0 oy
118 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (128 puan) tarafından
Kızım 2 buçuk yaşında parmak emiyor bıraktirmak istiyorum ama nasıl yapicam bilmiyorum. Gündüz çok emmesede akşamları uyurken emmezse uyumuyor dış yapısı bozulacak diye korkuyorum. Nasıl biraktirabilirim herhangi bir aparat vs bilen var mı?

6 Cevaplar

0 oy
(13,807 puan) tarafından
Aha aynı sorun benim kızımda var. Benimkide 2.5 yaşında. Şuan yanıbaşımda cok cok  emiyor resmen. Ben çare bulamadim belki bilen biri çıkar. 
(13,807 puan) tarafından
Ya benimki anlıyor herşeyi. Başkalarının yanında asla yapmıyor evde yapıyor. Yapma kızım ne var o parmakta diyorum benimle dalga geçer gibi ballı süt var diyor. Sakinleşme aracı olarak kullanıyor. Ben sinirlenirsem hemen parmağını bana uzatıyor anne iyi gelir diyor.
(128 puan) tarafından
Duygusal bir bağ kuruyorlar parmaklarıyla. Benimki henüz anlamaz 28 aylık söylesem şaka sanar hepten emer. Arada söylüyorum da ama ciddiye almıyor beni
(13,807 puan) tarafından
Aynen hem parmağıyla hemde battaniyesiyle duygusal bağı var. Battaniyesini benden çok sever. Benimki 32 aylık anlamasına rağmen bırakmıyor. Aslında sakinleştirici özelliği olduğu için iyi oluyor ama dişleri tavşan diş olmaya başladı o yüzden bırakmasını istiyorum.
(128 puan) tarafından
Çok güçlü emiyor demek ki. Kızım sanki tam emmiyor gibi geliyor bana. Hatta daha küçükken sadece damagina degdiriyordu emmiyordu doğru düzgün sonradan hafif hafif emmeye başladı. Ama çok güçlü emmedigi için henüz disini vs etkilemiyor
(13,807 puan) tarafından
Evet çok güçlü emiyor ve aşırı bağımlı.  Bende bıraksın diyorum ama  yolunu bulamadim.  Inşallah seninki ilerletmez durumu.
-Reklam-
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Tik olmuş galiba .. 
(128 puan) tarafından
Emzik gibi canım acıkınca ve uykusu gelince uyurken emiyor başka zaman emmiyor
(4,134 puan) tarafından
Aaa  kiz kendine birakir yaaaa..
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Bebeklikten mi başladı canım benimki iki aylıkken başladı şimdi 8 aylık hala emiyor iki parmağı ni birden
(128 puan) tarafından
Evet emzik emiyordu önce sonra onu atıp parmak emmeye başladı. Gazlı bir bebekti uykusunda da yeterki nasıl uyursa uyusun modunda olduğum için ses etmedim. Sonra da alıştı bırakmadı. Seninki de alışmış malesef daha çok küçük izin verme derim. Eline çorap vs gecir. Kız kardeşim diş hekimi ve her defasında abla mutlaka bırakması lazım damak yapısını çok bozacak diyor. Ama artık elimden bişey gelmiyor
(1,278 puan) tarafından
Ay öyle yapim ben canım
0 oy
(26 puan) tarafından
Cnm bnm  benim ablamın kızı öyleydi parmagına sürekli acı sürdü en son çocuk o şekilde bıraktı hem emdiginde agzı yanıyordu oda braktı
0 oy
(4,115 puan) tarafından
Ayy cnm bıraktır bı sekilde bıber fln sur ılerde pşşman olursunuz valla. Benım kız kardesım cok emerdı ozellıkle geceleri agzından cıkarmazdı.. Koca kız olmustu hala emerdı dıs yapısını öyle bozdukı ust dısler parmagından dolayı hep one geldi ust damak, 2 yıl tel taktırmak zorunda kaldı dudagı tam bırlesmıyrdu üst dıslerden... Sımdı duzeldı unıversıteye gidiyor ama o tellerden yemeklerı zor yiyordu hala kontrolleri oluyor discıye gidiyor. Annem bıraktıramadı asırı bagımlıydı
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Bnm kızda 2.bucuk yaşında

Arada koyar ağzına.emer

Ben yapma.dedikce.daha çok yapmaya başladığını.girdum 

Ama hiç ses etmedim bıraktı.kendiliginden

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 103 göst.
1 Mart 2024 Aile kategorisinde Yareneda (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 57 göst.