0 oy
972 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından
Kayınvalidem gel diyince gelir yoksa hiç aramaz bile mesafesini koruyan birisi oturduğu apartmanda 1. Katta biz 9. Katta olacağız. Ev eski bi ev 20senelik var komple evi yaptıracağız girmeden ama ben korkuyorum işte evime gelir hiç çıkmaz sabah akşam yemek beraber yenilir falan diye fazla samimiyet olsun istemiyorum çünkü tartışma yaşamak kesinlikle istemiyorum en ufak şeyde bile haftada 1 beraber bi kahve içilir yeterli diye düşünüyorum. Sizce aynı apartmanda olmak mantıklı mı?

48 Cevaplar

+2 oy
(1,131 puan) tarafından

Yeme içme de beraber olur, çok yakın olduğunuz içinde bitmek bilmeyen sıkıntılar olur, gidip geldiğini herseyini görecek illaki karışacak, karışmasa bile ufaktan da olsa mutlaka laf sokacak, nişanlısin şimdi mesafeli olmanız çok normal ama evlendikten sonra heleki aynı apartmanda aynı mesafeyi korumaniz nerede ise İMKANSİZ!! Sen kaynana ile yakın oturup sıkıntı yaşamayan bir Allah kulu gördün mü? Ben görmedim :ermm:kaldi ki sen mesafeli olmak isteyeceksin ama kocan aynı şeyi istiyor mu bakalım, annesi burnunun dibinde illaki sık sık görüşmek isteyecek, bununda bir yerden sonra sorun olmamasının mümkünatı yok !!Yol yakınken biraz daha uzak bir yerde kur yuvanı, yoksa çok geçmeden seninde burda, kaynana ile ilgili postalarıni okumamız yakındır canım. Dilerim herşey gönlünce Olur inşallah <3

(188 puan) tarafından
Yazdıklarınızın noktası ve virgülüne kadar katılıyorum ve altına imzamı atıyorum
(1,131 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)))
-Reklam-
+1 oy
(2,830 puan) tarafından
Bizce mantıklı değil :) aynı apartman hep risk kesinlikle. 
tarafından
Artılar yağsın üstüne ❤️
(2,830 puan) tarafından
Ehehe sen canımsın ayşeeeeğğğ❤️
tarafından
Biz ne ara can ciğer olduk yav :) aysenur
(2,830 puan) tarafından
Senin enerjinden hepsi bebeksii☺️☺️
tarafından
Gulen yüzümü size borcluyum ... Bir ara öderim :)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kavga çıkmadan yeme içme ayrilani bu platformda görmedim gibi 
(1,455 puan) tarafından
Ben varım :) baştan söyledim herkes kendi evinde olsun diye kayınvalidemde zaten anlayışlı ve öyle olsun istiyodu. Bazen ben yemeğe çağırırım bazen o çağırır ama tamamen canımız isterse gideriz zorunluluk yok eşimde zaten pek gitmek istemez evde yemek ister öyle anlaşıp gidiyoruz
(1,777 puan) tarafından
Bunu önceden söyleyeceksin balım, yeme içme ayrı olcak diye, tabiki gidip gelecez ama benimde ayrı evim olduğunu hissedebilim de
(4,700 puan) tarafından
Valla bence bu azınlıkta hele çocuk olduktan sonra çok azı gitmeden çağırmadan durabilir
(14,025 puan) tarafından
Ben varım canım. Eşime beraber yemek istemiyorum dedim ve bitti aslında herşey eşinde bitiyor
(116 puan) tarafından
Kız ben evlendim evleneli ertesi gün akşam gidip alışveriş yaptık yeme içme direk ayrı oldu her şeyimiz ayrıdır yani
0 oy
(11,224 puan) tarafından
Bence değil aklim olsaydı nisani atacağını bile bile kabul etmezdim salaklık ettim vaz geçer belki diye ama yok 4 sene oldu hala burnunun dinine gidicem diye uğraşıyor ne kadar iyi olursa olsun evine de girmese cocuk olunca daha sıkıntı oluyor ben şuan bunu gördüm haftada 1 görüyorum ama gene de sorun benim icin
(0 puan) tarafından
Nasıl bir insan ki karışıyor mu hep veya ne yapıyor
(11,224 puan) tarafından
Yok hiç karışmaz sunu söyle yap demez iyidir ama ben hep çocuğum için korktum yuzlenecegi için rahat yetistiremeyecegim için birlik yemek içmek veya sürekli görüşmek sıkıntı değil benim için ama insanlar yeri geliyor karı koca anlaşamıyor cocuk yetiştirirken şuan bebeğim 4 aylık ben kucağa alışsın istemiyorum tv alışsın istemiyorum  ve kaynanamlarda tv hep açık yüksek ses bide ve sürekli kucaklarinda büyüse yemesini istemediğim şeyleri yedirecekler bunu görüyorum yani o yüzden de istemiyorum diplerine taşınmak
0 oy
tarafından
Sakin sakin 
(0 puan) tarafından
Bir tane bile olumlu yorum görmedim ahahahah
tarafından
Tecrübe konuşuyor
0 oy
(3,464 puan) tarafından
Korktuğun şeylerin başına geleceğinden emin ol ve uzak dur
(0 puan) tarafından
Bence de eşimle bir daha konuşacağım ilerleyen yıllarda da olabilir şimdi olmasa bile
(3,464 puan) tarafından
Aynen öyle önlemini şimdiden al sonradan kötü olma
0 oy
(231 puan) tarafından
Tabi kide değil bende aynı apartmanda oturuyorum eşim şehir dışında çalışıyor geldiğinde kendi evimde kalıyorum gittiğinde annesinde sürekli çağırıyorlar sürekli oraya buraya gidicez neden iş yapmadın neden eve uğramadın hayırlısıyla taşınıcam
(0 puan) tarafından
Ay allah kurtarsın gerçekten çok çok üzücü böyle şeylerden korkuyorum işte
(231 puan) tarafından
Kız kocamla gezmeme laf ediyordu bacım ama kendisi gelince problem olmuyordu senin iyiliğin için diyorum benim yaşadığım sen yaşama
0 oy
(81 puan) tarafından
Kesinlikle oturma. Sana soyleyebilecegim tek sey bu..
(0 puan) tarafından
Bende şu an öyle düşünüyırum tekrar konuşacağım kesinlikle
(81 puan) tarafından
En iyi kayinvalide de olsa aynı apartmanda veya altli ustlu oturulmaz bence ...bende oturmadim benim kayinvalidemde bir seye karismaz aşırı soguk bir kadin zaten asla samimi degildir yine de oturmadim iyiken kotu olursun
0 oy
(3,623 puan) tarafından
Kayınvalidenin hal hareketine göre değişir gerçekten ölçülü gelecekse birseye karışmayacaksa olabilir ama sürekli girip çıkma gitme gelme olursa inan hic çekilmiyor 
(0 puan) tarafından
Evet öyle birisi ama hşç belli olmaz dozu kaçarsa sıkıntı
(3,623 puan) tarafından
Aynen kesinlikle
0 oy
(4,431 puan) tarafından
6 senedir aynı binadayiz yeri geldi hergun ben onda o bendeydi yeri geldi aylarca inmedim arada o geldi kavgamız gurultumz yok çok şükür bı iş oldumu beraber yaparız ederiz planlariz her sabah kalkınca ararım ben onu o.yetiyor ona birde bı işi oldumu yapiverirm yap demez asla da şunu yapcam deyince giderim gidebilirsem gönlü oluyor tabi her insan bir olmaz ayri
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Altlı üstlü oturuyorum. İlk evlendiğim zamanlar hep yemeğe kahvaltıya çağırırdı bazen giderdim çoğu zaman gitmedim. Eşimi arardı gelin yemek yiyin diye evde yemeğimiz var dedirtirdim. Öyle böyle daha cagirmadi. Yüz verirsen her gün beraber vakit geçirmek zorunda kalırdım. Kaynanam sürekli gelen biri değil bende sürekli çıkan biri değilim. Ama aynı apartmanda olmak bi yandan iyi bebeği bırakıyorum işimi yapıyorum. Bişey oluyor gel diyorum ben gidiyorum. Bir destek yani.
(6,291 puan) tarafından
Ayrıca hiçbir seyime karışmaz uysal bir kaynana.
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Karsidaki insana bagli canim. Benim esimin kuzeni var kiz jaynanasiyla altlinustlu oturuyorlar kadin yemegi kucuk kızıyla gönderiyor kendi bile çıkmıyor pazar alisverislerini yapıyor gönderiyor rahatsiz ederim duye kadin..

