0 oy
986 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından
Kayınvalidem gel diyince gelir yoksa hiç aramaz bile mesafesini koruyan birisi oturduğu apartmanda 1. Katta biz 9. Katta olacağız. Ev eski bi ev 20senelik var komple evi yaptıracağız girmeden ama ben korkuyorum işte evime gelir hiç çıkmaz sabah akşam yemek beraber yenilir falan diye fazla samimiyet olsun istemiyorum çünkü tartışma yaşamak kesinlikle istemiyorum en ufak şeyde bile haftada 1 beraber bi kahve içilir yeterli diye düşünüyorum. Sizce aynı apartmanda olmak mantıklı mı?

48 Cevaplar

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Öyle bir hataya düşme sakın o mesafe konulmuyor yanyana apartman bile olmasın
-Reklam-
0 oy
(7,050 puan) tarafından
Aklı olan aynı apartmanda yaşamayı kabul etmez.
0 oy
(4,265 puan) tarafından
Ben kendi ailemle bile ayni bina da oturmadim,kendi evimdi bi de , dunyanin en iyi insani bile olsa olmaz yani, sen evlisin artik ayni bi hanesin,gunumuzde buyukler maalesef bunu anlamiyolar
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Kesinlikle karşıyım 

Aynı apart.da oturup haftada bir  görüşme dusuncesinide kafandan çıkar mümkün değil çünkü
0 oy
(473 puan) tarafından
Aynı apartmanda olursan haftada bir kahve içmeyi bırak , keşke bı gün ara verseler de evimde otursam diye dört giz bakarsin.En iyi kaynana , ya da anacı olmayan en iyi eş bike evlendikten sonra değişiyor.Anasini kuzusundan ayıran kişi muamelesi görüyor gelin.Basima geldi ondan böyle yazıyorum , azıcık aklın varsa aynı apartmanı bırak , aynı mahallede bile oturmazsin.Bak ben yurtdışındayim oraya bile yetiyorlar.Esler malesef anneleri konusunda mesafe koyamıyor.
(473 puan) tarafından
Ayrıca bir dost tavsiyesi daha vereyim , biz yaktık kendimizi sen yakma diye :) evlenme aşamasındasin , henüz içlerine girmedin, daha kaynanani tanımıyorsun sen öyle düşün , o evin içine girince sen onu tam olarak taniyacaksin.Sakin başta yakın olmak gibi bir hata yapma , eşinle de çok catisirsin , biz uzakken bile böyle oldu,ben kayınvalidemi evlendikten sonra tanıdım malesef ,evlerden ırak bı insan olduğunu o zaman idrak ettim , kocam da bekarken gayet adaletli bir insandı ama evlendikten sonra anasının kuzusu oluverdi , ben şok :) sen burada yazanlara kulak ver , klişe gibi gelebilir ama değil.Klise gibi gözükmesinin nedeni , insanların hep aynı olması , özellikle Kaynanalar , onlar hiç değişmez canım , çoğunun oğullarıyla ilgili cozemedikleri patolojik sorunları var.Bunlari göz önünde bulundur , akıllı adımlar at , başarılar diliyorum :)
0 oy
(269 puan) tarafından
her an gelebilir yani evin hep toplu duzenli olmali gelenine gidenine karişmasida extra tabi sen biyere giderken balkondan bagirir nereye diye sihdjdj
0 oy
(505 puan) tarafından
Aile binasında neler çektim 3 senedir eşim aşırı annnecıydı kaynana 7/24 sürekli bendeydi günde 10 kere kapıya vururdu zaten eşim olacak pislikle sorunlar hiç bitmedi hep ailesine anlatırdı şimdide boşanma davası açtım 
0 oy
tarafından
Aynı apartmanda yaşanilmaz sana diyeyim 
0 oy
(598 puan) tarafından
Aynı mahallede bile oturmayan ben 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Hayal kuruyorsun vallahi kayınvalide başka illerde olsa bile burnunu sokar her şeye
0 oy
(121 puan) tarafından
Canim ne kadar iyi olursa olsun benim kaynanam beni cok severdi kocam onlardaydi eve gitmemiz lazimdi israrla arayip hadi gel beni al gidelm dedim die benimle kusdu konusmuyolar adi usdunde kaynana ani anda cikar gelir evin dağnik olur sonra oğlum karinda cok pis filan der oğlunu doldururlar o yuzden ayni oturmaniz mantikli deil ani anda cikip gelcek die surekli evin toplu olmasi lazim kendi evinde rahat edemesin
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Gecmis olsun derim unut cikar aklından o düşünceyi:))
