emmeye başladı
0 oy
(13,804 puan) tarafından
Ayni benimkide böyle başladi. 3.5 yaşinda hala uyurken emiyor. 
(1,437 puan) tarafından
Bulaşıcı herhalde :)) kiyamam ya canları yerinde olsun da bakalım artik senin kızda baya akilli maşallah artikta bırakmaz gibime geliyor kardeşim emiyor bende emicem der:)
(13,804 puan) tarafından
Zaten kardeşime ben öğrettim diyor. Güya gelmiş ben uyurken karnima söylemiş. Kardeşim böyle emeceksin demiş oda tamam ablacim demiş. Çok fena bi kiz ya.
(1,437 puan) tarafından
Galiba kız çocukları boyle oluyor benim kizda göbek deliğimden sözde kardeşini görüyormuş ilk cinsiyetini kızım söylemişti ben gördüm kız kardeşim olacak diye ;)
(13,804 puan) tarafından
Ya benimde ikinciside kiz olacak ama kizim israrla o kiz değil erkek diyor. Adini bile söylüyor. O benim mehmetim diyor. Bazen kafam karişmiyor değil. Acaba bebek kiz değil mi diyorum. Acayip kardeş aşıği ama inşallah doğunca da bu kadar sever.
(1,437 puan) tarafından
Doğunca değişiyor canım ya seviyor gibi hep tepesinde ama sevgiden değil kıskançlıktan emziriyorum geliyor dibimize iki dk yalniz kalamiyorum kardeşi ile ne zaman. Kucağıma alsam oda geliyor
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ay izin verme canım emzik bıraktırılıyor parmak bıraktırılmıyor ama napacaksın onuda bilmiyorum çok tatlı emio çünkü :) maşallah 
(1,437 puan) tarafından
Bende bilemiyorum canım bildiğim herseyi denedim olmadı birde buraya sorayim dedim gorende AC bu çocuk parmak emiyor diyo daha çok kızdırıyor Beni:)
(6,441 puan) tarafından
Vallaha görümcem 21 yaşında ilkokula kadar emmiş bazen sinirlenince sigara gibi canım çekiyor diyo teyzeminde eşinin akrabası var kız 26 hala emio korkuyorum bende kızım ilk aldı hemen eldiven taktım geri
(1,437 puan) tarafından
Eldiveni bende denedim bu sefer eldiveni emiyor su gibi oluyor eldiven de illa birşey emecek ama emzik almıyor zilli
(6,441 puan) tarafından
Hajaja alla alla ya
0 oy
tarafından
Sana tavsiyem emmeyen bebek emmez benim bebem istemedi ne ettiysem almadi şimdi emzik verirsen bırakması zor olur en iyisi verme daha huzurlu güzel uyuyorlar
(1,437 puan) tarafından
Ama bu seferde parmak emiyor yorumlara baktın mi bilmiyorum ama galiba emzik emmesi daha iyi :) gibi geldi :)
tarafından
Evt yorumları görünce korktum ama benimki şükür ne parmak ne emzik hicbirsey emmiyor uyurken  göğsümde uyuyor Allah yardımcın olsun bebek şuan küçük eline çorap tak bakalım o zmnda emiyormu şimdi alişsa daha yapmaz
(1,437 puan) tarafından
Eldiven taktim kuzum onu da emiyor su gibi oluyor eldiven herşeyi emiyor ama emzik ve biberon kesinlikle agizina koymuyor simdiki çocuklar çok biliyor ya parmağında oynatıyor beni zilli:)
tarafından
Haha yerim o parmağını işin baya zor:)
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Bızım de oylr unuttu zamanla
(1,437 puan) tarafından
İnşallah unutur ya yorumlar daha da korkuttu
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Benim oğlum da parmak emerdi yara bandı yapıştırdım eli kesilmişti ondan tabi bilerek değil neyse öyle emmeye çalıştı ememedi iğrendi sanırım öyle bırakmıştı. Benimki 1 yaşı geçiyodu bu olay olduğunda 
(1,437 puan) tarafından
Oys benimkide bırakır inşallah ya
(1,246 puan) tarafından
Umarım canım ilkokula başlayıp hala parmak emen çocuklar var valla ne kadar erken o kadar yi
(1,437 puan) tarafından
Evet benim arkadaşım vardı ilkokulda samet derste hep en arkaya oturur gizlice parmak emerdi hatırlıyorum ve parmağı incelmisti
(1,246 puan) tarafından
Ya evet benim de bi ablam 20 yaşına kadar emmiş kendisi söylemişti
0 oy
tarafından
5 aylık halen daha ellerini yiyo yetmedi şimdi ayak parmaklarını yemeye başladı sjsjsj.