Gel gör ki benim kaynanam aramuzda 8 saat jadar bir mesafe var kafası estiginde gelr hatta simdi burdalar sürpz yaptilar güya dusuncesiz kaynana mesafelerde dinlemiyor malesef yinede uzak olman daha iyidir her zaman tam tanimiyisun içlerine girmedin sonucta
(774 puan) tarafından
Bayılırım süprizlere desene :)))) ay ne sinir bozucular ya
(473 puan) tarafından
Ben de evde yokum , alın size sürpriz de , ya yeminle benim kaynanamı anlatmışsın.
(1,501 puan) tarafından
Evime yarim saat kala aradilar. Daha doğrusu esimin iste olduğunu bile bile onj arıyorlar esimde beni aradı söyledi.. Gece 3 de cikmislar
0 oy
(3,230 puan) tarafından
En başta düzenini kuracaksın canım 
0 oy
(774 puan) tarafından
OTURMAAA Şiddetle oturma diyorum başka da bişey demiyorum nokta.
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Kesinlikle hayır istemezdim 
0 oy
(393 puan) tarafından
Ayni ev desen daha mantıklı.  Sakin boyle bi hata yapma sonra burdan cikalim baska eve diyemezsin
0 oy
tarafından
Yok bacım yok yok yok kendine gençliğine yazık etme 
0 oy
tarafından
Ayni apartman demek ayni evin icinde olmak demek . Ne kadar iyi insan olurlarsa olsunlar bence ne kadar uzak o kadar iyi . Saygiyi sevgiyi koruyabilme acisindan soyluyorum . Sık gordugumuz insanla tartisma olasiligi cok yuksek insaniz bazen bazi seylere tahammul edemeyip yukselebiliyoriz .gerek yok bence hakkinda hayirlisi
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Kayınvalidnn nasıl bilmem ama birlikte oturmaktan zarar gelmez düşünüyorum kendimce 1 yıl önce dgum yaptım hemoroid oldu sürekli kayinvalidemi çağırıyordum gelsin bebeğe baksın ben duşa gireyim diye o da saolsun ikiletmiyordu ben iyi olana kadar evden yollamamis gitmiyordu evlerimiz yakın. Aynı apartman değil ama yatak odamdan evleri gorunuyo 2 dk lik mesefa  genellikle ben giderim evlerine kendi gelmez cnm bazen skor eşime söylerim annen gelsin çay içelim gbisinden arar gelir yoksa gelmez bekar görümcem vardı şuan evlide o bile evime gelmezdi zarar geleceğini sanmıyorum cnm çokta istemiyorsan mesefani koru 
0 oy
(48,620 puan) tarafından
bastan koyacağın mesafe onemli en onemlisi de eş cok önemli 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 226 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde csmcnu (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,310 göst.
20 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Kubra_06 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 553 göst.