0 oy
(2,807 puan) tarafından
Yakın mesafede oturmamıza rağmen 4 senemi zehir etti, aynı binada çıldırıdım herhalde, rezillik çıkmadan bazı şeyler yoluna olması gerektiği gbi olmuyor maalesef, 
0 oy
(72 puan) tarafından
Aynı yerde oturmadan bilemezsiniz, sadece gel deyince gelmez genelde kaynanalar. Ben aynı sokakta bile oturmak istemem. İlk araba alınca, taa yoldan bizim evin önüne bakıp araba yok nerdesiniz diye ararlardı. Uzaktan bakınca da benimki güya bir şeye karışmıyor ama yine de insan rahatszı oluyor işte. Mecbursanız baştan sakın öyle bir düzene girmeyin saha ilk haftadan tavrınızı sakin sakin belli edin.
0 oy
tarafından
Mantıksız bende aynı apartmanda oturuyorum ama bizim yuvamızı bile yıkmaya çalıştılar eşimin ailesi keşke yakın oturmasaydık dedim eşim bi kere daha evlenme şansımız olsaydı benimle evlenir miydin diyo hayır diyorum evlenirsem uzak yere taşınırdım diyorum o da zoruna gidiyo haklıymış gibi yani birbirlerini savunuyolar ben pişman oldum yakın oturduğuma
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Bu postu nerden buldunuz merak ettim evlenmemişiniz daha bekar kız pek yok burdada :)
0 oy
(198 puan) tarafından
Eşini al karşına kaygılarını anlat yada kayınvaliden halden laftan anlayan birisiyse onunla konuş. Ben olsam oturmazdım kaynanam çok iyi aklı başında severim sayarım ama ona misafir geldimi gitmen gerekir senin karşılaman gerekir en ufak sıkıntıda ilk seslenilecek olan sensin.  5 yıl beraber yaşadık şimdi ayrıldık 4 senedir valla dünya varmış düşün benim kayanam iyi olduğu halde böyle bide sorunlu biri olsa allah allah
0 oy
(7,183 puan) tarafından
Asla kabul etme benimkiler nisanliyken melektiler melek üst dairesi önceki sen satılmış kaynanam alalım demiş kayinbabam almamış bende keşke alsaydiniz biz otururduk iyi olurdu dedim 5 dk yürüme mesafesi olan başka evleri vardı orayı verdiler içini yaptırıp şimdi diyorum ki eğer kaynanamın üstündeki daireyi yaptırıp bize verselerdi kanlı bıçaklı olurduk heralde daha 1 senelik evliyim evlendigim güne lanet ettim onların herseyime karismalarindan kocamın onlara bişey diyememesinden evime çok gelip gitmezler ama 3 gün evde oluruz 4uncu gün ararlar çocuğu özledik gelin gelir misiniz diyen yok gelin emir verirler direk eşim hiç hayır diyemez hamileyken eşim gece çalıştığında orda kaldım bişey olur diye 5 ay anca dayandım sonra covid oldum ona şükrettim bak hamile halimle covid oldum artık gitmicem diye şükrettim düşün nisanliyken resmen melekti hepsi şimdi şeytanlar kocam dahil 
0 oy
(747 puan) tarafından
Ben kendi ailemle ayni apartmanda oturuyorum mesela. Biz kendi evimizde yer iceriz. Annem babam oyle aman aman gelmez ben cagirmadigim sürece. Gunduzleri annemi cagririr8m gel kahve icelim diye. Hatta aksam olunca bizim canimiz sikilir esim der asagi inelim cay icmeye diye. Kayinvaliden de anlattigin gibi biriyse sorun yasamazsin sende
0 oy
(13,312 puan) tarafından
Karşındaki insanın karakterine bağlı mesela benim kayinvalidem ile aynı şehirde bile yaşanmaz çünkü her gün gelmek ister sürekli naptiniz ne yediniz ne içtiniz diye sorar her şeyi bilmek ister evin düzenine bile karışmaya çalışır üç gün üst üste görüşmüşken dördüncü gün gezmeye gidiyoruz sen de gel diye eşimi arar bugünde evde karısı ile zaman geçirsin demez seninkini en iyi sen tanırsın ama ben olsam aynı şehirde bile otursam o kadar yakın olsun istemem hele aynı apartman da kafayı yerim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 233 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde csmcnu (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,314 göst.
20 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Kubra_06 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 555 göst.

381,223 soru

11,412,440 cevap

34,956 kullanıcı