Çok normal bir durum şuan üstüne düşme. Zamanla geçecek 
(1,437 puan) tarafından
İnşallah geçer ya korkutuyirlar parmağı ince kalır bütün mikroplar elde sürekli hasta olur diye
tarafından
Hayır canım hiç mi doktora ebeye sormuyon. Millete bakma ya herşey derler
Şuan keşif zamanı ve bir ay sonra daha da çok keşfedecek ellerini daha çok yiyecek sonra ayaklar öyle daha şimdiden dert edersen işin zor ☺️.
Hem elleri onun baldan tatlıdır bırak yesin bol bol
0 oy
(382 puan) tarafından
Burak emsin ellerni kesf ediyor 7 aylik hayla oyle dokdor bana hic bi sey yapma dedi oglumda oyleydi sonra brakdi
(1,437 puan) tarafından
İnşallah benimkide bırakır zaten artik bırakması için yapacak çözümleri denedim bırakmadı başka bir yöntemde bulamadım bıraktım
(382 puan) tarafından
Hic bisey yapma oyle oyle bakmaklarni kesf ediyor oglumda emzik almadi kizimda oglum barmaqni bazen tum elni agzna alirdi zamanla brakdi
(1,437 puan) tarafından
İnşallah benimkide bırakır canım
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Benimki de almadı daha doğrusu vermedim 3 bucuk aylık o da elını emiyor surekli
(1,437 puan) tarafından
Bırakması için birşey yapmadın mi canım parmağı incelir emmesin elini diyorlar
(12,536 puan) tarafından
Parmağını değil bileğini emiyor benimki gördüğüm zaman alıyorum
0 oy
(2,701 puan) tarafından
26 aylık hala emiyor :) 
(1,437 puan) tarafından
Oys birakmayinca bırakmıyorlar demek ki:)
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Benim bebeğimde tutmuyordu hiç emzik degistirmedim ama sürekli aynı emziği verdim 1 ayda alıştı.
(1,437 puan) tarafından
Yok canım ya her emziği denedim hala deniyorum şuan philips avent ultra air üstünde duruyorum en çok onu vermeye çalışıyorum ama oguruyor almıyor
(6,247 puan) tarafından
Ben gazı olduğunda ve aç olduğunda vermeyi deniyordum sadece. Sürekli olunca evet almıyorlar. Sizde öyle yaptınız mı
(1,437 puan) tarafından
Yok canım benimki AC olduğunda biberon dahi almıyor mama bile veremiyorum çok cins bir kızım var malawef:)
(6,247 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun emzik büyük bir kurtarıcı :)
0 oy
(942 puan) tarafından
Ay kız ne tatlı maşallah.emzigin ucuna hurma ezde sür belki alır 
(942 puan) tarafından
Benim oglusumda hiç emzik almazdı sinir ederdi beni hep meme isterdi.  Annem dedi bana da hurmayı ez azıcık sulandir emzige batır ver dedi. Hep öyle yaptım bende 1 aylıkti. Alıştı şimdi emzik biraktiramioz 2.5 yaşında emmeee emmeee diye ağlıyor saklıyorum bazen
(1,437 puan) tarafından
Oys kiyamam saklama annesi emme sini :) aksama aldirayim bari eşime bende hurma onu da deneyim kuzum
(942 puan) tarafından
Aynen hurma zaten çok güzel tatlı alışır inşallah minnak. Kızım oldu şimdi onada batırdım verdim hurmaya oda emiyor
(1,437 puan) tarafından
Aksam yazarım bakalım canım tuttu emziği diye dua edin nolur tutsun :)
(942 puan) tarafından
Tutar tutar sen attıkça batır ver
0 oy
(339 puan) tarafından
Benim oğlumda emzik almadı evde 6 7 tane emzik var ama o parmağını emiyo 7 aylık hala emiyo arada ayak parmağını yemeye çalışıyo :)
(1,437 puan) tarafından
Daha ayak parmağına geçiş yapamadık ama sonumuzu bende sizinki gibi görüyorum :) kuzum
(339 puan) tarafından
Valla doktora götürdüm oda çocuk gelişimciye yönlendirdi gayet doğal dedi ben parmağı küçülür gelişemez diye korkuyorum dedim oda 5 yaşına kadar uzun bi süre yaparsa öyle olur dedi ama uyurken elini öpe öpe yavaşca çekip emzik verebilirsiniz uyku sırasında dedi ama benim oğlan emziği fırlatıp ışık hızıyla parmağını geri emiyo
(1,437 puan) tarafından
Şimdiki çocuklar bir başka zekiler ya memede uyutuyorum bende emmesin parmağını diye daha beşiğe yatirdigim gibi parmak ağızda:)
(339 puan) tarafından
Sorma valla MAŞALLAH ları var
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Geçici bişey bizimki unuttu çoktan. Emzik için zorlama zaten iyi bişey değil. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 103 göst.
1 Mart 2024 Aile kategorisinde Yareneda (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 56 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Erkekannesigg (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 108 göst.
30 Eylül 2022 Aile kategorisinde NILHAN (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
7 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Küboşşşş (128 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...